Vrtěti ženou

• Velká Británie Hysteria (více)

Mladý doktor Mortimer Granville, snažící se bojovat se zastaralými metodami používanými v medicíně na konci 19. století, se kvůli špatné lékařské péči a špíně na oddělení pohádá se svým šéfem ve Westminsterské nemocnici a opět se ocitá na dlažbě. Přestože mu jeho nejlepší přítel, syn jeho poručníků Edmund St.John-Smythe, nabízí peníze, začne si hledat nové místo. Nakonec nabídne své služby doktoru Robertu Dalrympleovi, který se specializuje na ženské nemoci, především na v tu dobu velice oblíbenou „hysterii“, kterou vykládá jako důsledek „přecitlivělé dělohy“ a vypracoval si i vlastní léčbu. Ta spočívá ve vaginální masáži, kterou si jeho pacientky – bohaté paničky, které jejich manželé zanedbávají – nesmírně chválí … Brzy do své „metody“ zaučí i Mortimera … Ten se seznamuje i s jeho dcerami, z nichž starší Charlotte pracuje v útulku pro potřebné a je to velice sebevědomá, moderní a vše nové propagující mladá žena. Naopak mladší Emily je poslušná dívka, vedená k práci v domácnosti, o níž její otec soudí, že se jednoho dne může stát výbornou manželkou nějakého lékaře. (TV Prima)

Jezinka

Když se podívám na žánr tak jsem asi viděla jiný film - na komedii nudné, na romantiku málo sentimentální a na historicky film přimhouřím obě oči. Světlejší chvilky byly s vynálezcem, napravenou prostitutkou a titulkovým závěrem. Mohli to výrazně odlehčit a byla by to třeba legrace, na dvě hvězdy to spadlo v soudní síni. ()

Zagros

Velmi příjemná komedie, romantický a historický film o vynálezu vibrátoru dohromady. Natočeno je to tak, aby to nikoho neurazilo a všechny příjemně naladilo a lehce rozesmálo. Zkrátka jde o fajn jednohubku na pohodový večer. ()

Hanys_

Trošku zklamání, protože nějaká velká komedie se nekoná. Hysteria (s hodně blbým českým názvem) je "jen" zajímavý příběh o vzniku vibrátoru, který sice nenudí, ale už po pár minutách je vlastně jasné, jak to všechno bude vypadat. 5.5/10 ()

Nerhinn

Film má dvě linie. Cesta hlavního hrdiny k vynálezu vibrátoru (ta vtipná? Asi?) a Maggie a pokus o jakousi sociální sondu (asi?). První není vtipná (notně tomu napomáhá neskutečně otravná hudba, na mě působila jako by se snažila působit roztomile. Stará žena, její pohlavní orgány, mladý muž, jeho ruka = roztomilé. Asi mi něco uniká). Druhá je nechtěně vtipná, ve všech momentech, které se nedají označit jako "wtf?". Těch je dost. Hlavně ke konci. Celkově si říkám, že mi možná něco uniká, můj vkus se tragicky rozchází s laděním tohohle filmu, něco takového... ale ať dělám, co dělám, přijde mi to celé takové odfláknuté, povrchní a otravné. Ani mě nenapadá, komu a k jaké příležitosti bych tenhle film doporučila. Radši hrajte hodinu a půl miny. ()

Castorr

Povedený film, čekla jsem nudnou historickou okecávačku a dostal jsem snímek, který mě bavil od začátku do konce. Historických komedií není tak mnoho, naposledy mě pobavil Princ a Pruďas a nyní film podle skutečný události o vynalenení tzv. vybrátoru :-) Tvůrcům musím tleskat, krásně napsané i zahrané. Doporučuju shlédnou se svojí drahou polovičkou, určitě pobaví... 80% ()

F.W.Colqhoun

Na film mě vytáhla bůh-ví-proč přítelkyně (příznaky hysterie u ní vší silou potlačuji snad celkem důstojně) s tím, že platí, takže oukej. Maggie Gyllenhaal naštěstí nedodržela svůj ješitný závazek nehrát a byla kromě příslibu platby hlavním důvodem, proč jsem na film vůbec šel. Upjatá dobová atmosféra kombinovaná s výjevy lékařských zákroků resp. masírování poštěváků viktoriánských paniček funguje náramně, nejspíš proto, že jde o výjevy v podstatě cudné a režie jich nezneužívá, přestože jsou na celém filmu, za přispění slušných hereckých výkonů samozřejmě, tím suverénně nejatraktivnějším. Ačkoliv je všechno ostatní jen omáčka (feminismus, sufražetky, romantika), jde o omáčku lahodnou, za což si kredit může nad jiné připsat výše zmíněná, producenty jako ne dost atraktivní ocejchovaná herečka, s ostatními - Hughem Dancym, Rupertem Everettem a Jonathanem Prycem (o sténajících představitelkách „pacientek“ nemluvě) v těsném závěsu. PS českému lokalizátorovi. „Překlad“ titulu pro jednou velmi vtipný! ()

Fary

Dobře zpracovaný film na zajímavé téma, výtečně obsazený herecky, jenom místy má tendenci unudit vás k smrti. Škoda - chtělo to trochu víc švihu, aby to nenudilo. ()

Stružák

Safra, tohle se nepovedlo, podle upoutávek jsem čekal zřejmě víc. Dvě nebo tři vtipné scény jsou na "komedii" zoufale málo. Po většinu doby jsem se luxusně nudil a čekal, co přijde. Nepřišlo nic... ()

conejo

Diagnózou špatnosti tohohle filmu je doslovnost. Všechno je podané absolutně po lopatě. Námět slibný, ale popravdě jsem se moc nenasmála a jedinou zábavou při sledování bylo tipování, jak se děj bude dále vyvíjet (mnohé se dařilo uhádnout). Průměrná zábava, ačkoliv nemůžu říct, že si na něj už nikdy nevzpomenu (obzvláště na scény léčby hysterie). A popravdě jsem film dokoukala do konce, ačkoliv jsem o vypnutí uvažovala, takže to je plus:). ()

Vaklaf

Nepochybně bych dokázal vyjmenovat spoustu věcí, které nebyly úplně tip ťop, nebo mohly být více rozvedené apod. Na druhou stranu jsem se nenudil, byl jsem neustále tak nějak příjemně pobaven, a Maggie G. mám rád. A hlavně se na ten film dá dobře koukat s drahou polovičkou, což se o většině mých oblíbených filmů říct nedá. ()

ti88na

Množstvo vtipných momentov priniesla predovšetkým téma, ktorej sa film venoval. Škoda, že to príjemné tempo si neudržal do konca. Maggie Gyllenhaal bola výborná, ale jej dejová linku nakoniec príliš prevážila tú pôvodnú, čo nebolo na úžitok tomuto inak vcelku vydarenému snímku. A prísne vedecké pohľady Danciho, Everetta a Pryca pri tak chúlostivej záležitosti boli na nezaplatenie. ()

Paity

Nedá se říci, že by šlo o zajímavý film. Snímek totiž jasně prvoplánovitě a naprosto okatě těží z kontroverzního tématu. Velmi mile překvapí doktor Mortimer Granvilli (Hugh Dancy), ale vše mu kazí naprosto otravná a nesympatická Charlotta (Maggie Gyllenhall). Celkově ale rozhodně stojí za shlédnutí. ()