Po newyorské ulici jde stařík s dlouhým bílým vousem. Aranžéra ve výkladu upozorní na špatné pořadí sobů ve vánočním spřežení. V průvodu potká opilého Santa Clause a znepokojen jeho stavem převezme s velkým úspěchem jeho místo. Tak se Kriss Kringle z domova pro přestárlé stane reklamní atrakcí obchodu s hračkami. Jeho úspěch spočívá v tom, že je opravdovým Santou, jak to také všem bez váhání sděluje. Někdo mu rád věří, někdo ne. Neurotický psycholog jej chce nechat zavřít do ústavu a tak se tím, zda je opravdu Santou začne se vší vážností a s velkou publicitou zabývat soud. Krissi Kringlovi však jde hlavně o to, aby mu uvěřila malá Susan a její racionální maminka, která se zklamaná životem vzdala fantazie a víry v možnost splnění přání. (Qasa)

Arutha8

V kontrastu s barevností a třaskavostí současné vánoční produkce tahle černobílá klasika boduje. Navodí příjemnou atmosféru i zamyšlení. Je škoda, pokud někoho současná podoba Vánoc odrazuje od tohoto svátku jako takového. Zázrak v NY může napomoci ke klidnějším Vánocům... ()

rivah

Milý a starosvětsky vtipný americký film o Kriss Kringleovi, který prohlašuje, že je Sant Claus. Milý vánoční film. ()

Shredder

Krasny,optimisticky,sentimentalny a vianocne naladeny snimok. Original hravo strci do vrecka remake z 94 s vynimkou jednej sceny(O-dievcatko hovoriace po holandsky, R- hluchoneme dievcatko). Film skvelo odzrkadluje dobu je menej uponahlany, menej agresivny a plny detskej nevinnosti a pravych hodnot. Ceresnickou na torte je Edmund Gwenn, ktory stvarnil Santu dokonale (myslim ze bude sympaticky ludom ktorym vadi ako Santa Claus Tim Allen ci iny sucasny herci). Skoda, ze v dnesnej dobe nam televizie namiesto takejto klasiky ponuknu na Vianoce radsej donekonecna ohrane ceske komedie ci neuspesne americke televizne filmy. ()

PlayEasy

Jelikož už jsou opět naše nejoblíbenější svátky tak jsme si tuto klasiku musili pustit a jak pak by ne když jsme se těšili už někdy od září. A viděli jsme užásný film s právoplatně oscarovým Santou Edmundem Gwennem, s krásnou Maureen a s příjemným Johnem Paynem. Film je to krásný a ukazuje co je to víra, to si máme pamatovat a nejen děti! Jednoznačně krása s také velmi dobrou začínající Natalie Wood! Další vánoční klasika! 85% ()

DeDanu

Krisse a Susan si pouštím před každými Vánocemi, když zdobím perníčky. Srdce se mi plní vánoční náladou, nápady se hrnou a práce se stává radostí. Poté pravidelně píši dopis Ježíškovi. ()

PlysovyMacko

Milý dedko s fuzami tvrdí, že je Santa Claus. Dospelaci mu samozrejme neveria a chcú ho dostať do blázinca. Film má oldschoolovu vianočnú atmosféru a dostal ma tým, aký je čistý a naivný. Niekedy treba proste veriť. ()

TomekR

Miracle on 34th Street, velice milý film s vánoční náladou, který Vás může jen naladit a pobavit. Příjemná černobilá klasika z roku 1947 s duchem kouzelných vánoc. ()

lobo87

V záplave gýčových santaclausovských filmov ma potešil jeden, ktorý má srdce i dušu a neurazí ani tých, ktorým nosí darčeky Ježiško.... 75% ()

Habanera

“Věřím v Santa Clause”…není to, v co všichni doufáme, aby se stalo malinké kouzlo!? V této uspěchané a konzumní době, kdy jsme zapomněli duchovně žít, mají být svátky dni klidu, duchovního zastavení a důvěry v to, že zázraky se dějí, i když zdravý rozum popírá. ()

petrusqa

Bohužel jsem již viděla novější verzi, která je podstatně slabší, ale lehce to ovlivnilo mé hodnocení. Protože u takového filmu velmi funguje vidět poprvé. ()

Desmi

Velmi milý film o Vánocích, který odhaluje jejich pravou podstatu. Líbí se mi zasazení příběhu do komerční sféry a nakousnutí problematiky komercializace již v roce 1947. I po 70 letech stále aktuální téma. ()

BullittSF

Vánoce nedělá Santa Claus, ale lidský příběh, staromilská atmosféra černobílého filmu, výborní herci a parádní zápletka a... asi nějaké kouzlo:-) Nejlepší americký vánoční film, co jsem kdy viděl. A hned ho jistě tak nic nepřekoná!! Nemusím Santu, ale ode dneška miluju Krise Kringla:-) ()

Kekik

Nejprve jsem viděla remake z roku 1994, a tak možná proto jsem z tohoto filmu již tak nadšená nebyla. Více se mně líbil právě remake, ovšem i originál je velmi působivý. Ovšem k dokonalosti mu něco chybí. Něco, co jsem u remaku našla. Zde mi chybí romantická linka. Tady je hodně velmi odbytá. Vůbec jsem jim nevěřila, že se mají rádi. Také malá Susan je v remaku mnohem roztomilejší než zde. Bohužel i Santa je lépe ztvárněn v druhém filmu než zde. Ale i tady je velmi santovsky kouzelný. ()

dragon'88

Toto je fantasticke. Neviem ci sa to da pozerat dokola, pretoze to ma velmi mierne tempo, ale ma to v sebe davku dobrosrdecnosti a dobrosrdecneho humoru, ktora bude fungovat vzdy. Urcite to ale moze hrat na pozadi pocas pecenia medovnikov a neurazit. Klenot vo svojom zanri. ()