Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

bourec

Kouzelný prostředí ostrova je vytvořený báječně,tady musí člověk hledat,proč tomu dát nějaký hvězdy.Hlavně že tam neběhali žádný avataři.Přitom naivní to bylo stejně.Jen bych asi vystavěl lepší,a hlavně adrenalínově strhující příběh.60%. ()

Rodriguez

86 minut čistokrevné zábavy a dobrodružství! Pobavil jsem se a to je pro mě důležité! Like I Love You Jules Verne! 75% ()

enjoi

Rodinný film. To je v podstatě všechno co můžete čekat. Vskutku krásné prostředí Tajuplného ostrova je přímo degradováno teenegerovským podáním příběhu, což je velká škoda. Dwayna Johnsona aka Skály mi bylo v některých scénách vyloženě líto. Celkově je to prostě jen další z filmů na nudné nedělní odpoledne. ()

TomikZlesa

Sem rád že i takovej kamenožrout jako je Rock si ze sebe dokáže dělat prdel, odrrážení jahod či čeho... no prostě blbec :-). Spousta suchejch trapnejch hlášek který mě ale proste dokázaly pobavit, navíc exotickej tajuplnej svě což mám rád. Mladá Guzmánka moc pěkná a starej guzmán pěkně hnusnej. Trošku sem nepobral to s vynořováním a potápěním ostrova, ale budiž, tenhle film je o tom si ho užít jak malej spratek a to se mi povedlo, je to prostě sračka, ale dobrá. ()

Cheeter

Jako akční podívaná dobrý, ale tím to tak končí. Ano, je to sice "nadpřirozený" ostrov, ale místy jsou pasáže, které se ani tím nenechají vysvětlit. Je škoda, že Verneovky v poslední době dostávají tak na frak. Já mám stejně nejradši jejich audioknížky nebo Zemanovo zpracování. ()

asinus

Jestli tohle přijde někomu v pohodě, tak mu stačí opravdu málo. Vychválit to jako skvěle absurdní nelze, pokud jste se narodili na stejné planetě jako Monty Pythoni či Jára Cimrman. Vychválit to jako príma rodinné dobrodružství nelze, pokud jste někdy přelouskli snad jakoukoliv skutečnou verneovku. Poslat to do klidného a neškodného průměru, který neurazí, nelze, pokud posloucháte, co z těch postav padá za moudra. A ocenit vizuální zpracování a 3D TÉMĚŘ nelze, protože Avatar. Svoje dvě hvězdičky si to zaslouží za nějakou tu řemeslnou kvalitu a slušné finále. Ale jinak to většinu času spíše bolí. ()

Pajky3

Tak tohle je klasickej rodinnej film. Jen toho Rocka je tady škoda. Jinak Guzmán solidně zastoupil vtipnou složku a stejně tak se to povedlo dceři, která je po něm. Nebo-li Vanesse Anne Hudgens, která zastupuje tu krásnou složku. Pořád vypadá tak pěkně jak v High School Musical. Bylo to docela pěkný, jen ty efekty byly občas takový zvláštní. Ale jinak to byla příjemná jednorázová oddechovka. ()

carly

vizuálne dychberúci film. dejovo to občas trochu zadrhávalo, ale film bol tak akurát dlhý a nestrácal tempo, takže sa to dalo odpustiť. obsadenie sa podarilo na jednotku. Luis Guzmán bol najlepší. a veľmi sympatická bola aj postava Hanka. ()

necisty

Vizuální nářez v díle, kde jsem to fakt nečekal. Jde vidět, že na spoustu dobře vypadajících efektů není ani potřeba velký rozpočet. Překvapili známí herci, ale Brendan mi tam hodně scházel. Dějově to určitě lepší jak jednička nebylo, ale i tak jsem si to užil. Zkusím najít tu knížku a jestli tam najdu tu mapu tak tomu snad tu hvězdu přidám :D SA ... Proč zrovna ještěrka? Proč to nemohl být had? ... Protože pojišťovna nehradí pády důchodcům z obřích včel. ()

pakobylka

----- "Kdo má chuť na dobrodružství ?" ----- Není to až tak špatný nápad, vydat se po stopách velkých spisovatelů ... na jejich "Tajuplný ostrov". Kromě toho - dokonce i špatné nápady se dají zužitkovat ku prospěchu věci ... záleží jenom a pouze na tom, komu se dostanou do rukou. Ale žádný příběh nestojí a nepadá jen s digitálními triky (dokonce ani třetí rozměr v tomhle směru mnoho neznamená) - a obecně platí, že především neobyčejná dobrodružství si žádají i neobyčejný přístup a neobyčejný nadhled. Nevtipný scénář a neumělá režie ve spojení s prkenným herectvím, trapnými dialogy a těžkotonážními včelkami je dokážou pohřbít daleko spolehlivěji nežli oceán bájnou Atlantidu. ()

Juto

Film príjemne letí a je okamžite zabudnuteľny, ale je to veľká zábava. Vzhľad filmu je pôsobivý, rovnako ako efekty. 6/10 ()

SeanLSD

Tento film bez hlavy a päty obsahuje skoro všetky veci, ktoré vo filmoch nenávidím, ako napríklad totálnu naivitu, zneužívanie klasickej literatúry, splietanie piateho cez deviate, donekonečna sa opakujúce dokonalé súhry náhod, absolútna nezraniteľnosť všetkých postáv v absolútne nemožných situáciach, sentimentálne rodinkárstvo, zákonité iskrenie medzi podobne vekovo určenými - a samozrejme krásnymi - postavami opačného pohlavia, primitívne vtipkovanie, bohapusté plytvanie ohromujúcimi efektami atakďalej atakďalej ale s vypnutým mozgom sa na to dobre pozerá hlavne vďaka zopár veciam, ktoré mám zase naozaj rád, ako napríklad detinské farebné dobrodružstvo, Jules Verne, tajuplné ostrovy v trópoch, obdarené spotené výstrihy alebo secesné ponorky. Každopádne ale je to dobrodružstvo hlúpe, ktoré celkom okato slúži hlavne zlatému prasiatku producentov a v nijakom prípade nemôžu byť poctou tomu veľkému spisovateľovi, ktorého najslávnejšie knihy sú pritom také bohaté, zábavné, spletité a chytré ! ()

DannyJ

Hezčí, zábavnější a celkově lepší verze prvního dílu. Je to jako kdyby jste vzali první díl, odebrali Brendana Frasera a dosadili místo něj the ROCKa. Příběh je téměř totožný (najdou místo, o kterém píše ve svých knihách Jules Verne a kde se ztratil někdo z jejich příbuzných, ať už jde o otce, či dědečka, když najednou zjistí že maji 2 až 3 dny na to aby se odtamtud dostali.) V podstatě to je řada za sebou navazujících klišé. Ale i tak to mělo něco do sebe. Kombinace ROCKA, Luise Guzmána a Michaela Cainea mi kupodivu nevadila a příjemě jsem se pobavil. Dávám takových 60/100. ()

3n3my

Tak toto pokračovanie je minimálne o dve hviezdy vyššie ako jednotka. Prevedenie pôsobí určite dôveryhodnejšie, obsadenie tiež sympatickejšie, vizuál, hudba a takmer nonstop akcia je fakt na úrovni. Slušná oddychovka. ()

StanislachKo

Je to škoda, lebo jednotka ma relatívne uspokojila (tým nenáročným víkendovým spôsobom), ale tu zhola nič nepracuje ako má a neviem popravde nájsť ani argumenty o ktoré by som sa oprel... Ešte aj sladký Hutcherson pôsobí ako sliz... Dwayne zrejme unavený neustálym mlátením vidláckych hláv a drogových dealerov sa (zase) nechutne snaží votreť do priazne ako skvelá a prívetivá 100kilová komická postavička hrajúca na gitare a tancujúcimi kozami... Akcie plná prdel, ale pôsobí na mňa asi ako keby som to pozeral cez ďalekohľad na susedovej starej orave... Zbytočne vyhodené prachy ()

Radiq

O něco lepší, než první díl, hlavně zpracováním a digi efektama - ty se někdy aji docela povedly, hlavně třeba ještěrka nebo elektrickej úhoř. S dějem to je ale o hodně horší. O tak hodně, že se to opět blíží solidní mega sračce. Lety na včelách, borcení jeskyní a potápění ostrova zrovna v době, když tam jsou oni, ale to je jenom špička žaludu. Teda špička ledovce. Zahrávat si s logikou při sledování tohohle filmu by pro někoho mohlo byt nebezpečny - já sám jsem chtěl začít hledat koleje, na který bych si lehl, abych to už měl za sebou. Na štěstí se vyskytlo pár momentů, který pobavily, hlavně zásluhou Dwaynea Johnsona a jeho jebání do Michaela Cainea (a naopak). Jinak je to ale film, kterej si určitě časem zaslouží zašlapat hluboko do země... nebo do oceánu. ()

otík

Český distributor zabodoval už tím, že dal dvojku českému názvu, který nemá alternativu v jedničce. No ale dobře. Zase aspoň přivezl do Česka film, u kterého můžete vypnout mozek a jen se nechat kochat hory svalů Dwayna Johnsona nebo občas se lehce pousmát nad vtípkem. Vizuálně to není nic úžasného, překvapivě zklamou trikové scény, které měly ohromit a mají i důležitou roli ve scénáři. I přes kritiku však konstatuji, že vznikl nezávadný, prázdný, lehce zábavný film na sobotní podvečer. Přeber si to každý sám. ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)