Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

Začátek přímočarý, rychle se jde k věci. Ale potom jsem byl nadšen. Oproti prvnímu dílu o dost lepší. Nevím, v jakém jsem byl rozpoložení, když jsem koukal na jedničku, pač ta se mi moc nelíbila, ale u dvojky jsem byl v dobré náladě.(12.3.2013)

O trochu slabší než první díl, připadá mi, že Cesta na tajuplný ostrov je daleko více zaměřená na dětské publikum, hlavně pitvoření Luise Guzmána mi po prvních dvaceti minutách už jen lezlo krkem. Michael Caine byl každopádně skvělý, určitě nejlepší postava série. 3D:**** už není tak vypiplané jako v případě prvního dílu, ale pořád obsahuje dost vychytávek a scén, které dělí efekt od standardu a zaujmou. Jen ty pavouky si mohli odpustit, moje televize je poslední dobou vídá až nemile často. Film 50% 3D 80%(21.5.2014)

Slušné rodinné dobrodružství s velmi sympatickým hereckým obsazením. Tohle je přesně druh rodinné zábavy, které ocení jak děcka, tak dospělí člověk. Ve 3D to musel být docela zážitek.(21.6.2012)

Ve své podstatě je film absolutní blbost. S realitou toho má společného tolik, jako Zeman s demokracií. Stejně tak i musím říct, že veškeré postavy, co se ve filmu objeví, jsou neuvěřitelně chytré. Fakt, jak kdyby se sešel spolek nejinteligentnějších hlav lidstva a spolu se rozhodli vydat na tajuplný ostrov, o kterém už psala kopa dobrodružných spisovatelů před nimi. Na druhou stranu ale musím říct, že to, co mě na jednu stranu štvalo, na druhou stranu parádně nahrávalo filmu. Příběh byl blbej, ale musí se ocenit, že se tvůrci rozhodli natočit něco naprosto rozdílného. Stejně tak postavy byly chytrý jak rádio, ale na druhou stranu si je nešlo nezamilovat. Do toho super prostředí, perfektní efekty a super zpracování, což dokazuje, že tenhle film je vlastně fakt hrozně fajn.(28.6.2013)

Supeer! Konečně něco, co mě potěšilo, Dávám fakt silnou Čtyřku! Tahle Dobrodružná Pohádka se mi strašně Líbila, Vizuální Skvost! Jakmile se na scéně objevila Mega Ještěrka Nedýchal jsem, Byla to Paráda.. Dokonce se zde objevilo i pár Vtipných Momentů! A na Vannessu Je fakt krásný Pohled!(10.6.2012)

• - Aj napriek tomu, že je to pokračovanie filmu Cesta do stredu Zeme (2008), Josh Hutcherson je jediným hercom, ktorý sa objavil v oboch častiach. (beso74)

• - Podle souřadnic z mapy Tajuplného ostrova by byl ostrov nejméně 3 000 km od ostrova Palau, nikoli 100 mil, jak je zmíněno ve filmu. (rakovnik)

• - Alexander (Michael Caine), který rozhodne vydat se pro ponorku kapitána Nema „Nautilus“, si kapitána Nema zahrál ve filmu 20.000 mil pod mořem (1997). (Studioworks)