Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

Jediný důvod proč se na tento snímek podívat je Dwayne 'The Rock' Johnson. Cesta na tajuplný ostrov 2 je nenáročná ptákovina, ale díky Rockovi docela koukatelná a ta hodina a půl uběhne dost rychle.(6.5.2012)

• Fr

,,KDO MÁ CHUŤ NA DOBRODRUŽSTVÍ?....“ /// ...ble, ble, ble ble.... přijet na ostrov, potkat zvířata (obludy), najít tajuplný věci (že by si Indiana J. vzrušením urval pinďoura), vyděšeně zdrhat, nadšeně se tvářit, úžasně zírat – vlastně tohle všechno jsem čekal (a možná i chtěl). Ovšem, že to bude tak stupidně prostý – úděsná neherečka (tak schválně...), fantastickej potápěčskej výkon (i když takový lovci perel....), strašlivý triky (neser! Tohle nemůže ani v 5D vypadat normálně....) a Rock (zapomeň na hudbu – ten herec....) s vizáží Mr. Propera (pro jistotu...). No to si se Hollywoode posral v kině! A co děti? Jestli si nemaj kde hrát...tak asi jo. A možná, aby se zasmály, ani nemusej vidět maxi včeličku ve 3D. Takže: ,,KDO MÁ ještě CHUŤ NA DOBRODRUŽSTVÍ?....“ /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zajímám se o AKVALUNG. 2.) Zajímám se o tektonický redukce. 3.) Jsem dítě a nemám si kde hrát. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(31.5.2012)

Když prahnete po dobrodružství, zkuste něco šíleného, třeba vletět s helikoptérou do velkého tornáda a když budete mít štěstí, tak objevíte bájnou Atlantidu. O něčem takovém totiž vypráví tento zajisté zajímavý a pozoruhodný film. Musím se přiznat, že od Julese Vernea jsem nikdy nic nečetl, ale to mi vůbec nebránilo v tom si tenhle film vychutnat od začátku až do konce. Jsem totiž člověk, který se rád nechává ve filmech oblbnout, a který s nefalšovaným nadšením přistupuje na nápady tvůrců, že i přes moderní způsoby mapování naší zeměkoule stále můžou existovat na naší planetě místa dosud nepoznaná, místa zapomenutá a neprozkoumaná, kde by nás mohlo leccos překvapit. A přesně díky této své naivitě jsem si film vychutnal od začátku až do konce, vždyť ten příběh a nápady tvůrců, to bylo něco úžasného, co se mi líbilo a co mě bavilo. Film samotný mě zkrátka dokázal dostatečně nadchnout svým dějem, a když k tomu připočtu i vydařené herecké výkony, obzvláště tedy komediální postavu Luise Guzmána, tak nemohu jinak než film ohodnotit nadprůměrnými čtyřmi hvězdami.(1.9.2013)

Pár pěkných 3D triků, špičkování mezi Cainem a Rockem, několik WTF momentů (zpívající Rock, Rock odstřelující bobule prsními svaly, Rock mluvící...) a... vlastně nic. Cesta na tajuplný ostrov je naprosto zaměnitelná infantilní blbina, bohužel ne dostatečně zábavná, ani dostatečně dobrodružná. S dětmi v únoru do kina jedině na Huga! 50%(8.2.2012)

Opět jako v jedničce, krásné prostředí a zase vše dokonale zpracované. Jednička byla pěkná, ale dobrodružství nemělo takový náboj jako právě tady. Do toho mě chytla daleko víc hudba a ze všeho nejvíce herecké obsazení. Na základu Journey 2 opět stojí a dvě postavy se nezměnily, ale přidal se překvapivě Dwayne Johnson. Měl dobrou roli a pomohl ke zvednutí hodnocení, poněvadž dokáže skvěle pobavit (například scéna ke konci, když říká:,,Zapumpuj." A takových scén bylo daleko víc). Takže se dostávám k poslední věci a to humor, protože v jedničce nebyl až takový. Celkový dojem je o stupínek lepší a divák, který není náročný, by si měl toto dobrodružství užít.. 7/10 = 75%(24.5.2012)

• - Hank (Dwayne Johnson) se o ponorce Nautilus zmíní jako o 140 let starém kousku. O pár chvil později jsou baterie k nastartování motoru příliš vybité. Baterie takové, jako jsou ve filmu, však neexistovaly do začátku 20. století, což je přibližně 30 let poté, co byla loď vyrobena. (Studioworks)

• - Ve filmu je několik narážek na další Verneovy knihy. Základem je titul „Tajuplný ostrov“. Sopka chrlící zlatý popel odkazuje na knihu "Zlatá sopka". Ponorka Nautilus odkazuje na dílo "Dvacet tisíc mil pod mořem". V závěru filmu pak dá Alexander Anderson (Michael Caine) Seanovi (Josh Hutcherson) knihu "Ze Země na Měsíc". (Studioworks)

• - Aj napriek tomu, že je to pokračovanie filmu Cesta do stredu Zeme (2008), Josh Hutcherson je jediným hercom, ktorý sa objavil v oboch častiach. (beso74)