Cesta na tajuplný ostrov 2

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate

Opět jako v jedničce, krásné prostředí a zase vše dokonale zpracované. Jednička byla pěkná, ale dobrodružství nemělo takový náboj jako právě tady. Do toho mě chytla daleko víc hudba a ze všeho nejvíce herecké obsazení. Na základu Journey 2 opět stojí a dvě postavy se nezměnily, ale přidal se překvapivě Dwayne Johnson. Měl dobrou roli a pomohl ke zvednutí hodnocení, poněvadž dokáže skvěle pobavit (například scéna ke konci, když říká:,,Zapumpuj." A takových scén bylo daleko víc). Takže se dostávám k poslední věci a to humor, protože v jedničce nebyl až takový. Celkový dojem je o stupínek lepší a divák, který není náročný, by si měl toto dobrodružství užít.. 7/10 = 75%(24.5.2012)

• D.Moore

Proč Michael Caine tenhle film točil, jsme věděli – kvůli svým vnoučatům. Co jsme nevěděli, bylo, jestli se na další Vernem inspirovaný příběh budou (nejen) Cainova vnoučata vůbec chtít dívat. No, já myslím, že budou, protože film je určen hlavně jim. Dospělý divák v něm najde snad jen obstojné triky, pohodovou hudbu, a Cainovi skalní fanoušci, mezi něž patřím i já, další možnost, vidět svého oblíbence v pohybu (tentokrát například letícího na obří digitální včele, kdo by si to kdy pomyslel). Cestu na tajuplný ostrov ovšem neodsuzuji, protože omladinu může opravdu bavit a navíc přitáhnout k přečtení předlohy (kéž by to byla pravda), a ve výsledku rozhodně nejde o větší zprzněninu než jakou je třeba Endfieldův snímek z roku 1961… Ale já jsem na to prostě asi moc starý. Dvě a půl.(27.7.2012)

// Distribútor: Warner Bros. // Počet premietajúcich kín v USA: 3,470 // Otvárací Víkend USA: $27,335,363 // Čo som si ako prvé pri tomto filme všimol, bol veľmi pekný do uší bijúci soundtrack. Ako druhé som si nemohol nevšimnúť niektoré zábery, ktoré boli až tak prenádherné, že sa mi chcelo plakať. A ako tretie som si všimol ten zlý, sladký a cukríkový Happy End, ktorý nemám rád...... 70%(19.5.2012)

Pár pěkných 3D triků, špičkování mezi Cainem a Rockem, několik WTF momentů (zpívající Rock, Rock odstřelující bobule prsními svaly, Rock mluvící...) a... vlastně nic. Cesta na tajuplný ostrov je naprosto zaměnitelná infantilní blbina, bohužel ne dostatečně zábavná, ani dostatečně dobrodružná. S dětmi v únoru do kina jedině na Huga! 50%(8.2.2012)

Supeer! Konečně něco, co mě potěšilo, Dávám fakt silnou Čtyřku! Tahle Dobrodružná Pohádka se mi strašně Líbila, Vizuální Skvost! Jakmile se na scéně objevila Mega Ještěrka Nedýchal jsem, Byla to Paráda.. Dokonce se zde objevilo i pár Vtipných Momentů! A na Vannessu Je fakt krásný Pohled!(10.6.2012)

• - V jedné ze scén je Gabato (Luis Guzmán) pokrytý ptačím výkalem, o scénu později má košili čistou a poté opět naopak. (Studioworks)

• - Ve filmu je několik narážek na další Verneovy knihy. Základem je titul „Tajuplný ostrov“. Sopka chrlící zlatý popel odkazuje na knihu "Zlatá sopka". Ponorka Nautilus odkazuje na dílo "Dvacet tisíc mil pod mořem". V závěru filmu pak dá Alexander Anderson (Michael Caine) Seanovi (Josh Hutcherson) knihu "Ze Země na Měsíc". (Studioworks)

• - Hank (Dwayne Johnson) se o ponorce Nautilus zmíní jako o 140 let starém kousku. O pár chvil později jsou baterie k nastartování motoru příliš vybité. Baterie takové, jako jsou ve filmu, však neexistovaly do začátku 20. století, což je přibližně 30 let poté, co byla loď vyrobena. (Studioworks)