poster

Cesta na tajuplný ostrov 2

 • USA

  Journey 2: The Mysterious Island

 • Slovensko

  Cesta na tajomný ostrov 2

Dobrodružný / Fantasy / Komedie / Rodinný / Akční / Sci-Fi

USA, 2012, 94 min

Režie:

Brad Peyton

Předloha:

Jules Verne (kniha)

Scénář:

Brian Gunn, Mark Gunn

Producenti:

Beau Flynn, Tripp Vinson

Střih:

David Rennie

Scénografie:

Bill Boes

Kostýmy:

Denise Wingate
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Enšpígl
  ***

  Cením si faktu, že tvůrci si na základě románu od Julesa Vernea vystavěli svůj vlastní příběh a vyhli se tak možnému zneuctění samotné knížní předlohy. Nesmírně mě ovšem mrzí nevyužitý potenciál ať už na poli humoru, akce nebo spádu a napětí. Poznávání tajuplného ostrova přece nabízelo tolik dramatických a humorných situací, stačilo se s tím jen trošku víc mazlit a ne aby byl honem, honem další 3D film na světě, dokud je 3D v kurzu. Příběh se bez většího vzrušení prošel v mý hlavě a šel si lehnout do zapomínací komory a to je fakt velká škoda, protože měl v sobě potenciál k ohromení. Musím ocenit vizuální stránku a to jak ostrova, tak Vannessy, střídavě jsem jí čuměl za výstřih a na zadek, no co no, když mě neviděla.. Dwayne Johnson ať se na mě nezlobí, ale do podobných filmů nepatří, není to herec, je to jen bijec a jeho místo je v akčních filmech, některé "otcovské" scény by zahrál líp i lovec Pampaliny.(28.2.2012)

 • Beastmaster4
  ***

  Příjemná rodinná dobrodružná fantasy. Film, který nemůže zklamat (pokud nečekáte megahit), jen příjemně překvapit. Není to žádný trhák, pár počítačových zvířátek, pěkné barvičky, trocha těch novodobých scén točených přímo pro 3D, několik rádoby otřepaných (nucených) vtipných pasáží a gest. Příběh vcelku o ničem, nechybí tu už klasicky jeden trouba na cestu (Luis Guzmán) a jeden tvrďák (Dwayne Johnson). Pokud nebudete čekat mnoho, pak se ležérně bez pošimrání mozkových závitů pobavíte. Nečekejte stáda animovaných zvířátek, až na opravdu pár jich tu není mnoho - čekal jsem využití takového světa ve větší míře. Dwayne Johnson ani neukáže nic, co by stálo za zmínku, jednoduše tu jen je, chodí, hezky vypadá a na což láká i trailer, ukáže svůj prsní taneček, toť celé. Dávám 3 hvězdy a doporučuju rodinným typům, divákům bez větších nároků nebo hltačům 3D, kteří musí vidět vše, co je ve 3D natočeno.(22.5.2012)

 • Shakers
  ***

  Čo sa týka pokračovania, tak je to v podstate rovnaká šablóna ako prvý diel. Nič nové, len naleštený vizuál, bicepsi The Rocka, efektné spomalovačky, kopec digitálnej akcie a tak podobne, skratka jedno obrovské digitálne (miestami až Avatarovské) dobrodružstvo, ktoré neprinieslo nič nové, len drží látku prvého filmu. 65% - 3*(8.6.2012)

 • Foox
  ***

  Absolutní výmaz hlavy a znásilnění Julese Verna u kterého se dá královsky bavit, stačí se poddat a samozřejmě uplně odstavit mozek. Když už si The Rock vybere rodinný film, vždycky to stojí za to. Ještě malé plus za vyvinutější Vanessu.(23.2.2012)

 • D.Moore
  **

  Proč Michael Caine tenhle film točil, jsme věděli – kvůli svým vnoučatům. Co jsme nevěděli, bylo, jestli se na další Vernem inspirovaný příběh budou (nejen) Cainova vnoučata vůbec chtít dívat. No, já myslím, že budou, protože film je určen hlavně jim. Dospělý divák v něm najde snad jen obstojné triky, pohodovou hudbu, a Cainovi skalní fanoušci, mezi něž patřím i já, další možnost, vidět svého oblíbence v pohybu (tentokrát například letícího na obří digitální včele, kdo by si to kdy pomyslel). Cestu na tajuplný ostrov ovšem neodsuzuji, protože omladinu může opravdu bavit a navíc přitáhnout k přečtení předlohy (kéž by to byla pravda), a ve výsledku rozhodně nejde o větší zprzněninu než jakou je třeba Endfieldův snímek z roku 1961… Ale já jsem na to prostě asi moc starý. Dvě a půl.(27.7.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace