Cesta na tajuplný ostrov 2

Brian Gunn, Mark Gunn

Produkce:

Beau Flynn

David Rennie

ROCK and roll, baby. Velkolepější nadstavba Cesty do středu Země (tentokrát konečně i v kině v opulentní 3D pořízeném Cameronovými udělátky), již dle očekávání táhne dopředu charismaťák Dwayne, jehož úsměv a prsní svalstvo zachrání situaci vždy, kdy si začnete říkat, že je těch dějových pytlovin a přerostlých digitálních čmeláků vážně trochu moc. Dramaticky Cesta 2 v podstatě vůbec nefunguje (kdo se zvládne nesmát při každém vážnějším momentu, je větší frajer než Michael Caine s mačetou!), ale jako nabušená horská dráha plná atrakcí je to bez diskuze hodně příjemné filmové pošušňání, které si užijí hlavně ti z věkové kategorie 10- a spolu s nimi i dospěláci, jimž nedělá problém na 90 minut jen tak vypnout a zmizet do světa, kde se vám sem tam vysere na hlavu pestrobarevný holub o velikosti bombardéru. 6+/10 a doma bude zážitek poloviční.(8.2.2012)

Supeer! Konečně něco, co mě potěšilo, Dávám fakt silnou Čtyřku! Tahle Dobrodružná Pohádka se mi strašně Líbila, Vizuální Skvost! Jakmile se na scéně objevila Mega Ještěrka Nedýchal jsem, Byla to Paráda.. Dokonce se zde objevilo i pár Vtipných Momentů! A na Vannessu Je fakt krásný Pohled!(10.6.2012)

Už viem kam pôjdem najbližšie na dovolenku, na tajuplný ostrov. Je to úplne zadarmo, netreba žiadne letenky stačí len veriť Verneovým historkám a povoliť uzdu fantázie a zažijem niečo čo som ešte nezažil. Toto dobre spracované dobrodružstvo dostalo do vienka vtipnosť a dobré nové nápady v podobe obrovských lietajúcich včiel, ktoré slúžili ako taxík v úchvatnom pralese, ale aj nebezpečná podráždená jašterica, ktorú neodradila ani nosová päsťovka a veľmi dobré sfilmovanie akčných momentov s výraznou podporou hudobného ozvučenia(boj s jaštericou a aj vtačie nálety). Dwayne Johnson zapadol do príbehu, ako šnúrka do topánok a jeho svalnaté telo dostalo adekvátne využitie ako pumpa lásky, alebo otvárač na staré zhrdzavené poklopy. Prekvapením sa stal Luis Guzmán, ktorý z krimi žánru presedlal do rodinného sedla, v ktorom jasne nominoval svojimi vtipnými dialógmi. Mňa to dostalo, takže 70% bez mihnutia oka.(28.5.2012)

• - Natáčení probíhalo na ostrově Oahu. (Dlee)

• - Podle souřadnic z mapy Tajuplného ostrova by byl ostrov nejméně 3 000 km od ostrova Palau, nikoli 100 mil, jak je zmíněno ve filmu. (rakovnik)

• - Hank (Dwayne Johnson) se o ponorce Nautilus zmíní jako o 140 let starém kousku. O pár chvil později jsou baterie k nastartování motoru příliš vybité. Baterie takové, jako jsou ve filmu, však neexistovaly do začátku 20. století, což je přibližně 30 let poté, co byla loď vyrobena. (Studioworks)