Autorovi kontroverzných KIDS, newyorskému fotografovi Larrymu Clarkovi, zachutila sláva a tak sa ju snaží zopakovať s ešte väčšou dávkou sexuálnej otvorenosti. Zatiaľ čo v KIDS bol sex medzi deckami niečím, čo im ničilo životy, v Ken Parkovi už decká žiadne životy nemajú a sex je pre ne tým posledným, čo ich drží nad vodou. Ústrednými postavami sú mladý kalifornský skateboardista a jeho kamaráti, a veľkú rolu tu hrajú tiež rodičia a starí rodičia, ktorých vzťah k deťom (a naopak) je stredobodom sociálnej kritiky filmu. Vo filme sa prelínajú štyri individuálne príbehy, pričom zvraty v deji prichádzajú vo chvíľach, kedy by sme ich očakávali najmenej. Kameraman a spolurežisér filmu Ed Lachman zhŕňa jeho posolstvo do krátkej repliky: "Aj dospelí aj mladí, všetci sú obeťami." (POMO)

Thrain odpad!

Jak jinak hodnotit film, když se vám při jeho sledování dělá silně nevolno? Btw, zvrácenější film jak tento jsem snad zatím neviděl. ()

hlína

Jak pravil sám velký tvůrce... Vemte čtyři pět nejperverznějších věcí které se zaručeně staly a o kterých jste slyšeli, dejte tomu naturalistický look a bude to pecka, která naplní vaší kapsu a zaručeně bude šokovat víc než váš předchozí šokující film. Nebojte nebude.. Pro puberťáky to bude v lepším případě jen další FAKT HUSTEJ FILM TYPÉÉÉ, v tom horším případě jim už ani onanie nebude nikdy připadat tak normální a přirozená věc jak doposud :o) Prostě každej sme trochu úchylnej, tenhle film je bohužel místama úchylnější než mé úchylky... ()

bono22vox

Režisér filmu Kids nás chce přesvědčit, že poklidné maloměsto je tim nevyšinutějším místem na světě. Bizarní, ale nijak originální přehlídka násilnosti a úchylek... ()

GTS_PUNK

Kontroverzný režisér Larry Clark, ktorý v roku 1995 uviedol na svetlo sveta snímok Kids o problémoch a živote odstrčenej newyorskej mládeže, sa v roku 2002 vracia s veľmi voľným pokračovaním. Avšak s tým rozdielom, že tentokrát sa presúva na druhý koniec Spojených štátov amerických, do prostredia slnkom zaliatej Kalifornie, do mesta Visalia. A ak možno považovať Kids za kontroverzný snímok kvôli jeho obsahu, Larry Clark neostáva svojej povesti nič dlžný, a latku v tomto prípade posúva ešte vyššie. Príbeh sleduje štyroch mladých ľudí a ich životy na pozadí tragédie, ktorá nastáva v úvode filmu. Zdanlivo oddelené pasáže sledujúce hlavných dejových protagonistov sa zbiehajú nielen v samotnom závere, ale hlavne vo svojom obsahu - všetci pochádzajú z pomerne disfunkčných rodín, v ktorých nenachádzajú potrebnú mieru porozumenia, pomoci či lásky. Uťahujú sa tak do vlastného sveta, pričom východiskom z ich problémov sú drogy, alkohol, ale najmä sex. Ako určite nie prvý, ani posledný autor literárnych či filmových diel, Larry Clark stavia tínedžerské postavy svojho príbehu do zdanlivo bezvýchodiskových situácií, pred ktorými sa nedá uniknúť, ale dá sa im len takouto formou vzdorovať. Je preto na jednu stranu pozoruhodné, ale na druhú stranu pochopiteľné, že niektorých divákov môže príbeh snímku poburovať, či priam až znechucovať. Zároveň sa však ponúka otázku, do akej miery vôbec tvorcovia nejaký príbeh ponúkajú? Zobrazujú síce chronologicky útržky zo života kalifornských tínedžerov a ich rodičov, či starých rodičov, ale o pevnom dejovom východisku a koncovom bode príbehu sa priveľmi rozprávať nemôžeme. Ale film ich zdanlivo ani akosi nepotrebuje. Zámerom tvorcov nie je ani tak vytvoriť nejaký príbeh, ale skôr poukázať na sociálne problémy z amerických predmestí, preniknúť za tenké steny domov radovej zástavby ktoréhokoľvek malomesta a odhaliť, čo všetko sa za nimi odohráva. Drogy, alkohol, sex, nenávisť - voči sebe a voči ostatným. Životy tínedžerov sa stretávajú so životmi ich rodičov a zobrazujú, že ich problémy sa aj napriek vekovému rozdielu nezdajú byť až tak odlišné a vzdialené. Je pochopiteľné, že sa medzi divákmi nájde niekoľko takých, ktorých množstvo erotických a naturalistických scén pobúri, ale treba si uvedomiť, že tvorcovia chcú možno práve takúto reakciu u diváka vyvolať. Alebo možno chcú, aby sa zamyslel nad zdanlivo nepodstatnými malomestskými problémami, ktoré sú však nekonečnou špirálou nešťastia všetkých tých, ktorí sa v nej ocitnú. Ken Park a povrchný pohľad naň ponúka divákovi iba množstvo sexuálnych scén a kontroverzie, ale nazerať naň práve tak určite nie je správne. Hoci neponúka pevne danú príbehovú líniu, nazretie zblízka pred divákom odhalí svet plný ľudských tragédií a hľadania seba samého. Takisto poodhaľuje aj to, že životné osudy a príbehy z malých nenápadných predmestí sú mnohokrát väčšie než tie, ktoré píšu svetlá veľkomiest. Tento americký "suburban" nádych je bezpochyby veľmi silným oporným bodom celého filmu. Keď sa nad tým divák zamyslí, je to vlastne akási "light" verzia spomínaných Kids. Menšie, osobnejšie, ale omnoho údernejšie. Je logické, že tento snímok nesadne každému z toho či onoho dôvodu, ale nezávislý filmový pohľad na svet so všetkými svojimi krásami aj nechutnosťami je to celkom obstojný. Neočakávajte však silnú príbehovú líniu. () (méně) (více)

Mocoft

A mě se to docela líbilo. To soft-porno ve filmu mi připadlo sice jako náhražka dějové nedostatečnosti, ale jinak to bylo zajímavé vykreslení osudo několika kamarádů objevujících sex a jejich rodin v malém městě. Slabá pointa, kterou je úvodní sebevražda jednoho z nich a absence zápletky mi nedovolí hodnotit lépe, ale přesto - zajímavé, zábavné a občas šokující. ()

D.awi.d

Neskutečná kravina... jedna hvězdička za hádky onanisty s důchodcema, tomu jsem se smál.... zbytek filmu je blbost, snažící se zachránit vcelku pěknými pornografickými scénami (jo, líbily se mi, ale kdybych chtěl vidět porno, kouknu se na porno) ()

Looka

Nechutnej absolutně samoúčelnej blábol. Asi pokus o umění za každou cenu. Po výborných Kids je to ohromné zklamání. ()

crjules

Hlavni snahou rezie bylo zrejme sokovat a dostat film do podvedomi.Coz se take podarilo. Ale to je asi tak vsechno. Sveho casu vzbudila vlnu odporu a nevole Velka zranice, lide z festivalu houfne odchazeli. Jenze.. Doporucuji, porovnejte tyto dva filmy a udelejte si okenko, co je umeni a co je brak. ()

KdG

Celkem mazec film, je to sled "šokujících" i běžných událostí nahuštěných do jednoho filmu, resp. do několika rodin na americkém maloměstě. Nic co by člověk někde už neviděl, popřípadě nezažil nebo o tom neslyšel. ;-) ()

Tanmut

Působilo to na mě, jako když si patnáctiletý středostavovský spratek, kterému právě rodiče sebrali sbírku pornočasopisů, sedl a sepsal své fantazie - příběhy svých altereg. Je to nezralé, pitomé, ale ten cunnilingus matky jeho holky - to zahrálo na nějakou zaprášenou pubertální strunu. Patnáctileté kluky by to asi mohlo bavit. ()

Marfab odpad!

Ty vole co mělo tohle znamenat?kdo tohle neviděl o nic nepřišel,větší sračku jsem opravdu neviděl. ()

snake odpad!

Tak tohle už je doopravdy moc!Vše je nadmíru přehnané, děj postrádá logiku, hodinu a půl se koukáte na rádobi šokující náhled do života teenagerů na Americkém západě ale celé je to akorát tak pro smích a pláč nad tím, kam až dokážou američtí tvůrci kvůli nalákáno mladého publika klesnout!Ach jooo.... ()

Havala

Šokující film, až extrémní v několika aspektech. Něco podobného tu dlouho chybělo. Herci ale průměrní. 82% ()

Dlo'h-osh

Nechutný slepenec úchylných a zvrácených výjevů, téměř bez náznaku jakéhokoliv příběhu plný odporných scén a debilních dialogů. Snahy o šokování jsou velmi nepovedené, kluk onanující nad tenisovým utkáním nebo otec kouřící vlastního syna rozhodně nejsou nijak šokující, spíše zvrhlé a nechutné. Vražda prarodičů kvůli podvodu ve scrabblu veškerým zvrácenostem nasadila korunu. Jedna * za pár světlejších momentů a za toho týpka, co si na začátku vystřelil mozek z hlavy. ()

Soubi

Tři hvězdy dávám tomuto "filmu" pouze za jeho lepší (nesexuální) část. Ta sexuální je o ničem, neuvěřitelně laciná a samoúčelná a hlavně naprosto zbytečná. ()

Bigwave odpad!

Přišlo mi to, jako kdyby režiséři laciných porno filmů chtěli natočit film. Tak ho natočili, ale vznikla z toho tahle hrůza! ()

Ferenzo

Na tomto filmu jsme byl před lety s přáteli v takovém undergroundovém kině a musím říci, že jsme se víc pobavili, než zdramatizovali. Na film jsme šli kvůli "sktejťákům" a o tom,co uvidíme jsme neměli ani ponětí. Erotičnost a sebevražda na začátku mě překvapily, ale kam se hrabou na to, co přijde ve filmu v chlapeckém pokoji při zápasu ženského tenisu. To mi hlava nebere. Nevím,jestli je to porno, nebo odvaha, ale nelíbilo se mi to. 35%. ()

uodevr odpad!

Kam jinam zařadit film, který je jen a jen o falešným šoustání, live masturbaci a lízáním ženského pohlaví? ()