César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. S úsměvem otevírá dveře nájemníkům a vyřizuje jejich stížnosti. Není to sice ta nejlepší práce na světě, ale on o změně místa neuvažuje. Jeho práce mu totiž umožňuje poznat všechny nájemníky domu, jejich denní harmonogram a zvyky. Ví o všech jejich příchodech a odchodech, zná jejich slabé stránky i tajemství. Může dokonce ovládat jejich životy, jitřit otevřené rány a ponořit se do nich. A to vše, aniž by proti němu vzniklo jakékoliv podezření. (oficiální text distributora)

veru_needy

Jo, někdy jsou ty španělský filmy daleko lepší jak ty americký. Takový psycho jsem dlouho neviděla. Nedokážu si ani živě představit, že takový lidi fakt na světě existujou. No ještě že nemám postel ale jen matraci na zemi. Napětí a psychárna na jedničku. ()

JASON_X

César je domovník ve velkém domě. Je odmala hluboce nešťastný. Přesněji řečeno neumí a nemůže být šťastný. Každý den hledá důvod proč žít dál a proč neskočit ze střechy. Jakýsi ekvivalent pocitu štěstí zažívá jen tehdy, když jsou nešťastní ostatní lidé okolo něj. A nejlépe se cítí, když jsou nešťastní jeho přičiněním. A věřte, že pro to snaživý César dělá opravdu hodně. César má totiž jako domovník kllíče ke všem bytům... Po druhém zhlédnutí marně přemýšlím, kdy jsem viděl něco tak příšerného a přitom zároveň tak všedního, obyčejného... Horror? Pche! Ani náhodou! Jen takový poklidný, realistický a komorní thriller o jednom výjimečně zlomyslném a závistivém sviňákovi, jakých je kolem nás určitě spousta. Tohle se tedy Španělům hodně povedlo. ()

Morholt

Jeden z nejoriginálnějších thrillerů posledních let. Luis Tosar vyloženě exceluje v roli domovníka, který si pohrává s osudy nájemníků, protože miluje neštěstí druhých. Prakticky nemám co vytknout, protože tady bylo všechno na svém místě. Od scénáře přes režii až po herce. Pomyslnou třešničkou na dortu pak bylo geniální zakončení. 90% ()

Jansen

Po mírně pozérském ale o to více atmosférickém REC a velmi vizuálně zajímavém ale o to méně atmosférickém REC 2 jsem si nemyslel, že Balagueró natočí komedii. Možná to bude tím, že z tvůrčí dvojice vypadl(o) Paco Plaza. Každopádně Zatímco spíš je hodně zajímavý film. Má specifický rukopis, přesný, a přitom ne příliš od děje odvádějící pozornost, vizuál, dějově staví na absurdních situacích, které rozbíjí vážnou tvář filmu a do určité míry diváka nechávají sympatizovat se záporákem. Balagueró tak potvrzuje, že REC nebyla pouze sázka na šťastnou kartu a opravdu umí. ()

maseer2

horor rozhodně ne.. spíš thriller, který místy (úmyslně) působí dokonce komickým dojmem.. po první polovině velká spokojenost, po té druhé naopak rozpačitost z toho, že děj vybočil z nastolených kolejí "teroru" z první půlky, následkem čehož poněkud opadlo tempo.. být to o něco kratší, možná by to bylo i na čtyři.. silné 3* ()

6thSun

Slabší čtyři hvězdy, neb mě to sice ani chvíli nenudilo, ale taky nemám žádný důvod si to pustit za čas znovu. A navíc to lehce vykrádá vynikající americký kousek Alone with her . 70% ()

BoPo

César nedokáže byť šťastný. Jeho pocity zbytočnosti znižuje len pohľad na cudzie nešťastie. Vybral si novú obeť, ktorá však jeho pôsobeniu odoláva, a tak vymyslí nový level rozsievania nešťastia. Hlavná myšlienka bola viac než zaujímavá. Bohužiaľ veľa udalostí je postavených na náhode a šťastí. Césarov plán pôsobí priveľmi nepravdepodobne a riskantne. Toľko krát mohol niečo zabudnúť, niekto ho mohol vidieť (teda niekto 18+), Clara mohla zareagovať úplne inako, než mu práve vyhovovalo. Toto dojem znižovalo. Viac sa mi páčil film Dárek (2015), ktorý sa dopracuje k podobne krutej koncovke, ale jeho zápletka pôsobí viac premyslene a hlavne má vyšší stupeň pravdepodobnosti realizácie. ()

bouncer

Silný psychologický thriller, který vám vleze pod kůži a jen tak se vás nepustí. Tleskám Balagugueróvi za mrazivou atmosféru až do konce. ()

Litsarch

Snímek, od kterého jsem nevěděl co čekat a kromě oficiálního textu distributora si o něm, stejně jako u většiny, nic více nezjišťoval (kromě nakouknutí do galerie). Obavy byly zbytečné a já se každou minutu více ponořoval do každodenního života Césara. Vrátného v bytovém domě v Barceloně, který zná dokonale nájemníky domu, ale má jeden velký problém. Neumí být šťastný a jediná věc, co mu pomáhá je, když jsou ostatní také nešťastní. Rozehrává další svou psychologicky vypjatou hru, která nyní zajde dál než čekal. Děj mě nenechal chvilku v klidu. César, skvěle zahraný Luisem Tosarem, mě totiž až donutil být na jeho straně a prožívat s ním větší a větší komplikace. Pro mě velké překvapení, až v místech nervy drásající průběh a dokonané dílo na jeho konci. ()

Terva

CITÁT - Cítím se, jako by mě doma nikdo nepotřeboval........ Zpočátku mi bylo vrátného Césara celkem líto. Takový otloukánek pro všechno, šéf mu nadává, matka leží v nemocnici, no prostě chudáček. Ale nic není tak, jak to vypadá. CITÁT - Ahoj, Kláro, my ti ten úsměv vymažeme........ César je hajzlík a má asi temnou minulost. Také dělá chyby a to celkem dost, až s podivem, jak z nich dokáže vyplout. Povedené drama z hororovým nádechem a napětím. CITÁT - A to ještě není všechno...... Nějak jsem nevěděl, zda to brát, jako černou komedii nebo psychologické drama, ale ono to je asi obojí. Někdo se bude smát a někdo brečet. Když César (Luis Tosar) uklízí věci z nočního stolku, můžeme na něm vidět knihu s názvem "Oeuvre" od Ingmara Bergmana. ()

moviesfan

Kvalitní filmový kousek, který se může zdát sice nenápadným, ale kvality rozhodně má. Na můj vkus je snímek takový "zdrženlivý" a dokázal bych si představit trochu vyhrocenější závěr. I tak silnější 3*. ()

Seabeast

Nevyzpytatelného Césara jako vrátného bych opravdu nechtěl. Navenek se tváří jako dobrák, uvnitř ale vůbec není v pořádku a tíží ho jeho samotná existence. Jelikož má přístup ke všem bytům, může si podnikat, co chce. Třeba takové pohledné Cláře vlézt před jejím příchodem pod postel, počkat až usne, dát ji přivonět etheru a pak si vesele dělat, co se mu zlíbí. I když nelze přesně poznat, o co Césarovi jde, vše nakonec v závěru vyplyne. Očekával jsem horor od renomovaného španělského režiséra Jaume Balagueró, ale v jádru jde spíš o postupně plynoucí thriller se solidní gradací. Potrpím si více na Balagueróvých hororových zásecích, ale i tohle netradiční pojetí příběhu o podivném vrátném vůbec nenudilo a dokázalo patřičně napnout. ()

villon17

Spíš psycho než horor, takže žádný pořádný lekačky a napínavý scény se nekonaj, je to temný celý samo o sobě s největšim překvapenim na konec za poslední dobu... Nikdy mě nepřestane udivovat, jak Španělé dokážou předvíst zdánlivě idylickej konec s trochou toho špatnýho, co každej čeká, a nakonec stejně neodolaj a nasaděj tomu zdrcující korunu. Je to dokonalý! ()

Radka_86

Balaguéro je jednoduše geniální, tento snímek mě o tom definitivně přesvědčil. Naprosto úžasný a poutavý psychothriller kdy jsem celý film jen lapala po dechu a ani na chvíli neubývalo na atmosféričnosti a napětí. Originální nápad, krásná hlavní hrdinka a hodně drsný až dojemný konec jsou další aspekty proč nemůžu dát jinak než plný počet. ()

Ajinka126

Zajímavý nápad, mizerné a odbyte zpracování. Bylo mi to dlouhé se neustále pohybovat mezi recepcí a pár byty. Bylo to spíš divadelní, než filmové představení. Ke konci filmu už opadávala moje zvědavost a to určitě není to, co bych od filmu chtěla. Konec měl pro mě trpkou příchuť, protože to skončilo tak nějak všelijak a zároveň nijak. ()

corpsy

Činžiak plný podivných ( vlastne v dnešnej dobe celkom normálnych ) bytostí, z ktorých je zrejme ten najväčší úchyl ten citovo najrozmanitejší a technicky aj najľudskejší ( teda vlastne v dnešnej dobe ). Žánrovka, ktorá ma prekvapila svojím postavením k problému a necieleným šokovaním. ()

Španělé, kam se podíváš

Španělé, kam se podíváš