Parta Plastic je zpět a nutno říci, že jsou více posedlé módou, zábavnější a divočejší, než kdy před tím! Popularita na vysoké škole může být více než nebezpečná.  Oprsklá Královna Bee se pustí do boje, ve kterém nemá žádnou šanci na vítězství... Tento film upozorňuje na to, že popularita na vysoké škole může být více než nebezpečná. Jo (Meaghan Martin) je velmi sebevědomá dívka, která chodí do posledního ročníku a vždy se stará jen o své věci. Toto pravidlo ji chrání před hněvem party Plastic. Jenže když je Jo svědkem, jak šéfka party Mandi (Maiara Walsh) terorizuje spolužačku Abby (Jennifer Stone), rozhodne se, že je na čase zaujmout k této situaci konečně nějaké stanovisko. Celá škola se najednou ocitne ve válce a Jo se chystá ukázat Mandi a všem Plastičkám její vlastní pravidla. (oficiální text distributora)

rialilly

Očekávala jsem něco podobného jako původní Mean Girls, ale nic takového jsem nedostala. Příběh je úplně jiný, hlavní hrdinka na mně působí snad ještě namyšleněji než Plastics, a jediná věc, nebo spíš člověk, který ve filmu za něco stál, byl nakonec Diego Boneta, který mě zaujal už v Pretty Little Liars, a vlastně i díky němu jsem se na tento film podívala. ()

blondboss

Pokračovanie protivných báb ako z ríše nočnej mory. V podstate len kopírka originálu, len s tým, že je to o niečo trápnejšie, stupídnejšie a navyše s nesympatickými postavami. Ten nápad konečného zúčtovania cez futbal to celé len zaklincoval. Keď originál priniesol aj nejaký teenage odkaz, toto prinieslo akurát tak značné množstvo trápnosti. Druhú hviezdu za sympatickú hlavnú hrdinku. 30 % ()

CernaMoora odpad!

Neuvěřitelná blbost s neuvěřitelně nesympatickým hereckým obsazením (není tam jediný inteligentní ksicht; pro mě osobně vede žebříček těch, co mě nejvíc točili, Lucka Vondáčková coby Jo a nudnej fracek ze šestý řady Zoufalek coby Mandi) a naprosto debilním scénářem. Prostě hrůza. A to se mi původní Mean girls fakt líbily (myslím, že na 4 hvězdy) - kdybych je neviděla, tak bych tady dala alespoň jednu hvězdu za pár nápadů, ale takhle vím, že to byly jen vykrádačky jedničky, takže nic. ()

Vxxx

"Mess with me fine, mess with my family you're dead!" V hlavní hrdince se většina teen holek vzhlédne, jelikož je odvážná, silná, atd atd ale film je to špatný. Narozdíl od prvních mean girls tohle je přitažené za vlasy. Hackování kamer, ničení životních snů a sabotování profese rodičů... Všechny 3 představitelky Mean girls mám ovšem ráda. Speciálně Claire Holt a ten její přízvuk :) 2* ()

kingik

Střední škola může být pěkný opruz. V očích věčně kritické Joe je škola North Shore, kam po přestěhování dochází, tím nejnesnesitelnějším místem v jejím světě, který se řídí podle určitých kritérií slečny s mozkem. Po svém komentuje dění kolem sebe a hodnotí sorty do kterých se studenti nemilosrdně dělí. Kravky z party říkající si Plastic, hezouni a outsideři se stávají novou součástí jejího života ve kterém má přece jen vyšší cíle než zkysnout na škole, kterou bere jako přechodné místo před vysněnou univerzitou, která je však zatím nedosažitelným cílem. Její vstupenkou, jak proniknout do hierarchie studentů se stane neobvyklé kamarádství s outsiderkou Abby za něž její zbohatlický otec Joe zaplatil. Jen čas ukáže zda Joe splyne se studijním davem anebo se vzepře se svojí rebelskou náturou všem zaběhaným koloritům školy a vyvolá školní válku ve kterém poražení vyklidí školní půdu. Pokračování úspěšné komedie z roku 2004 se svým předchůdcem nemá kromě názvu a tříčlenné dívčí party Plastic příliš společného a navíc nabídlo o třídu méně hvězdný casting. Rozuměj televizní casting. Levné prostředky se promítly i do angažování méně známé avšak vele zkušené režisérky Melanie Mayron specializující se v drtivé míře na televizní produkci a která nahradila osvědčeného režijního matadora Marka Waterse, který měl na starost jedničku, ale jehož styl moc nového nepřináší. Scénář už nedodala herečka Tina Fey jako v prvním případě. Dvojka tedy pokračuje v nastaveném trendu jedničky a pokouší se rozvíjet její úspěšné schéma, ačkoliv přemírou originality zrovna nesrší. Rozdíl je také ve vůdkyni party domýšlivých Plastic, kterou tentokrát vede mrcha-bruneta Mandi a nikoliv mrcha-blondýna Regina tak, jak tomu bylo v prvním případě. Hvězdné duo Lindsay Lohan & Rachel McAdams dokázalo utáhnout i slabší scénáristické postupy, což se o mladé televizní hvězdičce Meaghan Jette Martin a spol nedaří s takovým přehledem, protože se ve větší míře televiznímu scénáři podřidili a dokonale tak naplnili televizní parametry na úkor těch filmových od kterých se tvůrci odklonili. Co je u filmu podstatný problém a byl už v případě jedničky je fakt, že u nás neexistuje takový kult středních škol, jak ho známe z prezentace desítek amerických komedií ze středoškolského prostředí. Všechny ty naschvály, intriky, falešná kamarádství, stupně oblíbenosti, školní královny krásy a školní volební kampaně, kterým je vše podřízeno do jisté míry perfektně fungující v amerických školních budovách nebo v rámci tamního filmového universa, jsou pro českého diváka poměrně scifi záležitostí a i když už k nim po x-tém omílání tématicky podobných komedií přece jen nějakým způsobem "přičichnul", tak stále platí, že tenhle školní svět je přes svoji jistou zábavnost dost vzdálený našemu prostředí. V případě těchto protivných holek se tak nějak pozapomnělo na ostrovtip a tím tedy tahle komedie nevybočuje z dlouhé řady teen roštáren. Tahle komedie sice splývá s davem a je proklatě americká, ale kvůli sympatickému a sexy obsazení, odsýpajícímu tempu a množstvím fresh nápadů se vyplatí vidět. Mé hodnocení: 80% () (méně) (více)

• Tim Meadows jako ředitel Duvall byl jediný, který si zahrál v obou dílech filmové série. (Verunka1995)
  • Studio Paramount učinilo autorce scénáře k prvnímu dílu Tině Fey několik nabídek, aby se opět na scénáři k pokračování podílela. Tvůrkyně však vždy odmítla. (..Lucas..)