Není nic snazšího než vyvolávat duchy v domě s velmi temnou a pohnutou minulostí. Přesvědčila se o tom Debbie, která ke své smůle nerespektovala základní pravidlo „hry" Ouija. To praví, že by ji člověk v žádném případě neměl hrát sám. Z blonďaté krásky, která měla život před sebou, se kvůli tomu stal oběšenec, jenž už to má za sebou. Truchlící přátelé její náhlý odchod nemůžou pochopit a při pátrání po možných důvodech v Debbiině pozůstalosti narazí i na dřevěnou desku Ouija. Není nic snazšího než se na to zeptat přímo Debbie. A ještě lépe – zeptat se na místě, které bylo němým svědkem jejího tragického konce. Asi žádný z účastníků spiritistické seance ale ve skutečnosti nevěří tomu, že by se od kamarádčina ducha něco dozvěděli. Jenže pak s nimi začne deska komunikovat. Výjimečný a nečekaný zážitek však pro některé z nich může být úplně posledním v jejich životě. Otevřený komunikační kanál do záhrobí je totiž mnohem nebezpečnější, než by se mohlo zdát a někteří duchové si nechtějí s živými jen popovídat. (CinemArt)

Pítrs85

Kdyby se v Tesku namísto těch user friendly písniček pouštěly horory, Ouija by stála ve frontě někde hodně vepředu, což samozřejmě nemyslím nijak v dobrém, tenhle "horor" je totiž špatnej úplně ve všem, v čem být špatnej mohl. Takže největší horor nakonec byly ty taiwanské titulky, přes které byly titulky slovenské (nic proti Taiwancům, a už vůbec nic proti Slovákům :-). A ještě rada na závěr- jestli budete někdy točit horor, nikdy v něm nepojmenovávejte nikoho jménem Belle (a už je šumák, jestli 'Jessa', 'Anna' nebo 'Issa', dejte na mě ;-). ()

claudel

Jumanji v hororovém podání s hlavní hrdinkou, jež v sobě kombinuje Leigthon Meester a Jessicu Albu, ačkoli tady na ČSFD má úplně příšernou fotku. Na horory se dívám, abych se bál, pobavil a odreagoval. Nečekal jsem žádný umělecký počin, ze začátku jsem se trochu nudil, ale postupně se mi to celkem líbilo, párkrát jsem se leknul. V rámci žánru průměr, nic úplně zásadního neposkytnul, ale jeilkož jsem neměl očekávání, nejsem ani zklamaný. A na pozdně večerní představení v kině vlastně dobrá volba. ()

eraserhead666

Už vědomí, že v tom má prsty Michael Bay připravuje na to, co se dá očekávat - tuctová míchanice všech možných klišé řemeslně poskládaná dohromady. Neoriginální příběh s neoriginální zápletkou, odehraný klasickými typy herců a hereček (i když charisma Any Coto je stejně obrovské a uchvacující jako její obočí a Lin Shaye potěší vždycky, tahle stará harcovnice totiž podá skvělý výkon i v několikavteřinovém cameu), okořeněný zavedenými instantními maskami a digitálními triky. Tady se nehraje na originalitu, ale na bezpečnou tuctově šablonovitou jistotu a vědomí, že na tohle divák stejně přijde až tehdy, co za film zaplatil. Bayova kouzelná krabička na horrory totiž není ničím jiným, než jen xeroxem. Celé to má jednu výhodu, občas se povede, že se na to dá koukat bez větší psychické újmy. Ouija je zrovna ten případ, čekal jsem obrovské Ouvej, ale nakonec se nekonalo. Neohromilo, ale ani neznechutilo. I když ten konec byl fakt divný. 2.5* ()

ARI50

Film který umí nalákat svým námětem ale nakonec moc nedodá jak atmosféry tak sebemenšího strachu ale cením ho zajímavým a snaživým. ()

luka4615

Jedna velká nuda. I zde se sice vyskytne pár skutečně dobrých lekaček, nicméně tvůrci pokaždé z nepochopitelných důvodů zatáhnou za ruční brzdu a slibně se rozvíjející situaci pošlou ke dnu. Škoda. ()

JASON_X

Jasně, je to šablonovitá pitomina pro týny a týnky, o jiných týnech a týnkách, kteří tabulkou z Walmartu vyvolají zlého ducha. Otřepaný námět, ploché postavy a dementní dialogy jsou samozřejmostí... Třeba když se týpek ptá vyděšeně typky "Ale co po nás ten duch vlastně chce?", tak to se chce člověku zařvat "NO CO ASI, CHCE VÁS VŠECKY VODKRÁGLOVAT TY MENTÁLE!". No ale pokud hledáte jen nenáročnou mozkovýplachovou zábavu pro dlouhý večer, dá se. A některé momenty mě vyloženě potěšily, třeba dcerka s matkou při seanci, skvělá scéna z koupelny (miluju ten rozkošný zvuk nárazu lebky na umyvadlo), nebo stín na zdi ve sklepě. ()

Morholt

Na co já všechno jsem ochoten se kvůli té Cookovic holce dívat. Ouija je klasicky hloupý teenagerovsko-duchařský takyhorror, kde hrají hlavní role spiritistická tabulka, chřestění ve tmě a, kromě již zmíněné a roztomilé Olivie Cooke, parta netalentovaných vemen. Tradičně je tu pár momentů, které ukazují, že debutující rejža někde něco odkoukal, ale jinak je to podprůměrná šeď bez atmosféry. A to je zklamání, protože na tohle jsem se docela těšil. 30% ()

BoPo

Dosť dlho sa Ouija tvári ako Nezvratný osud na duchársky spôsob. Myslím, že pre fanúšikov MTV na sobotný neskorý večer pri popcorne celkom ideálne. Násťročné FB závisláčky si aspoň zavýskajú, keď im počas sledovanie náhodne zazvoní mobil a ich postarší klátič, "ochranca proti bubákom", bude mať následne ľahšiu cestu k pointe filmového večera. Rutiné, x vydaniami overené hororové teenage schéma, ktoré vlastne neurazí, účel splní, ale jeho dátum spotreby vyhráva preteky so záverečnými titulkami. Inak prečo každá latino žena nad 50 musí ovládať spirituálne pravidlá? Toto klišé je na úrovni toho, že každý černoch má pornohereckú výbavu a hrá skvelo basketbal. ()

Terva

CITÁT - Je to jen legrace........ Velký časový skok a absence nějakého cennějšího vysvětlení je temnotou příběhu. Strašně se to táhne, napětí skoro nulové, kamera příšerná, hudba nedodělaná a herecké obsazení je škoda vůbec komentovat. CITÁT - Je to jen hra......... Ano je to jen hra a já při té hře hodinu trpěl, aby se pak něco málo stalo. Hodinu nudy a nesmyslů. A když už se něco děje, jsem jak nasranej duch a začínám mu fandit. Bohužel, tvůrci mu zas tak moc nefandí a ikdyž se snaží aby to vypadalo strašidelně, je to jen pohádka před spaním. PS - Nebojte se ono se toho zas tak moc nestalo. CITÁT - Co chce ten duch?......... ()

JohnCZ

Neřekl bych, že je to až taková bída. Po technické stránce je to zvládnuté dobře, atmosféru to místy má taky, byť nemůžu říct, že bych se vyloženě bál. Na lekačky je Ouija hodně střídmá, scénáristicky to není nic objevného, ale přeci jen mám pro podobné duchařiny slabost. Rozhodně jsou mnohem horší kousky s mnohem vyšším hodnocením. ()

corpsy

Kurv@, čo to má byť? To si fakt producenti ,,áčkových,, hororov myslia, že tento žáner je pre malé, ufňukané decká? NIE!!! Prosím vás spamätajte sa!!! Sme tu aj MY! Ľudia, diváci, ktorí nemáme pri každej voľnej sekunde v ruke mobil, aby sme prevetrávali facebook, fanúšikovia, ktorí dychtíme po Rkovom dizajne, MY čo uznávame horor v celej svojej kráse! Halooooooooo? Je tam niekto? ()

Astaroth12

Klasická štandardná ducharčina,ktorá nič nové neprináša,nemá čím zaujať ani čo nové ponúknuť.Film mal pár emotívnych chvíľ a viacero vypätejších situácii ale ako celok je to predvídateľná nuda,bez štipku fantázie.Po scenáristickej stránke to je jedna tuctovo gýčová zaležitosť. ()

Tryskomyš

SPOILER: Viděla jsem napřed film Ouija: Zrození zla (2016), což je vlastně Ouija 2. Film končí scénou, kde je jedna z hlavních představitelek. Teď, po shlédnutí tohoto filmu, jsem zjistila, že ta samá scéna v podstatě je i zde. Což nám ukazuje, že Ouija: Zrození zla (2016) je vlastně prequel tohoto filmu. ()

schizmo

Pokud je za top současného hororového žánru bez ostychu považováno Insidious nebo The Conjuring, pak se nedivím, že tu vzniká prostor pro to, beztrestně si myslet, že je v pořádku točit takový póvl jako je Ouijia. V případě, že filmy co jdou do kin maj už tak mrzkou kvalitu či atmosféru, a nejenže vykrádají staré kultovní klasiky, ale i bezostyšně jeden druhého, pak by mě vlastně nemělo překvapit ani tohle. Jenže tenhle film vyniká jinou přidanou hodnotou a tou je jakákoli absence emocí hlavní herečky (ale v podstatě i dalších herců), která ve filmu příjde o většinu přátel a je přítomna smrti několika z nich, ale v dalším záběru už se zase tváří jako by se nic nestalo a šla si do kantýny pro sváču. To je zkrátka ostudné! No ale on ani ten generickej příběh není žádná sláva, přestřelenej konec vlastně už ani nepřekvapí, protože z principu čekáte nějakou kundárnu. No, kurvoval sem u toho dost. ()

Kryton odpad!

Desková hra a hororový film? Jediná desková hra, která tady zafungovala je na stole producentů - ti si postavili domečky z dolárků, lajny z kokainu, postavičky ze slonoviny a házeli si osmistěnem z diamantu. TATO SRA*KA VYDĚLALA 100 MEGA CELOSVĚTOVĚ! Špatné je tu všechno od castingu, scénáře, režie, kamery, zvuku, střihu.....a doufám, že byl strašný i catering a všichni dostali pořádnou sra*ku. Ten film je totiž SRA*A! Hodnocení OST: Hudba u hororů jako tento? Natočit moje zvuky na záchodě, tak to má větší atmosféru a napětí. 000000000000000/10 ()

ledzepfan

Je to sice v zásadě o duchovi, ale je to břečka tak bezduchá, že kdyby mě to nasralo tak po tom mrdnu odpadovou cedulku... ale páč mě to nenasralo a ve výsledku je to lepší uspávací technika než počítání oveček, dám tomu jednu stár z milosti. ()

maddy

Horor s ratingom PG-13? Čo už si od Ouija sľubovať, keď nemôže vystrašiť ani trinásťročné deti! Po tragickom traileri som nič nečakal a po nezáživnej Annabelle alebo Jessabelle, Ouija len završuje tragický hororový rok 2014 (v kinách, ešteže na indie scéne sa opäť našli slušné kúsky). Chcete teda horor ktorý môžete pokojne pustiť svojím maloletým deťom? Nech sa páči. Ouija si totiž dáva dôkladne záležať na tom, aby neobsahovala jedinú napínavejšiu scénu, účinnú ľakačku a keď už sa aj začne diať niečo čo aspoň z ďaleka pripomína horor, tak táto scéna zvyčajne konči po dvoch rýchlych strihoch. O nejakej atmosfére už radšej ani nehovoriac. Keby to bola aspoň taká zábavná blbůstka, ktorá si robí srandu sama zo seba tak možno prižmúrim oči, ono to je ale zúfale nudná blbosť, ktorej chýba akékoľvek odľahčenie. Ešteže tam medzi všetku tú šeď nezaujímavých scén behá sympatická Olivia Cooke (bonus však len pre tých ktorí pozerajú seriálový Bates Motel), ale tak to je len slabá náplasť na takúto hororovú biedu. Stokrát opotrebovaná duchárska omáčka neobalená ani jednou funkčnou hororovu scénou. Na halloweensky večer na prvom stupni základnej školy možno ako stvorené (aj keď dnešné internetom skazené deti už sú zvyknuté na iné videá, takže aj o tom pochybujem), inak o ničom. Nevidím jediný dôvod prečo by sa o Oujia mal ktokoľvek akokoľvek zaujímať. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

FromHell

No tak táto zlátanina sa úplne hodí do kategorie detský horor.Celú dobu som mal pocit,že pozerám nejaký debilný seriál pre násťročných na MTV.Ploché postavy zasadené do scenára ktorý nemôže prekvapiť a uspokojiť snáď ani toho najjednoduchšieho a najmenej náročného diváka.Tento rok sa nám tie sračky krásne kopia,to treba naozaj uznať.Po Annabelle a Jessabelle tu máme zase ďalší plagiát,ktorý sa už ani len nesnaží tváriť originálne. 20 % ()

TomX2 odpad!

Už dávno som mal negatívne predtuchy o tom, ako na mňa v dobe zhliadnutia Ouija zapôsobí a tak som sa projekcii pre istotu vyhýbal. Raz som si to ale plánovať pozrel a keďže si mám v rámci Ariho projektu pozrieť Ouija: Origin of Evil, prišlo mi to vhod. Mám to za sebou a nuž, naozaj to je sračka. Aleže bude až takáto sa mi moc nechcelo veriť. Ouija zlá ale naozaj je - nie je v nej žiadny nádych atmosféry, herecké obsadenie je nezaujímavé, scenár o ničom a vôbec, nefunguje tu vôbec nič. Technická stránka sa možnože ešte dá, ale zvyšok je vyslúžený odpad. Toto je ďalší z tých filmov, pri ktorých už väčšiu pozornosť venujem lietajúcej muche než prítomnému dianiu vo filmu. Ak sa tam vôbec niečo dialo. ()

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

Legendární Osvícení bude mít druhý díl

29.01.2018

Ano, čtete dobře. Hororová klasika Stanleyho Kubricka by měla nafasovat pokračování, a to celých 38 let po premiéře. Koho za něj můžete vinit? Samotného Stephena Kinga! Autor knižní předlohy totiž v… (více)

Trojnásobná dávka Spielberga

Trojnásobná dávka Spielberga