Chris Farraday se kdysi pohyboval za hranou zákona, když pašoval zboží ze Střední Ameriky do USA. Patřil mezi špičku a v mafiánech vzbuzoval strach. Dokázal ale včas odejít. Bohužel mladší bratr jeho ženy se rozhodl začít tam, kde Chris přestal. Ze strachu před šťárou nechal pašovanou zásilku utopit v moři a teď po něm jde místní narkomafie. Chris se ocitá před těžkou volbou, buď nechá svého švagra zemřít, nebo se vrátí k tomu, co kdysi uměl nejlépe – k pašování. Aby splatil švagrův dluh, bude muset na nákladní lodi propašovat velmi cenný náklad. Celá akce se ale od samého počátku nevyvíjí dobře... (TV Nova)

foundation

Priemerná kravinka vyslovene na jedno pozretie. Mimo to že Wahlberka absolútne nemusím tu ale aj tak nie je nič kôli čomu by sa to dalo nejak výnimočne pochváliť. Tí ktorí nič nečakajú sklamaní nebudú ale ja tieto filmy proste nemusím aj keď im sem tam dám šancu. Pre mňa strata času ale objektívne to vidím niekde medzi 40-50 percentami. Hodnotenie ale dávam podľa seba. ()

katmandzoo

slabá kópia islandského filmu Reykjavik-Rotterdam, ktorá okrem zmenených amerických hercov neprináša filmu nič nové a divák, ktorý videl originálny islandský snímok sa nič nové nedozvie..od začiatku dokonca som vedel, čo bude nasledovať a preto ma to už prestávalolo baviť a ltt som to dopozeral..avšak pre diváka, ktorý Reykjavik-Rotterdam nevidel to bude určite kvalitný akčný thriller..u mňa však slabý priemer.. ()

Torgal

Parádna žánrová prácička. Filmy s takýmto špinavým lookom sa mi ťažko dostávajú pod kožu, ale tu všetko fungovalo k mojej spokojnosti. Scenár síce originalitou nežiari (videli sme ho v 60 sekúnd a mnohých ďalších filmoch), ale práve to drsné a v rámci možností akčných filmov realistické spracovanie film povyšuje do prvej ligy. A nemalú zásluhu na dobrom dojme majú aj herci (Ribisi je dokonalý) a celková uveriteľnosť postáv a ich chovania, ktorá v žánre nie je ani zďaleka bežná. 8-/10 ()

Johny M.

Nějak mi nejde na rozum, že místní zarputilí zatracovatelé remaků vyhnali hodnocení až k 65ti%. Já proti remakům nic nemam, ale Reykjavík-Rotterdam je už sám o sobě dost průměrná a ne až tak stará záležitost! ()

DAPDO

Mark Wahlberg jako muž, který byl pašerák a který zachran'uje svou rodinu tím, že začíná pašovat znova? Když jsem si toto přečetl před puštěním filmu, nic jsem neočekával, čekal jsem klasickou americkou kravinku se sladkým koncem, kdy všechno dobře dopadne.S tím koncem jsem se nemýlil, já bych takový happyend vynechal, ale jinak má Kontraband spád, akci, napětí, celkem slušná podívaná. ()

maciii

No na to, jak otřepaně a nudně film zpočátku vypadal, se nakonec celkem slušně rozjel a i když s realitou společného moc neměl, snažil se aspoň o jakous takous atmosféru a bavila jsem se u něj vcelku dobře. ()

darkreider

Prajem nám, nech sa na nás Mark ešte veľa rokov zabškle mračí, nech Foster korumpuje, Ribisi ostane doživotným magorom a Kate nech je večne mladá. Filmový priemysel sa veľkou mierou navracia k pôvodnej zábavnej forme. A ak to chce robiť s takým sekáčom v hlavnej roli, vôbec mu to nevyčítam. ()

Jeand´Boa

Normální a průměrná podívaná, která už tu byla a jistě ještě několikrát bude v dalších mírně poupravených podobách...běžný film, který může do roku či dvou přijít na obrazovky komerčních televizí a s drobnými poodstupy se na nich držet po několik let v různých vysílacích časech...do pamětí však výrazně nevstoupí... ()

phoenixer

"Plnou parou vzad! narazíme do doku." - trochu jako mafiánský Titanic, ne? Pro mě naprosté překvapení tohoto roku. Už od začátku je děj skvěle našlápnutý. Dobře odvedená práce ruční kamery a střihu mě naprosto vtáhla do děje. Lepší herecké obsazení už snad ani nemohlo být. Takhle si představuju dobrou žánrovku, proto plný počet. ()

Petyas

Solidně natočený thriller, plný zajimavých a neokoukaných scén, s uvěřitelnými postavami, bez zbytečného patosu a klišé, napínavý od první do poslední minuty. 70% ()

cerbygerby

Perfektní herecké obsazení a kvalitní kriimi thriller.. Wahlberg jako napravený pašerák, musí opět do akce, díky mladšímu bratrovi jeho ženy..propracovanost děje mě udržovala po celou dobu pěkně napnutého, a chvílema jsem si i pěkně zanadával, proč to ten mladej udělal takhle, a neposlechl..atd. celkově povedený, takže za mě silné 4* a 80% ()

IPajule

O něco slabší, ale dalo se na to koukat. Chvílemi jsem to vůbec nevnímala, některé momenty mi přišli nezábavné a zbytečné, ale tento žánr není nic pro mě. Myslela jsem, že na konci aspoň jeho manželka zemře, nebo bude vidět nějaký extra psycho, ale ani to nelze čekat. ()

Stíba

Naprosto nezajímavý zmatený film ve kterém toho moc nefunguje. V závěru se snaží vše dohnat rádoby chytrou záplatkou ale ani to bohužel moc nepomohlo. ()

misbos

Jedna je za rozhovor O´Hary s Fosterem, jedinej moment, kterej je "živej", jinak je to paskvil. Že byste mohli několikrát ( !!! ) dát do tlamy chlápkovi, kterýmu Vaše famílie dluží, a zůstalo to bez větších následků, tak to je fakt krutě reálný. A celý je to jalově natočený, zahraný, sestříhaný... ()

tranquill

"Uvědomuješ si vůbec, jaký jsou pravidla?" Já si uvědomuju, že herci jsou výborní, ale ta režie je jakási chaotická. ()

stratocasta

Oni nám ti vikingové zase objevují tu naši milovanou Ameriku. Nebo je to tentokrát naopak? Nejdříve si to přifrčel bisexuální Nicky a teď mu toho Oscara bude chtít přeblafnou, teda vyfouknout Melichar, teda Baltazar. Škoda jen, že Mark už není to co bývalo a z toho sezení na zadku a HBO produkování mu narostlo pěkné panděro (v záloze jsem měl ještě vtip o ubalování špeků, ale nechám si to na pokračování Precious). Každopádně mají teď Marvelovci dalšího kandidáta na režii Thora 5. ()

Kingjiri

Cožpak o to, film to špatnej nebyl, jenom je škoda, že to byl remake snímku islandský produkce (v tomhle případě se pašovaly prachy a ne chlast), ve kterym si Baltasar Kormákur zahrál. Takže příběh těžko můžu nějak víc hodnotit, protože mě nemoh ničim překvapit. Oproti původnímu filmu je to ale mnohem líp natočený s docela profláklejma hercema v hlavních rolích (škoda, že Giovanni Ribisi nedostal víc prostoru). S akcí se tu spíš šetřilo, ale přestřelka u obrněnýho vozu se fakt povedla. Hlavně na atmosféře bylo občas vidět, že se režije ujal člověk "ze severu". Docela příjemnej závan do sterilní americký béčkový produkce. ()

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

Wahlberg a Washington tasí bouchačky

01.07.2012

Před několika dny padla první klapka akční krimi 2 Guns. Jde sice o komiksovou adaptaci, ale superhrdiny v teplácích a pláštěnkách byste v ní hledali marně. Relativně komplikovaná zápletka staví do… (více)

Washington a Wahlberg jsou bouchači

Washington a Wahlberg jsou bouchači

09.02.2012

Z pašeráckého thrilleru Kontraband se vyvinul příjemný malý hit. Není divu, že režisér Baltasar Kormákur a hlavní hvězda Mark Wahlberg opět spojí síly. Akční krimi 2 Guns napsal scenárista Blake… (více)

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

Wahlberg, Foster, Ribisi a mafie

06.12.2010

Může se zdát, že Mark Wahlberg teď bude hrát ve všem. Nepochybně se jedná o součást kampaně před uvedením boxerského dramatu The Fighter, ale jeden projekt je tady už dávno a natáčení začne už v… (více)