Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

Through the Wormhole

Jacob Shea

Eric Potter

Scénografie:

Helen Harwell

pokud si nepletu pár epizod, které jsem viděla, tak se Cestování hodně podobá původnímu dokumentární sérii o vesmíru od BBC. Pěkně podáno, moc nových informací ale nemám.(9.1.2014)

Nechápete dnešní fyziku či astrofyziku a chcete jí pochopit? -Výborně, pusťte si tento seriál.. Ten Vám také řekne zajímavosti co se dnes probírá v tomto vědním oboru. .. Ale určitě nečekejte, že Vám seriál řekne dopodrobna všechny zákoutí dnešní fyziky a astrofyziky. Na to se stát zběhlým v tomto oboru potřebujete víc jak nějaký seriál, nýbrž tento seriál Vám může dát velmi dobré základy, které můžete nadále třeba i rozvíjet. ... P.S.: Morgan Freeman je nakonec dobrá volba jako vypravěč, no bral bych raději Michio Kaku. .... HODNOCENÍ: 85% (4*)(7.6.2015)

Srozumitelný výklad veškerého objevování nepoznaného nejen, jak je často typické, populizátory vědy, ale také předními vědci a genii přítomnosti. Přesto je lepší o tématech něco vědět předem, jelikož jedna epizoda na vás vychrlí tolik novýc informací, že není možné všechny na poprvé vstřebat.(12.2.2012)

Je pochopiteľné, prečo má Through The Wormhole taký úspech. Síce za to čiastočne môže účinkovanie Morgana Freemana, ale hlavne sú všetky informácie podané nanajvýš zrozumiteľne a logicky s účasťou špičkových vedcov vo svojom obore, tak aby ich pochopil aj bežný „smrteľník“. Zároveň ponúka aj najnovšie, neraz až revolučné názory a myšlienky na vesmír a s ním spojené udalosti, ktoré doteraz neboli prezentované a dokonca núti k nejednému zamysleniu. Úroveň trocha zrážajú nedokonalé, ba priam na dnešnú dobu slabučké CGI efekty. Mne osobne však najviac vadili animované vsuvky. Prvá sezóna takmer dokonalá, druhá sezóna síce viac krát omieľa to, čo už bolo povedané aj v tej prvej, stále si však drží vysokú informačnú úroveň. Tretia séria po trocha slabšej "dvojke" opäť zvyšuje úroveň na maximum, zlepšili sa aj tie drobné nedokonalosti, ktoré mi vadili - CGI sú odteraz na špičkovej úrovni a ubudli aj animované vsuvky. Navyše témy sa neopakujú, ale pribúdajú stále nové. Nenaskytla sa epizóda pri ktorej by som sa nad nejakým názorom nezamyslel. Zatiaľ najlepšia séria. CELKOVO: 4,5* / Season 1 = 4,5* (9/10) / Season 2 = 4* (8/10) / Season 3 = 5* (10/10) / Season 4 = 4* (8/10) / Season 5 = 4* (8/10) / Season 6 = 3,5* (7/10)(28.7.2011)

V podstatě bych měl jedinou, ale o to razantnější výtku. Dokument je založen více na spekulacích než na faktech. Seznámí nás s mnoha teoriemi týkajících se určitého problému, ale člověk by čekal, že ty teorie budou alespoň něčím důvěryhodným podložené, když už se o nich někdo zmiňuje. Jinak je to dokument velmi vydařený. Po audiovizuální stránce je precizní. Zpracovává velmi zajímavá témata nejen přímo kosmického ražení. Zabývá se i například záležitostmi týkajících se nesmrtelnosti, šestého smyslu a mnoho dalšího. Rovněž však musím odkázat na výše zmíněné spekulování. V pár dílech dokument narazí také na problém, o kterém se skoro nic zatím neví, a tak nastane ta nepříjemná situace, kdy vám dokument servíruje více otázek než odpovědí. Rozhodně nás však nutí k zamyšlení, za což jsem osobně velmi rád. P.S. Doporučuji v HD rozlišení, protože vizuální stránka dokumentu si to prostě zaslouží. P.S.2. Časem vám asi také začnou ty ,,vatové" záběry dost vadit. Mě osobně více zajímá co vědci účinkující v dokumentu objevili nebo zjistili. Dívat se u každého z nich několik minut na to, jak tráví svůj volný čas mi přijde minimálně zbytečné. Výsledný verdikt: Zajímavost jednotlivých dílů kolísá. A moje hodnocení ke každému dílu jednotlivě by bylo asi hodně divoké. Celkově to však vidím na takové hezčí 3*.(4.2.2012)

• - Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)