Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

Through the Wormhole

Through the Wormhole With Morgan Freeman

Dokumentární / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2010, 44 min

Thomas Quinn

Jason Newfield

Jacob Shea

Eric Potter

menší rozporuplnost cítím v jedné věci, všeobecně u dokumentů mám raději dabing, protože mi umožňuje více vnímat obraz a nemusím očima těkat po titulkách, ale zde bych si také velmi rád poslechl krásný hlas morgana freemana, ale zase nechci titulky, a protože vím, že je takřka naučit se výrazy užívané v tomto oboru, tak bych pana freemana rád touto cestou požádal aby se naučil česky(21.5.2011)

Konečně dobrý dokument, který tu doposud chyběl a který mi jasně osvětluje nejen pouze černé díry, ale hlavně červí díry a skutečnosti k nim. Lépe se mi pak chápou Sci-Fi seriály a filmy, jako jsou: ''Stargate'' nebo ''Star Trek'' ap. Přibližuje mi, rovněž i cestování časem a zobrazuje tak fakta, vyvrací omyly, polopravdy a mýty. Viz ku příkladu u filmu: ''Back to the Future''. Na druhou stranu těch teorií je až příliš mnoho a některé se mi zdají až příliš přehnané a naprosto zcela nevěrohodné. Jsou to často spíše nepodložené teorie spekulací, které není ani možné nijak podložit reálným základem. Viz. ku příkladu vesmírné dimenze ap. Zde není jasně patrný vědecký základ, ale pouze jedna z možných myšlenkových variant atd. Také mi vadí Morgan Freeman. Nevím, kterýho joudu to napadlo, ho k tomu přizvat. Mnohem lepší by byl nějaký herec, hrající ve Sci-Fi, třeba Patrick Stewart apod.(25.4.2011)

Cokoliv, co vysvětluje Morgan Freeman, pochopí i jedinci zcela prostí šedé tkáně mozkové.(26.3.2015)

Pěkně udělaný, srozumitelně podaný, že i já leccos chápu- ideální k žehlení.(18.8.2015)

Je pochopiteľné, prečo má Through The Wormhole taký úspech. Síce za to čiastočne môže účinkovanie Morgana Freemana, ale hlavne sú všetky informácie podané nanajvýš zrozumiteľne a logicky s účasťou špičkových vedcov vo svojom obore, tak aby ich pochopil aj bežný „smrteľník“. Zároveň ponúka aj najnovšie, neraz až revolučné názory a myšlienky na vesmír a s ním spojené udalosti, ktoré doteraz neboli prezentované a dokonca núti k nejednému zamysleniu. Úroveň trocha zrážajú nedokonalé, ba priam na dnešnú dobu slabučké CGI efekty. Mne osobne však najviac vadili animované vsuvky. Prvá sezóna takmer dokonalá, druhá sezóna síce viac krát omieľa to, čo už bolo povedané aj v tej prvej, stále si však drží vysokú informačnú úroveň. Tretia séria po trocha slabšej "dvojke" opäť zvyšuje úroveň na maximum, zlepšili sa aj tie drobné nedokonalosti, ktoré mi vadili - CGI sú odteraz na špičkovej úrovni a ubudli aj animované vsuvky. Navyše témy sa neopakujú, ale pribúdajú stále nové. Nenaskytla sa epizóda pri ktorej by som sa nad nejakým názorom nezamyslel. Zatiaľ najlepšia séria. CELKOVO: 4,5* / Season 1 = 4,5* (9/10) / Season 2 = 4* (8/10) / Season 3 = 5* (10/10) / Season 4 = 4* (8/10) / Season 5 = 4* (8/10) / Season 6 = 3,5* (7/10)(28.7.2011)