Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

Through the Wormhole

Through the Wormhole With Morgan Freeman

Dokumentární / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2010, 44 min

Thomas Quinn

Jason Newfield

Jacob Shea

Eric Potter

Největším překvapením pro mě bylo zjištění, že se tento dokumentární seriál natáčí už pět let a dopracoval se k nějakým 55 epizodám. Jinak je to místy věda, místy trochu spekulací a nekonvenčních teorií, někdy víc fyziky, někdy víc biologie a antropologie, kdy i "komplikovanost" nebo "vědeckost" a množství předávaných informací nejsou vždy stejné. Ale kdyby nic jiného, je tu nezaměnitelný hlas a celkový projev Morgana Freemana, což je v podstatě na úrovni toho, jako kdyby byl moderátorem Radovan Lukavský (budiž mu země lehká). I tak se ale kloním spíš k 70%. Nedokážu ani přesně říct proč, ale obdobným projektům z dílny BBC se Cestování Červí Dírou se podle mě stále nedokáže vyrovnat.(30.10.2015)

Srozumitelný výklad veškerého objevování nepoznaného nejen, jak je často typické, populizátory vědy, ale také předními vědci a genii přítomnosti. Přesto je lepší o tématech něco vědět předem, jelikož jedna epizoda na vás vychrlí tolik novýc informací, že není možné všechny na poprvé vstřebat.(12.2.2012)

Dobře udělaný dokumentární cyklus například na téma našeho stvoření kde si jeden vědec pohrává s myšlenkou (která mě v podobné podobě též již napadla) jestli celý náš svět není jeden počítačový simulátor na bázi pc hry sims.Navíc dobrý tah od tvůrců je angažování Morgana Freemana ,který určitě přitáhne i ty diváky,kteří se o vědu nezajímají.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(26.5.2015)

pokud si nepletu pár epizod, které jsem viděla, tak se Cestování hodně podobá původnímu dokumentární sérii o vesmíru od BBC. Pěkně podáno, moc nových informací ale nemám.(9.1.2014)

Veľmi ľudsky zastavená anabáza faktov, polofaktov a vedecko-fantastických úvah o nekonečnosti a zákonitostiach Vesmíru. Graficky rýchle, relatívne prehľadné, neustála konfrontácia s činorodými osobami mapujúcimi terén problematiky. Tam, kde siaha vrchol nášho chápania si pomáhame prirovnaniami alá piesok-hviezdy, tisíce rokov-dosah rýchlosti svetla... Pri 44 minútovej stopáži si inú prednášajúcu formu ani nemôžeme predstaviť. Čiže s danými dispozíciami a možnosťami náležite slušná práca.(2.5.2015)