Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

Through the Wormhole

Dokumentární / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2010, 44 min

Thomas Quinn

Jason Newfield

Jacob Shea

Morgan Freeman

Eric Potter

Srozumitelný výklad veškerého objevování nepoznaného nejen, jak je často typické, populizátory vědy, ale také předními vědci a genii přítomnosti. Přesto je lepší o tématech něco vědět předem, jelikož jedna epizoda na vás vychrlí tolik novýc informací, že není možné všechny na poprvé vstřebat.(12.2.2012)

Skvělý dokument kterým neprovází nikdo jiný než Morgan Freeman. Věda vás bavit nemusí (ale pokud baví jedině lépe) a stejně si to užijete. 5 hvězd mu nedávám, ty by si u měl vysloužil téměř identicky zaměřený dokument Stephen Hawking's universe. Ale to bude tím že Stephen Hawking je pro mě větší autorita v oboru než třicetiletý surfař z Havaje který se po dni blbnutí na moři snaží najít teorii všeho. Pokud jste někdy četli něco od Stephena Hawkinga tak si seriál užijete a nabízí i nějaké myšlenky navíc. Nutnost pro nás materialisty, ateisty a odpůrce náboženství a všech religiózních blbin.(22.2.2012)

Theoretical physics for dummies. Mostly.(12.8.2012)

Dobře udělaný dokumentární cyklus například na téma našeho stvoření kde si jeden vědec pohrává s myšlenkou (která mě v podobné podobě též již napadla) jestli celý náš svět není jeden počítačový simulátor na bázi pc hry sims.Navíc dobrý tah od tvůrců je angažování Morgana Freemana ,který určitě přitáhne i ty diváky,kteří se o vědu nezajímají.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(26.5.2015)

krásná cesta(6.12.2010)