Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

Through the Wormhole

Through the Wormhole With Morgan Freeman

Dokumentární / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2010, 8x44 min

Thomas Quinn

Jacob Shea

Scénografie:

Helen Harwell

Po prvých troch-štyroch epizódach nadšenie! Zrozumiteľné, ale nie triviálne, odvážne, nikdy však pavedecké. Čo vieme to vieme, teda aspoň nateraz, čo nevieme a len tušíme, to si kľudne predstavme v čo najodvážnejších rozmeroch, pretože vesmír za tie sny, sklamania a prekvapenia stojí... Dobrý postoj, kvalitný základ, teším na zvyšok a opakované projekcie sú isté.(14.7.2011)

CITÁT - Funguje vše díky matematice?.......... Čekal jsem vysvětlení a důkazy, ale vše je to podáno těžší formou a podivnými názvy. A vlastně to o čem se zde mluví je již stokrát přežvýknuto v jiných starších seriálech akorát v jednodušší formě než tento seriál. Moc informací, které obyčejný člověk ani nepotřebuje, chytřejší si je domyslí sám a a blbec to ani nedokouká a dá tomu odpad. Zlatá střední cesta. Seriál jsem si pouštěl jako zvukovou kulisu a když mě něco víc zaujalo tak jsem se i díval. Můžete u toho zvládnou nekonečnou řadu vesmírných úkonů, jako je vaření, stavba figurek od Necy nebo umývání nádobí. Jinak lehce nadprůměrný seriál a je úplně jedno zda tomu velí Morgan Freeman nebo někdo jiný.(12.2.2015)

V podstatě bych měl jedinou, ale o to razantnější výtku. Dokument je založen více na spekulacích než na faktech. Seznámí nás s mnoha teoriemi týkajících se určitého problému, ale člověk by čekal, že ty teorie budou alespoň něčím důvěryhodným podložené, když už se o nich někdo zmiňuje. Jinak je to dokument velmi vydařený. Po audiovizuální stránce je precizní. Zpracovává velmi zajímavá témata nejen přímo kosmického ražení. Zabývá se i například záležitostmi týkajících se nesmrtelnosti, šestého smyslu a mnoho dalšího. Rovněž však musím odkázat na výše zmíněné spekulování. V pár dílech dokument narazí také na problém, o kterém se skoro nic zatím neví, a tak nastane ta nepříjemná situace, kdy vám dokument servíruje více otázek než odpovědí. Rozhodně nás však nutí k zamyšlení, za což jsem osobně velmi rád. P.S. Doporučuji v HD rozlišení, protože vizuální stránka dokumentu si to prostě zaslouží. P.S.2. Časem vám asi také začnou ty ,,vatové" záběry dost vadit. Mě osobně více zajímá co vědci účinkující v dokumentu objevili nebo zjistili. Dívat se u každého z nich několik minut na to, jak tráví svůj volný čas mi přijde minimálně zbytečné. Výsledný verdikt: Zajímavost jednotlivých dílů kolísá. A moje hodnocení ke každému dílu jednotlivě by bylo asi hodně divoké. Celkově to však vidím na takové hezčí 3*.(4.2.2012)

Pěkně udělaný, srozumitelně podaný, že i já leccos chápu- ideální k žehlení.(18.8.2015)

Dobře udělaný dokumentární cyklus například na téma našeho stvoření kde si jeden vědec pohrává s myšlenkou (která mě v podobné podobě též již napadla) jestli celý náš svět není jeden počítačový simulátor na bázi pc hry sims.Navíc dobrý tah od tvůrců je angažování Morgana Freemana ,který určitě přitáhne i ty diváky,kteří se o vědu nezajímají.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(26.5.2015)

• - Titulnú skladbu k seriálu zložil známy hudobný skladateľ Hans Zimmer, ktorý sa podieľal aj na hudobnom podklade viacerých epizód. (TonyM)