poster

Cestování červí dírou s Morganem Freemanem (TV seriál)

 • USA

  Through the Wormhole

 • anglický

  Through the Wormhole With Morgan Freeman

Dokumentární / Mysteriózní / Rodinný

USA, 2010, 44 min

Scénář:

Thomas Quinn

Kamera:

Jason Newfield

Hudba:

Jacob Shea

Střih:

Eric Potter
(další profese)
 • Gemini
  ***

  Největším překvapením pro mě bylo zjištění, že se tento dokumentární seriál natáčí už pět let a dopracoval se k nějakým 55 epizodám. Jinak je to místy věda, místy trochu spekulací a nekonvenčních teorií, někdy víc fyziky, někdy víc biologie a antropologie, kdy i "komplikovanost" nebo "vědeckost" a množství předávaných informací nejsou vždy stejné. Ale kdyby nic jiného, je tu nezaměnitelný hlas a celkový projev Morgana Freemana, což je v podstatě na úrovni toho, jako kdyby byl moderátorem Radovan Lukavský (budiž mu země lehká). I tak se ale kloním spíš k 70%. Nedokážu ani přesně říct proč, ale obdobným projektům z dílny BBC se Cestování Červí Dírou se podle mě stále nedokáže vyrovnat.(30.10.2015)

 • Driss
  *****

  Srozumitelný výklad veškerého objevování nepoznaného nejen, jak je často typické, populizátory vědy, ale také předními vědci a genii přítomnosti. Přesto je lepší o tématech něco vědět předem, jelikož jedna epizoda na vás vychrlí tolik novýc informací, že není možné všechny na poprvé vstřebat.(12.2.2012)

 • DEXTER099
  *****

  Dobře udělaný dokumentární cyklus například na téma našeho stvoření kde si jeden vědec pohrává s myšlenkou (která mě v podobné podobě též již napadla) jestli celý náš svět není jeden počítačový simulátor na bázi pc hry sims.Navíc dobrý tah od tvůrců je angažování Morgana Freemana ,který určitě přitáhne i ty diváky,kteří se o vědu nezajímají.Za mě celkově 85 % a pět hvězd.(26.5.2015)

 • Jacinda
  ***

  pokud si nepletu pár epizod, které jsem viděla, tak se Cestování hodně podobá původnímu dokumentární sérii o vesmíru od BBC. Pěkně podáno, moc nových informací ale nemám.(9.1.2014)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Veľmi ľudsky zastavená anabáza faktov, polofaktov a vedecko-fantastických úvah o nekonečnosti a zákonitostiach Vesmíru. Graficky rýchle, relatívne prehľadné, neustála konfrontácia s činorodými osobami mapujúcimi terén problematiky. Tam, kde siaha vrchol nášho chápania si pomáhame prirovnaniami alá piesok-hviezdy, tisíce rokov-dosah rýchlosti svetla... Pri 44 minútovej stopáži si inú prednášajúcu formu ani nemôžeme predstaviť. Čiže s danými dispozíciami a možnosťami náležite slušná práca.(2.5.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace