Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

Reanimated

Kdyby se děj tolik nepatlal s cukrkandlovou dvojicí mlaďochů, tak by to byl větší nářez. I tak jsem se ale bavil a to muzikálům neholduju. Jenže tohle byl rokenrol, bejby! A je fajn vidět, že si spousta lidí myslí, že je potřeba mu vzdát hold v době, kdy hudební žebříčky drtí prefabrikovaný ready made popík, rap, hip-hop a další svoloč. Do hajzlu s Bobrem, ať žije Jacee! ()

netahlo

Dobry to bylo nahodou! Na sobotni vecer dobre stravitelna jednohubka. Cruise byl sice dost slizkej a odpornej, ale naproti tomu Alex Baldwin perfektni :-) ()

widla

Muzikály a vůbec hudební filmy mám ráda. Většinou přehléhdnu i to, že bez hudby by byl film o ničem. Ale v tomhle případě to prostě nešlo. Film se táhne jako nadrogovaný Tom Cruise, je bez většího děje nebo spektakulárního konce. Ano, písnička Don't stop Beliveing je velmi chytlavá (to už ví všichni fanoušci seriálu Glee), ale ten konec fakt nezachrání... Jedna hvězda je za Giamattiho a druhá za Zetu-Jones, tyhle vedlejší role byly zajímavější než hlavní postavy... Škoda, mohla z toho být dobrá podívaná. ()

Firebug

Pustil jsem si to v buse SA, že si zpříjemním cestu fajn rockovými songy, ale Rock of Ages mi dost výrazně připomněl vše, kvůli čemu se muzikálům většinu života vyhýbám. Snad jen 3 dobré písně, plytký příběh, archetypální postavičky a v neposlední řadě také dost nesympatické obsazení (mám na mysli hlavní milenecký pár). Třeba to i může být snesitelný MUZIKÁL, ale FILM to je žalostný. ()

sedm.1

Díky své hloupé nevědomosti jsem se hned v úvodu dostal do značných rozpaků, neboť do Rock of Ages jsem šel původně jako do klasicky odvyprávěného filmu, zabývajícím se rockovou hudbou a s ní spjatým prostředím, zatímco ve výsledku jsem se ale dočkal čistokrevného muzikálu, což jsem zhruba první půlhodinku musel značně rozdýchávat a vzpamatovávat se z toho šoku, neboť zrovna muzikály nejsou určitě mým šálkem kávy a navíc právě ve spojení s rockem jsem si funkčnost této podívané nedokázal vůbec představit a v úvodu jsem se tvářil opravdu jen jak kakabus. Nakonec ale musím přiznat, že jsem tomu postupně přišel i na chuť a že právě díky oné živelné hudbě, skvělému výběru skladeb a i jejich interpretacím jsem se ve výsledku i poměrně slušně bavil. Zápletka je samozřejmě jeden obrovský, primitivní kýč, což je ovšem v tomto žánru asi snad až povinností, film má jinak ale i spoustu výrazných a živelných postav a velmi působivou atmosféru. Kapitolou sama o sobě je nicméně velice zajímavý casting, který disponuje jmény pro tento žánr opravdu nečekanými, ovšem bohužel musím konstatovat, že v tomto ohledu to nedopadlo zároveň zrovna nejlépe. Ústřední herecký pár, mladých, pohledných, sympatických lidiček je tedy určitě v pohodě, ještě docela mile mě překvapila Zeta-Jones, ovšem například vystoupení dua Baldwin/Brand, kdy si pomocí tanečně-pěvěckého vystoupení vyznávají lásku, to jsem vážně krutě nekousal a bude mě to strašit ve snech asi ještě dost dlouho, o Cruisových kreacích pak ani nemluvě, kdy já tedy vůbec moc nevím, co si mám o tomto jeho účinkování zde vlastně myslet, ale za potřebí to podle mě tedy Tom fakt neměl. Každopádně, jako rockový muzikál mě Rock of Ages docela mile překvapil, v rámci žánru si myslím, že zafungoval dost dobře a přesvědčivě, respektive mi přišlo, že to bylo celé zpracováno poměrně na jistotu, bez rizik a nakonec si tak i říkám, proč vlastně ne :-)? ()

DavidS.

Přehlídka hvězd v roztodivných outfitech a trocha rocku...Celek ale vyznívá jako zpívánky z Disney Channelu... ()

Koři

Když si pustím jednotlivé videoklipy famózních kapel na jůtůb.com budu se bavit víc. Film se táhne a hvězda dolu za teplýho Aleca Baldwina. ()

TheNine

Ústřední dvojice mi byla nesympatická a celý jejich příběh se mnou vůbec nic nedělal. Naopak další povedený převlek Toma Cruise stál za to. Les Grossman z Tropický bouře je proti Stecee Jaxxovi jenom rozkrákanej hadr. Nakonec to ty tři hvězdy jsou, ale hlavní příběh u mě sloužil pouze jako výplň pro další Tomovu šou. Dialog: " We Built This City on Rock and Roll!" Hodnocení: 60% ()

BlackTom

Boli gýčovité, boli otrasné a boli nezabudnuteľné - osemdesiatky. Shankmanovi sa podaril husársky kúsok, keď zložil poctu jednému z najzásadnejších období v dejinách hudby. Či už je to mixom toho najlepšieho v podaní axlrose-nikkisixxovského Toma Cruisa, gay dvojice Russell Brand a Alec Baldwin, "small town girl" Julliane Hough alebo len výstupov svojrázneho hajzlíka Giamattiho. Plus popkultúrne odkazy, cameo role významných osobností tejto dekády a božský rock! Áno, je to gýč. Je to nadsadené, príšerné, presladené. Ale rovnako ako osemdesiatky, nezabudnuteľné. Film, na ktorý nedám dopustiť. ()

iXtr3m3

Ale hej, na Rockstar sa to nehrabe ani zďaleka, ale aj keď je to z väčšej časti teen limonáda, tak ten soundtrack bol peckový... :) ()

Kamiiik

Slátanina občas dobrých písní, o nic jiného v tomhle filmu Shankmanovi ani nemohlo jít, jinak si to nedokážu vysvětlit. Druhou půlku filmu už jsem se jen chytala za hlavu a doufala, že to brzy skončí, až jsem skoro nevěřila, že to může být tak hloupé. Film o tom, jak jedna reportérka promluví do duše rockové závislé trosce a postaví ho opět na nohy. O tom, jak si dva podivní chlapi vyznají lásku. O tom, jak hlavní „hrdinka“ zjistí, že přijela do L.A. hledat lásku a ne slávu. O tom, jak se z její lásky stává rocková star... No řekněte sami, to zní trochu hrozně. Také otřesné obsazení, do hlavní dvojice ani snad už nemohli vybrat divnější lidi. Prostě film plný divných lidí, divných výkonů, divných hlášek.... Hodně jsem uvažovala nad odpadem, ale aspoň ta jedna * za pár dobrých songů. ()

Tessie

Rock of Ages u mě mělo našlápnuté dobře už od začátku. Coby fanouška moderních muzikálů nepotřeboval tenhle kousek moc času, aby si mne získal. Trošku nejiště jsem vnímala obsazení Toma Cruise, vypadalo to jako totální krok vedle. Svou rolí se však prozpíval naprosto skvěle (nemluvě o bezchybném těle padesátiletého muže). Dalším šokem byl pro mne love song, ten mě totálně rozsekal (Alic Baldwin, Russell Brand). Na můj vkus bylo málo Catherine, tu bych klidně vyměnila s umělotinou v hlavní roli. Výběr písniček byl dokonalý, už jdu čmuchat po soundtracku./// Tak po deseti dnech jsem fakt totálně propadla soundtracku. Nejlepší hudba za dlouhou dobu.. Takhle nadšená jsem byla naposledy asi ze zpívajícího Bonda. ()

Hanys_

Rockový muzikál si teda představuju trošku jinak. A rozhodně ne jako přeslazenou limonádu. Písničky jsou sice fain (ale mají těžce popový háv), Malin Akerman ve spodním prádle taky fain, ale jinak je to blivajz, který ani neví jestli chce být komedií nebo parodií na sebe sama. 4/10 ()

Ledkodlaq

Skělá hudba, skvělé podání, jen ti maldí mě tam strašně srali (Hough a Boneta). Jak nevhodným zpěvem, tak xichtem, oproti nim je Plavba rocker jak bič. ()

Bingos odpad!

Brutální kastrace rockového žánru na nechutnou úroveň popkulturní žvýkací gumy. Pláču. Tom Cruise kurva hadra. Zvracím. Zaštítění se hudebními skupinami (zdůrazňuji Hudebními, což je status, na který by se měl vydávat certifikát) a jejich vykradení a zkurvení (čti: bohapusté anální znásilňení ocelovou tyčí omotanou ostnatým drátem). Nasraný k nepříčetnosti jsem si do stehna zabodl šroubovák. ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)