Rock of Ages

• USA Rock of Ages (více)
USA, 2012, 123 min (Director's Cut: 136 min)

Režie:

Adam Shankman

Kamera:

Bojan Bazelli

Julianne Hough, Diego Boneta, Tom Cruise, Russell Brand, Mary J. Blige, Eli Roth, Paul Giamatti, Catherine Zeta-Jones, Bryan Cranston, Malin Åkerman (více)

Sherrie se rozhodla odejít do Los Angeles a chce se stát zpěvačkou. Netrvá dlouho a ulice drsného velkoměsta jí ukáže pravou tvář - na Sunset Trip ji okradou o sbírku elpíček. Potká ale barmana Drewa, který jí pomůže a u majitele podniku, v němž pracuje, jí domluví místo servírky. Klub ale prochází finanční krizí a jeho majitel musí vymyslet, jak podnik zachránit. Rozhodne se proto pozvat na koncert slavnou rockovou hvězdu Jaxxe, který nemá jen příznivce, ale i odpůrce. Tím největším jsou starostova žena a její muž Mike Whitmore. Oba organizují protesty před klubem s úmyslem ho uzavřít a tak vymítit "Sex, drogy a Rock 'n' Roll" z Los Angeles. Drew a Sherrie se do sebe zamilují a on začne skládat píseň, ve které jí vyznává lásku. Jaxx v den koncertu není v takové kondici, aby mohl vystoupit. Sherrie ho ale přesvědčí, aby poslal na jeviště Drewa a jeho skupinu Wolfgang von Colt. (TV Nova)

KOZEL84 odpad!

Tak tohle se opravdu nemusí stydět vedle nejodpornějších sraček letoška.I přes lákavý trailer je z toho nakonec poslední hřebík do strouchnivělé rakve pomýlenců co si mysleli,že v kozačkách,elast'ákách s boulí jak Harapes,ničivou fistulí a 4metrovou trvalou,vypadají hrozně drsně.No pokud vypadat jako totální buzerant je drsné....Osazenstvu věřím leda tak tu část rockové éry,kde sou tak na káry,že zvrací v zákulisí.Hlavní dvojice a jejich přiblitjeh svádí lítý boj o to kdo je větší nic a nuda.Bloncka je fakt super zpěéévačka.Jediné snesitlené číslo předvedli Malin Akerman s Cruisem (no koněčně ti to snad došlo s tím tvojim ufonem) jinak je to hrúza hrúzoucí mrtvá šedá nudná zhruba na úrovni slovenské popmjúzik (ti maj ještě trapná a dementní k dobru).Možná bych mohl přičíst k dobru,že to trvalo dvacet minut,ale vzhledem k tomu,že to sem si musel zařídit sám,tak leda hovno.Kurva kdybych se chtěl takhle mučit,tak si rovnou stáhnu BonJoviho diskografii!PS:Každé děcko a vystoupení z glee je proti tomuhle dokonalá hudební extáze. ()

sNeDy

Alec Baldwin a Russell Brand jako pár (!), který vede rockový klub, Zeta-Jones je stále nadržená ex-groupie, Paul Giamatti je hazlík, co dostane ránu od opice, Tom Cruise pak jako největší rocková hvězda dostane nejlepší roštěnku (jak jinak) v podobě Malin Akerman. Do toho hrají Def Leppard, Poison nebo Gunsni. A co na tom, že hlavní pár ve filmu, který má skládat poctu Rock'n'Rollu, vypadl z posledního dílu foto románu v Bravíčku? I dneska hraje dobrá muzika jen vedlejší roli, takže to beru jako záměr tvůrců. ()

fisus

Nemůžu si pomoct,ale mě to prostě bavilo!Jasně že Tom Cruise moc věrohodně nepůsobí,Z-Guuyyeezz (nebo jak že se to píše) byli dost trapný a našlo by se toho i víc,ale ta muzika,ty klasický pecky a vzpomínka na celou řadu rockových legend,to byla jízda!!! ()

Chundys

Miluju rock, ale tohle bylo velký špatný a režisér i herci by se měli stydět, že si vůbec takové pecky dovolí zesrat k zblití a ještě to zohizdit ale úplně trapným muzikálem. Jen opravdu za písničky, protože občas tam originál zahraje, dávám tu jednu hvězdičku! Teď si jdu ale prolít oči savem a pustit si classic rock 80s jako terapii!!! ()

Brousitch

"Neměl jsem strach, že by to ztroskotalo na zpěvu, ale spíš na špatných parukách. Pro příště bych přesto bral něco trochu drsnějšího a méně komediálnějšího. Hlavně žádné úspěšné klasiky, raději se pouštím do muzikálů, které byly původně špatné." - Adam Shankman ()

Wolvie

Nic jiného než trapná MTV snaha tvářit se jako cool rocková pohodička se známými tvářemi.Skvělé písničky v zajetí mainstreamu,talentovaní herci ubití pestrou stylizací a snahou uspokojit všechny napříč pohlavím,generacemi i styly.Mamma Mia byla akceptovatelná,protože si na nic nehrála a absorbovala styl písní do stylu filmu.Tohle je ale čiré zlo,které nevytrhne cool Cruise a už vůbec ne Shankman,u něhož začínám být naplno přesvědčený,že Hairspray byla pouhopouhá šťastná shoda okolností.Nikdy bych nevěřil,že to někdy řeknu,ale zlaté Glee! ()

fuC_k

tak dobře už jsem se dlouho nepobavil. hehe (trailer už předčit nešlo). bylo to tak špatně-dobrý jako když máte kocovinu a říkáte si že vás něco na včerejším večírku bavilo a jediný co víte je že to nebyla ta blitka o třetí. pokud hledáte dumavější či filosofičtější pohodičku hledejte zde - Empire Records. pokud čekáte prciny tak tohle je ta pravá volbička. we built this movie on mass entertainment and roll ()

Nikkilee

Tohle bylo moc i na mě..ta jedna hvězdička je za Diega! Jinak nevkus a šílenost v kombinaci s něčím otřesným! Nedalo se ani dokoukat do konce... ()

Rockerman

Kdybych měl film hodnotit jen podle děje, tak se mé hodnocení bude pohybovat na hranici odpadu. Jelikož jsem však "Rockerman", tak se na to dívám hlavně po hudební stránce. Pravda, přál bych si takový film s trošku tvrdší muzikou. V roce 1987 už měla natočena svá nejlepší alba Metallica nebo Iron Maiden. Chápu však, že taková muzika by nekorespondovala dobře s touto naivní love story. I tak jsem si užil nádherné balady od Foreigner, Extreme a další pecky od Whitesnake a Gun´s and Roses. Škoda toho dost trapného příběhu krásné Sherry, jinak bych šel na pět hvězd. Také Tom Cruise nezvládá svou roli zhýčkané rockové hvězdy moc dobře. Myslím, že takto se tito mí praví idolové nechovají. ()

Luk Skywalker

Hodnotím 3 a půl hvězdy, kde 1,5 hvězdy dělá muzika, i když je částečně zjemnělá jako třeba skladba Anyway You Want It od Journey (lze posoudit už podle traileru), tak je pořád rocková a potěší rockového fanouška, která má rád rock 70.-80. let (z těch známých kapel chyběli jen Kiss a snad nějaká skladba od Nazareth). Nepotěší ale fanouška skalního (ten bude mluvit o zprznění skladeb). Příběhově je to slabé, ale herecky se mi velice líbil Tom Cruise (určitě tvůrci brali inspiraci v Axlu Roseovi), Alec Baldwin a Catherina Zeta-Jones (nejznámější herecká jména ve filmu), snesitelná byla hlavní ženská představitelka Julianne Hough (aspoň umí zpívat), ale neseděl mi "šamponský" Diego Boneta, na postavu rockera se absolutně nehodil.Více takových muzikálů, jen bych ještě přitvrdil muziku (hard rock) a vyhodil ty popové skladby, které tam vpravila ústřední zamilovaná dvojice. ()

Leleta

Jestli Miss Oklahoma a ten přisládlý kytárista spolu hráli rock, tak jsem asi čínský bůh srandy. A naopak Tom Cruise, kterého byste na krále rocku vážně netipovali, si ve finále zaslouží extra hvězdu. No, zasmála jsem se, ale asi ne v tom smyslu, jak tvůrci zamýšleli. ()

vojo

Sila rocku* zhorela(či skôr zmrzla?) v popovom pekle. Jedine ma potešil Tom Cruise a jeho variácia na "Axla Bon Joviho". No aj Alec Baldwin s Russellom Brandom tvorili dokonalý párik:) Ústredná dvojica a jej love story žiaľ akoby prišla do L.A. s High Scool Musical. *Aj keď ten osemdesiatkový sa väčšinou tiež odrážal v lesku disco gúľ. ()

Lyžař

Neřeším nesrovnalosti. Neřeším. Bylo jich tam jako máku, ale..ten film má sílu. Spousta romantiky zaobalené v nádherném starém rocku? No prostě bomba. Nic na tom nezmění ani to, že kolikrát herci zpívali mimo hudbu, nebo že v jednom záběru měli kytaru, v druhém ne a ve třetím zase jo. Nezájem. A že to je pořád dokola to samé? No jasně. Jasně. Jenže, natočte si takovýhle film v době taneční hudby a všemožných 3D efektů ve filmech....tomu říkám odvaha..a..mě to prostě baví :-) ()

Destinytte odpad!

Kdybych si dělala nějaké seznamy nejhorších filmů, které jsem kdy viděla, přidal by se tenhle někam vysoko k Pitch perfect a Sucker punch. Písně nebyly zpracované moc zajímavě, herci byli nesympatičtí a příběh mě nijak nezaujal = dvě hodiny čistého utrpení. ()

BOURQUE

V tomto prípade všetky hviezdy patria pesničkám zo zlatých 80 rokov. Parádne a nesmrteľné skladby, ktoré aj dodnes prevalcujú žáner pop. Ale zase T. Cruise ako rocker nebol zlým. PS: Scény, kde opica je ako rocker a diktátor patria k top momentom filmu. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

kerkulka

Nojo, je to trochu jeblý.. Ale ve finále přeci jen docela vtipný:) někteří herci mě dost (příjemně) překvapili a má rocková duše zas jistě bude ještě celý týden sjíždět ty suprový starý rockový pecky! It just took me down to the paradise city and I'm surely gonna take it;) ()

sadlokan

Glam metal.Sranda.A tak 50%pravda.Dalších 50% je vo drogach,to holt nedali.L.A.80.leta dobrý místo pro život, i když já víc v punku.A Cruise je multifunkční démon! ()

Blíží se návrat Lese Grossmana?

Blíží se návrat Lese Grossmana?

09.08.2022

Zatímco Top Gun: Maverick nedávno překonal hranici 1,3 miliardy dolarů a vyšplhal se na 13. místo na celosvětovém žebříčku historických tržeb, hlavní hvězda filmu Tom Cruise a producent a režisér… (více)

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

Nový terminátor si našel hlavní hrdinku

15.04.2018

Pátá Nemožná mise možná

Pátá Nemožná mise možná

27.12.2011

Čtvrté misi Ethana Hunta se daří. Kritici ji chválí a dolary se sypou. Minulý týden měla premiéru ve čtyřech stovkách amerických IMAXů a nasbírala z nich krásných 13 milionů dolarů (třeba třetí Alvin… (více)