anaad

Tak tohle je přesně ten typ filmu, u kterého mám problém s bodovým ohodnocením. Po výtvarné stránce je naprosto dokonalý, přesně odráží charakter a rozpoložení hlavního hrdiny. Skvělá je i hudba. Hlavní hrdina hraje výborně chladně agresivně. Pak však nastává onen problém. Příběh totiž klouže po povrchu a i když je to úmysl, jehož hlavním cílem je zobrazení hrdiny bez vnějším emocí, svým způsobem až vnitřně agresivního člověka, který si svou vlastní frustraci posléze vybíjí na jiných, přitom se však sám propadá do stále bezútěšnějšího vnímání vlastního života, jehož vrcholem je pak scéna, kdy mluví na sestru, ale přesně víte, že mluví sám k sobě, říkáte si, zda to přece jen od filmu není pouze chytrý kalkul. ()

Welsiot

Bezesporu zajímavý počin, avšak ta lehkost, kterou filmu dodává absence dialogů mi tu narozdíl od Drive chyběla. Bylo to takové zvláštní, film bych nejlépe vystihl jako cestu do duše moderního člověka, kterého porno vzruší víc než realita. Avšak, nikterak nezapomenutelnou stopu to ve mne nenechalo. 70% ()

ragtime

Fassbender točiaci sa v špirále svojej neukojiteľnej chute na rezervovaný odťažitý neosobný a odpudivý sex. Obdivujem ho ale za jeho odvahu a so zvedavosťou čakám na každý jeho ďalší film. ()

koci

Kontroverzní? Vůbec ne. Fassbender hraje výtečně, ale vyloženě oscarový materiál to není, jelikož mu scénář žádnou výjimečnou scénu nenabízí. Je lepší si přečíst Portnoyův komplex od Philipa Rotha. Ostatně pokud McQueen Portnoye četl, moc si od něj neodnesl, a pokud Portnoye nečetl, udělal někde chybu... Portnoyův komplex představuje kontroverzi v celé její kráse, a to vyšel v roce 1969. Totožné téma a půl století starý román vyhrává nad tímto uměleckým filmem na celé čáře. ()

p.urbaczka

Poněkud přehnané a hlavní postava určitě není typický představitel dnešní společnosti. Jako individuální osud pak "a sad sad story". ()

Jurcekk

Tá istá atmosféra ako pri Hlade. Tam to perfektne sedelo zvlášť k prvej časti. Tu ma to nebavilo. Celkom som sa nudil. Taký smutný muž. Toľko tajností. ()

ta*jemna*

sex a - a NIC (?)...Ale ne, není to jen o sexu, ale tak nějak o VŠEM...Vynikající atmosféra, něco takovýho jsem si hrozně (ne)přála vidět! ()

S.t.e.v.e

Od tohoto filmu jsem si sliboval asi moc, nevim.. Fassbender opět umí, ale jako celek mě to prostě nebavilo tak jak jsem čekal. Jisté srovnání s Drive (poměrně vysoká mlčenlivost hlavního hrdiny) by tu mohla být, to je ale asi tak všechno. ()

Lucerok

Hlavní hrdina Brandon si kompenzuje nedostatek (nebo spíše absenci) vlastních citů provozováním sexuálních úchylek. Jednoho dne se u něj objeví mladší, labilní sestra, která se snaží upoutat bratrovu pozornost v domnění, že prohloubí sourozenecké vztahy. Brandonova situace se zhoršuje. Uvědomuje si neschopnost normálního fungování ve vztahu, rodině a samozřejmě i sexu......Čekala jsem větší hormonální štvanici a že to se mnou emocionálně zamává. Dostalo se mi však bohužel jenom dlouhých záběrů. Myslím, že stačilo více některé scény promíchat, o polovinu zkrátit a bylo by to jo super britské soft porno, které bude mít i dušičku. ()

Sheevisnu

Mne film pomohol preto ze prave prezivam tazke obdobie, je svojim sposobom odradenim od toho aby sa clovek nechal rozpadnut. Erotika je pritazliva ked je eroticka :) v tomto filme posobi inu ulohu a svojim sposobom je nudna, iba dotvara realicnost. Pre mnohych su rozne pocity nepochopitelne, mne bolo mnohe blizke, nie iba zo seba, ale z mnohych inych ludi, ktori poznam. Postavy som nevnimal ciernobielo, vsetky mali svoje svetle aj slabsie chvile. A myslienky ktore zaujali: - ciny vs slova - bezcitnost v sudeni blizkych - kritika viditelnych chyb ked ich sami mame neviditelne - mluvka vs pozorovatel - citove komplexy (ved dnes sa vsade riesia iba tie sexualne) - scena so zapozeranim na zaciatku a na konci - spravnost nakoniec vyhrava nad sympatiami i ked sa sprvoti zenie, za zadanou zenou (kolki maju aj dnes porekadlo, ze mat niekoho nie je vada) ()

Ilya

Novodobé americké psycho, kde však “hrdina“ neseká na kousky své ženy, ale o to víc svou psychiku. Řemeslně skvělý filmařský kousek postavený na excelentním výkonu Michaela Fassbendera, kterého snad režisér vybral i kvůli jeho “impressive sausage“ (cit. Jeremy Clarkson). ()

Alvin

Tak si čtu ty oslavné komenáře a napadá mě, že jsem musel stáhnout nějakou lajt verzi, kde vystříhali právě ty scény, které z tohohle filmu dělají tu komplexní studii vyprázdněných duší a generační zpověď. Je fakt, že tam celou dobu chodí, jezdí metrem a šuká chlápek s dost vyprázdněným pohledem, ale nic dalšího mu už do scénáře nedali. Jo vlastně ještě má ségru, co se má taky celkem dobře, jenom si vždycky na Velikonoce cvičně podřeže žíly. A aby tomu dodali na vážnosti, tak celou dobu hraje vážná hudba táhlé teskné tóny. Takže mám dojem, že zase jednou někdo upletl z hovna bič, kterým se tu ochotně spousta diváků mrská. ()

Epco

Dva nadpriemerné herecké výkony v neskutočne nudnom filme, ktorý si ich nezaslúži. Mr. McQueen by sa mal zamyslieť nad svojim menom a buď si ho zmeniť, alebo mu prestať robiť Hanbu. ()

AcHeRoN

Uzasny vykon Fassbendera. Chapem zamery, ucelovost a navodenie psychickej atmosfery pomocou dlhych a niekedy nehybnych jedozaberoviek. O to to mali herci ovela tazsie zahrat dramaticke sceny na takom dlhom useku. Jednozaberovka je velmi silny prvok filmoveho jazyka. Ale ked film berem ako celok, nemozem si pomoct, zda sa mi si to reziser zjednodusil. Nemyslim prvoplanovo. A urcite je to jeho videnie, a jeho pohlad, a tak spracoval aj tuto temu. Ale STALE... Stale mi to tam vadilo. Je to vyborna tema, a vobec nie je lahka. Viem si predstavit spracovanu ovela lepsie, a mozno este viac do hlbky. To je ale samozrejme moj uhol pohladu. Dalej podla mna reziser zbytocne demonizoval niektore veci a nazory, ktore tam odzneli. Najnudnejsia scena filmu - cela pesnicka Fassbenderovej sestry, bola podla mna zbytocne dlha. Musim suhlasit aj s nazorom, ze tam bolo trosku viac artovych klise ako bolo nutne. Moj nazor: uzasny herecky vykon, dobra tema. Ale to je vsetko. 2 a pol * ()

Fracek odpad!

Proč má velký šulin zdůraznit nedostatek kreativity? Proč se má divák, který si pustí drama dívat na kanál se soft pornem? Proč má rejža potřebu dělat dlouhé záběry tam, kde by divák ocenil vysvětlení toho, proč je muž s velkým šulinem nešťasný a nedá tam jiného muže s malym šulinem, který by tomu s velkým šulinem zaplatil operaci na vzájemnou transplantaci? Proč, pokud byl tedy muž s velkým šulinem skrytý gay neošukal svého šéfa za to, že šef ošukal jeho sestru? Proč sestra muže s velkým šulinem zjistila až asi po padesáté neúspěšné sebevraždě tupou žiletkou, že její bratr má potřebu honění svého šulina na záchodě o každé přestávce na pornokanálu místo přímo u pornokanálu? Proč si muž s velkým šulinem pletl dobu strávenou v práci s pornokanálem? Proč muž s velkým šulinem jezdil metrem vždy v dobu, kdy tam jela evidentně nadržená dívka, která chtěla dokázat muži s velkým šulinem, že by ji nevadilo, kdyby měl i malého šulina? A proč píši skoro v každé větě šulin? Protože je to výpovědní hodnota filmu Šulin, který se někde při projekci zaměnil s filmem Stud. ()

yoryk

Film neponúkol nič nové,hodinu a pol stále to iste. Dopozeral som to len kvoli tomu, aby som vedel aký je záver. Podla mňa úplne podpriemerný film. ktorý vás donutí sa zamyslieť jedine nad tým, ako nekašlať na svojich blízkych. Niektoré dlhé sekvenčné pasáže ma neskutočne nudili, zbytočne dlhé zábery na premýšlajúceho Fassbendera. Troška nepochopiteľne bolo to že jeho sestra, speváčka sa nevie o seba postarať a pritom spievala v celkom vychytenej reštike, no čudné.Jedine co ma uspokojilo v tomto filme bol herecky výkon Fassbendera. Film mňa osobne veľmi sklamal, nuda a skoro nič k zamysleniu. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz