mira007

Story o člověku, který vidí poslední smysl života v pornu, sexu a šlapkách a ztrácí smysl pro ostatní v životě - vztahy, budoucnost, emapatii - a klesá stále hlouběji a hlouběji. Michael Fassenberg podal excelentní výkon. Trochu depka, ale pro mne docela poutavě vyprávěné a kvalitně natočené. ()

geimz

Už v Hlade ma fascinovali dlhé zábery, ktoré vedel režisér využiť práve tak, aby do deja vtiahli a nezačali nudiť. Pri Hanbe ich používa znova, tentoraz aj o niečo efektívnejšie, čomu pomáhajú aj obrazy nočného New Yorku. Mimo to je Hanba pôsobivou expozíciou života vo veľkomeste očami sebedeštruktívnych postáv a prázdnoty, ktorú preživajú. Leví podiel na výslednom dojme má samozrejme Fassbender a jeho herecké umenie. ()

Oralfabet

Skvěle natočené, úžasně zahrané a nejspíš ještě depresivnější a nepříjemnější, než jsem čekal... Znova už to vidět určitě nepotřebuju. Vlastně jsem to asi nepotřeboval vidět ani poprvé, ale nestěžuju si, jen mám teď chuť na nějakou nevinnou romantickou komedii nebo tak něco... A taky bych si celkem šel zaběhat. 7/10 ()

Perfo

Čekal jsem sice něco jiného, vzhledem k tomu, co jsem si před shlédnutím o filmu přečetl, ale i tak, po menším popřemýšlení a rozležení v hlavě jsem nelitoval a film jsem si nakonec užil. Už ted se těším na další dílo Steva McQueena s Michaelem Fassbenderem v hlavní roli ;) ()

B_EyE

Zatraceně nudný, táhnoucí se film ve kterém se buďto šuká nebo na šukání čeká. Kousek víc záběrů na intimní partie a trochu míň děje a bylo by to regulérní porno. Na druhou stranu beru, že tenhle film bude na každého působit jinak a příznám se, že jsem asi nebyl v tom správném rozpoložení na to abych ho nechal na mě nějak zapůsobit, natož abych se jej snažil pochopit. Subjektivně tak 2 ... objektivně 4? Možná ... snad ... opravdu nevím ... ()

Furmi

Ja neviem, tohto človeka som mal ľutovať alebo čo ? Cynický, sebadeštruktívny úchylák čo nie a nie sa poučiť na vlastných chybách. Život mal perfektný aj tak si ho svojím spôsobom ničil tak o čom to bolo ? Film podľa mňa nemal hlavu ani pätu, chýbala pointa, zápletka, nič ma tam nebavilo, neupútalo a s postavami som všetko len nie súcitil (nebolo ani čo súcitiť). Takéto životy ma kopisko ľudí a sú šťastný, mne sa to hnusí, ľudia po svete žijú aj veľmi zle, niektorý by pre dotyk iného človeka alebo lásku aj vraždili a vzdali by sa všetkých materiálnych hodnôt pre tieto city, a týto "magori" to majú a nevážia si to, len tým plýtvajú a potom sa vydávajú za chudáčikov. No neviem čo je úbohé na fyzicky prekrásnom a úspešnom človeku čo má každú na ktorú len pozrie, to že žil tak ako žil bola jeho voľba, nikoho iného. Režisér mal možno zaujímavý nápad ale zrobil by som ho úplne ináč, do iného prostredia, s iným hlavným hrdinom a s úplne inou zápletkou. Toto sa mi hnusilo, pokritecký film. 40% ()

in nomine

Hodně deprimující film.Žádná radost ze života dnešní doby.....Skvělé výkony herců M.Fassbendera a mé oblíbené,krásné Carey Mulligan! ()

Strike

Výtečná kamera, skvělí herci a velmi dobrá atmosféra (cca 3/4 filmu). Ta je vytvořena skvělou hudbou, které přesně odpovídá tomu, co se odehrává ve filmu. Takhle padnoucí záběry na hudbu a obráceně jsem viděl snad naposledy u Collateralu. Opravdu mě to dostalo. Už méně to o čem byl samotný film, pokud měl tedy nějakou větší hloubku. Stejně tak mě moc nevzal vyhrocený etno konec. 7/10 ()

fshrbeny

Jedna za Fassbendera, druhá za balící scénu v baru (tu druhou kde je jenom Fassbender) a tu poslední za předfinální scénu... samotná poslední scéna mě zklamala, to i ostatně film jako celek, takový prázdný a dlouhý ()

Psice

Stud řeší téma, kterému zřejmě není v kinematografii věnováno zdaleka tolik prostoru, jako například závislosti na drogách, ale... I přesto, že se jedná o film evropský, nemohla jsem se zbavit pocitu, že je v něm obsaženo mnoho nešvarů z filmů amerických (klišé, patos, hra na emoce, předvídatelnost situací). Film je navíc v mnoha momentech bezdůvodně vleklý, čímž ubírá na dynamice (dá-li se o ní vůbec mluvit). Otázkou ale zůstává, zda by filmu neprospělo, kdyby se trošku poevropštil a posunul z roviny patetického dramatu do roviny psychologického dramatu (kupříkladu severského). Postavení příběhu na osudech dvou sourozenců mi přijde jako zajímavý nápad – bohužel však nebyl příliš dotažený do konce. Brandonově sestře totiž nebylo ve filmu věnováno tolik prostoru, aby se mohl film přehoupnout v něco víc. Díky tomu se stal jen zobrazením Brandonova vnímání světa, jeho reality – toho, co se odehrává teď, bez jakékoli vazby na příčiny současného stavu. Sourozenci, z nichž je jeden závislý na sexu a druhý řeší své problémy sebepoškozováním a demonstrativními sebevraždami – to prostě nevypadá na šťastné dětství. Proč ale řešit něco tak „nedůležitého“, když je k dispozici ještě spousta materiálu soft porna a scén z gayklubů… ()

JK-Stinger

Psycho jak blázen, sexuální neukojenost jako každodenní chleba, to jednoho rozhodně nenechá normálním. Jen by mě zajímalo, z jaké rodinky oba sourozenci pocházeli, nejsem úplně zastáncem domyšlování příběhu. Smekám klobouk před Fassbenderem, ukázal, že je fakt pan herec, ale radši ho stejně budu vídat v komiksových X-Menech, nebo Tarantinových Panchartech. Co se týče McQueena, asi to nebude můj šálek kávy, protahované scény a kolikrát nicneříkající záběry mi prostě nesedí, ostatně tolik přeceňovaný Drivě mě taky vůbec nevzal. Takže sorry, že vám tu možná budu kazit průměr, ale vy mi to u oblíbených filmů děláte taky:D ()

raky5

O každej generácii sa hovorí, že je horšia ako tá predošlá. Ľudia sa však nemenia, mení sa svet. Ten dnešný zrejme ponúka viac možností na realizáciu zvrátených fantázii, no ak by ľudia spred storočia žili teraz, správali by sa rovnako. Ľudia odjakživa obcovali a robili zvrátenosti, nemyslím si, že je to výsadou modernej generácie. Shame je krutý film, ktorý pláva na hladine nechutnosti. Jeho cieľom je však poukázať na neschopnosť prejaviť emócie, čo vedie k úplnej ľahostajnosti a v konečnom dôsledku k tomu, že človek nevie existovať v akomkoľvek zväzku s iným človekom. Veľmi dobrá analýza duše takého človeka, no nezanechalo to vo mne hlbšie dojmy. Možno som sám zvrátený. ()

LaGomme

Nevim no, ale asi mám nějakej zvýšenej cit pro art a evropskej film vůbec. Audiovizuál je orgastickej a to k tomu nepotřebuju ani ty pornoscény. Dokonalá je především hudba. Fassbender klasicky na výbornou, začínám ho čím dál tim víc zbožňovat, Mulligan krásné doplňování. Především se ale rád s touhle věcí ztotožním, až teda na tu potlačovanou gay/bi stránkou (která doufám ani nepřijde), ač je mi o pár let (možná deset) méně, troufám si říci, že emocionálně jsem na tom dost podobně jako hlavní hrdina, ať už se to týká čehokoli. No a z klasicky perverzního pohledu bych prosil pěkně ještě 10ti minutový klip s tou slečinkou z metra, děkuji! :)) 90% ()

kdosizrosy

Vizuálně skvělé, ale obsahově a pocitově zcela mimo mě. Po půlroce, co jsem to viděla, můžu tak akorát říct, že z filmu jsem si odnesla jen překvapující fakt, že Carey Mulligan vážně krásně zpívá. ()

Martinius odpad!

po 40. munutach som tuto artovu picovinu vypol. idem radsej pozerat na kvapkajuci vodovod. mozno v nom rozoznam vyprazdnenost sucasnej produktivnej generacie, v ktorej sa neschopnost lasky, citu a komunikacie s ostatnymi transformuje do patologickej zavislosti na cyklicky sa opakujucich sexualnych aktivitach. alebo novu definiciu mikrokozmu. alebo deviaty rozmer. alebo prd uvazneny v deviatom rozmere. alebo sukajucich smolkov. alebo idem radsej citat verbalove komentare, nech mam zachraneny vecer. ()

Florfila

Vizuálně velice dobře zpracované dílo. Brandonovo gradující zoufalství a pocity tísně ústící v sebedestruktivní chování bylo doslova hmatatelné. Je to jeden z filmů, který nenechá nikoho jen tak jít. Nutí se zamyslet. Prolínají se tu emoce, které nejsou nikdy vyřčené nahlas. Divák si může pouze domýšlet, kde je vlastně ten zakopaný pes. Jako vždy nejspíš v dětství, to naznačí Brandonova sestra, když mu řekne něco ve smyslu o narození se na špatném místě a ano její sebedestrukce. Oba dva mají však společné jedno, nejsou schopni vztahu, ani spolu ani s nikým jiným. Ona se úpěnlivě snaží, ale vede to pouze k necílené promiskuitě a on se ani nesnaží a vede to k cílené promiskuitě. Každopádně je to snímek o kterém by se dalo debatovat hodně dlouho a na mnoha různých úrovních. Dokonalé... Je to jeden z těch filmů, co nutí diváky převalovat myšlenky ze strany na stranu pořád dokola a bez konce. ()

Greg25

Sonda do současného velkoměstského způsobu života v typicky mcqueenovském stylu dlouhých záběrů a vyobrazení, která na vás dlouho působí, aby se pak spojila v myšlenkový rámec, před kterým se neschováte a který vás bude ještě pár dnů pronásledovat. Osobitý rukopis řadí Stevea McQueena k nejzajímavějším režisérům současnosti. 80% ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz