The_Sediknir

Výborný Michael Fassbender, který dokazuje, že ač by mohl být, tak rozhodně není jedním z herců, pro něž je hlavním benefitem vzhled a herecké schopnosti kdesi vzadu zaostávají. Fassbender je v roli Brandona vyždímán až na dřeň a to je dobře! Film zobrazuje vysoko postaveného člověka, pro kterého finance nejsou problém. Sice mu zdánlivě mnoho nechybí, ale ve skutečnosti cítí jen prázdnotu, frustraci a není schopen navázat perspektivní dlouhodobý vztah nebo své rodinné vztahy vůbec udržet. Svou frustraci a bolest ze života tak vybíjí skrze sex. Skrze emocionálně prázdné sexuální uspokojení, které možná pomůže ventilovat otupělé pocity - ale jen na chvilku. Brandon se totiž setsakramentsky bojí podívat se sám do sebe a přijmout svou vlastní bolest a zranitelnost, aby mohl z bludného kruhu, v němž se nachází, jednou provždy uniknout. Paralela s dnešní dobou a kariéristicky založenou společností je možná až děsivá. ()

Damnsinead

Úryvek ze života chlapa, který je závislý na sexu a pornografii a neschopný navázat jakýkoliv vztah. Je velmi nespokojený se svou situací a očividně s tím nehodlá nic dělat. ()

WenceslasHip

Skromný film, který si člověka podmaní svojí jednoduchostí a lehkostí. Snímek, který ukazuje jak se člověk lehce může zničit závislostí, která je nyní pro změnu sexuální. Sex zde není milostné spojení jedinců, ale pouze mechanické uspokojení, které člověka chvíli dostane do euforického stavu a odejde stejně rychle, jak přijde. Atmosférově je film, prázdný jako samotný sex na jednu noc, a člověk tak film vnímá přesně jako protagonista. Steve McQueens ví, jak točit drama, která si člověka podmaní a Michael Fassbender je král melancholických rolí. 10/10 ()

denyel

Emocionálny masaker, za ktorým stojí dokonalí herecký výkon Michaela Fassbendera, precízna réžia Stevena Mcqueena, pozdvihujúceho filmarčinu do vyššej sféry umenia, odvážnosť, dráždivosť a Escottova hudobná téma, vďaka ktorej (okrem iných artiklov) sexuálne scény nevyvolávajú vzrušenie, no zlý pocit na duši. ()

Baliczek

Přemýšlím, kdy naposledy mě nějaký film takhle rozsekal, aniž by tam bylo něco vyloženě odpudivého (typu syrové násilí atp.). Vetře se to nenápadně pod kůži a i když hlavním hrdinou (v rámci nějakých těch morálních a společenských předsudků) zpočátku opovrhujete...na konci filmu je vám ho vlastně líto a ani nevíte kdy a jak se to stalo..a hlavně si s tím nevíte rady. Michael Fassbender je fakt vynikající, stejně tak jeho trhlá sestra Carey Mulligan. A v takovýhle době my dneska žijeme;). ()

Pattrick

A proč nikoho nemáš.. Tak to prostě je.. Nepřijemný, silný příběh o člověku, který není ač se zdá být zvrácený, spíš celkově nedoceněný, osamělý. Pomalým tempem ukázka rozkladu lidské osobnosti, důstojnosti, která dokonale graduje a člověk zůstává jenom v údivu. Fassbender skvělý výkon. ()

suomifilm odpad!

Odporné nechutné, rovnako ako Hlad. Film o človeku, ktorý nemá hlbší zmysel života a preto ho hľadá len v sebaukájaní a tým neničí len seba ale aj iných. Škoda, že Fassbendera som mal celkom rád. ()

cheprer

Hned od zacatku me to celkem rozhodilo - opravdu nemam potrebu sledovat penis hlavni postavy, bohuzel v prubehu filmu se to nijak vyrazne nezmeni. Uplne me miji ta myslenka co tenhle film pry chce jako sdelit. Nuda v tomhle filmu nic hlubsiho neni, jenom se tu porad snima pod ruznymi uhly curak, ktery se snazi vsechno a vsechny osukat tim nejnudnejsim zpusobem, vcetne svy sestry coz bylo jediny zajimavejsi, a pri tom vsem je sam a to me ma jako nejak dojmout, nebo podnitit mou touhu zacit hledat neco, co tam neni. ()

JAzzeURo

Zajímavá sonda do života moderniho svobodného muže, který se natolik vzdálil normální interakci mezi mužem a ženou, že se pro něj cesta zpět stává nedosažitelnou. ()

Montmorency

Podobně jako už v prvním filmu se jedná o krásně propracovanou studii lidské duše, tentokrát jednoho nudící se ho sexuálního úchyláka:-) ....krásné dlouhé záběry, nahoty a sexu dosytosti, skvělý Fassbender atd....až sem dobrý - než se objevila postava sestry Sissy. Ta tam podle mě neměla co dělat, sourozenecké dialogy táhly film zbytečně někam na hranici patosu a podbízivé líbivosti - co se jim chudinkám stalo, že z nich skončily takové trosky...neustále to viselo ve vzduchu a divák chca nechca musel o tom přemýšlet, což bylo zbytečné a koneckonců naprosto jedno. Postavou Sissy byl fokus na hl.hrdinu roztříštěn a bohužel to bylo ke škodě filmu :-( ()

r.a.s.l

V USA prakticky nevysílatelné.. z celého filmu jsem měl opravdu jenom pocit hnusu. Ale co mělo dílo popsat asi popisuje dobře, pro mě ale dost nestravitelným způsobem. ()

dych

História kinematografie zaznamená z tohto filmu len veľký pohlavný úd herca M. Fassbendera. 5 hviezdičiek som dal za jeho herecký výkon , za jeho schopnosť ísť až na "semeno". Hranice s pornoherectvom sa v tomto prípade prekročili, o tom nemusíme diskutovať. Ak tento typ zobrazenia reality niekomu prinieslo POHLAVNÉ vzrušenie, tak to je cesta, o ktorej pochybujem, či má zmysel. ()

Amy Rich Roll

Film o neschopnosti intimity a fungování v normálních mezilidských vztazích, který nádherně ilustruje, jak neschopnost milovat vyvolává perverzní sexuální chování. Tísnivé, až mě z té úzkosti, která na mě z filmu dolehla, bolelo na hrudi. ()

TeryCurly

Je to téměř dvacet čtyři hodin, co jsem zhlédla tento film a pořád na něj musím myslet. A to je většinou u mě známka nejvyšší. Málokterý ze současných filmů se mi dostal, tak pod kůži, právě jako Shame. Ano připravte se na depku. Není to "popcornová záležitost" na nedělní odpoledne s partou kamarádů. Naopak bych doporučila, zhlédnout tenhle film v klidu a osamotě. Tím spíš pokud jste alespoň jednou v životě přemýšleli nad tím, kam dnešní společnost a hlavně vztahy spějí. Shame Vám sice nedá odpověď, ale přinutí Vás přemýšlet a možná i popíchne k sebereflexi. Jak už bylo řečeno, nenominování Michaela Fassbender na cenu Akademie je pro mě nepochopitelná záležitost. Akademici se možná zaklekli množstvím nahoty ve filmu, včetně té Fassbenderovi. Jenže v kinematografii je nahota a nahota. Nahota v Shame je důležitý prvek celého příběhu a dokonce i ty nejtvrdší sexuální scény postavu Brandona a jeho osamělost plně dokreslují. Co naplat. Třeba se jednou dočkáme toho, kdy Oskara dostane někdo, kdo nesplňuje klasickou šablonu vítězného filmu. Za mě má Shame cenu nejvyšší a to je plných 5*. ()

Yelush

Veľmi zaujímavá sonda do duše a života hlavného hrdinu, ktorého "zložitá" osobnosť mu nedovoľuje plnohodnotne sa zaradiť do okolitého života, nedovoľuje mu nadväzovať a ani udržiavať normálne medziľudské či rodinné vzťahy a jeho sexuálna závislosť toto jeho snaženie ešte viac komplikuje a dovolím si povedať že priam odsudzuje na neúspech. Depresívna a zároveň aj veľmi intímna forma, akú si režisér McQueen zvolil spolu s výborným scenárom a vynikajúcimi hereckými výkonmi, (hlavne Michaela Fassbendera) dodáva filmu silnú autentickosť, čoho dôsledkom je veľmi silný psychologický a emocionálny nárez. Za zmienku ešte stojí filmárska ekvilibristika McQueena, hlavne nádherné dlhé scény bez strihu. Určite by si tento film zaslúžil väčšiu pozornosť zo strany Akadémie a na Oscaroch tak mohol vymeniť kopu sračiek, ktoré tam boli za rok 2011 nominované. ()

karmenka

Nebudem zdielat vseobecne nadsenie, ktory tu tento film ocividne vyvolal. Nuz, charizmaticky pan Rochester padol z piedestalu, na ktorom som ho doteraz mala... Tento pochmurny, sexom a erotikou naplneny snimok mi vobec nepadol vhod, je to dalsi z tych filmov, ked uz po polhodine cakam, kedy uz konecne bude koniec. Jedna hviezdicka kvoli Michaelovi, mam ho naozaj velmi rada a druha za vkusnu a krasnu postelovu scenu s cernoskou. Inac, bolo nutne ukazovat nahe muzske prirodzenie rovno do kamery? ()

bron

Emočně nebývale vyprahlý snímek, který nechá v klidu emoce málokterého diváka. McQueen spolu s výborným Fassebenderem předkládají sondu do života jedince, v jehož životě není místo pro city, ale jen pro cynismus nejryzejšího charakteru. Ovšem lhostejnost hlavní postavy se zdráhám vztahovat k obecnému chování soudobé společnosti, tak tragicky bych to s námi ještě neviděl. Velmi působivé. 80 % ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz