Pozoruhodný historický film autora Vladimíra Körnera a režiséra Miloslava Luthera se vrací doprostřed první světové války. V poutavém i drásavém milostném příběhu vdovy po důstojníkovi, která se stala ošetřovatelkou v jednom z válečných lazaretů, a zajatce, nadaného schopností léčit vlastní energií a vůlí, se odhaluje zoufalá a nekonečná touha po štěstí a smysluplné existenci, i když doba, která se řítí kolem hrdinů příběhu, je zbavena smyslu, citu i naděje. (Česká televize)

Winster

Dobove super herecky super. Zblazneni zensky do zajatce az do morku...rychle divne. Prvni pulka filmu je super a druha nestoji za nic. Dobove zvladnutej jeden funkcni kulomet ve skarpe a par oficirskejch uniforem. Rozpracovani postav minimalni. Prohnilost CK maximalni. ()

PTuranyi

Veľmi dobrá filmová adaptácia príbehu tragickej lásky medzi vdovou po majorovi a vojnovým zajatcom s liečiteľskými schopnosťami. Tento vzťah je pochopiteľne komplikovaný traumami oboch hlavných hrdinov. Produkcia je dobrá a Miloslav Luther spolu s hereckými výkonmi  Ingrid Timkovej a Juraja Šimka vytvoril ťaživú studenú atmosféru hľadania zmyslu a prežitia vo vojne, hoci sa príbeh odohráva v tyle ďaleko od vojnovej vravy. 75% ()

joywork

Ponurý film a podobenství pitvající témata víry, odpuštění a lásky...I po 15 letech na mne film zapůsobil, i když trochu jinak, než tomu bylo při premiéře. ()

mirika39

Psychologická vojnová dráma, hoci zo samotnej vojny je v deji vyobrazené minimum. Film bol natočený v časoch, keď sa u nás ešte robili kvalitné filmy a herci nepodávali strojený preafetovaný výkon. Šarm a herecký talent Ingrid Timkovej je nepopierateľný, ako aj skvelá réžia filmu. Celý dej sa odohráva v zime a určitým spôsobom odzrkadľuje chlad a pochmúrnu atmosféru prvej svetovej vojny. ()

Recoba

Miloslav Luther - víborní režisér, Ingrid Timková - víborná herečka a krásna žena ... Anjel milosrdenstva hodne dobrí film ()

stanslon

Skutečně výborný film, připomíná mi Signum laudis, Syrovostí a ponurou výpovědí o válce. Skvělá Timková, která roli dámy bez emocí, zmítané vášní zvládla výborně. Co k tomu napsat víc. Nedávám často čtyřky, ale tahle patří celému tvůrčímu týmu bez vyjímky. Korner za předlohu 5. ()