Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

BoredSeal

Sharlto Copley má příšernej hlas a přízvuk, měli ho předabovat jako to u nás dělal Vorlíček s podobně indisponovanými herci. Soundtrack je unylej, v akcích rachot ala Hans Zimmer nebo v dojemných scénách unylé vokální ajajaj, Jodie Fosterová má účes jak Helena Vondráčková, ale pořád fajn i v tak jednoduché roli. Vzpomínáte na trend třesoucí se kamery, kvůli které jste vůbec nepobírali akční scény před pár lety ve filmech jako Bourne 2? Tak tady jsou zpět. Čím víc se film blíží k předvídatelnému happyendu, tím víc nudí. Je skandál, že sci-fi s tak nadupanou úžasnou výpravou, vynikajícími efekty, nápaditými zbraněmi, designem robotů a vozidel je taková zívačka. ()

Jigy

Docela slušný sociální drama. Podchycení světa elit a živoření zbytku světa, atmosféra zničené a přelidněné země a velikost třídních rozdílů se povedla. Film má grády a plyne slušným tempem pořád dál a nedává příliš prostoru na vydechnutí. Bohužel ke konci se scénáristé i režisér vyčerpali a divácký zážitek pomalu ale jistě upadá. Přesto se mi zpracování líbilo a hodnotím film nadprůměrně. ()

easaque

-2* jelikož nejlepší sci-fi mám asi za sebou, tak si začínám vybírat i z těch hůře hodnocených a doufám, že budu překvapen a narazím na něco obstojného. Elysium se mezi ty lepší určitě nedostane. Díky kvalitnímu provedení je koukatelný a necelé 2 hodinky utečou jako voda. Ale na druhou stranu jeho povrchní přístup mi byl proti srsti, jelikož uzdravovat lidi na přelidněné planetě je pro mě totální nesmysl. Ale co taky čekat od akčního blockbusteru. A proto jsou 2 hvězdy maximum, co jsem schopný dát. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

honajz2

Tohle jsem prostě vidět musel, protože tu jsou společně jeden z mých oblíbených herců a jedna z mých oblíbených hereček v jednom filmu (snadno uhádnete, koho myslím). Jenže bohužel, ten film moc dobrý není. Zklamaný sice nejsem, přece jenom už jsem od Blomkampa viděl District 9 a ten mi moc nesedl, takže jsem tady očekával něco podobného. Taky jsem to dostal, ale že by mě ten film nějak víc potěšil, to ne. Přijde mi, že celý ten svět - jak na Zemi, tak v Elysiu - je sice na první pohled propracovaný, ale vnitřně nikoli. Nelogičnosti tu jsou taky, celý film je celkem předvídatelný, postavy buď jen kladné nebo jen zlé a obecně to má úplně zbytečně dvě hodiny. Líbilo se mi prostředí, které želbohu propracované nakonec nebylo, efekty, ušly i herecké výkony, ale jinak to bylo nic moc. 2* ()

zbyshek

Neill Blomkamp prokázal, že sci-fi je jeho šálek kávy. Je nutno říct, že tato káva mi velmi chutná. Dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Výborné efekty spolu s všemožnými hi-tech vymoženostmi. Na druhou stranu se v tomhle směru mohlo trochu přidat. I když kdo by nechtěl mít medi-koji. Jinak příběh, o chlápkovi s pěti dny života, který se chce zachránit, ale nakonec zachrání všechny ostatní až na sebe, mě dostal. Matt Damon je dobrý herec a celkem jsem mu to žral. Rozhodně nelituji návštěvy kina. Na vstupenku mezi top filmy to není, ale rozhodně se toto dílo řadí k filmům, které vřele doporučuji. 73% samo o sobě naznačuje, jak kvalitní film je. ()

M.i.k.e

Blomkamp si v rámci sci-fi škatulky stvořil svůj vlastní subžánr a zatím ho zvládá na výbornou.Oproti Districtu je to sice lehčí zklamání a je na každém jak moc dokáže zkousnoust finální vyznění,ale stále se jedná o nadstandardní sci-fi kterých zase tolik nevzniká.Hodně mi to celé připomnělo Greengrassovu Zelenou zónu,která taky nebyla dokonalá oproti předchozím režisérovým kouskům a měla svoje mouchy,ale ve výsledku to byl stále výborný film.Přesně takové je pro mě Elysium.Výborný Copley a povedený soundtrack nakonec u mě převážily hodnocení k plné palbě...85% ()

Wiikii

Dost jsem váhal co dám za hodnocení, ale myslím si, že jsem se rozhodl dobře. Sice jsem čekal díky traileru něco trochu jiného, ale ani tak to nezklamalo a jediné co mě vlastně vadilo, byly nějaké ty filmové klišé, které mě spíše pobavili jak se tam nehodili. HODNOCENÍ: 70% (4*).... P.S.: S komentář od Geminiho se ztotožňuji. ()

Figu

Ano, čeká nás krutá budoucnost... Zánik Země = v dnešní době velice oblíbený filmový téma. Už je těch počítačových slátanin opravdu hodně a myslím si, že to určitě Elysiem nekončí. Jenže mě se ten nápad s novou "planetkou" neboli kosmickou stanicí líbil opravdu hodně a to i přes to, že v něm hrál nej slizák a loutka MET DEJMN... Navíc s holou palicí má daleko lepší vizáž vraždící mašiny. Vychytávky a detailky filmu byly úžasný. Velký plus byly pohledy malýho Maxe ze špinavé a rozbité Země na nebe, kde namísto hvězd zářilo Elysium. Přiznávám, že Damon mě mile překvapil. 75% ()

Havaj8

Neill Blomkamp je mistr svýho oboru a očividně se našel i ve svým žánru. Po Districtu očekávanej vysokorozpočťák, kterej se podle mýho povedl. Scífko z budoucnosti, kde všechno nemožný je rázem možný. Uteklo to, jak kdyby to mělo jenom hodinu, akčních scének tam nebylo tolik, ale když už, tak se na ně dalo koukat. Matt Damon se mi do tý role taky hodil a konec kterej se dal předpokládat. Každopádně od tohohle talentovanýho režiséra můžem ještě hodně čekat, třeba už příští rok... ()

Giggo

Nejslabsi cast tohoto filmu je jeho pribeh. Film na pohled vypada dobre, ale jako celek pusobi slabsim dojmem nic se tam nestane a v podstate je konec. Damonovi neni ani duvod fandit, protoze stejne vse dela ze sobeckejch pohnutek a kdyz je konec rozhodne se pro vetsi dobro. ()

Martin741

Slusny, a miestami aj napinavy, ale bohuzial stale iba priemerny sci -fi film so sympatakom Mattom Damonom /trilogia Bourne, Nakaza, Green Zone/ a hlavnou tajomnickou v podani Jodie Foster /The Silence of the Lambs/. Vysoko vyzdvihujem aj ucast fajnej sexice menom Alice Braga. Vizualne je to prepracovane a nadherne, herci ako Diego Luna /Mexicka Jizda/ su fajn, ale akcne sceny niekedy az samoucelne a dej nehorazne predvidatelny. Film tak ostal stat v prostriedku cesty - polku ma za sebou a na tu druhu sa proste ... neopovazil. Skoda, reziser Blomkamp ma podla mna na viac. 68 % ()

rakovnik

Můj oblíbený žánr společně s výbornými herci, vynikajícími triky a svižným dějem, řadí tento film v mých očích dosti vysoko. Nicméně především ve druhé polovině filmu se začíná poněkud vytrácet logika a smysl stavu, v jakém je společnost, o to více bijící do očí, že v podstatě nevíme nic o Elysiu. Každopádně se jedná o líbivý a svižný sci-fi film, který bude sloužit ponejvýše k oddychu, ačkoli se snaží podsunout nám i jakési poselství o stavu a vývoji společnosti. ()

kaposlav

Po filme In Time (Vymedzený čas) z roku 2011 prišiel film Elysium z roku 2013 o realite, ale v takej zašifrovanej verzii. V prvom zmienovanom filme šlo o to, že času je dosť, ale je nespravodlivo rozdelený. Bola to vlastne metafora na peniaze. Vo filme Elýsium zase šlo o to, že sa dá vyliečiť kadečo, ale nie je to dostupné pre všetkých. Dôvody su tie isté ako v realite dnešnej doby. Niekto je rovný a niekto rovnejší. Už chápem, keď Havel povedal pred prevratom v roku 1989, že chce zažiť skutočnú demokraciu a slobodu. To znamená, že potrebuje moc, peňiaze a majetky, aby ju mohol zažiť. Trošku ma prekvapili niektoré hodnotenia, ale aspoň keď nemôžu mať všetci dosť peňazí a prístup k modernej medicíne, maju aspoň vlastne názory - dúfam. ()

Vojťas

Jsem z premiéry naprosto unešen! Čekal jsem povedené scifi a dostalo se mi brilantního multižánrového zážitku. N. Blomkamp překvapil stejně jako s District 9, přičemž vedle M. Damona zaujali nejvíce J. Foster a S. Copley. Jedinou vadou na kráse byl lehce chaotický střih ke konci filmu, ale to už je dnešní móda stříhat souboje co nejrychleji a co nejvíce třást s kamerou. Jinak opravdu špičkové. 95% ()

Rocky88

Variace na vrchní a spodní vrstvu to byla, narážky na lepší zdravotní péči, na rovnost všech před zákonem, ačkoliv někteří jsou si přece jen rovnější, tu byly taky. Ale nemůžu zastírat mírné zklamání, i když se mi těžko definuje, proč jsem nedostal přesně to, co jsem chtěl (rozhodně jsem nečekal neklišoidní schéma příběhu). Budiž pochválena i akce (Blomkamp se nezalekl ani vychytaných gore efektů), efekty a výprava. Ale jednu hvězdu holt sundám. ()

WoWoW

Už nikdy se nebudu těšit na film podle traileru. Jsem totiž zklamán, strašně zklamán. Trailer byl vyborný, skvělý, grandiozní a film je v prostřední pasáži nudný, postavy špatně napsané a celá idea filmu naprosto hloupá. Je krásné, že bohatí a chudí jsou rozděleni a žijí odděleně a někdo to chce zničit. Ale ono to tak ve skutečnosti není? Podle mě je a vždy to tu bude. Předsudek, že bohatí jsou zlý a chudí hodní (ne všichni), je jedno z nejhorších klišé v dějinách umění filmu. No nic prostě mě ten film štval. A to nepočítám akční scény, kde jsem zase vůbec nevěděl, co se děje, protože krom toho, že tam skáčou a poletují hrdinové filmu, tak s nimi skáče a poletuje i kamera. A kapitola sama jsou postavy zahrané Jodie Foster a Sharlto Copleyem. Třeba u Jodie bylo jediné zajímavé to, že na svůj věk má pěknej zadek. Takže plus filmu je akorát Matt Damon a suprové digitální zpracování. Ty dvě hvězdičky jsou jen z milosti. ()

Skleena

Nebýt epicky nepodstatné pohádky o surikatě, asi by ten film vlastně o ničem nebyl. Škoda toho scénáře, pár dobrých záběrů to samo o sobě nevytrhne. A poslední dobou začínám být fakt alergický na souboje, kde profesionální voják se stejnou výbavou jako hrdina "hejpocem z periferie" dostane solidní nakládačku při face to face souboji. Nová doba! ()

O´Neill

Elysium byl jeden z novinek, na kterou jsem se velmi těšil. Nedostal jsem přesně to, co jsem chtěl, ale přesto jsem dostal hodně. Matt Damon je výborný herec a to dokazuje i zde. Na zdevastované zemi není nic moc k vidění, na Elysiu je to však krásně nadčasové, velká škoda, že se tam odehrává podstatně menší část celého filmu. Celkově jsem byl spokojený a leč jsem čekal více, něco ve mě Elysium zanechalo a to konkrétně nevysvětlitelný pocit, že si to zkrátka musím někdy v brzké budoucnosti pustit znovu. ()

BarryLyndon

Není to dobrý film, ale ani ne špatný. Vlastně se nemohu rozhodnout jestli se mi to líbilo nebo ne. Copley jako vždy geniálně šílený nebo šíleně geniální, teď nevím, ten chlap si jednou pro toho Oscara dojde a naprosto po právu. 5/10 ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)