Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

lobo87

Blomkamp opäť boduje. Skvelý Matt Damon v sci-fi akčňáku s ekologickým posolstvom. Všetky postavy boli dobre obsadené a svoje si odohrali (hlaven režisérov obľúbenec Copley).... 75% ()

gotham

Doufám, že v budoucnu od Blomkampa uvidíme i trochu něco jiného, protože Elysium a District 9 jsou si hodně podobné filmy, ale District je přeci jen o fous lepší. Ono je hlavně vidět, že Blomkamp natáčet umí a vzhledem k jeho věku bych řekl, že to snad ještě předvede. Skvěle vybudovaná atmosféra, první 2 třetiny filmu se mi fakt moc líbily, dobře obsazení herci, rozumné tempo, pěkná hudba, zajímavý, postupně gradující příběh. ALE ten konec, tam to šlo do kopru. Nemyslím konkrétně to, jak skončila hlavní postava, ale celkově jak bylo natočených posledních 20 minut, zbytečně složité, natažené, vyumělkované. 60% ()

Vasyl

Blééé, tuctový sci-fi s pro mě absolutně nesympatickýma postavama. Ale krásný to bylo, to nemůžu říct :o) ()

harycek

Hned v úvodu fyzikální a technické nesmysly :raketoplány velikosti náklaďáku s doletem na oběžnou dráhu!; plus , že jsou sestřeleny kapesními raketami; jako by jste RPGéčkem sestřelili ISS, ale jinak docela strhující sci-fi příběh.Ještě přidám : hnusná vize budoucnosti lidstva !!!!! ()

koza3

Zvažoval jsem tři až čtyři hvězdy a nakonec dávám čtyři. Vykreslení světa a příběhu bylo super. Mělo to své díry a občas mi to připadalo jak béčkový akčňák, ale závěr byl povedený. Viděl jsem tam inspiraci z různých scifi příběhů (např. Mass Effect - Citadela aka Elysium) a všechno to docela dávalo hlavu a patu. Herecké výkony Judie Foster a Matta Damona na jedničku. Nemám co víc dodat, pro fanoušky vesmírných eposů povinnost. ()

vodkasesemte

S těma sci-fárnama se roztrhl pytel, co říkáte!? Ještě že tu máme verbala, aby je náležitě doprznil! V každým případě musím vidět alespon kousek, protože mě variace na utopie moc baví. V jedné právě žiju a čekám happyending! Ostatně nechápu, co bylo na tom řádu špatně, aby jej musel nahradit chaos, smažky a kriplové všeho druhu, bernardýna při západu slunce si klidně odpustím! Představte si svět bez válek, bez agrese, kde se všichni mají rádi, bez regulace, která by ty kriply populačně zredukovala. ()

14krejca14

Hodně slabé tři * a po luxusním District 9 velké zklamání od Blomkampa. Po vizuální stránce snad není co vytknout, stejně tak snímek nabídne celkem dost originálních záběrů i scén, ovšem celkově jedno velké sci-fi klišé s mizerným a předvídatelným scénářem. ()

Osvícený

Nejedná se tak úplně o propadák. Ano, zápletka je ze začátku trochu plytká, kamera je věčně rozklepaná a celé to nepůsobí tak úplně uvěřitelně. Matt Damon podává velmi chabý výkon a navíc zůstává rozum stát nad nevídanou brutalitou některých scén. Jistě byly tak brutální proto, aby si divák uvědomil skutečnou špatnost bohatýrského arogantního systému, ale to si divák plně uvědomí už při sestřelení nelegálních raketoplánů, tudíž byl ten proces zbytečný. Ovšem jedna věc mě odradila od toho, dát pouze dvě hvězdy. Byla to relativní nápaditost konečné zápletky. Navíc jsem velmi rád, že se film odpustil "hrdina nečekaně obživne" klišé. ()

JuveIt

Přes ne úplně pozitivní recenze jsem rozhodl na snímek kouknout s pětiletým zpožděním. A byla to chyba. Příběh je sice klišoidní, ovšem herecké výkony jsou parádní (hlavně teda Sharlto Copley) a to zpracování... Bože, to je lahůdka. Díky tomu odpouštím Blomkampovi slabší scénář a vlastně všechno, co by ještě mohlo vadit. ()

PaTeXx

Nebylo to špatné ale sráží to důležitý základ. Už jen to, že se vám film snaží vnutit, že na Elysiu jsou všichni pracháči antagonisti, kteří si nezaslouží tam být, a na zpustošené Zemi jsou všichni nemocní a hodní. Pak tu máme nějakou scénáristikou osnovu, která prostě není dodržena. Přijde mi že hodinu a dvacet minut trvá úvod a pak najednou finále. Vizuálně to všechno zapadá do extratřídy, o tom není sporu. Líbilo se mi i celkové obsazení, rozmanité postavy, akční pasáže. Naopak mi přišla kamera místy chaotická a o tom nejdůležitějším už byla řeč. Škoda. ()

wowylgu313

Povedené. Jelikož jsem u toho neusnul a dokonce pozor mě to bavilo tak nejde jinak než ohodnotit kladně. První polovina filmu byla super v celé té atmosféře té "chudobi v daleké budoucnosti" druhá polovina už byla tam nahoře a čistá "záchranná akce a obnova světa". Bylo tam drama, napětí. Matt jako skoro vždy předvedl super herecký výkon. I přesto že nejsem zrovna největší fanda Scifi filmů tady musím složit poklonu. Na konci slza ukápla. Nedávám čisté čtyři hvězdy ale rozhodně krásných 70% ;) ()

chrustie

Bylo by krásné, kdyby všichni měli všechno, bez rozdílu přičinění. No ono by to bylo krásné hlavně pro ty s nulovou přidanou hodnotou (pro ty to krásné v současné době vlastně je). Nejlepší scéna určitě sestřelení invazních lodí 🤗. ()

misiaq

Elysium malo rozhodne vacsi potencial ako z neho Blomkamp dostal. Copley nesklamal v roli zaporaka bol uplne presvedcivy, Damon uz podal aj lepsi vykon a Foster uplne slabucko zahrala. Miestami som mal pocit ako by rozpravala z dabingu. ()

clonex

Grc priatelia grc. Ubohy dej, vsetko predikovatelne, kopa nelogickosti, pateticke odkazy, nic viac nic menej. Btw, kde bola hudba ()

N0X.

Ďalší zaujímavý film od Blomkampa, ktorý ma zaujal hneď od začiatku. Je vidieť rozdiely medzi "vyvolenými" a ostatnými ľuďmi, ktorí zostali na Zemi a to nie len sociálne rozdiely ale hlavne tie v myslení. Aj keď mohli viac priblížiť život na Elysiu, ktoré vypadalo pekne futuristicky. Damon svoju úlohu zvládol dobre, Foster mala málo priestoru. Copley bol super. Všetko uzatvára parádna hudba. Verdikt: 82% ()

WoodoX

Toto sú filmy, pre ktoré sa oplatí ísť do kín. V podstate však nerozumiem, že ľudia sa na to do kín príliš nehrnú. Blomkamp opäť dokázal natočiť sci-fi jazdu ako sa patrí. Prostredie vykreslené podľa jeho fantázie je síce podobné tomu v District 9, ale to len jasne vymedzuje to, o čo Blomkampovi v jeho filmoch ide. Naviac by ma dosť neprekvapilo, ak by sa niečo takéto aj reálne dialo o nejakých tých 150 rokov. ()

mice.sk

Velke ocakavania, zial mierne nedostatocne prevedenie. Prvotriedny napad na film, skvele vizualne efekty, kvalitne herecke obsadenie. Neocakavajte hlboku myslienku, jedna sa skor o priamociary film a akciu. Skoda niektorych chyb a klise; privital by som temnejsi koniec. Hodnotim ale dost pozitivne - 7.5/10 resp. 4/5. Mimochodom, svet Elysia okrem ineho predstavuje vyborne spracovany postapokalypticky svet ktory si vyslovene ziada dalsie spracovanie (aj v inom, napr. hernom alebo kniznom mediu). ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)