Píše se rok 2154 a Země je přelidněná, nemocná a znečištěná. Chudí obyvatelé planety žijí ve slamech, zatímco bohatí a mocní žijí na Elysiu, vesmírné stanici na oběžné dráze, těsně nad zemskou atmosférou. Spider, hacker žijící na Zemi v Los Angeles, provozuje lety raketoplánů na Elysium, aby propašoval lidi, kteří by tam použili Med-Bays, zařízení, která mohou léčit jakoukoli nemoc nebo špatný stav. Ministr obrany Elysia Delacourtová nechá sestřelit dvě kosmické lodě ve vesmíru, klidně zabije všechny na palubě raketoplánů a ten, který dosáhne Elysia, je zadržen. Pasažéři jsou zatčeni a deportováni zpět na Zemi. Prezident Patel pokárá Delacourtovou za její činy a pohrozí propuštěním při dalším podobném incidentu. Ta tajně nabízí generálnímu řediteli firmy Armadyne Corp, Johnu Carlylovi, doživotní zbrojní kontrakty výměnou za počítačový program, který umožní Delacourtové provést převrat a dosadit ji na prezidentský post. Carlyle program vymyslí a uloží ho do svého mozku. Na Zemi Max Da Costa  pracuje pro Armadyne Corp jako dělník, ovšem je náhodou vystaven smrtelné dávce radiace. Dostane léky s tím, že mu zbývá jen pět dní života. Max a jeho přítel Julio přijdou za Spiderem a uzavřou s ním dohodu. Pokud Max dokáže ukrást data související s Elysiem Johnu Carlylovi, zařídí Maxovi dopravu do Elysia, aby mohl použít Med-Bay k vyléčení své nemoci... (TV Nova)

elpin

Naprosto perfektní spojení technologie a realistické kamery. Některé záběry jsou jak vyšité z bojů v Afghánistánu. Ani se nechce věřit že všichni ti roboti a vznášedla jsou vytvořené na počítači. Taky že spousta techniky zobrazené ve filmu vychází ze skutečného vývoje. Mrkněte se například na youtube jaké roboty dnes vyvíjí pro americkou armádu DARPA. Až leze mráz po zádech. Ale zpět k filmu. Co bohužel už není tak dechberoucí je příběh (až příliš klišovitý, ale typický americký divák by asi víc nesnesl) a otřesný herecký výkon Jodie Foster. Nevím jestli měla nové zuby a sakra ji to bolelo nebo jen zapomněla ramínko v košili, ale hrát takhle prkennou jsem ji už dlouho neviděl. Suma sumárum za opravdu uvěřitelný svět budoucnosti, za dokonale realistickou techniku, za perfektního Matt Damona: 4* ()

Zoltar78

Pěkný audio-vizuál, který kazí velice prostinký příběh, ze kterého se dalo vykřesat mnohem mnohem více. Palec nahoru za Kruegera, ale jinak bohužel spíše zklamání. ()

Cyberboy

Z největšího očekávání roku se vyklubalo největší zklamání roku. Logika dostávala od začátku na holou jak to šlo a nehnula přitom nikdy ani brvou. Kousek před půlkou na mě padla taková podivná apatie. Pořád jsem čekal kdy dojte k nějakému obratu a začne mě to bavit, ale bohužel jsem se nedočkal. Slavná jména ani technické zpracování nedokázalo přebít demenci scénáře. (4/10) ()

infernet

Chtěl jsem dát původně čtyři hvězdičky, protože jde sice o pěknou jízdu s výbornými efekty, která ale bohužel občas jakoby kulhala na jednu nohu (stejně jako Max v určité části filmu... :-) ). Jenže z jednoho důvodu musím přitlačit a ten se jmenuje Sharlto Copley, protože on pro mě aspiruje mezi filmovými záporáky na hajzla roku! Co ten s tim ksichtem dokáže... :-) ()

Mr.Keli

Těšil jsem se, doufal jsem, že po průměrných sci-fi dorazí konečně Elysium a všem jim nakope zadek. Stalo se tak i nestalo. Film je po příběhové stránce zbytečně zamotaný a jednotlivé shody náhod a berličky pro dosažení konce jsou až do oči bijící. Fascinující je, ale ta plynulost, kterou režisér servíruje. Scénu po scéně se pořád něco děje a když přijde akční sekvence je divák správně vtažen do víru boje a cítí brnivý pocit udeřených zásahů, které se odehrávají na plátně. Navíc je velkým plusem hudba, která nezaclání ani neruší, pouze rezonuje s dějem. Hlavní postava je, ale odsunuta na vedlejší kolej, i když pravda hraje přesvědčivě, hlavní místo zde zaujímá agent "Kruger". Ten je razantně vykreslený a dodává celému příběhu tu správnou šťávu. Pro mne po delším přemýšlení určitě adept na sci-fi roku 2013. 80% ()

pitrpi

Trailer super, krásně mě navnadil na film, bohužel po odchodu z kina jsem cítil zklamání. Sociální téma, které film prostupuje, by mohlo fungovat, ale tady mi to do sebe moc nezapadlo. Pak mi vadil vývoj hlavního hrdiny (Matt Damon), který všechno co dělá, dělá čistě ze sobeckých pohnutek a snaží si zachránit svůj život. Nicméně v závěru filmu se v něm něco zlomí a on se rozhodně obětovat pro celou planetu (snad kvůli pohádce o hrochovi). Další věc, kterou scénáristé nevychytali bylo Elysium a tím myslím její sytém obrany. Nejmodernější vesmírná stanice, jakou kdy člověk postavil je vydána na pospas komukoli, kdo se na ni bude chtít dostat, protože nemá ani jedno dělo, nebo bojovou stíhačku. Proto, když budete nelegálně cestovat na Elysium, bude pro vás jediné nebezpečí šílený vládní agent, který se vás pokusí sestřelit ze Země bazukou. Takových nesrovnalostí je ve filmu více. Jinak chválím akční scény, kterých je bohužel pomálu. Ještě si myslím, že stopáž filmu byla zbytečně dlouhá a film byl uměle natahován. Proto hodnotím slabé tři* ()

DonBraso

Vizuál předčí všechny mouchy co tenhle film má.Na druhou stranu si člověk řekne,tak narvu balík do grafiky a pak se plácejte klidně i po stehnech,když to dokážete.Matt Damon je tuhej a akční Bourne mu tady čistokrevně nesedí,ale dá se to vcelku unést.Náměť je taky jedno z toho,co mě od začátku hrozně zajímalo a takováhle sci-fi je stále blíže ke všem snům,udělat pro lidi život i tam,kde si myslíme,že to nejde.Ale tak film jede tak,že jsme někde ve slumu v celý svý šíři a nahoře jsou samý Kellnerové,o kterých se nedozvíme ani za mák,což je další mínus,jestli tohle měl být i kráter ve znamení dramatu,tak se tak nestal.Další smrad číhá v akčních scenách v podobě soubojů,kdy mi přišlo,že kameramani se střihačem ujížděli na tripu a dávali si trochu budoucího koksu,protože záběry jsou hrozně zmatený,že nevidíte vůbec nic ani ve dne.Konec začne trhat na dynamičnosti se stále zvukovým podkresem,který se netrhne ani na vteřinu,trochu mě to přišlo jak u posledního Batmana.Jak řikám,vypněte hlavu v roku 2159 a budete se bavit,protože zapojit mozek je ta největší chyba u tohohle snímku,prostě to člověk musí brát jako hodně krutý béčko s áčko-přelivem namazaný na monitor,kde se prostě věcí hýbou,ale vy nesmíte moc vědět proč,protože když si jenom řeknete,že na Elysium se vede celá Země,je trochu podpásovka na všechny.PS:Kdyby se léčila jakákoliv nemoc(ve filmu leukemie)takhle rychle,tak začnu i to lidstvo fakt milovat:) ()

Prechytraly

Moc se mi líbí Blomkampova vizuální ztvárnění (už District 9), ale na ději a psychologii postav by bylo třeba ještě trošku zapracovat. ()

Facerr

Silněj příběh, kterej nesází jenom na efekty a akci. Přesto i tyhle složky se tady ukážou a to i se stokrát mrtvým a zase vskříšeným Damonem, kterej to celý odehrál po svým, s notnou dávkou uvěřitelnosti. Ono je to vlastně celý docela uvěřitelný a s o to větší razancí na konci člověka napadne otázka "jak to bylo dál". Možná by to domyslely takový hlavy, jako Marx a hlavně Nietzsche, který by se v tomhle bijáku asi i trochu našly:) ()

davistercz

Zpočátku jsem chtěl dát 3 hvězdy. Začátek filmu se vyvíjel velmi dobře a vypadalo to na kvalitní snímek, potom se to ale vše jenom vezlo. Takže film ztratil krásu a veškeré "plusy" se změnily na "mínusy". Ke konci filmu jsem cítil, že se to už začíná rozjíždět a bylo tomu taky tak. Posledních 10-20 min. jsou k nezaplacení a proto to zvedám na 5 hvězd. Protože konec filmu je prostě krásný a originální. Takovýhle konec najdete u málo amerických filmů. 85%. ()

HolkaVBotech

Příjemné odpočinkové scífko by dostalo samo o sobě 4*. Jedna padla za vlast za těch několik do nebe volajících logických nesmyslů. ()

Marquis

Tak jsem se těšil po districtu 9. Blábolilo se něco, že dostane víc peněz, ale vizuálně je to horší. Asi my chyběli hmyzáci. Čekal jsem víc Blomkampové syrovosti. Jinak bych dal možná víc. Prostě si nasadil Districtem velkou laťku a mne zklamal. Damon se do role vůbec nehodí. Záporák, stejně jako v Districtu skvěle zahrál. Je tam strašně moc hovadin, čekal jsem že se bude rejža držet víc při zemi, tak abych si řekl, že tak nějak to může vypadat- toto se někdy může stát. Místo toho nějaká rambo akce směr orbit. Spousta totálních hovadin. V Districtu byly taky, ale člověk se zasmál, tak to nevadilo. Tady se to bere nějak vážně. District je vlastně trochu komedie, tady se to ztratilo ()

t.b.kat

District 9 se nekoná. Hrozné zklamání. Zvláštní magorský obleček, který udělá z Maxe zabijáka, přitom vypadá jak loutka z dětského divadla, alespoň, že ti záporáci za něco stáli. Příjemná narážka na Total Recall v podobě umělého robota na úřadě, jinak nic. 3* ()

Aywes

Určitě jste mockrát zažili všichni nějaké chyby ve filmu, že? To se dá párkrát odpustit, když je film poutavý a chyba vyloženě neliská do očí. Jenže Matt Damon, zasažen plně radiací a s rozřízlím břichem dokáže chodit s takovým zraněním celý den. Dokonce ho ta cesta tak unavuje, že si později ani nedrží ránu na břiše. Tohle mě naštvalo asi nejvíc. Dále absolutní nevýraznost všech postav. Umře hlavní hrdina a s ním vybouchne celá země? Nah, to je toho. Hrozný scénář je jen podtrhnutý šíleně neoriginální hudbou. Nikdo ve filmu nehraje přesvědčivě. Snad jen záporák Kruger sklidil trochu slávy z mého pohledu. A to ani nechci řešit jak se první (cca) hodinu filmu děje totální...nic. Tento film si určitě 70% nezaslouží. To si raději zapněte například Česko slovensko má talent. Tam má každý z porotců nějakou vlastní příšernou osobnost (řekl bych, že i dokonce nějakou psychickou ujmu). No, dobře. S tím talentem je to přehnané. Alespoň by jste neposlouchaly rádoby dojemný kecy o surikatách.. ()

mArtinko5MB

Nechýbalo veľa a Elysium by odomňa získal viac ako štyri hviezdy. Ako nadšenec sci-fi žánru musím hodnotiť pozitívne. Malo to všetko, čo od filmu očakávam. Očakávania neboli veľké, hlavne pre hodnotenia. Dojem z filmu nepokazil ani občas nedomyslený dej. Damon sa vo filme nepretrhol, no nebola to ani herecká katastrofa, za ktorú by sa mal hanbiť. Efekty musím vyzdvihnúť. Svet, Elysium, droidi - to ja môžem, na jednotku. Trošku mi však vadila tá augmentovaná technika na ľuďoch, ktorá mi veľmi zaváňala lacnými čínskymi haraburdami. 77% ()

natalie15

Premárnený potenciál, a to na celej čiare. Fajn nápad, skvelý audiovizuál, dobrí herci, ale totálne zabitý scenár. Môj postoj k akčným filmom je v podstate neutrálny (všetko závisí na prevedení), ale čoho je moc, toho je moc. Všetky tie bitky, strieľačky a podobné veci by mi v inom filme nevadili, resp. by ma to tak nenaštvalo, ale tu ma to vytáčalo do nepríčetnosti. Chcela som vedieť viac o Elysiu, o postavách, o systéme, o tom čo sa vlastne stalo s planétou, a nie neustále, a v uričtým obmenách sledovať hlavného hrdinu, ako bojuje proti psychopatickému zabijákovi Krugerovi. Navyše, narozdiel od iných záporákov (napr. Joker v Temnom rytierovi) vo mne vyvolal akurát tak pocit hnusu, žiadne mrazenie alebo strach (pretože išlo o čisto "fyzickú silu", a viem si predstaviť, že keby nemal k dispozícii také zbrane aké mal, intelekt by mu k výhre teda nepomohol). Proste a jednoducho, so svojou priemerne krátkou stopážou mi Elysium prišlo zdĺhavé, nudné a bezúčelne krvavé. Ako videla som aj krvavejšie filmy, ale tu sa to dalo urobiť rozumnejšie, keby si tvorcovia uvedomili, že skutočné napätie sa dá budovať inak, a má to potom aj väčší účinok, ako pár roztrieštených vnútorností a zmasakrovaná tvár. Damon a Foster skvelí, ako vždy a potešila krásna Alice Braga a detský herci. Inak sklamanie, a to poriadne. 50%. ()

elanista1

Totalne spominanie na deviaty okrsok. Nie som nadseny, ani pohorseny, je to len lahko nadpriemerne sci-fi s dobrym nametom so socialnym podtonom, k tomu vyhrava drsny soundtrack, bojuju roboti, pobehuje Alex Mahone, agentka Sterlingova a Jason Bourne. S luxusnym predstihom sa da odhadnut ako film dopadne a ten trapny patos na konci som len odzival. ()

RoboCop přišel o režiséra

29.12.2013

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

Hugh Jackman jako kumpán sci-fi rapperů

30.09.2013

Přestože Elysium značnou část diváků zklamalo, následující film Neilla Blomkampa budí zájem a postupně sbírá hvězdy. Plakátovou tváří bude bezpochyby Hugh Jackman, který na filmovém festivalu v… (více)