Bez záznamu

Cleanskin

Krimi / Drama / Thriller

Velká Británie, 2012, 108 min

,,MILUJU SVOU ZEMI. ZABÍJEL BYCH PRO NI A I ZEMŘEL....“ /// Když jeden arabáček udělá z ochranky čuráky (včetně tebe Seane!) a dostane se k tolik potřebnýmu kufříčku plnýho semtexu, může začít hra na ,,spravedlivýho teroristu“. Složitá doba. Je třeba je zastavit a Sean dostává druhou šanci. S minimem techniky a starým způsobem - o čemž se hnedle přesvědčí děvka, která měla frndu a pak i prsty na dobře promyšleným místě. Jednoduchý, s drsnou atmosférou – paráda. ALE !!! Pak začnou pitvat muslimský pohnutky (NEJSME JAKO ONI!) a vyprávět, jak se Ashraf teroristou stal. Tahle ,,vata“ zabere neskutečnýho času. Sice se jim daří nasrat svejma stupidníma názorama a jednáním i mě, ale já bych radši nasranýho Seana (hoši hoši, aby jste nedopadli jako Salman Rushdie). Film rozhodně není reklama na vládní agenty, páč to vždycky pěkně zkurvěj, ale aspoň svým stupidním chováním přinášej napětí. A všichni se všechny tyhle nedostatky snažej schovat za solidní závěr. Budiž...., ale mě neojebeš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zrovna mi do restaurace přišel Arab v zimní bundě (vzadu měla takovýho hezkýho smajlíčka...). 2.) Před akcí si holím prsa (P.S.: Tenhle důvod neplatí pro ženy!). 3.) Nevím, kdy je opravdu důvod si poblahopřát k úspěšný svatbě. 4.) Thx za titule ,,jeriska03“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ *(12.7.2012)

Pěkný triller o agentovi tajné služby Ewanovi, který má zaúkol najít a eliminovat bombové atentátníky. Filmek má takovou ponurou a místy i realistickou atmosféru. Sean Beanovi hlavní role opravdu sedla. Za mě 80% :)(6.8.2012)

Tak nějak nevím, jak se k tomu postavit. Některé chvíle jsou napínavé, ale pak se objeví skoky šest let předtím, tři roky předtím, a i když by to mělo příběhu a postavám přidat na věrohodnosti nebo psychologickém pozadí, pořád se to klouže po takové té povrchní vlně. A nakonec zvrat, jakože na všem se dá vydělat, pokud jsme bez skrupulí. Sean Bean tradičně dobrý, ale jinak tomu chybí pořádné napětí, pořádná stavba příběhu, nějaké pozadí, vše je investováno do naturalistických krevních výronů... Nic mi to nedalo, o terorismu pořád nevím nic, a co bude s hlavním hrdinou se možná dovzíme ve druhém dílu. Plytké, povrchní a přes zvolené téma o ničem.(1.2.2013)

Docela zajímavým způsobem pojatý thriller a navíc prvotina od režiséra Hajaiga, který se odehrával ve více časových rovinách. Celkem solidní tempo a dobře vykreslené hlavní postavy, zejména Asheho postupná proměna, která se vykristalizuje v druhé polovině filmu. Sean Bean tam zas tolik prostoru pro svou roli neměl, tak jak bych si představovala já. Co mně ale ani trochu nesedlo, bylo závěrečné finále, kterým chtěli asi šokovat, ale na mě to působilo příliš křečovitě a násilně. Ale je to určitě lepší trojka.(18.9.2014)

Sean Bean je prototyp kladného hrdiny 21. století a koná vše, co je s tím spojeno - mlátí štětky a zapaluje arabáče. Jeho oponent je o dva odstíny tmavší verze Roberta De Nira ze 70tých let, jehož přeměna na fanatického zmrda je tu pečlivě rozplétána ve formě flashbacků. Snímek ukazuje, že sebevražední atentátnící nejsou jen zkrachovalý mentálové a poodhaluje jejich ušlechtilé důvody, které jsem si dovolil zapomenout. Ale prvořadě je to inteligentní konspirační thriller se štědrou dávkou brutální akce a syrovostí v každém záběru. Víc filmů podobného ražení by rozhodně neuškodilo.(14.7.2012)