Sean Bean hraje Ewana, agenta tajné služby pracujícího v hlubokém utajení v londýnském kriminálním podsvětí, který je na stopě teroristické buňky. Jeho úkolem je skoncovat s extrémními předsudky. V dalších rolích manipulátorů James Fox a Charlotte Rampling, Abhin Galeya jako Ash, titulní "cleanskin", extremista, který ještě nebyl trestán, takže jej Národní Bezpečnost nezná ... a nejhorší noční můra každého agenta. (Canal+ Action)

srolyma

Britský film o všech těch mladých arabských klucích, kteří s takovou oblibou oblékají semtexové vesty a myslí si, že je fakt hustý vyhodit se společně s pár desítkama nic netušících lidí pěkně do vzduchu. A taky o těch starších fanatických magorech, který těm mladým, do té doby v podstatě normálním lidem, tak dlouho hučí do palice islámský žvásty, až je totálně zblbnou. A o jednom osamělém drsném bojovníkovi proti všem těmhle vymytým mozkům v úsporném a přesném podání drsňáka Seana „Boromira“ Beana. Nejhorší na tom je, že je vážně osamělý, v utajení a bez podpory z oficiálních míst, kterým se jeho veskrze záslužná činnost příliš nezamlouvá, protože my multi-kulti demokraté přece teroristy nezabíjíme, my jim stavíme mešity a společenská centra, aby se mohli nerušeně scházet, šít si ty svoje semtexové oděvní doplňky a přitom zuřivě diskutovat o prohnilosti země, která jim blahosklonně umožnila se přistěhovat a začít nový život. Výborný film. ()

aannemer

Nebylo to tak úplně špatný, ale chvílemi mi přišlo, že na obrazovce dost přešlapovali na místě. Režie se taky moc nepovedla, ale S. Bean mi jako drsňák seděl na 100%. ()

K.O.S.A.

Malinko jsem váhal dat 4 hvězdy, ale udělal jsem tak. Sean Bean je konečně v roli, která mu sedí a celkově film koncepčně sedí v sobě a každé z postav je dán poměrně dobře zpracovaný prostor ohledně jejich motivů. Snímek se nijak výrazně nepatlá sám v sobě a podává nám informace uceleně. Malinko mi chybělo víc prostoru pro postavu mladého arabského atentátníka a jeho vnitřní motivaci, ale i tak, co bylo ukázáné v podstatě postačilo. Špionážní kousek tohoto typu rozhodně neurazí, akce a jednotlivé dialogy jsou rozmístěné rovnoměrně a pozor SPOILER SPOILER Sean Bean konečně ve svém filmu neumře :) ()

david666

Mírně ale přece jen nadprůměrná krimi. Anglická patina filmu dodává na uvěřitelnosti a minimalistický Sean Bean je fakt drsňák jak má být. ()

wick

Výborně...natočené drama o terorismu, natočené velmi věrohodně. Předčí jiné podobné filmy s vyšším rozpočtem. Velmi sugestivní a brutální scény. Vydařený závěr. ()

fafejt001

TENTO svět je také plný násilí , utrpení , agrese , psychopatů , pomatenců . I tom je tento film . Dost filmů je o násilí , zabíjení , vraždění . NĚCO V TOMTO SVĚTĚ JE ŠPATNĚ . JE TŘEBA SE VÁŽNĚ ZAMYSLET , KDE JE CHYBA . . . . ()

Kozlowski8

Veskrze průměrný akčňák, který se tváří jako psychologická sonda do duše muslimského teroristy na jedné straně a anglického tajného agenta a patriota na straně druhé, ale ona ta sonda nám vlastně nic neřekne a na nic neodpoví. Ani jednoho jsem v jeho jednání příliš nechápal a ani jsem nikomu nefandil. 60%. ()

PTuranyi

Obstojný thriler stavajúci na téme terorizmu. Film sa snaží zobraziť pozadie terorizmu, podhubie z ktorého vyrastá a spoločnosť, z ktorej regrutuje svojich členov. Sledujeme príbeh Asha, mladého moslimského študenta, jeho názory, postupnú radikalizáciu, zapojenie do akcie až po likvidáciu, Hlavný hrdina je agentom tajnej služby. Nie je to žiadny superhrdina. Dá sa povedať, že robí viac chýb ako by sa patrilo, ale nakoniec sa mu vždy podarí prežiť a cieľ zneškodniť, hoci nie vždy je to terorista. Záverečná konšpirácia je tak trocha navyše a nezapadá do príbehu. Produkcia výborná, herecké výkony veľmi dobré ale scenár trocha pokrivkáva 70% ()

Zizou_

Čekal jsem obyčejné tupé béčko se zabíjením teroristů a zabraňování teroristickým útokům. To co jsem dostal byla ale úplně jiná kategorie. Skvěle zrežírované, výborné dialogy. Film má dvě fáze - pohled na kulturu muslimů a jak to všechno vypadá z jejich strany; potom Seana Beana a jeho odhodlanost pro vlast a zabíjení teroristů. Cleanskin má všechno - spád, emoce, zvraty... Všechno je v dostatečné míře a všeho je akorát. Zatím největší překvapení roku 2012. -- Možná že bych dal čtyři, ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení tam fouknu pět hvězdiček. ()

fabregas1

Diváka zaujme začátek, začne se chystat na nějakou zajímavou akci.........a najednou titulek o 6 let později a to celá dějová linie, naštěstí zajímavá.Pojednává o tom jak se Ash dal dohromady s fanatiky a postupně se proměnil v člověka připraveného odpálit se do ráje.Tato linie se pak střídá se současností.Na konci se obě línie samozřejmě protnou.Cleanskin je zajímavá podívaná zaměřena na střelbu do hlavy :) ()

zjs

Jednu hvězdičku za nápaditý konec a dvě za poselství. Jinak bojové scény dosti nerealistické. Jenom ten začátek, jak jim proklouzne zabiják, trefí oba z ochranky a zabije chráněnou osobu, takových podivných scén je tam více, jako někdo někomu vykloubí či zlomí ruku a vzápětí se s ní zase brání a podobně. No ale tupost UK nejen agentu zahráli dobře. :-) ()

snupko13

Existuje možnosť sparodovania niečoho, čo ešte neexistuje? Alebo dá sa s parodovať paródia tým, že vytvoríme vážny seriózny film? Tým sa ale asi mení termín paródia však? Každopádne nemôžem si pomôcť, ale ja som celý čas pozeral a pozeral a myslel pritom na to, kde som to alebo už niečo silne podobné videl. A tuto máme, Four Lions. Áno viem, ono je to presne tá paródia, o ktorej tu točím, ale snád mi dáte za pravdu. A to je vlastne celé, čo som tu chcel. :))) ()

joker211

tento film je pre mňa veľké prekvapenie. vôbec som nečakal, že ma tak zaujme. striedanie skvelej akcie a návratov do minulosti plus famózny záver tomu dodali tie správne grády. ()

Slay3r1990

A je to tu, brutální zabiják pan Fazolka se opravdu s nikým nesere, do držky dostanou jak ženský tak arabové. Bohužel je tu ještě druhá psychologická linie, panu arabovi se nelíbí jak s nim všichni zametaj, tak se rozhodně s pomocí strýčka Nablba, vyhodit pár britů do luftu, samozřejmě při tom řeší těžké morální dilema. Ale závěr je vynikající. Podle mě by si pan Fazolka měl příště zkusit zahrát Bonda. ()

Agnostik

Velmi dobrý a přitom nenápadně se tvářící thriller který staví na arabském terorismu konkrétně na útocích ve Velké Británii.Ostřílený herec Sean Bean zde chrání Impérium před fanatickými Jihádisty.Ovšem atˇ to vyzní jakkoliv hloupě,věřím že budete z filmu příjemně překvapeni a jak vidno Britové dokážou svůj rukopis vtisknout nesmírně silně a charismaticky.75% ()

ELDoctorow

Ja som vedel, že tí teroristi majú v hlavách totálne nasrané, nie sú mentálne úplne v poriadku a ešte sú aj psychicky labilný. Ale že sú to až tak neskutočne zvrátené, choré a úchylné svine, že sa im zdá zábavný film Prázdniny Mr. Beana to je veľa aj na mňa a prekračuje to všetky medze. Ak to tak skutočne je tak všetky vlády tohto sveta majú moje zvolenie vymrdať sa na Ženevské konvencie (ak sa niekomu páčia Prázdniny Mr. Beana aj tak to nie je ľudská bytosť) a vyslať svojich Seanov Beanov a vyhladiť ich do toho najposlednejšieho malého teroristíka a termonukleárne vypáliť všetky ich brlohy, aby sa zabezpečilo, že žiadna kópia toho filmu nezostane zachovaná pre budúce generácie. ()

terordemon

"Nezastavili sme to. Oni sa nikdy nezastavia. A ani ja nie. Nájdem každého z nich, a pošlem ich za smrťou, pre ktorú sa modlia." ... Nečakaný blesk z jasného neba. Dosť dobrý filmový počin o londýnskych teroristických útokoch, kde sledujeme dve línie príbehu. Na jednej strane vyhorený, zostarnutý agent britskej tajnej služby, ktorý sa s ničím a nikým nesere. Na druhej arabský študent a jeho cesta k terorizmu. Veľmi dobré herecké výkony. Sean Bean opäť maximálne skvelý. Parádne spracované postavy, ktoré nestoja na jednom miesta ale vyvíjajú sa a my môžme sledovať ich motívy. Film sa neštíti šťavnatých brutalít, ktoré k takému to príbehu patria. Vďaka tomu sa stáva oveľa mrazivejším. Aj keď je je niekedy trochu neprehľadný, pretože skáče medzi viacerými časovými rovinami. Milujem keď natrafím na skvelý film úplnou náhodou. 75% ()

Bean stahuje teroristy z kůže

Bean stahuje teroristy z kůže

06.01.2011

Ne Mr. Bean, samozřejmě. Pokud jde o Seana Beana, nejočekávanější premiérou roku 2011 je samozřejmě výpravná televizní adaptace fantasy ságy Game of Thrones, kterou začne v dubnu vysílat HBO. Rádi se… (více)