Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

luka4615

Originální a svěží animák, který oplývá výbornými vtipy a oku ladodící animací. Tvůrci krásně rozvedli tématiku časového paradoxu, což některé známé tváře minulosti dostává do absurdních, leč krásně a vtipně vypointovaných situací. A nejlepší scéna? Jednoznačně dobytí Tróje hláškujícími vojáky! „Já jsem také pes!“ ()

Handle

S tímto animákem mám úplně stejný problém jako vloni s Croodsovi. Pěkný námět, dobrá animace, ale jinak mě to absolutně nebavilo. Pro děti mi to taky nepřijde jako nějaká super zábava. Kladné ohlasy opět příliš nechápu. 50%. ()

ScarPoul

Oku lahodiace, bránicu naťahujúce a morálne pozdvihujúce animované dobrodružstvo dvojice nezabudnuteľných postavičiek. Dychberúce tempo, ktorým má Minkoff úprimne prekvapil. Elfmanova hudba znova raz podmanivá a dobrodružná, nie ako tie jeho temno hravé tóny, čo začínajú s ďalším Burtonovým filmom liezť na nervy. A hlavne to krásne buduje napätie a núti vás zamilovať sa do postavičiek. Hádam až na Leonardovho dreveného chlapca. Bodaj by bolo viac takýchto filmov. Pritom to stále zostáva v rovinách zrozumiteľných pre detského diváka a rovnako umne využíva dospelácky humor aby tieto dva svety v jednom spojil. A podľa mňa sa mu to podarilo. Chcel som dať pôvodne 5, ale kvôli koncu, ktorý až na pár skečov ( Titanic), je vlastne už takým žánrovým klišé, musím dať 4. Malo to strašný nábeh stať sa najoriginálnejšie poňatou rozprávkou. Ale to USA akosi nevie robiť konce. ()

Terva

CITÁT - Už jako štěně jsem byl jiný........ Tak tohle mě vůbec neoslovilo a i když to obsahuje cestování časem, stejně se mi to moc nelíbilo. Historický odkaz je sice lákadlem pro rodiče, aby děti něco zjistily, ale Peabody a Sherman jsou nehezcí a divně kreslení. A vůbec pes, jako chytrák, to je příšerná myšlenka. ()

corpsy

Ak už sa deťúrence nechcú učiť, treba im do hláv učebnú látku nasúkať aspoň takýmto infantilným spôsobom. Pričom možno o dané osnovy začnú mať záujem a interes je na svete. Animák, ktorý ale neoslní ani po svojej technickej stránke a zapadá tak do priemerného stredného prúdu. Deti však budú viacmenej nadšené. ()

F.man

Nějak takhle si dnes představuju inteligentní pohádku! Má to spád, je to zábavné, poučné a pobaví se u toho i dospělí. Super! I'm a dog, too! ()

FFilipCZ

Základní příběhová kostra není nic nového pod sluncem. S výjimkou dvou hlavních hrdinů a jejich vzájemným vztahem. To je ale asi tak jediný nedostatek, který tomuto animáku můžu vytknout. Líbí se mi, že se mě tvůrci hned z úvodu nesnažili uspávat půlhodinovou představovačkou a zasvěcením do děje, jak to mají obvykle ve zvyku. Pro mě postavili před fakt "Hele tady je pes a ten je superchytrej, mluví a adoptoval kluka. A TAK TO PROSTĚ JE!". Nápadité, krásně vykreslené a často se střídající lokace a mnoho zajímavých a zábavných vedlejších hrdinů - tyto dva faktory mi nedovolily ani na chvilku odvrátit oči, abych náhodou o něco nepřišel. Scény jsou doslova prošpikovány dobrodrůůůžem a vtipnými momenty a hláškami. Na to, že film má pouze hodinu a půl, tak hravě strčí do kapsy i některé snímky se stopáží 2h+ (viz nepovedený dvojkový Spiderman nebo třeba průměrný Kapitán - dva snímky, které mne v poslední době dosti zklamaly). Ale jó, i když těsně, tak přeci jen za pět! ()

hous.enka

Peabody mi nápadně připomínal jiného svého soukmenovce, a to psa Snoopyho. Pan Peabody je ledově klidný pohodář s univerzitním diplomem z Harvardu... Potud je tenhle film bravurní. Pak ale přijde jeho nezbedný synek Sherman a celé to spěje k (pro děti možná vzrušujícímu) konci. Jsem ráda, že jsem film viděla s dabingem, neb Peabodyho mluví Ivan Trojan a ten celý film zvedá minimálně o třídu výš. ()

baribal

Když se v sále smějete častěji a hlasitěji, než dětské publikum, tak to o něčem svědčí. Buď jsem větší dítě než jsem si schopen připustit a nebo je tohle vážně vynikající animovaná komedie pro dospělé. To druhé bude pravda určitě, to první ať posoudí jiní. Narážky na Hawkinga, fyziku, matematiku, astronomii jsou naprosto perfektní a nepůsobí nějak uměle naklíčované, aby se pobavili i rodiče, kteří musejí protrpět hodinu a půl v kině se svými dětmi. Příběh sice jako obvykle jednoduchý, ale s epizodami, které nemají chybu. Tak ve zkratce ty nejlepší: Troja, Florencie s Da Vincim (a jeho umělým dítětem) bezkonkurenční nebo Egypt s bohem pošukem Ra. Animáky mám rád, ale zážitek v kině je mnohem silnější. Tohle se musí docenit. ()

Vxxx

Šla jsem na to do kina s mamkou... Prostě proto. A bavilo nás to neuvěřitelně. Vtipné, roztomilé a pro určitou generaci poučné. :) ()

MartinezZ

Přespeedovaná slabota, která těží jen z toho, že dětem humorně připomene to, co už (asi) vědí. Pár humorů tam je, OK, ale jinak je to příliš rychlé na to, aby to mohlo být i zajímavé. Šup šup šup, vžum, prásk, hvízd, humor, šup šup, humor, konec. Škoda, díky tomu chvátání to totiž bylo tak zhuštěné, až to po chvíli nemělo smysl sledovat a snažit se to v té rychlosti pochytit a ke konci je to tak už pěkná nuda. ()

Rosana

Sice mluvící chytrý pes byl trochu divný, ale je to asi o zvyku. Dala bych 2 hvezdičky, ale za to, že SPOILER chtěli pana Peabodyho ke konci utratit dávám hvězdičku navíc. ()

Tayen

Pan Peabody má štěstí, že má po ruce časomat, jinak by film nebyl ani zdaleka tolik zábavný. Moc hezká animace a některé vtípky se povedly, ale film se tentokrát více zavděčí dětem než dospělým. ()

ArsenalEagle

Perfektní animák a v tomto roce určitě nejlepší, co jsem zatím z animovaného viděl. Skvělé odlehčené vtípky, bezkonkurenční příběh a výborné zpracování dělají z tohodle filmečku učiněný zázrak doporučuju! "Mr. Peabody! Mr. Peabody!" and "Sherman! Sherman!" ()

zipper111

Jeden z nejlepších animáků za poslední dva roky, spousta inteligentního humoru a nadsázky jak pro děti, tak překvapivě i pro dospělé. Hodně poučné, ale silně nevtíravou formou. Příběh je také vcelku povedený a ačkoliv tam jsou asi tak dva scénaristické nesmysly, pořád je to předně pohádka a na nějaké posloupnosti v čase vlastně nemusí být brán takový zřetel... je to vlastně hrozně super. 4* ()

kaylin

Film je zábavný a má skvěle vytvořené postavy, které si udržují svůj charakter celou dobu. Nemám rád cestování v čase, protože se používá až moc často a přes míru ale v tomhle provedení top nakonec bylo snesitelné a pro zápletku celkem funkční, už jen proto, že s tou vědou se v důsledku vlastně až tak do hloubky nešlo. Myslím, že tohle je animák snesitelný i pro dospělé. Taková ta současná rodinná klasika, kdy si tam každý najde něco. ()

gogos

Rob Minkoff se po dlouhých letech vrátil tam, kde mu to sedí nejvíc, a sice k parádním animákům. Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana je pro mě patrně největší překvapení na poli animovaných filmů za dlouhé poslední měsíce! Originální příběh, naprosto perfektně sepsané charekery a naprosto ale naprosto úžasně inteligentní humor plný historických faktů, narážek a totálně cool vtípků. Dětský divák sice v těchto momentech patrně nebude tušit, která bije, avšak to vůbec nevadí. Dětem se bude líbit zajímavá rádobylaciná animace, spousta akce, honiček a gagů, dospělého zase potěší výše zmíněné. Peabody a Sherman nemají prakticky žádný slabý článek, dupou na plný plyn od začátku až do konce a celá ta zběsilá jízda je ukrutně zábavná! A korunu všemu nasazuje vynikající český dabing v čele s perfektním Trojanem. Jeden z nejlepších animáků posledních let! Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, protože tot má neskutečný potenciál! Jasných 5* ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST