Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů... I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin. Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou", nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec", což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce? (CinemArt)

Xmilden

Podobně jako Lego i tento animák rozhodně potěší. A to nejvíce svou chytrostí. Musím uznat že mě svět, ve kterém pes může adoptovat lidské dítě velmi zaujal a určitě bych se případnému pokračování ani trošku nebránil. Rob Minkoff příjemně překvapil. 80% ()

Shakers

Celkom príjemné prekvapenie. Rob Minkoff sa vracia do animovaných vôd a znovu boduje. Hlavné postavy sú tak skvelé napísané, že nuda skratka nehrozí. Príbeh rovnako ako hlavné postavy dokáže zaujať, ved vidieť Lincolna, Einsteina, Da Vinciho, či Tutanchamona v animáku, ktorý ma nápady sa len tak nevidí. Taktiež aj hudba Elfamana je fajn. Príjemná dobrodružná rodinná zábava, ktorá pobaví deti aj dospelých. Slovenský dabing opäť skvelý. 80% - 4* ()

HAL

Povedený animákový (lehce nad)standard. Existence nějakého příběhu bude zapomenuta do týdne, ale v rámci filmu to funguje a situační humor je tu na solidní úrovni, stejně tak jako povinné popkulturní odkazy. Ale z davu ani nijak zásadně nevyčnívá, splyne s ním stejně jako Bolt, Divoké vlny, a další. 8/10 ()

misterz

Roztomilý a nápaditý animák, ktorý má ambície osloviť nielen detského diváka ale aj dospelých. Všetky hlavné postavičky si vás podmania a vy ich jednoducho musíte zbožňovať (teda až na tú pani zo sociálky, tá mi pila krv :D). Dejová linka sa mi ako dospelému páčila, mám rád hranie sa s časom, menšie deti do 5 rokov ju však asi celkom nepochopia, zdala sa mi pre ne už príliš komplikovaná. Moja mladšia dcéra iba nechápavo pozerala, ale na druhú stranu sa jej páčil psík a naháňačky, ktorých tu je neúrekom takže bola celkom spokojná. Tá staršia si to pustila dvakrát po sebe :). Určite odporúčam, rodinná rozprávočka ako vyšitá. ()

IQ Tiqe

Jeden z těch o něco lepších animáků (=nepřijde vám tolik infantilní). Dobrodružná linie jednoznačně táhne a smekám před všemi (inteligentními) dvojsmysly, co tvůrci vymsleli. # [monitor, 5.1, EN sub] # příběh *** | hudba **** | humor * | akce **** | napětí – | pustil bych si znovu *** ()

Frajer42

Není nad 3D titulky, které jsou tak moc 3D, až se nedají číst. Snímek jsem si tedy musel střihnout pouze s anglickým dabingem, což pro mě pochopitelně nebyl problém, protože jsem frajer. Při sledování jsem nebyl v úplně optimální náladě, což se jistě mírně podepsalo na mém hodnocení. Zásadní nedostatek vidím v tom, že jsem se prostě během sledování téměř nezasmál. Snad pouze jednou při výroku soudce týkající se toho, že když si člověk může adoptovat psa, tak nevidí problém v tom, proč by si pes nemohl adoptovat člověka. Tento pejsek mě bohužel malinko iritoval. Hádám, že snímek docení převážně mladší publikum. Zamlouvala se mi hudba. Celkem mám rád taškařice ohledně blbnutí se strojem času. Naše posádka se vypravila na dostatečně známá a dostatečně zajímavá místa. Dějová linie nebyla marná. Při sledování jsem netrpěl. Pouze jsem se malinko nudil. Zejména ze začátku. Naštěstí měl snímek vzestupnou kvalitu. Postupem času se dokonce rozjel na velice příjemné obrátky. A potom skončil... Viděno v rámci Filmové výzvy 2017. Film mi vybral uživatel RedAK. ()

Dzeyna

Po dlouhé době nadprůměrný animák, u kterého se člověk pobaví. Dokonce je zde také hodně inteligence a je to pojato vědecky, i když vtipně - to mě na tom bavilo asi nejvíce. Klasická mini lovestory a hlavní zápletka, která je ale vymyšlena skvěle. Možná je to trochu přemrštěné považovat vztah psa a dítěte za reálný, nicméně je to přece jen film. Pěkná podívaná. ()

MikeCool

Geniální myšlenka, se kterou se z pohledu mých očí nenaložilo tak efektivně, jak by se naložit mohlo. ___ (Jiráskovo divadlo, Nový Bydžov) ()

Slartibarkfast

Hrátky s cestováním časem se panu Peabodymu a Schermanovi zle nevyplatí a nakonec budou muset společně řešit nejednu patálii. V téhle roztomilé pohádce se setkáme s mnohými historickými postavami a lecčemu se přiučíme. Pro malé ratolesti dobrodružný animák jak vyšitý. Jelikož jsem však již odrostlejšího charakteru, musím zcela upřímně přiznat, že mne ten pes neskutečně iritoval. Tušil jsem, že to bude myslivna a i MacGyver by jen závistivě koulel očima u jeho kousků, nicméně v jistých momentech už jsem převracel oči a přál si, aby byl ten zablešenec neprodleně utracen. Sympaticky otravné, ale z donucení nebo v dobré společnosti to jde přežít. 70% ()

nash.

Jeden nápad střídá druhý chrlen z plátna kadencí kulometu. Tu jako skvělá scéna, jinde jako skvělá hláška a mezitím se ještě blýská spoustou drobných, občas téměř nenápadných detailů. Přitom je vše sestaveno a vybudováno tak, že se pobaví děti a možná ještě lépe jejich starší doprovod, a že je to současně vtipné i dojemné, akční i pohodově rodinné. Rozhodně zatím nejlepší animák roku. ()

hammer_head

Překvapivě dobrý animák, který se může pyšnit slušným příběhem, a kompenzuje tak ne moc dobrou animaci. Jednu hvězdu strhávám za toho čokla, který mohl být nahrazen obyčejným vědátorem. Ten pes mi tam docela vadil. ()

Chrustyn

Ze začátku nepříliš zajímavé a možná až moc bláznivé a cílené především na dětské publikum. Ve chvíli, kdy se začne cestovat v čase ale docela zábavné, ale nikdy nevybočující z průměru. Na jedno podívání neškodné, ale velice snadno zapomenutelné. ()

heyda

Dreamworks opět bodují. Skvělý animák, který příjemnou cestou představí děckám střípky z lidské historie jako, že kdysi existovala egyptská kultura, kdo byl první americký prezident a že nějaký Da Vinci namaloval Monu Lisu. Na maximum to sice není, mohlo tam být víc emocí, lepší příběh, ale i tak velká pochvala. Tohle se povedlo! 80% ()

rollman1

Wau, tak tohle byla trefa do černého (Au). Nářez jako sviň, protože nepamatuji doby, kdy jsem se tak nasmál. Výborná animace, skvělé vtípky zaměřené jak na děti, tak na dospělé. Nádherné a kvalitně zpracované postavy i příběh a v neposlední řadě plno odkazů a historických událostí, které zde jsou vylíčeny neskutečně vtipným způsobem. Konec nádherný, vtipný a husí kůží přivádějící. Je to bomba, doporučuji pokud máte blbou náladu, protože po zhlédnutí okamžitě vyprší ( tedy pokud zrovna nepadáte v letadle). ()

BMW12

Animák o cestování v čase? To tady ještě nebylo! Malej kluk, který má za tátu psa? Také ne! Tedy co se týče nápadu, tak super, pánové vymysleli zcela nový a jedinečný příběh pro animák. K tomu všemu perfektní animace. Ovšem příběh je fajn jen do té doby, než nastane zmatek s časem. To už je pak tak nepřehledné a nerealistické, že i děti z toho musí být mimo. Ale postavy celkem fajn, i ten chytrej pes byl dobrej. Jediná postava, která mě celý film vytáčela, byla ta holka, ta mi nehorázně vadila. ()

Roman.Ticka

Animák je výjimečný už svým scénářem a vtipnou polaritou v postavení hrdinů. Kromě obvyklého nadstandardu ve fantazijní složce, což je animákům vlastní, podal humor jemným způsobem, nechal dětem dětskou naivitu a dospělým rozumný nadhled. K tomu několik umně naservírovaných moralitek a převlečkabátů, aby se poučil jak dětský, tak dospělý divák, neboť opakování obojího není nikdy dost. Největší devízou filmu byla skvěle zakomponovaná historie ve stylu Komenského školy hrou. Tady se poučil každý a fantazii byla povolena uzda na maximum. Já sama bych si da Vinciho neuměla lépe představit a takový Robespierre taktéž neměl chybu: "Všecky aristokraty popravíme jak prašivé psy. Začneme tady u toho" (psa). Inteligentní animák každým coulem, co nenudí, ale nadchne svou jednoduchostí a přímočarostí. ()

Startuje BEST FILM FEST

Startuje BEST FILM FEST