Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

Shakers

Pravdu povedať, neverím, že sa mi tento slovenský film páčil. Režisér Jakub Kroner sa na nič nehral a ukázal divákom ako to chodí aj stými štiplavými dialógmi. Herecké obsadenia je na slovenský film perfektné a skutočne je to dobre zahrané ... no, ako kedy. Nemtuda a Svarinská tvoria sympatický pár, ale Jakub Gogál si tento film po hereckej stránke ukradol pre seba. Jednoduchý príbeh s Bratislavy, ale celý tento príbeh ma atmosféru, emócie a hlavne je v ňom kúsok pravdy. 70% - 3* ()

Flego

Budem veľkorysý. Scenár je deravý ako ementál, niektoré veci sa len tak vyskytnú a nikoho nezaujíma, prečo k nim prišlo. Nebudem ich menovať, dosť by som spoileroval, ale každý ich určite pobadal. So scenárom súvisí aj nevídané množstvo vulgarizmov, ktoré síce navodzujú drsnú atmosféru, niekedy však pôsobia samoúčelne, no a niektoré dialógy zamilovaných sú ako vystrihnuté z telenovely. Moja veľkorysosť pramení zo všetkých ostatných aspektov. Film má veľmi dobré herecké výkony ( bezchybný Gogál ), kvalitnú hudbu, zaujímavú kameru a dobrý strih. Aj režisérska práca mladého Kronera je na úrovni a určite sa nám rodí režisér so sľubnou budúcnosťou. ()

Anderton

Na Love ma najviac prekvapilo, že pôsobí prirodzene. Znie to v tunajších kinematografických vodách skoro ako nezmysel, ale je to tak. Ako keby Kroner mal iba hrubý náčrt scenára, jeho dôležité udalosti a dialógy, s množstvom nadávok, prenechal radšej na mladých hercov. Proste chovajte sa tak, ako v reáli. Lenže potom je tu ten scenár, kde sa udejú dve veľmi ťažko uveriteľné náhody, ktoré dávajú na známosť, že scenárista je asi začiatočník a žije na dedine, kde sa každý s každým pozná. Ďalší problém mám so stavbou scenára, keď sa do druhého bodu obratu venujeme budovaniu lásky a ukážkami so života zlodejíčkov. Samotné rozuzlenie je už nabité množstvom udalostí, ktoré sú podané filmovou skratkou a mal som pocit, že sa film týmto smerom mal ubrať zhruba od polovice, aby pôsobili tieto udalosti prirodzene a boli správne načasované. Ale inak veľký obdiv, priznajme si, že sme sa všetci báli veľkého prúseru. ()

Cervenak

Rozporuplné... ale sympatické. "Zlodejská" dejová línia výborná - uveriteľná, parádne natočená a zostrihaná, dialógy ostro odsýpajú. "Vzťahovka" výrazne slabšia, z papierových dialógov by som vyškrtal polovicu slov, herecké výkony miestami mimo. Napriek tomu emócie uveriteľné. Škoda, že to má takú otrepanú zápletku bez zaujímavého zvratu - teda okrem tej hlúpej, z prsta vycucanej, akože šokujúcej pointy. Celkovo ale príjemný pocit zo síce neučesanej, ale úprimnej a miestami prekvapivo dravej filmárčiny. ()

Djoker

Kroner se v komorním příběhu pokusil ukázat i temnější stránky života mladé generace.  Už jen kvůli rozpočtu a věku režiséra se tam najde řada much. V záplavě dementních komedií z vyšší střední třídy je to však právě on, kdo na československém rybníčku sklidil potlesk, protože to alespoň zkusil bez ohmatané šablony. ()

• Po veľkom úspechu v kinách bol o film záujem aj na filmových festivaloch v rôznych krajinách sveta ako Francúzsko, Poľsko, Bielorusko, Ukrajina, Turecko, Taliansko, či Česká republika. (harryy)
  • Vůz, kterým hlavní hrdinové ujíždějí před policií, je sportovní vůz K1 Attack, vyrobený v Čechách a upravený na Slovensku úpravci K1 Styling a Jk Design. Vůz má max. rychlost 250 km/hod a zrychlí z nuly na 100 km/h za necelých 5 vteřin. Policejní vozy jsou pak Volkswagen Golf V vyrobené v letech 2003-2009 v Německu. (JARDAHONDA)