Love

Někdy to slovo znamená lásku, někdy peníze. Ale nikdy ne obojí najednou. Bratislavští kamarádi Maťo a Tomáš si velmi dobře vydělávají kradením a vykrádáním aut. Bydlí spolu a nemají prakticky žádné starosti, neboť pohyb za hranicí zákona je pro ně přirozeným způsobem existence. Jenže ten dostane první trhliny, když se Maťo zamiluje do půvabné studentky Veroniky a začne vážně pomýšlet na konec zločinecké kariéry. Jako svou poslední společnou akci vykradou mladíci benzinovou pumpu. Jenže akce neproběhne zdaleka tak hladce, jak by měla. Pro Maťa to znamená definitivní vystřízlivění… (Česká televize)

PlysovyMacko

Film sa môže pochváliť veľkou dávkou realizmu od výkonov hercov, príbehu po kameru a veľmi ma bavil až po moment twistu na pumpe, vtedy u mňa klesol a posledná scéna je veľmi nepravdepodobna. Bilo mi do očí ako tri kamarátky na intraku boli hrane očividne staršími herečkami. Páčila sa mi scéna v hoteli ako sa hlavný hrdina vynašiel, napriek tomu ze to nemalo na celkový príbeh žiaden vplyv. ()

lobo87

Slovenská kinematografia žije!!! Lóve sú/je dôkazom. Počnúc skvelým dvojzmyselným názvom, cez sympatických mladých hercov, skvele obsadené vedľajšie postavy (Kostelný, Horján, Hajdu, Cinkota), kvalitnú réžiu, zaujímavý námet a prekvapujúcu zápletku až po vhodne doplnenú hudbu sa jedná o kvalitný film, ktorý prekvapil...Najlepší herecký výkon ukázal Jakub Gogál, pričom mu sekundovali i Nemtuda a Svarinská, ktorá ukázala nielen krásny vzhľad (a telo), ale aj talent. Kriminálna, komediálna i vulgárna stránka boli výborné, pri romantickej línii mi prišlo herectvo umelé a silené. Scenár perfektne vystihol dnešnú mládež s jej vulgárnym slovníkom, takže ten, kto sa nad tým pozastavuje, nech si najskôr tajne prečíta reči svojich detí na sociálnych sieťach a potom súdi... 75% ()

loki_Pn

Devalvovaná úroveň filmu v našich končinách sa asi stala novou normou pre diváka, ktorému nevadí, že namiesto vína dostáva vodu, hlavne že jej má dosť. Króner má asi šikovného psa, ktorý mu napísal scenár a mohol sa tak venovať vizuálnej časti. Možno za kameru jedna hviezda a možno ma len zblbol tunajší vox populi. Ale čo tam po tom, veď aj to naše sústavne prázdne piešťanské kino malo vypredané, tak nech. Pitný režim je síce dôležitý, ale ja by som si dal v budúcnosti radšej pohár niečoho vznešenejšieho. ()

blondboss

Ľudia....konečnééé!!! Konečne som sa dočkal slovenského filmu, ktorý ma absolútne nadchol. Ani som normálne neveril, že sa to niekedy stane. Lóve ako film mal všetko, čo by dobrý film mal mať. Skvelé herecké výkony (čo podotýkam na Slovensku nie je takou samozrejmosťou), chytľavý dej, niektoré naozaj vtipné scénky, perfektná titulná pieseň k filmu v podaní Rolins a Čekovského, ako aj skvele spracovaná autenticita prostredia, na slovenské pomery brilantná kamera, strih a réžia. Vidím, že sa nám na Slovensku črtá jeden z tých lepších režisérov - Jakub Kroner, čo už vraj ukázal aj vo svojom prvom filme, ktorý som mimochodom nevidel a určite sa na to v najbližšej dobe chystám. Krásna Svarinská tam dokreslila peknú atmosféru a Jakub Gogál to herecky naozaj zaklincoval. Nemtuda mi v hlavnej úlohe až tak nesedel, ale nebol zlý. Veľmi ma dostal aj záver, ktorý bol vcelku premyslene spravený. Samozrejme, v slovenskom filme nemožno nenájsť chyby typu, že Svarinská povie, že študuje na Ekonomickej univerzite a skúšku ide robiť na Univerzitu Komenského :) , avšak pri tomto filme mi to vôbec nevadí. Bez problémov pre mňa 90 %. ()

a0001

Amatérska tuposť podobná Bratislavafilm/u, síce už nie tak tupá, ale robí na mňa dojem ako by to točil päääätnásť róóčny chlááápec akože "čáááávo" z Péééétržky, ktorý sa snááži áákože ďať "túúčny" drrsný a dráámatický film o "čorkárskom" žíívote a náhodnej láske. Námet fajn, ale úplne amatérsky zvládnuté a to, že je to Slovenský film nieje ospravedlnenie. Otrasné herecké výkony mladých hercov, plytké dialógy. Film mali ponechať iba ako trailer. Dopadlo by to určite lepšie. Horšie ako ktorýkoľvek diel "Paneláku", alebo "Ordinácie". Jakub K. presne viem ako sa k fimovaniu dostal. Domyslite si. Možno niekedy niečo dobré "natočí" ale toto dobré určite nebolo. ,,A préépač mój ale toto fakt ne!! " Ešte dodám, že je to chabá kópia filmu http://www.csfd.cz/film/281097-nesmrtelni/ diel ,,FEJS" ktorý bol mnohokrát lepší. ()

Crybaby

Po dopozerani filmu som si v hlave povedal to moje typicke 'What the fuck was that?!' Scenar bol vcelku dobry, dialogy boli zalozene z velkej casti na vulgarizmoch, akcne sceny (ta jedna normalna akcna scena) vyzerali zvlastne ale to mi az tak nevadilo. Podotykam som Slovak (k poctu hviezd), a toto je premna zatial to najlepsie z chudobnej Slovenskej kinematografickej tvorby. Keby tento film mal rozpocet niekolko milionov dolarov a bol z vyspelych statov ako je USA tak by dostal mozno maximalne 1* ale ide o to ze pri vyvoji Slovenskej kinematografie treba ocenit kazdy svetlejsi moment alebo naznak toho ze sa tu niekto snazi zaujat divaka. ║Videné v kine║ ()

Jupii

Na slovenské pomery svieži film, v ktorom sa mi herecké výkony nezdali až také nasilu ako u väčšiny slovenských či už filmov alebo seriálov z poslednej doby. Príbeh ma ničím výnimočným neprekvapil a viacmenej veľa vecí sa dalo očakávať, napriek tomu sa na to dalo celkom pozerať a rýchlo mi to zbehlo. Akurát niektoré "náhody" vo filme boli už podľa mňa trošku moc. ()

vrook

Herecky místy přehrávané, režie silně nadprůměrná, co se týká slovenské kinematografie. Scénář ovšem nic moc. Celkový dojem z filmu mě ale přesvědčil o slušném hodnocení. 78% ()

Dzejna35

Tenhle film mě příjemně překvapil, myslela jsem si, že to bude nějaký béčkový film a pěkně jsem se zmýlila. Herecké obsazení se mi líbilo, i když pro mě jsou tito herci neznámí, byli mi herecky sympatičtí. Ale musím bohužel říct, že konec byl přehnaný, to by chtělo pěkného Strýčka Náhodu, aby zrovna matka hlavní hrdinky byla NÁHODNĚ zastřelena jejím milým. Ode mě i přesto 4*. ()

hadouken

Chtěl jsem dát 4*, ale musím dát 5*, protože jsem se na tento kousek dlouho těšil a oprávněně. Úplně mě to nadchlo, byl jsem celou dobu s nimi a vše jsem reálně prožíval. Herecké výkony velmi uspokojivé, hudba taktéž a jako celek naprostá paráda. Dlouhou dobu obhajuji české a slovenské filmy a toto je přesně jeden z těch, které budu podávat jako argument... Myslím, že každý si v Love najde to svoje... Nekončící spokojenost. ()

amundseen odpad!

Tragikomicky napísané dialógy, totálne nezvládnuté herecké výkony a úsmevný ale hlavne úplne zle zosnovaný scenár. Nebyť Kristíny Svarinskej, tak by sa to ani nedalo pozerať do konca. Slovenským divákom by som doporučil pozrieť si žánrovo podobné filmy z európskej produkcie. Toto bolo kinderfilmárske cvičenie... po Bratislavafilme je to vývojovo krok späť. ()

xzajox

Na vytknutie tomuto filmu je toho dosť, ale keď sa to všetko spojí dokopy, vzniká docela dobré dielo. Aby jeho odkaz človek dokázal plne pochopiť a precítiť, musí poznať, alebo si aspoň vedieť predstaviť život v Blave, život na intráku, život mimo zákon. Je zjavné, že si to autori prežili, alebo si to aspoň verne vedeli predstaviť. Vytýkam mu niektoré nedôležité dialógy, ktoré šli len uchom dnu a von. Tiež Michal - síce mu rola sympatického grázla celkom sadla, ale rovnako ako napríklad v Ružovej záhrade ani tu polovici jeho hry neverím. Neviem si pomôcť, ale tak nejako "cítim že to hrá" - hlavne v pokojných a romantických scénach. Tie akčné už zvládal dobre. Páčili sa mi strihy, kamera, hudobný doprovod. Dôležité je, že aj keď som zo začiatku mal problém, nenechal som sa ovplyvniť mojim odporom ku vulgarite, chlastaniu, tráve a zločinu. K príbehu to bezpodmienečne patrí a dotvára kompletný obraz, za ktorý dávam 4* ()

simoneo

Možno som voči tomuto filmu zaujatý, pretože veľa slovenských filmov netočíme. Myslím si však, že film mal určitú úroveň, aj keď súhlasím, že bol určený len nižšej vekovej skupine. Keď však zoberiem do úvahy vek režiséra, hercov a skladateľa, tak im skláňam poklonu. Podľa môjho názoru mal film štýl, myšlienku a aj dobrú hudbu. Mne to stačí, možno sú moje 4 hviezdičky v celosvetovom rebríčku nespravodlivé voči niektorým filmom, ale 3 som mu akosi dať nemohol. ()

jokino

No, na moje prekvapenie, relatívne vydarený snímok.. Od počinu "Bratislava-film", nie síce úplnie diametrálny rozdiel, ale podstatný skok v kvalite dopredu. Podla mňa to bolo podstatne pozeratelnejšie. Samozrejme, opäť sa nedá hovoriť o nejakom (vôbec) extra odkaze hodnoty filmu pre diváka, ale ako film to má aspoň akú-takú úroveň. A na to, že je to čisto Slovenský "moderný" film, s nejakým minimálnym rozpočtom, tak s prižmúrením obidvoch očí poviem - slušné..! ()

megajalec

Kriminálna línia ušla, ale akonáhle sa do popredia dostala love story, mal som dosť. No toľko klišé pohromade som už dávno nepočul, neviem, či to mala byť paródia alebo čo, ale mal som sto chutí to vypnúť. A ešte ten štýl, akým to Nemtuda podával...Pozitíva - vykrádačka ala videohra, Svarinská a kontrola izieb. Nemtuda hrozne strnulý. A tie samoúčelné a zbytočné nadávky... ()

ShortyIC

Tento film ma veľmi prekvapil, samozrejme príjemne prekvapil. Po dosť slabom a nudnom filme od Jakuba Kronera, tým myslím Bratislavafilm, prišiel výborný film Lóve. Úplne som ostal v šoku keď som ho pozeral. Na slovenské pomery je to podľa mňa vynikajúci film. Taktiež musím pochváliť krásny soundtrack od Lukáša Kobelu. Nemám čo vytknúť, len pár scénok, ktoré mi pripadali kúsok amatérsky ale výkon hercov to zakryl. 8/10 :) ()

Paladin25

Slovenský film ožíva. Osobne mu prajem viacej takýchto filmov. Je pekné že dal šancu mladým hercom ale nevynechal ani známejšiu staršiu garnitúru. Skvelé. ()

mondavi

Film s ambicemi vzhlížícími na západ, celkem slušný casting, hudba, potenciál,...ale tím to končí. Chtělo to lépe uchopit, ne se v tom utopit. Ještěže ta nuda netrvala moc dlouho! V. ()