luga

Též se přimlouvám za znovuuvedení, ale zřejmě na nepravém místě. Je ve mně podivuhodná vzpomínka, nevím zda 4 nebo 5, protože detaily si nepamatuji, byv tehdy velmi mlád, ale dojem, ten ano, a ten je v kladném směru, velmi silný. ()

sator

Děj inscenace se odehrává ve fiktivním státě na jihu USA v 1.pol.20.století. Podomní obchodník Hank Martin se ožení s učitelkou Věrou. Zlomí tím mnohá ženská srdce, zvláště to dcery pana Spurgeho. Věřina láska a inteligence ho však inspiruje k nejlepším myšlenkám a idejím. Jeho životním snem je totiž stát se guvernérem, aby pomohl venkovské chudině, jejíž nuzné poměry důvěrně zná. Velký význam má pro něj i přátelství Julia Boldaka, příslušníka jižanské aristokracie, který mu pomáhá se studiemi práv a vysvětluje základní mravní normy. Hank postupně získává popularitu a voliče a usvědčuje bavlnářské magnáty ze šizení na váze. Do jeho služeb se dává novinář Saber. Hank jedná odvážně s ředitelem elektrárenského svazu a získává potřebný počet podpisů. Pak však podlehne korupci a přijme 50.000 dolarů na podporu ve volbách. ()

• Scénář vznikl na základě stejnojmenné knihy od Adrii Locke Langley. (sator)