360

• Rakousko 360 (více)

Z jednoho prostého rozhodnutí muže, který chce zůstat věrný své ženě, vznikne sled intenzivních, napínavých a dojemných příběhů propojujících celý svět. (oficiální text distributora)

kwaicheng

Perfektní, opět to teda trochu podlomilo moji důvěru v lidské pokolení, ale film se povedl. Největší radost mi udělal Rusák. Cha, a ta slovena zahrála kurvu opravdu skvěle. ()

BUBO26

Príliš dlhé, nudné a povrchné, aby som si to zapamätal. Príliš veľa dejových línií a príliš veľa postáv, ktoré dlho nedávajú zmysel, až na konci sa ako-tak spoja do celku. Veľmi ma potešila často znejúca slovenčina a mladé slovenské herečky: rozkošná Gabriela Marcinková, ktorá, ako povedal T2, si pre seba ukradla celý záver filmu. Lucia Siposová mala síce priamočiaru rolu, ale kompromitujúcu úlohu ustála s gráciou. Obe herečky boli vskutku dôstojnými kolegyňami takých slávnych mien, ako A. Hopkins, J. Law či R. Weisz. | Potešili rozmanité interiéry a celkové vizuálne poňatie. ()

GoustDog

Precizně natočený shluk několika epizod, které se vzájemně prolínají. Vztah mezi mužem a ženou, reflektování zkažené morálky dnešního světa - to jsou hlavní témata snímku. Film je to povedený, ale svým způsobem povrchní, neboť nedává (a ani v případě tolika lidských osudů nemůže) prostor nahlédnout hlouběji pod povrch, přestože si asi tvůrci mysleli, že to díky šikovné kombinaci útržků ze života tolika postav lze. Nelze. Přesto si vaši pozornost 360 zaslouží. ()

gicous

Vzhledem ke krátké stopáži a velkému počtu postav, které se snaží film zachytit, na mně nikdo s výjimkou Hopkinse a Fostera nedokázal nijak zvláště zapůsobit. 6/10 ()

mirkath1

Zajímalo by mě, jestli jsem na všech rozcestí odbočila správně :) Je zvláštní kolik osudů může ovlivnit jedno rozhodnutí . ()

Cannonball

Prekvapilo ma to, myslím v dobrom. A to nenarážam len na slovenčinu v anglickom filme ale na dobre spracovanie vcelku priemerného príbehu vďaka čomu sa celkový dojem prepracoval na slušných 70%. ()

newmeex

film neprináša žiadne nové prvky, viacero dejovych liniek v jednom filme sme tu už mali, tým samozrejme nechcem povedať že by silou-mocou niečo nové priniesť mal, herecké výkony štandardné, vypichol by som hlavne záverečný preslov Hopkinsa v kruhu anonymných alkoholikov, nestratili sa ani Slověny Šipošová a Marcinková, žiaľ ich príbeh patril k tým menej vydareným z pohľadu scenáristiky, mafián s kufrom plným peňazí, dva výstrely, ona zmizne ešte pred príchodom polície a príbeh Bena Fostera, ktorého mám ako herca rád a opat ma nesklamal svojim výkonom, celkovo prijemny film, ktorý však dlho v mysli nezostane ()

pierre9

Je skvelé vidieť v jednom filme A. Hopkinsa, J. Lawa a slovenské herečky. Takisto je perfektné vidieť v ňom Bratislavu, ktorá konečne nie je zobrazená ako riť sveta. Napriek tomu to ešte negarantuje výnimočný film. 3* ()

Leník

Několik vzájemně se prolínajících příběhů ve filmu je koncepce, která mě celkem baví, ale zde mi to přišlo poněkud samoúčelné... jako by měl scénárista několik nápadů, ale nedokázal je natáhnout na celovečerní film, tak si řekl, no nic, dám je všechny dohromady. Z mého hlediska nejlepší příběh kolem Brazilky Laury, nejméně povedená mi naopak přišla slovensko-ruská linie, která, ač to možná bude znít divně, mi připadla jak z hodně laciné červené knihovny. Kvalita tedy sinusoidní, takže ve výsledku průměr. ()

bonovox

Príliš veľa príbehov bez výrazného záveru, kde by sa všetko krásne pretlo a dokonale zapadlo do seba. Prekvapí tu veľmi slušná rola pre slovenské nádejné herečky. ()

Mukade

no veľmi by som sa neradoval, ako niekto tu, že ako pekne bola zobrazená bratislava, pretože bola zobrazena ,spolu so slovenskom, ako zdroj "bieleho mäska" LOL pre vieden atd. co nekritizujem a ani sa na to nehnevam, kedze to nie je nepravda, ale nadseny, samozrejme, z toho tiez predsa nebudem. (ale mozno mi nieco uslo kedze som film prebehol za 10 minut (bol som zvedavy len na siposku :) ()

Teen.AGE.r

První věc, která mě na tomto filmu velmi potěšila je ona skvělá dějová linie, která není předvídatelná (jak již tomu u nových filmu bývá) a ta druhá je skvělý soundtrack. Hudba dokáže tuto dějovou linii buď podpořit, nebo podtrhnou - no prostě paráda! Ale ikdyž bych chtěl nemůžu tomuto filmu dát 5*... Proč? Tak to nechám ná vás, určitě to po shlédnutí filmu pochopíte :) ...80% ()

Pavlo

Režisér Fernando Meirelles spracováva veľmi netradičné témy do veľmi pozoruhodných a majstrovsky nakrútených diel. Prvá časť výroku platí stále, ale druhá nanešťastie už moc nie. Jeho posledné dva filmy (360 a Blindness) sú toho dôkazom. Film 360 má mať pre nás divákov hlavne ideovú rovinu. Servíruje myšlienku o vybratie životnej cesty, keď stojíme na pomyslenej križovatke. Téma je minimálne zaujímavá (i keď nie moc originálna) a spôsob zobrazenia tejto témy vo viacerých príbehov je prinajmenšom pútavá. Avšak najväčšie mínus je, keď hrdinovia urobia dôležité rozhodnutie a jeho následky sú nám mnohokrát skryté. Veľa vecí je potom nejasných alebo dokonca sa časom stávajú nezaujímavých. Ak sa však človek v tom moc vŕtať nebude a nechá sa unášať dejom vychutnávajúc európske mestá (hlavne reálne zobrazená Bratislava) a hercov s ich výkonmi (najviac potešili slovenské herečky, ktoré veru obstáli a boli rovnocenné partnerky zahraničných hercov) nie je to zbytočne premrhaný čas v kine. ()

Epco

Vzťahovka, ktorá splieta dohromady niekoľko na prvý pohľad nesúvisiacich príbehov, ktoré sa viac či menej preplietajú. Na podobný typ rozprávania bol svojho času macher R. Altman a tento film jeho kvalít nedosahuje, ale to čo chce povedať povie zrozumiteľne a v príjemnej forme. ()

ragtime

Mám tesne po zhliadnutí a je to zvláštny pocit. Trochu ma ten film sklamal, pretože keď to mám porovnať s ostatnými Meirellesovými filmami, tak to zďaleka nebolo také dobré. Niektoré príbehové linky mi tam prišli nadbytočné, iné zase príliš výrazné. Ako keby film kĺzal len po povrchu a nedovolil nám preniknúť hlbšie. Tú 4. hviezdu som si neodpustil vzhľadom na tú "exotiku", akou bola krásna čistá slovenčina. ()

rengers

Příběh, nebo spíše příběhy, mě zaujaly hned od první chvíle, ale bohužel hned od začátku jsou na sebe příliš namačkané, je jich najednou moc. Když se pořádně nesoustředíte, uletí vám ptáček. Dalo by se to natočit na několik dílů. Naštěstí se to v druhé půlce zlomí a příběh dostane konkrétní obraz. ()

gezko

Jedna hviezda za Slovenskú stopu a druhá za pána Hopkinsa. Ťažký film, veľmi ťažký o životných príbehoch, príbehových životoch. Každý protagonista je s každým ďalším, či predošlým príbehom nejako spojený. Z tohto pohľadu zaujímavý pohľad režiséra. Ale inak ťažký film. Potešila slovenčina, prsia pani Siposovej a ako vždy skvelý sir Hopkins. ()