360

• Rakousko 360 (více)

Z jednoho prostého rozhodnutí muže, který chce zůstat věrný své ženě, vznikne sled intenzivních, napínavých a dojemných příběhů propojujících celý svět. (oficiální text distributora)

campix

Další dramatický spletenec životních osudů mnoha osob napříč několika světovými zeměmi. Snaha ukázat jak multikulturní náš západní svět je a jak se dokáží lidské osudy ovlivňovat a prolínat mezi sebou. Nic překvapivého a bohužel ani nic extra zajímavého. Jsou zde zajímavá herecká jména, ale ne všechna dostávají takový prostor, jaký si zaslouží. Jedná se tak pouze o další průměrné drama. ()

dr.fish

Klasický příběh několika lidí, jejichž příběhy se během filmu protnou, aby se pak zase rozeběhly každý po svém, a v nás zůstalo nějaké poselství. Tím by v tomhle případě mělo být asi toto- Narazíš-li na rozcestí, využij toho a vydej se do neznáma. Nikdy nevíš, jestli dostaneš další šanci. Pokud tohle ještě nevíte, možná vás to pohne k činu, pokud to už víte, tak jste už svou šanci dávno dostali a nepomůže vám vůbec nic...70% ()

lennyd

Fernando Meirelles se pustil do trochu jiných vod, než jsme u něj byli zvykem. Na podobné filmy, kde figuruje spousta "hlavních" postav, a celý příběh je vlastně mnoho linií různé pospojovaných, se musí docela opatrně - aby z toho nebyl chaotický spletenec - ale když se to podaří, tak vznikají dílka jako je Láska nebeská, Magnolia nebo třeba Intermission. 360 ale zůstal někde na půl cesty - kdy některé příběhové linie jsou absolutně o ničem, nudné a zbytečné (žena ruského bodyguarda a zubař), a některé jsou naopak tak skvělé, že jim to, být pouhou linií ve filmu trochu uškodilo (propuštěný trestanec (Ben Foster) a brazilská dívka). Trochu mne i mrzí, že Meirelles nevyužil herecký potenciál jaký měl k dispozici (Anthony Hopkins jakžtakž, ale Jude Law ani Rachel Weisz nemají žádný velký prostor k realizaci). Ač se z mého komentáře může zdát že se mi film nelíbil, tak tomu není - jen si myslím, že má očekávání byla o něco větší... ()

venison

Moc jsem nepochopila, proč se tento film jmenuje "360", vhodnějším názvem by bylo "žijeme jen jednou".. Režisér Fernando Meirelles vystřídal širokou škálu vynikajících herců a pestrou paletu cosmopolitních lokací.. Film začíná vcelku nezajímavě v Bratislavě a procestuje půlku světa.. Jako předkrm nám servíruje spíše vlažnější příběhy, ale když se divák prokouše do půlky tempo dramatických situací přiostřuje a dramatičnost houstne.. Velmi citlivě jsou tu zachyceny "náhodná téměř osudová setkání" a důraz klade na životní rozcestníky.. Divák mnohdy nepozná, kdo je "oběť" a kdo je "záporák", ale o tom život je.. Výborné herecké výkony dodávali tomuto až komornímu vztahovému snímku náležitou hloubku.. Velmi mile překvapil Ben Foster v roli čerstvě propuštěného sexuálního násilníka, který se "náhodou" ocitá uvězněn během sněhové bouře na letišti a na hotelovém pokoji bojuje sám se sebou, když je sváděn přiopilou naivní slečnou, která se na něm rozhodne léčit mindráky po rozchodu - silný příběh a opravdu precizně zpracovaný.. Všechny dílky skládanky do sebe zapadají jako puzzle a vytváří opravdu poutavý příběh o současné společnosti.. Líbilo dost :-) ()

Mishqo

Neviem čo povedať. Asi začnem tým, že oceňujem multikulti tohto snímku a aj fakt, že sa tam podarilo dostať slovenským herečkám a nehovorím len o nejakom minútovom výstupe. Film chcel asi poukázať na rozhodnutia, ktoré rôzni ľudia v živote robia a výraznou mierou ovplyvňujú ich životy. Inak na mňa film pôsobil dosť chaoticky a nemám rád keď hudba pôsobí tak rušivo ako tu. ()

VanTom

Mne ty čtyři propletené miniatury zaujaly, byť se nejednalo o žádné složitě vykonstruované či vyhrocené fabulace, naopak o celkem obyčejné životní příhody několika lidí, které se v reálu mohly klidně stát. Snad i proto mi polovina z nich přišla ukončená tak nějak nijace, bez pointy. 70% ()

klukluka

Tohle bylo totální patlámo. Proč se měli všichni tihle lidi potkat v jednom filmu? Vždyť je de facto nic nespojovalo... Úplně stejně je mohla propojit společná cesta metrem, pro mě osobně by to mělo úplně stejnou váhu jako to, že se nějakej manažer objeví ve stejným filmu, jako nějaká mladá Brazilka, jejíž přítel tomu manažerovi brousí ženu... Hroznej mišmaš. Takovej příběh zplichtím za odpoledne. A ještě bych producentovi ušetřil nějakou kačku, protože kvůli tomu mýmu fabulačnímu diaré/průjmu (děkuji, pane Uhde), by štáb nemusel do Miami, do Paříže, do Bratislavy, do Vídně, do... Do prdele, ještě že už to mám za sebou! ()

Zagros

Prvotřídní obsazení mixující známé tváře s méně známými herci, pestré lokace evropských metropolí a především propletené příběhy vztahů povětšinou sympatických postav, to vše mě na snímku 360 od Fernanda Meirellese bavilo. Natočeno to bylo poutavě a režisér na poměrně malém prostoru, který každá postava měla, dokázal vytvořit zajímavou situaci, pozoruhodný dialog, či napínavý okamžik. Nelíbila se mi ale jedna věc a snad její popis není velký spoiler… Většina vztahů se točila kolem nevěr. Někdo nevěrný chce být, ale nevyjde to, někdo už nevěrný je, další je tím podvedeným, někdo se chystá opustit manželství, s někým se rozešla dcera, protože byl nevěrný ženě, někdo se vrhne na placený sex… Působilo to na mě, že z toho režisér dělá standard dnešní doby, což tak úplně není. Ale chápu, že to dodá vztahům a filmu na větší dramatičnosti a dynamice. Pro mě to ale ubralo jednu hvězdu z celkového dojmu a zůstanu tak na třech. ()

Tery16

360 je slibně vypadající film. Ale než se stačíte rozhlédnout, proběhne kolem. Spousta malých příběhů bez začátku a konce - takové útržky si vyslechnu každý den při cestě autobusem. Jediný rozdíl je v tom, že tady jsou dobří herci, kteří si diváka snaží získat i v tom krátkém okamžiku, který jim byl přidělen. Mají to ale velmi těžké. Někteří to stihli, proto je to spíš 3,5*. ()

sona123

Jéje, to byla nuda. A přitom - miláček Jude....jako vždy precizní Anthony. Překrásná Rachel....ty příběhy byly zajímavé, ten s Rusem a Slověnou a jejich setkání v autě mě bavilo moc....ale kde je jaká originalita? Kolik takových filmů vzniklo a ještě vznikne? Někdy prostě nestačí poskládat vedle sebe pár obrázků a nechat promlouvat pár známých herců. ()

mira007

Filmová mozaika několika krátkých příběhů od Bratislavy, Vídeň, Paříž, Londýn po Miami, které jsou propojeny vždy jednou osobou. Inteligentní romantika křížená dramatem, na kterou se příjemně kouká a kterou si člověk zapamatuje následujícím 1) prvoligové obsazení - Law, Hopkins, Foster a k tomu Weisz , baadermeinhofský Bleibtreu , asterixový egypťan Debbouze. a dokonce Rus Vdovičenkov, kterého si pamatuji z mafiánského seriálu Brigáda 2) mezinárodní mix jazyků ( velký prostor pro slovenštinu protože Marcinková, Siposová a Jurčová tady nejsou do počtu na okrasu) 3) krásných děvčat je tam dost,( nejvíce mne okouzlila Brazilka Laura v podání Maria Flor ) , ale režisér Meireles, kterého respektuji od jeho Města bohů , svlékl do naha jen čechoslovačky Siposovou komplet a Srbovou topless. ()

doctor20

Zvláštny, veľmi zvláštny film. Viaceré línie deja, ktoré sa dotýkajú, prelínajú, rozchádzajú. Je tam veľa ľudí, veľa miest, veľa životných príbehov, ale čo tým chcel autor povedať? Toto mi príde ako 5 poviedok zlepených do jedného celku, kde prelínanie príbehov je iba preto, aby to malo aspoň nejakú myšlienku. To že je to o ničom, nezachráni ani dobré herecké obsadenie. A čo ma najviac rozladilo bolo, že som zabil 110 minút, ale ako dopadli osudy postáv som sa nedozvedel. ()

GOREGASM

Fernando Meirelles, vystřelený do Hollywoodu mistrnou prvotinou, Město Bohů, přichází se svým již čtvrtým filmem, jehož název neskromně naznačuje snahu obejmout v rámci vypravěčské struktury mezilidské vazby v zeměpisném rádiusu 360 - ti stupňů. Možná by nebylo od věci srovnání s Iñárritovým Babelem, kde jsme migrovali mezi třemi zdánlivě nespojitelnými příběhy. Oba filmy zapojují do spletitého vyprávění mnoho postav odlišných národností, kultur, či náboženství. Zásadní rozdíl mezi oběma snímky je, že Meirelles na rozdíl od Iñárrita nevystaví své postavy tak zlomovým životním událostem a jednotlivé vazby jsou přímější. A přestože zde řešíme morální dilema profesionální prostitutky, nevěry a následné vyrovnání se se ztrátou partnera, či konfrontaci s právě propuštěným sexuálním delikventem, vše působí mnohem krotším dojmem. To ale rozhodně nesnižuje dramatické vyznění celku, který postupně se zapojením všech postav získává potřebnou komplexnost, až se asi muselo amerických divákům dělat špatně z toho, kolik titulků musí během filmu přelouskat, protože anglicky se tady mluví opravdu menšinově. Časově lineární mozaika lidských osudů v 360 - ti stupňovém kolotoči má své kouzlo i díky multinárodnostní sestavě herců, kteří z už tak osobitého pojetí dělají výjimečný filmový zážitek, kterému k plnému hodnocení chybí údernější koncovka, která by postavy na krev vyždímala, ale to asi nebyl záměr. 80% ()

kersten

Ťažký film pre náročného diváka. Ako páčil sa mi,ale že by ma nejak obzvlášť nadchol, nemôžem povedať. Dačo mi len predsa dal.... tak si ho vážim. ()

Blaogranas

Příliš mnoho příběhů, příliš mnoho problému, příliš mnoho otázek a pouze málo odpovědí. Je to jako nakouknutí k někomu domů ve "výměně manželek" a poté odejít. Od filmu s tolika hvězdami bych čekal více. ()

danny_21

Střípky lidských osudů v Meirellesově mozaice. Život někdy dává, někdy bere a někdy mohou být na první pohled rozdílné osudy propojeny šnůrou. Kouká z toho Innaritu na 100 honů, zajímavé a známéherecké tváře pomohly kvalitě, ve výsledku slušný počin - 70 % ()