John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

Dado

Priznám sa, že si nepamätám, kedy sa mi naposledy tak ťažko rozhodovalo medzi počtom hviezd, ktoré filmu udelím. Ted má totiž všetko, čo človek od podobnej komédie môže očakávať, je vtipný, vulgárny, nie však trápny, trefný čo sa týka narážok na témy súčasné i tie zdanlivo zapadnuté prachom a najmä originálny. Je preto škoda, že sa scenáristi trochu viac nepohrali s hlavnými dejovými zvratmi, kvôli čomu je film až príliš predvídateľný a ani koniec tak napokon nevygraduje tak, ako by si takýto film zaslúžil. Z pôvodne premýšľaného plného počtu napokon priebežne sťahujem jednu hviezdu, čo sa však po ďalších zhliadnutiach filmu môže ľahko zmeniť. Každopádne sa však minimálne z môjho pohľadu jedná jednoznačne o komédiu, ktorú tento rok v rámci žánru len veľmi ťažko niečo prekoná. (85%) ()

Mrkvič

Ano, je tu několik skvělých vtipů a střední pasáž kolem Sama "Flashe Gordona" Jonese je fantastická, ale místy hodně přestřelené. MacFarlane v Griffinových nijak netlačí na pilu a všechno je tak akorát absurdně přirozené. Tady se hned na začátku zbytečně moc rozjedou sprostá slova, děsně se tlačí na pilu a není to vůbec vtipný. Až někdy po pul hodině jsem se nějakému sprostému výrazu zasmál, protože si dokonale sedl se situací, kde byl použit. Střední pasáž netřeba znovu vychvalovat! A konec na mě působil jako trapná slátanina pro malé děti akorát s tím, že se zase začalo tlačit na pilu a hlavní hrdinové jsou zase co možná nejvíce sprostí. Takže se tu dělá stupidní film (svou kvalitou) pro malé děti a pokud možno, aby v něm byla vtipná hlavně sprostá slova... no paráda. S tím jděte ... někam. ()

LordSnape

Řekl bych, že se jedná o takový průměrný hype. Jako pár vtípků dobrých, ale štval mě klišé příběh o "veliké lásce" a celkem o ničem herci. Je to odehrané vyloženě z povinnosti, stejně tak i režie, střih, kamera... Jediná, parádní chvíle byla ta bitka na hotelu. Parodie na Indyho, Flashe Gordona a nevím co ještě spíše pak škodí a ukazují, že MacFarlane neměl dostatek nápadů... ()

Mirokukii

Na "sprostý" humor dnešních amerických komedií moc nejsem. Ale ten plyšák fakt válel. Jako živej. Zápas s Wahlbergem výbornej. Plus k tomu: Milá vzpomínka na Flashe Gordona, kterého jsem jako malej viděl (i díky Queenům) nesčetně krát. ()

Honzíno

Narvané nápady! Prostě film pro filmové maniaky, spousta miniskřeků mě vyloženě dostala (opravdu je ten vypravěč Patrick Stewart?? - check credits - no jo, je:). Na konci jsem bohužel zjistil, že se to výsledně schovává za pohádku a to nejklasičtější schéma ze všech. Naštěstí mi tohle zjištění na diváckém zážitku neubralo tolik, abych hodnotil méně jak za čtyři hvězdičky. Celkem neotřelá a hlavně pohodová komedie! ()

Johnnas

"Vidíš! To je důkaz, že Garfieldovy oči vypadají jako kozy." "Smrt Mingovi!" Takovýho méďu jsem taky vždycky chtěl :))) ()

Liznic

Fajn humor, výborné popkulturní narážky, ale Seth neumí točit! Nejvíc je to vidět na těch akčních scénách. ()

karlik4801

Skvěle naladěná letní komedie s velikou troškou vulgarismu, tak to má taky být. Méďa je jako film odvázaný a nebojácný. Po celou dobu trvání jsem se smál a to hlavnímu duu. Příběh je tuctová záležitost. Po vizuální stránce je Méďa je uspokojivý pro filmový zážitek. Hrozně se mi líbila scéna, kde se pere John s Méďou, Mark Wahlberg si tu scénu "musel" užívat, když se pral ve skutečnosti s ničím a vypadá to jako věrohodná rvačka. Tohle je ten tip komedie na odreagování. ()

danco123

Komédia ako sa patrí! Vo filme je veľa scén ktoré náramne pobavia aj toho najpesimistickejšieho diváka. Hlášky akými sa prezentuje Ted sú vtipné ,ale takisto plné vulgarizmu ktoré mi vôbec v tomto filme neprekáža. Proste kvalitné dialógy a herecké výkony nemôžu zostať nepovšimnuté a film si zaslúži minimálne 4*. Filmu dávam 80%. ()

ivan_drago

Bohužel Kundysová sráží hodnocení o celou jednu hvězdu dolů.... Taká nesympatická píča... Jinak je to parádní přírůstek do zahnilého žánru romantických komedií, kde prim hrají chlupatý Ted, jeho nej kámoš, Flash Gordon, ten je absolutně nejlepší a neméně vynikající Ribisi a jeho povedený synek... Film samozřejmě skouzává ke všem neduhům tohoto nenáviděného žánru, přesto v něm neskonale vyčnívá originalitou a vtipem, který opravdu pobaví... Konec filmu klasicky dementní... ()

Simpoch

Méďa si nebere servítky a to je jeho hlavní plus. Ulítlá komedie, která udělá radost i náročnějšímu divákovi. Palec nahoru. ()

JimmyII

Vlastně docela zklamání. Na jednu stranu parádní námět s oživlým "dospěláckým" méďou, na druhou stranu nedotažený scénář, který se nemůže rozhodnout, jestli bude nekorektním nářezem nebo americkou moralitkou (a paradoxně je lepší ve druhé poloze). Na jednu stranu spousta super vtipů a narážek, na druhou stranu tuny jich končí nevtipně, nedotaženě. Na jednu stranu skvělý McFarlane jako Ted, na druhou stranu prkenný Wahlberg, který se na tento typ role absolutně nehodí... Sečteno a podtrženo, Méďa není ani ryba, ani rak. Slabší tři hvězdičky. ()

Tyny

Od tohoto filmu jsem hodně čekala. Už kvůli všem reklamám, recenzím a trailerům jsem čekala, že to bude prostě pecka. Nebyla jsem z Médi zklamána, ale ani nadšena. Byla to sranda, bavila jsem se, ale nic překvapujícího. Ale můžu říct, že jsem možná čekala něco trochu víc, zasmála jsem se a to je hlavní. Navíc je to skvělý nápad. ()

Sokkk_y

Svůj béčkově rozjetý večer jsem plánoval zakončit dalším důstojným béčkem. Ovšem jak jsem zjistil, Ted nebyl správná volba. Jedná se totiž o naprosto luxusní a na americké poměry netrapnou (!) a neuřvanou (!) komedii, díky které si člověk dokonce zavzpomíná na staré dobré old-school časy v kinematografii. Především velké plus dostávají námět a scénář, protože kombinace těchto dvou prvků v hollywoodských komediích často ztroskotává. Co se týče hereckých výkonů, tak jednoznačně nejkvalitnější byl samotný Ted. Už jen kvůli němu by měli mít jeho bratři a sestry speciální oscarovou kategorii "Nejlepší herecký výkon digitální postavičky." Wahlbergovi a Kunis jakože taktéž nelze nic vytknout, no a samozřejmě třešničkou nebyl nikdo jiný, než samotný Flash Sam J. Jones. Takže já jsem spokojený a aspoň vím, co si budu přát další Vánoce. ()

LadyPupu

Velké zklamání. Fekální humor mi vtipný nepřijde. Neříkám, že to byl úplný průšvih, ale čekala jsem víc. ()

Hillock

Dlouho jsem se tak nezasmál. Elitní hlášky nemají chybu. Ovšem byly zde i smutné okamžiky. Nakonec z toho vzešel skvost zasloužíce si hold. ()

Lachtaan

Když jsem teďko zkusil seriálový prequel na SkyShowtime, všiml jsem si, že mi u původního Médi nevisí žádný koment. Tak tu snad jen nechám poznámku v podobě toho, že mi tenhle druh komedií svým způsobem chybí, byť bych nechtěl, abychom zase žili v záplavě takových braků, jako se točily právě v časech Médi. On byl světlou výjimkou mezi těmi, kde se směju i tomu nejjednoduššímu, mnohdy až fekálnímu humoru. ()

Hnedoocko

Vulgárního vyjadřování bylo až až, ale tohle byla prča od začátku do konce. Je potřeba to brát s rezervou, i mě se to podařilo. Oproti filmu Diktátor jsem se opravdu bavila a nad některými hláškami se doteď směju. Komedie povedená, a i přes šílený námět to mělo úspěch. ()

ywo666

Pre mňa sklamanie. Ako fanúšik Family Guya som čakal viac. A aj ohlasy na csfd sú viac než pozitívne. Ako nie, že by to nebolo vtipné. Ale na každý dobrý vtip sú dva kŕčovité, kde som musel škrípať zubami. Hlavne začiatok trochu slabší. ALe film má aj veľa plusov. Sexi Mila, občas je to lízne do dobrodružného až akčného filmu, čo snímok osvieži. Romantická línia ma až tak neberie. To už skôr vzťah, Mila a jej šéf, stojí za to. Vydarili sa aj cameá Reynolds, S.J. Jones, N. Jones, Skerritt, U mňa to je za 70%. Prikloním sa hore, lebo mám srdce. Ale o 1% menej a išiel by som na tri hviezdy. Kľudne nech MacFarlane natočí ďalší film, kde sa vyvaruje niektorým hluchým miestam a pridá pár vtipov. PS: Na druhé pozretie som sa bavil o trochu viac a dvíham hodnotenie o 10% (80). Je tam kopec drobných vtípkov a narážok, ktoré som nezachytil počas prvého pozretia. Po aperitíve a niekoľkých pivách na vianoce bol Ted tá správna komédia. ()

Yoshimitsu

Každý má, nebo v dětství určitě měl svého oblíbeného plyšáka, kterého měl rád a považoval ho za svého kamaráda se, kterým občas mluvil.Jak by se Vám líbilo kdyby jednoho dne začal mluvit a trávit s Vámi čas?Dobrá podívaná na méďu, který sedí na gaučí a hulí trávu z bonga, obštastňuje ženy a je sprostý, jak dlaždič.:D.Mark Wahlberg hrál dobře, přišel mi, že je sám sebou a má rád pořádné párty ;). Je to oddychovka doporučuji :) ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)