John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

Boogeyman

Ano, čekal jsem víc, protože kolem toho filmu, jeho traileru a především jeho tržeb se strhl docela masivní hype. Kdybych na to narazil jako na nějakou neznámou nezávislárnu, asi bych sázel pět a myslel, že jsem objevil Ameriku, ale díky předchozí masáži jsem přeci jen čekal víc drsných a černých vtipů a méně dojemných keců....ale u setkání s Flashem jsem chcal, to totálně! ()

sheen

Bomba, pecka, šupa. Originální komediální jízda se spoustou narážek na staré old schoolovky. Dlouho jsem čekal na nějakou takovou komedii. ()

Indiana

Jedna z mála komedií, u který sme se v kině řechtali od začátku do konce (co si vybavuju, tak srovnatelnej zážitek byl na Boratovi a třídnim srazu party z Prciček). Méďa je super týpek a chtěl bych ho mít doma. ()

Beckett51

"Jste přijat. -Doprdele. " Naprosto totální ultra mega k po*srání vtipnej. Takhle by se to dalo jendoduše charakterizovat. Lepší komedii s tolika hláškama a narážkama (dabing je snad jediný od doby Forresta Gumpa, který je lepší než originál), že sem chrchlal kusy bránice pod stůl. Chci dvojku s míň Wahlbergem a víc Tedem. 95%.........."Je jedno, jak velký význam na světě máte, ať už jste Corey Feldman, Frankie Muniz, Justin Bieber, nebo mluvící medvídek, koneckonců jste všem stejně u prdele." ()

Pilda17

Už dlouho jsem se nepobavil u komedie jako u této. Spoustu vtipných narážek na jiné filmy a hlavně humor, který mě dostal. Jak pouhé oživení medvídka dokáže udělat originální komedii, ale co také čekat od tvůrců Griffinů.. 9/10 = 90% ()

salahadin

Je to vlastně svým způsobem chytrý tah - nechce se vám přemýšlet nad dějem? Použijte tu nejhorší, klišoidní zápletku, kterou zvládne napsat i plyšový orangutan ze Světa hraček a jen ji trochu opepřete hubatym plyšákem. No a to je vše, přátelé. Míra zábavy pak závisí na míře tolerance ke zvolenému formátu, který rezignuje na cokoli mimo vyjeté koleje podobných toxických romanťáren. Ale jo, párkrát jsem se zasmál. Bohužel tvůrci jeli na jistotu, a tak se bohužel velká část snahy o ftípek týká prdění a hoven, což část populace prostě rozesmeje vždy, lhostejno jak. ()

Rosaviva

Byla jsem příjemně překvapena, protože na filmy s takovýmihle vtipy normálně nejsem tak tady mi to zase až tolik nevadilo (ovšem některé si opravdu mohli odpustit), Ted se mi nakonec ale vážně líbil. 4* ()

Cappuccino

Mila je kočka a Ted poriadny borec. Kvalitná, jednorázová komédia, s niekoľkými potešujúcimi nápadmi, ale ničím prevratným alebo výnimočným. ()

S.Quentin QUALE

Pod pláštíkem totálního úletu v podobě plyšové mluvící hračky se schovává naprosto obyčejná romcom prošpiklá puberťáckým humorem. Párkrát jsem se zasmál, ale jak ubíhal čas, ručička na miskách vah se přiklonila k nálepce "kokotina". Nic pro mě. 50% ()

vteco

Příjemná zaoceánská komedie, kde Seth MacFarlane opět přetvořil svůj typický humor na velká plátna. Postava samotného hlavního hrdiny, tedy plyšového medvídka, dává podobným komediím opravdu nový impuls a jeho osobnost ve spojení s jeho roztomilostí předvádí spoustu vtipných, a také kvalitních gagů či hlášek. Příběh zde nelze rozebírat, ale co potěší jsou určitě poměrně kvalitní herci, příjemná hudba nebo originalita. /75%/ ()

misterz

Splnené želania z detstva môžu byť v dospelosti niekedy aj na obtiaž... Ešte šťastie, že som to pozeral bez detí. Snímok neoplýva práve kultivovaným slovným prejavom, po dlhej dobe však ide o niečo svieže, niečo s nápadom a s vlastným, osobitým humorom. Takto si predstavujem zábavnú fantasy komédiu. Na záver došlo dokonca aj na menší útok na emócie. Určite som dostal viac ako som čakal. 80/100 ()

HAL

Zdaleka ne tak pitomé a přímočaře vulgární jak nasvědčovaly trailery. Spíš taková příjemná Rková rodinná komedie o strastiplné cestě za dospělostí a příjmáním zodpovědnosti. Plus, je tu Flash Gordon! 7/10 ()

Vančura

V době premiéry mě tento film minul, protože mi přišel jako kravina. Když mi ale teď přišla pozvánka na novinářskou projekci dvojky, dostal jsem chuť pustit si jedničku, abych byl v obraze, pokud bude sequel na jedničku nějak výrazněji navazovat. Nu, udělal jsem dobře, u Médi jsem se překvapivě bavil zcela královsky - musím uznat, že mi humor v tomto filmu velmi sedl. Rozpor mezi roztomilostí Médi a jeho bohémsko-flákačským chováním je naprosto odzbrojující, a člověk si ho nemůže nezamilovat. Kéž bych mohl totéž napsat o Marku Wahlbergovi - ten týpek mě vyloženě nebaví a jeho herectví shledávám fádní, až by si jeden zoufal. Zato Mila Kunis, to je jiná, a ačkoli jsem ji doteď moc nemusel, možná na ni změním názor - ještě dvě-tři tak pěkné role jako zde, a bude to tam. Jak píše Pomo, ne vše v tomto filmu se povedlo, ale jako celek je to strašně zábavná a sympaticky nekorektní komedie, na které si nejvíc cením její odvahu dělat si srandu ze všech a ze všeho - věřím, že pár lidem v Hollywoodu tenhle film mohl slušně hnout žlučí, a teď nemám na mysli jen Taylora Lautnera :) (mimochodem fór, u kterého jsem málem smíchy odpadl). Proto mě zde třeba i strašně potěšil herecký výskyt Norah Jones, která mi tak dokázala, že si umí ze sebe udělat legraci. Za mě super filmový zážitek a velká natěšenost na zítřejší předpremiéru dvojky - pokud to bude aspoň z poloviny tak vtipné jako jednička, tak se máme na co těšit. ()

liskam

[SPOJLER]:( Když chlap vyrůstá díky svýmu mluvícímu Méďovi mimo vlivy týhle zkurvený společnosti, musí z něj bejt v pětatřiceti někdo, koho jen tak někdo nezkousne. Prostě totální pohodář! Pak se ale oběví v jeho živatě ženská, která dokáže trpět jeho svobodnou a neovlivněnou duši a on se samozřejmně zamiluje. Jenže sejde se rok s rokem a milýmu pohodáři se začínají díky jeho životní lásce před obličejem zjevovat slova jako jsou "zodpovědnost,svatba, budoucnost, kariéra, a další děsivý hesla dnešní společnosti" tak zmagoří úplně, serve se s plyšovým sjetým kámošem a posere si to u svý lásky. Nakonec si ale divák oddychne. Jeho životní láska vezme tu trošku rozumu, "která nebyla ještě ovládnutá", do hrsti a uvědomí si, že lepší je zhulenej pohodář s jeho mluvícím plyšovým celoživotním kámošem na gauči, než dementní vygumovanej prezident bůh ví jaký společnosti, kterej neumí říct "hovno nebo čůrák". Všechno teda na poslední chvilku zachrání a všichni žijou "na trojku" šťastní až do jejich nejdelší smrti. Takže dnešní společnost versus hulení a plyšové šukání bez ptáka... vyhrává hulení a plyšové šukání bez ptáka. Za mě 100% ()

Javert

Po prvním zhlédnutí v létě jsem měl k nadšení daleko, avšak po projekci č. 2 mohu prohlásit, že Ted se mezi zbytkem současné americké komediální produkce vůbec nemá za co stydět, ba naopak. Svěží veselohra, která sice nepřináší nic nového v oblasti příběhového schématu, ale pobaví drobnými milými maličkostmi a sympatickými charaktery. ()

IQ Tiqe

Čekal jsem pakárnu, ale začátek mě mile vtipně překvapil. Ale za chvíli se z toho vyklubala klasická „komedie“, kde jedn kámoš poňouká druhýho k hovadinám, ten se proti vší logice nechá, a přítelkyně ho pustí k vodě. Navíc z etudy s medvědem se stáví něco tak dětsky nevěrohodnýho... A to ani Mila, ani dobrá hudba (včetně Queenů) nespasí. # [viděno: extended, monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 2 | napětí 1 | pustil bych si znovu 3 ()

Carol Pifková

Vezmime si to tak, že keby miesto medveďa je tá hlavná postava človek, tak je to totálna nudná klišovitá kravina... Radšej to mohlo byť viac o ňom ako o vzťahu Johna a Lori, koho to sakra zaujíma, že či budú alebo nebudú spolu?! ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)