John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

Anderton

Keď už sú tie Vianoce a decká po celom svete dostávajú macíkov pod stromček, tak môžeme trochu nadhodnotiť. Macík totiž prekračuje mieru vkusu iba zopár krát. Myslím to tak, že je skoro celý čas vtipný veľmi nechutným spôsobom a iba málokedy je kvôli tomu nevtipný. Je jasné, čo tu Macík predstavuje, jeho prítomnosť je odrazom nedozretia jedného (a vo svete alarmujúco mnohých) nezodpovedného chlapa, ktorý sa tak nejak zasekol ani neviem, v ktorom roku života. Preto je priebeh záverečnej časti tak trochu proti tomuto vyzneniu a už sa hráme na dôležitosť kamarátstva, namiesto prijatia zodpovednosti za svoj život. Ale svojim spôsobom aj takto to funguje. Niektoré vtipy sú skutočne luxusné a tak zabudnem na odkazy na SW (zase....nečudujte sa, je to brutálna nerdovina). ()

arie

Seth MacFarlane, autor niekoľkých televíznych animovaných nekorektností, prichádza na trh so svojim celovečerným debutom, v ktorom je hlavným ťahákom opätovne verbálne nekorektný jedinec, lascívny náruživec huličských interakcií a alkoholových tripov s vizuálnou podobou milovaného plyšáka vašich adolescentných ratolestí. Ťiaha prechodu z televízneho formátu do hraného celovečerného projektu však dopadla i na snaživého MacFarlana, jeho Macík prakticky celý film nerozhodne prestupuje zo serióznejšej, vzťahovej roviny do uvoľneného, bezstarostného územia stále nedospelých tridsiatnikov. Najväčší problém snímky však nie je jeho ambivalencia, ani fakt, že namiesto celovečerného zárezu evokuje skôr ľubovoľnú epizódu priemerného sitcomu, ale jeho mimoriadne problematický scenár. Vzťahová rovina je nudné klišé, pikantnejšie vtipy trpia priveľkou nevyrovnanosťou a spájacia línia s únosom plní úlohu nutnej scenáristickej výplne. Scény, v ktorých sa na scéne neobjavuje plyšový hrdina, nútia diváka sledovať namiesto filmu konštantný pohyb sekundovej ručičky na svojich hodinkách a herecké obsadenie je až prekvapivo nevýrazné, Wahlberg je nahraditeľný hociktorým z prípadných 1001 adeptov a Milu Kunis som si po Black Swan asi pomerne predčasne zaradil medzi nádejné slečny, ktorých dominantou nie sú len fyzické dispozície. Poteší aspoň zručný naburávač konvenciíí, pre mňa doteraz úplne neznámy, Sam „Flash Gordon“ Jones, ktorého cameo je najzábavnejšou časťou filmu a krivka zábavnosti počas party strávenej s ním vyskakuje do závratných výšok. Na celovečený počin je to však spolu s niekoľkými svetlejšími okamihmi veľmi málo, preto zostáva len poznamenať, že jeden nádejný adept na účtovníka u Brumíkov dobrú zábavu nerobí. ()

Frajer42

Film mě docela mile překvapil. Nečekal jsem, že najdu zalíbení ve filmu o mluvícím medvědovi. Ovšem postava medvěda je napsána správně, v takovém charakteru si mnoho puberťáků jistě najde zalíbení a vzor. A ke všemu je ten film dostatečně vtipný, což jsem čekal ještě méně, takže celkově mohu konstatovat, že jsem v rámci možností maximálně spokojen. Rozhdodně bych neměl klidné spaní, kdybych na závěr nevytkl herecký netalent hlavní postavě Marečkovi Wahlbergovi, který na filmové plátno nepatří a vybrat si ho do komedie je obyčejný omyl. A přece jim to s medvídkem a tou ženou s velkýma očima docela funguje. Pěkné 3*. ()

Dzeyna

Hahaha! - Výborný konec! Celé je to zábavné a přitom takové vážné. Musím se přiznat, že mi Ted chvílemi lezl krkem jako úžasné a krásné Mile, která předvedla jak je dokonalá. Mark Wahlberg se moc nehodí do vážných rolí a proto ji neměl ani zde, možná bych sem vybrala nějakého více pohledného chlapa, ale nevadí. Musím uznat, že se režisér předvedl opravdu špičkově. Jedna z mála komedií, která mě za poslední dobu opravdu pobavila. Pár chyb to sice má, ale jinak myslím, že je to hodně povedené. ()

MikeCool

Medvěd co nejen mluví, ale bohužel i fetuje, chlastá, mluví sprostě a má sexuální narážky. No co to k tomu více říci. Je to film spíše pro teenagerskou kategorii, kterým příjde tento humor vtipný, ale mě to hodně znechutilo. Nechme tedy raději Méďu žít v pohádkách, kam patří. :) ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kothy

Po všech těch kladných ohlasech jsem teda čekal větší pecku. Ale není to špatné. Některé scény jsou hodně povedené. Je vidět ruka tvůrce Griffinových, např. bitva v pokoji. Mark Wahlberg je jako přerostlý puberťák docela dobrý. A Mila Kunis je okouzlující jako vždy. :) Méďa se s ničím nesere a být sprostý mu v práci jenom pomáhá. I Flash Gordon byl dobrý. Samozřejmě to končí americky. "Řekněte mi, co máte na jazyku? Chuť pindy vaší ženy. Bereme vás." :D ()

teutates

Když byl Seth mály, nikdo si sním nechtěl hrát, ba co víc? i rodiče mu dali pocítit, že je jiný… chudáček si přisnil plyšáka Teda, který se v dnešním s kaženém světě rozhodne neztratil. Ted je mály, sprostý, vulgární a to, že nemá penis vůbec nevadí, ten borec holku vojede klidně i okurkem. V každém případe, nevoďte na to dítě, mohlo by mít trvale následky docela dlouho! 7/10 I já sem kukal jak chleb z tašky a to sem pamětník. ()

Dalda

Popis bych změnil z "Komedie" na "Americká romantická komedie se svatbou na konci". Kdyby ten film někdo ukončil v půlce, možná by poměrně originální nápad s perverzním plyšákem zafungoval lépe. ()

DwayneJohnson

Originální námět, skoro žádné herecké výkony, hrozná druhá třetina filmu, ale i přesto dám čtyři hvězdy. Hlavně za mluvícího méďu, ten je totiž místy hodně vtipný a v neposlední řadě za Sama Jonese a ukázku z již téměř zapomenutého filmu Flash Gordon, to u mě nakonec rozhodlo o lepším hodnocení. ()

swamp

Ten humor Family guye jde z Teda cítit na sto honů a mě to zkrátka bavilo. Ano, já vím, že je to vlastně jenom klasická komediální romance, ale vždyť tam byl Flash Gordon, sakra! :D ()

Ant

Pane bože, takhle šíleně už jsem se v kině nebavila dlouho. MacFarlanovi první celovečerák vyšel se vším všudy a já jsem neustále končila v záchvatech smíchu. Wahlberg byl úžasně trapně vtipný a animace Teda byla vynikající. Finální joke s Lautnerem mě pak už totálně zabil. Doufám, že tímhle MacFarlane s hraným filmem nekončí. A stejně jako při Santa je úchyl jsem se škodolibě bavila tím, kolik bylo v kině malých děcek. ()

Campbell

Výborná komedie. Po všech těch násilnostech a hororech jsem se rozhodl zase pro komedii a vybral jsem dobře. Pravděpodobně nejlepší komedie za rok 2012. Nicméně i tady je sem tam naprosto zbytečná scéna která by se mohla vystřihnout. Mám rád jak se MacFarlane strefuje do šoubisnisu vkusně a trefně. Méďa si mě získal i tím jak se nebojí jít pro sprostý slovo daleko a při tom to funguje, nepadají tu nadávku bez kontextu což mě potěšilo. A Jones kterého jsem naposled viděl ve Flash Gordon? Ten chlápek je frajer. ()

predators

Už dlouho jsem neviděl tolik přeceňovaný film! Pokud vám nesednou rádoby vtípky typu hulení s medvědem, vše, co se kolem Flashe Gordona týká prožít s medvědem, prohánění buchet medvědem...jooo, plyšovým, abych nezapomněl! Vlastně, všechno se točí kolem toho plyšáka a nedivím se Kundici, že se tak ježila! A přiznejme si, kdo z nás měl jako hračku plyšového medvěda?! Ale asi jsem ty vtipy nepochopil! 40% ()

Zodd

Výborná parodie na pohádky a současné sračičky jako 'hraní' čipmankové. Geniální úvod, spousta nekorektních a vulgárních narážek, odkazů a celkově vtipů. Vulgarita je přitvrděna, padá tu spousta sprostých slov, ale vždy je v tom nějaká sofistikovanost typů napsaných výše nebo vtipy ze života ve stylu Sethových animáků. Navíc jsem rád, že v českém dabingu zvolili původního dabéra Stewieho (mimochodem obě postavy v originále dabuje sám Seth). Ale nakonec i přesto se pod tím parodováním a nekorektních vtipů uvnitř skrývá pohádka samotná jako v případě prvního Shreka, ale tento film na to doplácí víc. To ovšem ještě neznamená, že to není skvělá zábava. ()

cukorek

Je malý,hnedý, plyšový, rozpráva a predsa to nie je macko uško. Na scéne sa objavil nový exemplárny macík s menom Ted. Má mobil, rád sa zhúli, občas sa s kamarátom pobije, ale inak pracuje a má pekné dievča. Spojenie tohto povahovo neskrotného rebela a dospelého muža, ktorý si raz prisahali kamarátsku vernosť, sa dosť rozchádzalo. Humor a komické nápady fungovali, len z časti, pretože nie vždy boli jeho výroky a počínanie na správnom mieste. Na prvý pohľad pôsobil ozaj milo a aj keď sa usadil na gauč a spustil svoju prvú prednášku o živote pôsobil vtipne, ale potom sa stal "záchranným airbagom" ktorý vždy zachraňoval a odľahčoval problémy, ktoré spôsobil svojmu najlepšiemu kamarátovi. Takže dosť často prichádzali aj dramatické momenty, ktoré do komédie veľmi nezapadajú. Celkovo som sa na Tedovi až tak nebavil. Za spomenutie stál ešte konflikt na párty so šikmo okým susedom, ale inak priemerný výkon hercov to dotiahol len na 50%. ()

PetrPan

Plyšovej medvěd řekne několikrát !!! kurva ! .. a kurva o tom to je, že? Co na tom, kurva, že je to kurevsky klišovitá bezduchá blbost, ten medvěd je totiž kurva roztomilej! A přiletí , kurva, taky Flash, kurva, Gordon ! Takže kurva, to, kurva, musí, kurva bejt , kurva dobrý ! Ani piču... ()

silentname

Musím priznať, že išlo o skutočne kreatívnu a veľmi dobrú a vtipnú komédiu. Neviem, kedy som sa naposledy takto nasmial. Ted je skvelý, Mila Kunis je vo svojej role veľmi dobrá a rovnako človek vie prejaviť sympatie aj Johnovi. Za mnoho chýb si môže sám svojimi rozhodnutiami, ale vie sa z nich neskôr poučiť. Koniec koncov, najviac si uvedomíme čo máme až keď o to prídeme. A tento film to adresovať vie. ()

Arsenal83

Slaboduchá komédia. Po veľkom úspechu dvojky som sa rozhodol pozrieť si teda prvú časť, nech viem, o čo ide. Dnes už viem, že ma na to do kina nikto nedostane. Tvorcovia filmu si asi mysleli, že spojením obscénnosti, fekálií a fetu vytvoria dielo, ktoré sa zaradí medzi vrcholové komédie. A ono to, zdá sa, zaúčinkovalo na dnešných divákov, takže zarobené je. Inteligentný humor už asi málokto vyhľadáva, mládeži v kinách asi stačí, keď plyšová hračka sproste nadáva a dokola opakuje nechutnosti. 1 hviezda len za Milu Kunis. ()

LoLaa

Tyyjo, tak takhle jsem ještě nikdy neprosmála v kině většinu filmu :D Opravdu výborná, vtipná a zábavná komedie. Jsem ráda, že jsem to mohla vidět v kině. Navíc výborné výkony herců, Médi a nesouhlasím s komentáři, že "všechny vtipy byly vyzrazeny už v trailerech". Celý snímek se sice musí brát trochu s rezervou, ale já prostě nemohu jinak a uděluji Méďovi 5*, zatím nejlepší komedie roku 2012. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)