John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

tron

Macík je zbytočne dlhý, nevyužíva na 100% (ani na 80) originálny námet a občas som sa nudil a radšej som v duchu uvažoval, či má Ted občiansky preukaz, zdravotné poistenie, či si vymieňa baterky atď. Scény s Ribisim úplne mimo. Paradoxne dvojka sa mi páčila o chlp viac. ()

B!shop

Bylo mi jasny, ze tvurce mejch oblibenejch serialu nemuze zklamat a skutecne nezklamal, tohle je perfektni komedie. Humor je sice misty az humusackej, z nakejch situaci se dalo vytezit vic, ale celkove je neustale cemu se smat, aniz by fory pusobily nejak nucene a fuckovani je taky presne tam, kam se hodi. Jinak kostra pribehu nijak zvlast neprekvapi, v tomhle ohledu je to naprosto tuctova zapletka, kterou ale ozivuje super sympatickej Ted s dokonalym hlasem MacFarlanea, tudiz kazdou chvily zaslechnete Petera nebo Stewieho. Naanimovanej je taky solidne a Kunis s Wahlbergem jsou fajn, takze si fakt nemam na co stezovat, slabsich 5*. ()

movie

Pro mě osobně jako meďo-fila naprostá nutnost a filmová událost léta 2012! Mark Wahlberg mě po THE OTHER GUYS znovu přesvědčil, že by neměl hrát už v ničem jiným než v komediích! Paráda. Hodně nekorektní, takže moje štýlo! ()

Jara.Cimrman.jr

"I když uděláte díru do světa, jste Corey Feldman, Frankie Muniz, Justin Bieber nebo mluvící méďa, nakonec jste všem u prdele." Na světě neexistuje žena, který bych toleroval, že ode mě chce odehnat zhulenýho plyšovýho kamaráda. To samozřejmě nemá vliv na to, že kdyby mne Mila Kunis na kolenou poprosila, pár slov o mé mužnosti prohodila a přihodila k tomu několik křupavých bramboráčků, tak by mě k sexu patrně přemluvila. A mé hodnocení neznamená, že by mne trdlující plyšák dostal svými kousky, ale je to ocenění několika mimořádně vtipnejch scén typu souboje přestárlýho Flashe Gordona s vietnamským Mingem. Smrt Mingovi! To je snad jasný. ()

Pethushka

Tenhle film se ničím neliší od řady podprůměrných amerických komedií. Jen prostě vyměnili špekatého sprostého kamaráda za buclatého sprostého medvěda. Nemůžu říct, že bych se párkrát nezasmála, ale těch pár dobrých hlášek bych spočítala na jedné ruce. Opět ta americká jednoduchost a tuctovost, ze které už je mi špatně. ()

H34D

Velký tvůrce (mého oblíbeného) Family Guye by měl raději zůstat u dvacetiminutových, odvážným humorem prošpikovaných, jednohubek, než se zakousnout do celovečerního sousta, které nedokáže spolknout (asi je to taky "classy broad" jako Mark Wahlberg). Což o to, hlášek by se pár našlo, pohodová atmosféra staromládeneckého života dokáže uvolnit a ještě více potěší popkulturní odkazy v čele se skvělým Flashem, nicméně... Nicméně na tom nedokáže stát celý film, ne pokud má místa, která se zoufale snaží být dramatická a přitom nefungují. Samotný závěr je pak třešničkou na dortu zamaskovanou za hovno prostitutky před vaší obrazovkou - od MacFarlaneho bych takhle otravné klišé nečekal... 6/10 ()

xxmartinxx

Dvě neživé bytosti (plyšo-medvěd a poleno-Wahlberg) coby hrdinové na oko tvrdé, uvnitř však měkce vystlané komedie. Zkrátit stopáž, přidat nekorektnost, nepředpokládat, že Wahlberg zvládne alespoň tentokrát komediální roli, a měli bychom se o čem bavit... Takhle milý mírný nadprůměr. ()

Skejpr

Je to pořád jen blbinka, ale ta pohoda a přátelství jsou až nakažlivé. Žánrový zvrat v druhé polovině mi absolutně nevadí, Méďa baví tak upřímně, jak jen to jde... ()

Djoker

Ted je našlapanou komedií plnou brutálních hlášek a zároveň trošku smutnou vzpomínkou na dobu, kdy ještě mohl být produkován nekorektní humor bez právního postihu. MacFarlane dokonale zapojil oživlého medvídka do skutečného světa a žádné téma mu není cizí. Wahlberg je správné jelito a Kunis je ideální ozdoba. ()

Morien

Začátek je dost dobrý na to, aby se můj vnitřní Griffin roztetelil blahem, ale postupně si člověk chtě nechtě musí uvědomit, že vystříleno bylo poměrně brzo. A přichází dlouhé uvědomování si, že se koukám na romantickou komedii, ve které si muž uvědomí, že musí dospět, jestli nechce ztratit lásku svého života, blah. To tančící Giovanni Ribisi prostě nenapraví. Chci rozbíhavé flashbacky a zápletku třeba o výpravě za kouzelnou klející fazolí, sakra. ()

Segrestor

Úplně si dovedu představit, jak moc nesnadné bylo pro tvůrce splichtit scénář k filmu o živém plyšákovi a jeho nablblém příteli z říše lidí. V podstatě jim šlo o jediné, totiž udržet film v takových kolejích, aby byl pro všechny a tudíž - prašuľe, sypte se. Výsledek je ale ten, že film, který jinak má docela dobrý potenciál a sází na "neokoukané", doplácí na svou roztříštěnost. Jako by nebylo zřejmé pro koho film je, nebo spíš, o čem vlastně je. Z celého kouzla oživlé hračky nezbylo nic, a ten feťák, co z něj v uvozovkách vyrostl, měl být dle mého skromného názoru hlavním motivem filmu. Sice bychom v něm našli toho retarda Petera Griffina z Family Gay, ale proč ne, alespoň by byla psina po celou dobu. Anebo měli méďu nechat neživého a použít jen jako najěkou fixaci pro Marka Vahlberga, podobně jakou ji má Mr. Bean k svému méďovi. Pak by se jednalo o čistou romantiku mezi infantilním mužem, který má kurvaže problém, když místo své rachitické gothičky myslí na svého méďu. Anebo z toho mohla být jen huličská komedie o jedné brutální mrdačce na kolosální pařbě, kam samotný Flash Gordon přišel rozdat fet. No to by se smažky aspoň potrhali smíchy, když už nic. Když se to ale celé splácá dohromady, je to jen takový krapet výstřední film o obyčejných věcech. V podstatě blbost, co si budeme nalhávat. Ani vlastně nevím, komu to doporučit. ()

Gilmour93

By mě zajímalo, čím se ta sprostá, dvě a půl stopy vysoká koule vycpaná vatou nořila do svatyní Norah Jones či té moudré pokladní? Výsuvnou tužkovou baterií asi žádné haló neudělal - nejspíše hrálo roli kouzlo osobnosti.. Oplzlý pohádkový příběh, který diváky se znalostí popkulturního prostředí baví a přitom romantickými klišé, špatně vypointovanými fóry či pšoukáním nebetyčně podceňuje. M.Wahlberg je v komediálních rolích stejně toporný, jako v těch vážných a vůbec by nebylo na škodu, kdyby si s G.Ribisim prohodili role (syn Tedova únosce by tak měl alespoň na pohled genetické předpoklady stát se tím metroušským vlkodlakem, co pro vlhké klíny puberťaček bumbá proteinové koktejly). Upřímně, spíš to v hodnocení směřuje k průměrným třem hvězdám sezónní jednohubky, ale nechci si to rozházet u mocného Flashe. Co kdyby mě pak už nechtěl povozit na svém kosmickém vznášedle s falickým symbolem.. „Death to Ming!“ ()

Psema

Může být film, ve kterém se 1) mlátí děti, 2) objeví Flash Gordon a 3) zahraje Indyho motiv (a není to Křišťálová lebka) jiný než geniální? ()

robbiee

[imdb: 7.6/10] | me: Tento film predčil moje očakávania. Je to neštandardná komédia, ktorá si nedáva servítku pred ústa a vďaka tomu môže využiť potenciál necenzurovaného vtipu vo svoj prospech. Film niekoľko krát prekvapí čerstvými hláškami a humurom. Mark Wahlberg na mňa vôbec nijako nezapôsobil a jeho účasť a pôsobenie vo filme je úplne jednoduché a jednotvárne. Dialógy a scény sú však dobre napísané a práve to je hybná časť tejto komédie. A keďže som film pozeral bez akýchkoľvek očakávaní (nakoľko trailer ma vôbec nezaujal) dosť dobre som sa pobavil. No matter how big a splash you make in this world whether you're Corey Feldman, Frankie Muniz, Justin Bieber or a talking teddy bear, eventually, nobody gives a shit. ()

Mertax

Ve výsledku poměrně krotké a hlavně nevyrovnané - zase další dramedie se zabitým potenciálem./// V traileru byly nejlepší fórky. Bohužel, oplzlý, zhýralý a vulgární Macík to zvládnul jen na půl, spíš si jen hlasitě uprdnul, místo aby se pořádně vy*ral jako ta prostitutka (top scéna!). 65 % [Kino] ()

TheDarKnig

telefon a Imperial March, ucho a Indy theme, závěrečný výčet a twilight gag - už jen za tyhle tři věci by si Méďa zasloužil bezkonkurenčních pět s hvězdičkou. A opravdu šíleně zábavných momentů je tu daleko víc. Ptáte se proč tedy dávám o jednu méně? Nu, dějový plytkost se i u takhle nářezové do současné generace se opírající komedii prostě nedá odpustit. A nepomůže tomu ani nechutný, dřevorubač-like sprostý a hulící Méďa, který je naprosto k sežrání. O Mile nemluvě. Na druhou stranu závěr ve stylu dobrodružných filmů vůbec nevadil i přes tu klišoidnost. Vlastně mám pocit, že důvod, proč se nedokážu odhodlat o metu dál, je prostě čistě z celkové koncepce a žánru filmu vycházející. ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)