John (Mark Wahlberg) byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd se stal mediální hvězdou a miláčkem davů. Jak roky ubíhaly, chlupatému Tedovi zůstal jediný fanoušek – John. Ti dva si náramně notují v pohledu na život (maximální pohoda), na holky (divošky mají přednost), na práci (jen když není zbytí) a John i díky tomu velkoryse přehlíží, že okolí se na jeho soužití s méďou dívá čím dál rozpačitěji. Sežrat mu to dává především jeho holka Lori (Mila Kunis), která je sice nadmíru tolerantní, ale i u ní platí přísloví o chození se džbánem pro vodu. Takže když se ucho utrhne, dostává John nekompromisní ultimátum. Buď Lori, nebo plyšák. A tak se John ocitá na zásadní životní křižovatce, ze které vede jen jedna cesta. Nebo to tak aspoň vypadá. (oficiální text distributora)

TeeAge

|| Scenár: Seth MacFarlane, Alec Sulkin, Wellesley Wild | Hudba: Walter Murphy | Produkcia: Scott Stuber, Seth MacFarlane, John Jacobs, Jason Clark | Distribúcia: Universal Pictures | Štúdio: Media Rights Capital, Fuzzy Door, Bluegrass Films, Smart Entertainment | Rozpočet: 65 miliónov $ | Tržby: 501,790,547 $ || Výborne rozohraná komédia, ktorá ale po pólke stráca tempo. Občasné fekálne vtípky rujnujú vynikajúcu výnimočnosť námetu. Ale aj napriek tomu nadpriemerná zábava. Wahlberg dokazuje, že je univerzálny herec, tento rok už druhý krát po Contrabandu. ()

genetique

Ja by som povedal, že je priam zázrak, že takýto námet sa dokázal tak dokonale premietnuť na skvelý dej, ktorý je plný neopozeraných situácií, originálnych dialógov a netradičných zvratov, ktoré hollywoodsku mainstreamovú komédiu obchádzajú vždy aspoň na sto honov. Samozrejme nechýba divácky záver, ale aj ten bol zvládnutý tak, aby si ho aj kritickejší divák mohol užiť. Komediálnych prvkov tak akurát, potenciál mal tento film väčší, dramatická línia nebola zlá, ale mohla ostať viac v úzadí. Každopádne by bolo zaujímavé pozrieť si tento film ako priamočiaru komédiu a ako čistokrvnú drámu. Ale keď sa nad tým zamyslím, tak asi tá kombinácia bola lepší výber. 80%. ()

StarsFan

Vulgárnější komedie, která nepotřebuje, aby všechny její vtipy padly na úrodnou půdu. I přes ten jednoduchý náměť a místy pubertální humor je v ní totiž cosi velmi upřímného, vřelého a sympatického. ()

3DD!3

Výborná taškařice, silná v detailech a odkazech na věci na kterých jsem vyrůstal. Alfa a omega je tady sice fuckující méďa, ale v celku jde o klasický příběh o opuštění chlapeckých bot. MacFarlane výborně vrství vtipné scény a balí je do formátu, který přijmou masy s úsměvem a ovacemi. Škoda, že šťastně končí jenom pohádky. Kdy ty mě koupíš prstýnek ty sráčí, co? ()

Le_Chuck

Neoriginálne, ale svieže, bez slabého miesta a s pár výbornými. A dosť retro. Na to, že sa to vezie len na popkúltúre je TEDik veľmi fajny. 80% ()

hellstruck

Ted je typická romantické komedie s velice netypickou hlavní postavou. Originál neoriginál, je to plné "drsných fórů" v čele s vulgárním "cool" medvídkem, takže prostě trhák pro masy.. Nepopírám, pár výbuchů smíchu jsem měla, ačkoliv když jsem si onu vtipnou scénu pustila podruhé, už mi připadala spíše trapná a trochu jsem se styděla za to, jak jsem se jí předtím smála. Myslím, že spousta lidí při druhém shlédnutí zjistí, že to taková pecka není. Ted je tedy určitě jednorázová záležitost a přestože je Mark Wahlberg herecké prkno, příběh je šablonovité klišé alá "počkat, neviděla jsem to už nikde? protože vím přesně, co se stane v příští minutě a jasnovidec nejsem" - musím přiznat, je to chvílemi tak blbé až je to dobré. Ale pro mě je to stále okoukatelný a až příliš jednoduchý humor, který se neobejde bez hov*n, sexu a prdění. A vzhledem k tomu, že mi Family Guy připadá jako laciná rádoby kopie Simpsonů, tak jsem úplně nepřišla na chuť ani tomuhle.. (Ale konec mě dojal!) ()

Spiker01

Ty vole, mluvící méďa? Co to je, pohádka pro děti? Ani ne, tohle je ku*evsky prostej méďa. Můžete si řikat, co dělá sakra méďa v reálném světě, ale o to nejde. Jde o vtipné hlášky, ve valné většině sexistické, a bombové scény s méďou jak dává do dr*ky Marku Wahlbergovi. Když se k tomu přidá pohodová Mila Kunis, máte recept na bezva film. U tohoto filmu se prostě budete bavit a hltat každé slovo, které méďa vypustí ze své plyšové huby. Co na tom, že na konci vás čeká jako obvykle zajetý a nepřekvapivý Happy End, stejně si budete chtít pustit film znovu a znovu, a pak třeba počkáte rok a pak si ho znovu pustíte. Prostě perfektní komedie, které se ovšem dneska už moc netočí, tak buďte rádi za méďu!...100%...[13.08.2012_Cinestar_Černý Most] ()

akisha

POZOR - zřejmě obsahuje spoilery. Jé, to je bezva vtipnej nápad, jé ten méďa hulí a souloží, jé osahává někomu kozy - hlína, hm... už je to trochu nuda, téma se vyčerpává, wow, ten Sam J. Jones je ale exot, fuj, nepřehnali to s tím hovnem? hm, víc nudy, ty sprosťárny už mě tak neberou, Giovanni Ribisi je teda totální úchyl, Méďa už trochu prudí, á romantická linka, kde nabalil lůzr typu Johna kóču jako Lori?, ha vtipná scéna s výplní plyšového zvířete, tak, a žili šťastně až do smrti... Méďa se asi taky pochlapil a brzo se dá dohromady se sexy medvědicí. No, shrnuto - čekala jsem, že to bude větší vodvaz, ale jako odlehčená zábava k pivu a brku dobrý. ()

castor

Outsider dostane velkého plyšového medvěda, má velké přání, to se splní, jenže Johnovi je rázem už pětatřicet a odmítá dospět, i když se vedle něj v posteli převaluje kočka s tváří Mily Kunis. Méďa, mediální hvězda a vulgární hovado, ale vztah těchhle dvou hrdliček tak trochu brzdí. To se musí změnit, jenže k plyšákovi, který hulí, chlastá a vodí si domů kadící prostitutky, nabalili tvůrci naprosto banální příběh s romantickou vatou. Časem se okouká i plyšová troska, takže toho při vší úctě příliš nezbyde. Seth MacFarlane je za oceánem aktuálně možná seriálový bůh, ale tuhle látku ukočírovat nedokázal. Sice se s urážkami příliš nepáře (rýpá si vážně do leckoho), ale chybí mu tempo, některé momenty jsou natahované, vážnější nota nefunguje a tu a tam se sníží ke skutečně pubertálním kouskům. Monology plyšového povaleče jsou tak jednu chvíli dokonalé, samotná hračka nadává a souloží v práci, ale pak musí tvůrci přiběhnout s nudnou romancí o druhých a dalších šancích. Opravdu nepotřebuju zásadní zvraty, chci se prostě slušně bavit, ale MacFarlane mi to příliš nedopřál. Žánrový obrat naštěstí neruší hlavně díky přítomnosti opět výborného Giovanni Ribisiho coby úchylného fanouška. Nečekaná camea, ujíždění na popkultuře, bitka medvěd a Wahlberg ale jinak potěší. PS: Se samotným Markem Wahlbergem jsem měl docela problém, komediálnímu žánru by se měl při vší úctě vyhýbat!! ()

viperblade

S tvorbou Setha MacFarlanea nemám zatím výraznější zkušenosti (viděl jsem jen pár scének z jeho nejslavnějšího seriálu) ale plus mínus jsem věděl, do čeho jdu, a proto mě Ted nezklamal. Nekorektní, sprosté a urážlivé vtípky zde mají své místo, a jak to už u komedií bývá, tak některé jsou horší, některé lepší. Kdyby se na scénáři ještě více zapracovalo a kdyby Seth alespoň trochu vybočil z kolejí, které současné americké komedie dodržují jako o život, neváhal bych s plným počtem. Takhle dávám 80 % s tím, že na pokračování se celkem těším. ()

*CARNIFEX*

Za poslednú dlhú, dlhú dobu jedna veľmi, veľmi dobrá komédia, ktorá je jednoznačne "iná" aké ste videli doteraz.. Škoda, že naši "translátori" nepreložili VŠETKO ako mali. Keď to šlo v "troch" vetách, nechápem kde bol problém pri štvrtej. Mohla byť väčšia sranda. Momentálne je to, ale top komédia v kinách. Nenechajte si ju ujsť! Deti však do kina neberte, nie je to macík, akého by ste možno čakali ;) ()

D.Moore

Jaký pán, takový plyšák... Nebo je to naopak? Každopádně o takovémhle méďovi se Mr. Beanovi ani nesnilo. A mně vlastně taky ne. Od filmu jsem nečekal žádný zázrak a o to víc mě překvapil. Nedá se přitom říct, že by byl napěchovaný nějak zvlášť omračujícím humorem, ale způsob, jakým je to vše podáno, u mě zabodoval na celé čáře. Ano, vulgarismy tu jsou a je jich docela hodně, jenže až na pár výjimek mě nenapadlo říct si "Měli tohle vážně zapotřebí?" Méďa zná míru, bezednou propast trapné zábavy, na jejímž dně hnije spousta jiných takzvaných komedií, obchází velkým obloukem, řádí jako pominutý, při vší oplzlosti stíhá být nostalgicky vtipný a po hrstech rozhazovat nejrůznější narážky od E. T. přes Imperial March po Indianu Jonese a další a další (držte mě, on paroduje dokonce parodii - taneční scénu z Připoutejte se, prosím!) včetně skutečného Flashe Gordona, který na ten velký mejdan přijde osobně. Neznechucen ani tím fekálním fórem dávám čisté čtyři hvězdičky, protože jsem se vážně parádně bavil. ()

kulyk

Ale jo. Kdejaký pičoidní nápad nadchl můj vkus i v minulosti, proč by mluvící plyšový rosomák měl být výjimkou, že. Frky se urodily v množství snesitelném. Ovšem několik negativ sundavá mou (jindy extrémně štědrou, jak vědí i mladistvé romské posluchačky školy ulice z centra naší metropole) ruku z hvězdného sypače a ponechává resultát ve znění: tripl! Naprosto zbytečné červenoknižní kreace jsou důvodem jedním, fakt, že Míla Kundis mi vůbec nepřišla dostatečně erektivní, tím druhým. Šmarjá panno, působila na mě jako Brežněv s kozama a bazerovkou. Ta dylinka, kterou prznil plyšoidek svou buclatou pacičkou, stála za hřích podstatně více... ()

PinokKio

Těžko říct co chválit. Snad ten nápad s oživlým přisprostlým medvědem, co přefikne cokoliv, i když díky Hasbru nemá čím. Fajn byla postava slizouna co se umí vlnit do rytmu, kterou zahrál Giovanni Ribisi. A pak snad ještě pár hlášek z filmu. Zbytek je ohromná nuda okořeněná laciným fekálním humorem. Tak schválně .. Fuck, Fuck, Fuck .. je teď můj komentář srandovnější? ()

Hild

Moc jsem se do zhlédnutí tohoto filmu nehrnula, tušila jsem, že to nebude úplně můj šálek čaje, musím však říct, že film dopadl nad má očekávání. Párkrát jsem se opravdu zasmála a některé hlášky a narážky jsou vážně super. Hodně mě pak překvapilo fungování romantické linie, přestože je jedno velké klišé, tak díky sympatické dvojici v hlavní roli byla všechna ta romantika úplně v pohodě stravitelná a vlastně i příjemná. Problém jsem měla až s druhou polovinou filmu, už se zde začal objevovat humor, který mi nesedí a který opravdu nemám ráda, ta poslední půlhodina už mi pak přijde scénáristicky úplně mimo a přehnaná, do celku mi vůbec nezapadla. Znovu už bych si Méďu určitě nepustila, ale na jeden oddechový večer v pohodě film. ()

MMR

Dost ujetá komedie, která si nebere servítky a je směrovaná správným směrem. Velice jsem byl překvapen a dost jsem se nasmál. Jelikož jsem neviděl předtím trailer, tak jsem byl i dost překvapen. ()

Wacoslav1

Tohle je docela slusnej ulet sprostej vykourenej hlaskujici plysovej medved! neni to uplne totalni pecka obcas se najdou hlucha mista ale i tak sem se bavil velmi slusne bezva namet dost dobre vyuzitej a nejlepsi je urcite rozhovor medi z vedoucim supermarketu myslite ze mate pro tuto praci nejake predpoklady? olizoval sem pindu vasi zeny! takhle se mnou jeste nikdo nemluvil!! to bude tim ze vsichni maji v hube picu vasi zeny!!! jste prijat!!!! do prdele!!!!! ()

Davies182

Trailery toho naštěstí neukázaly příliš a na TEDa se rozhodně vyplatí zajít. Sice se jako téměř každá hrubozrnná komedie posledních let přehnaně nimrá v romantické zápletce a snímek tak má o dvacet minut více, než by bylo nezbytně nutné, ale k čertu s tím. Působivých a nehorázně legračních narážek na desítky filmů je tu totiž tolik, že na konci titulků snadno pookřeje srdce nejednoho ČSFD maniaka. Právě v těchto momentkách si je snímek nejjistější (Lautner, Aliens). Funguje zde dokonce i jinak příšerný fekální humor nebo na první pohled trapné komediální scény - co jinde selhává, šlape v TEDovi jako hodinky. Jako bonus navíc nejlepší cameo od Scotta Pilgrima! ()

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

Sprostý méďa Ted se dočká seriálu

11.06.2021

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

Nová česká komedie Kapitán Říp se představuje

05.05.2020

Už tuto neděli 10. května startuje nový český projekt od tvůrců Petra Cífky, Daniela Zemana a Filipa Brouka. Seriál Kapitán Říp bude vyprávět bláznivý příběh comicsového superhrdiny, který drží… (více)

Hvězdy ve dvojce Médi

Hvězdy ve dvojce Médi

25.09.2014

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

Berg, Wahlberg a sága o drogovém králi

02.07.2013

Mark Wahlberg a Peter Berg právě dotočili válečný thriller Lone Survivor o Talibánem obklíčené a zlikvidované jednotce amerických mariňáků, a už si brousí zuby na další skutečný příběh. American… (více)