Útok na věžák

• Velká Británie Attack the Block (více)

Producenti filmu Soumrak mrtvých uvádějí Útok na věžák, strhující, zábavné a strašidelné akční dobrodružství, ve kterém se pouliční gang mladistvých utká s invazí brutálních monster z vesmíru. Londýnské sídliště se tu mění na sci-fi bitevní pole, byty pro lidi s nízkým příjmem se stávají pevností v obležení a z bandy výrostků jsou nezastavitelní hrdinové. Centrum města se utká s vesmírem a bude to bomba. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

HellFire

Klasický britský humor o útoku mimozemšťanů, jejichž invazi zastaví parta dětí. Přesně můj film :). Jde poznat, že za filmem stály producenti Soumraku mrtvých, ten rukopis tu je. ()

GigaPudding

Křeč. Čtyřicetiletej běloch píše lingo patnáctiletejch gangstas ze sídláku. Ali G, kterej to ale myslí vážně, takže funguje tak dva vtipy z deseti. ()

SOLOM.

Joe Cornish se po Shaun of the Dead a Hot Fuzz pustil do další ulítlé komedie, která za svými předchůdci nezůstává v ničem pozadu. Scifi-hororový žánr si tak může připsat další povedený kousek, který nám tentokrát navíc pocuchá tak trochu i bránice. Kromě několika vydařených hlášek a směšných situací, se tvůrcům navíc podařila vytvořit solidní monstra, pěkně v „béčkovém“ stylu. Když k tomu připočítám i to, že atmosféra místy neskutečně zhoustne a krví se tu rozhodně taky nešetří, nemůžu si téměř na nic stěžovat. Mám rád podobné filmy, kde si tvůrci neberou servítky, vulgarita je skoro na prvním místě a hlavním hrdinou není žádný nabouchaný svalovec s bezedným zásobníkem. Tady se v záři reflektorů objeví skupinka nezletilých, kteří si rádi zahulí, mluví sprostě a mají pro strach uděláno. Žít v chudinské čtvrti není žádný med a tak se musí každý postarat sám o sebe. Když se k tomu navíc přichomýtnou pěkně nasrané mimozemské stvůry, které se s nikým neserou a nevypadají jen jako laciné digitální šmouhy, musím prostě tuto konstelaci náležitě ocenit. ()

Thomick

Jednohubka všech jednohubek; takhle rychle mi snad ještě žádnej film neutekl. --- Shadwellův vyčerpávající komentář je must-read; věru zajímavá interpretace, co stojí i za ty cca. dvě hodiny četby. :) ()

eraserhead666

To tedy fakt jako musím sám sebe pochválit, co za nudnou a nezáživnou sračku jsem vydržel dokoukat až do konce. Komedie? Kurva kde? Nevystřihli ji z mé verze? ()

Karamanlis

Coolové akčné scif-fi, pri ktorom som sa parádne bavil. Zvyčajne moc neobľubujem filmy, v ktorých stvárňujú hlavné postavy deti či adolescenti, tu mi to však vôbec nevadilo, práve naopak... Keby emzáci vyzerali o čosi lepšie (chlpaté gule so svietiacimi tlamami ma akosi nepresvedčili), tak Útok na vežiak bez váhania ohodnotím piatimi hviezdičkami... ()

ARI50

Tak běž a dej jim pedigree, mam dost tohle je film moje gusta tohle žeru a zbožňuji naše svíticí potvůrky byly výborné a naši hlavni hrdinové proste frajeři, hlášky a brutální sranda a akce byla super jen škoda že někteří mladí museli zemřít ale co už nejvíc spokojený. ()

mm13

Bohovská prča do každej partie a každého ročného obdobia! Má dokonca aj istý sociálny podtext (alebo ak chcete, akcent), ale či stoja tvorcovia na strane gangstríkov (rozhovor s hlavnou hrdinkou o jej priateľovi, ktorý pomáha deťom niekde v treťom svete) alebo je to celé vlastne o tom, že si s nimi ani mimozemská pliaga neporadí (ako si všimli viacerí komentátori), to by som neriešil. Attack The Block nie je ani taký ani onaký, je hlavne neošúchaný v tom, ako spája čistokrvnú sci-fi s autentickým prostredím, skvelými postavami a ako funkčne pracuje s jazykom a hudbou. Plus kilá humoru drsnejšieho razenia a dokonalé príšery. Chcem takého plyšáka... a ako tak uvažujem, ani pokračovanie by výnimočne nemuselo byť na zahodenie. ()

Mike.Myers

Tento film nedal prakticky do světa filmu nic nového. Film se opírá o slabý příběh se silným rozuzlením to je pravda, ovšem apokalipsa o které ví zhruba 10 lidí a ti zachrání "celý svět " .. Trošku klišé film o partě mladých teenagerů, kteří se stanou hrdiny .. Mizivých 25% ()

bouncer

Svěží. Nenudí ani chvilku, skvěle kombinuje akční sci-fi scény s komedií z londýnského bloku chudých = správný cross-over a nářez jakých by mohlo být více. ()

Terva

DIALOG - Chceš mi nakecat, že pršej vopice ? To nebyla vopice vole, ty nejsou plešatý. Já ti řeknu, co to bylo, to byl mimozemšťan......... CITÁT - Vítej v Londýně....... Zatím je to sranda, když přehlédnu převážně herce tmavé pleti, kteří jsou hodně arogantní, dá se přehlédnout i barva mimozemšťanů. Mají černou srst a nejsou moc vidět - kupodivu mi to zas tak nevadí. Pár dobrejch hlášek - jdeme lovit Gluma, to není Pokemon, zavolejte Krotitele duchů a atd - a docela slušné napětí. CITUJI - Netvor neutralizován......... Nakonec jsem to přežil a z malými předsudky se mi to líbilo. Mosses vs. Monstra je prostě jen komorní konflikt z mimozamšťanama. ()

Folpa

Můj letošní vítěz z MFF! Takhle moc jsem se už dlouho u žádného filmu nezasmál. Hlášky typu "Ta obluda je černější než můj bratranec" či "Jestli si myslíš, že je to pes, tak vyjdi ven a zkus mu dát Pedigree" nebo "To je noční můra. Všude samá tráva a žádný papírek" :D ()

moviesfan

Sice je film místy vtipný, občas drsný, ale to je tak všechno. Mimozemské zrůdy nejdou brát moc vážně a chyběla mi tam aspoň nějaká větší nadsázka. ()

JohnCZ

Po celou dobu sledování jsem měl pocit, že se dívám na nějakou slabší verzi Misfits, britský rukopis je na tom hodně patrný. Vtipné to však rozhodně nebylo tolik, jak bych čekal. Naštěstí to vyvažovala povedená akce se zajímavými, leč v prvních chvílích šíleně nesympatickými, postavami. ()

Torision

Jou tam mimozemšťani a Nick Frost, takže jsem očekával ulítlou bláznivou komedii ve stylu Soumrau Mrtvých. Ale místo mimozemšťanů jsou tu nějaký vlkodlaci, Frost má v podstatě jenom cameo a ani to není vtipný. Zato je tu spousta nepřizpůsobivejch (všichni mi přišli nesympatický a hráli mizerně), jsou tu otravný scény s přepádáváním nebo policajtama a celý to působí takovým levným dojmem. Nebavilo mě to. ()

corpsy

Ako nám asociálovia zachránili planétu. Moralitky sa veľmi nedopášete, ale aspoň sa dobre pobavíte na svižnom alien dobrodružstve, ktoré nieje rozhodne PG a nemá žiadne disneyovské nároky. ()

PauloZ

Velice zdařilé. Jakožto nízkorozpočťák opravdu povedená a efektní sci-fi zábava, která se nebojí jít po svém a budovat mix několika žánrů na dobré úrovni. Parta náctiletých fracků je zpočátku sice postavena do velmi naivní polohy a nevěříte jim zlé hochy ani omylem, spíš je máte chuť neskutečně zliskat. Postupně se naštěstí tento "defekt" maže a začnete jim přistupovat na notu. Potěšil Nick Frost a zdařilé bylo propojení ghetto fracíků s postavou Jodie Whittaker. 3,5*. ()

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

Útok na věžák se oficiálně dočká dvojky

19.05.2021

Před deseti lety přišel britský režisér a scenárista Joe Cornish s žánrovým mixem o gangu mladistvých delikventů, který musí čelit invazi brutálních monster z vesmíru v prostředí londýnského sídliště… (více)

Jak vznikla britská tajná služba?

Jak vznikla britská tajná služba?

29.03.2014

Špiónů není nikdy dost. Prakticky v každém druhém blockbusteru se představí někdo od CIA nebo FBI, nejslavnější filmový ostrostřelec má ale domov jinde. James Bond je (samozřejmě fiktivním) agentem… (více)

Černošské kladivo na Hitlera

Černošské kladivo na Hitlera

16.03.2014

Když se před třemi lety objevil v hlavní roli malé britské sci-fi Útok na věžák, nikdo ho neznal. Za svou roli byl nominován na několik britských ocenění pro hereckého nováčka roku, od té doby se… (více)

Hledá se režisér pro Star Trek 3

Hledá se režisér pro Star Trek 3

04.11.2013

A vypadá to, že studio Paramount a produkční společnost Skydance mají favorita. Ještě nedávno padala jména typu Jon M. Chu a Rupert Wyatt. První se ale zřejmě vrhne na G.I. Joe 3 a druhý, ačkoli zněl… (více)