Po roční známosti požádá Tom Violet o ruku. Ona souhlasí, avšak ani jeden z nich v tu chvíli ještě netuší, že jejich vysněná svatba je dál, než by se zdálo. Violet dostane nabídku na dvouletou stáž daleko od jejich domova a Tom, který jí chce být nablízku, opouští místo asistenta šéfkuchaře, kde měl být brzy povýšen, jen aby podpořil svou nastávající v jejím kariérním postupu. Po příjezdu do Michiganu se všechno začíná pomalu hroutit. Zatímco Tom je nucen pracovat ve fast-foodu a jeho životní sny se rozpadají v prach, Violet si užívá nové místo ve skupině vedené šarmantním profesorem Childsem. Frustrace na obou stranách přibývá, svatba se stále odkládá, netrvá dlouho a pár se rozejde. Přesto je osud svede opět dohromady... (TV Nova)

misterz

Príjemné prekvapenie. A nechápem to šokujúco nízke hodnotenie na čsfd. Ľudia, čo by ste ešte chceli? Aby tam E. Blunt tancovala nahá odzemok? Pritom ide o príjemnú, pohodovú romantickú komédiu, ktorá aj keď trvá vyše dve hodiny ani chvíľu nenudí. Takto nejak si to predstavujem. Zaujímavý dej a príjemní herci sa rovná polovica úspechu. Vo filme sa rozoberá jeden z najvážnejších problémov v partnerskom vzťahu - keď sa jeden musí prispôsobiť tomu druhému, ak chcú zostať spolu. V scenári sa pamätalo asi na všetky možné variácie a kombinácie, ktoré z tohto problému môžu vzniknúť a dej nás tak previedol cez všetky úskalia, ktoré sú potrebné na vyriešenie. Jasona Segela si ako scenáristu asi budem viac všímať, chlapec má talent. A to nehovorím o tom, že je aj skvelý herec. No a E. Blunt bola čerešnička na torte. Jeden z ďalších filmov vhodných na zlepšenie vnútornej pohody a momentálnej nálady. 85/100 ()

ScarPoul

Nie je to až také vtipné ako by som od tohto druhu filmu čakal. Hlavne ak sa pod neho podpísal Apatow. Jedná sa o ďalší scenáristický počin vyníkajúceho herca a komika Jasona Segela, kedy si znova napísal sebe postavu na telo. Film má niečo cez vyše dve hodiny a bohužiaľ prostredie ani situácie nenaberajú taký spád ako tomu bolo vo Forgetting Sarah Marshall. Tým sa dostáva film do priemernej roviny. Na druhú stranu je ale príjemný. Hercom to svedčí a hlavne sa na nich dobre pozerá. Po predchádzajúcom Stollerovom filme Get him to the greek! výrazné zlepšenie aj keď sa to jeho debutovému filmu nevyrovná. Ale ak máte polovičku s ktorou si chcete spríjemniť večer, ťažko by som vám odporučiť lepší film. ()

BoPo

Tento film je určený pre všetkých, ktorí sú večer doma. Sú unavení, ale je im ľúto ísť skoro spať. Tak si pustia túto pecku. Vydržia tak do polovice a následne navštívia ríšu snov. Majú však pre seba ráno výhovorku, lebo zaspať pri filme je vždy lepšie, ako ísť dobrovoľne chrápať pred desiatou. No pre ľudí pri plnom vedomí, je to skutočne len skúška nervov. ()

jojinecko

Škoda, že Judd Apatow (a ostatní producenti) zaspali na vavrínoch a už si myslia, že môžu všetko. 130 minút je skutočne zabijáckych a film sa naťahuje ako žuvačka a varí z vody. Tých pár scén, ktoré možno považovať za výborné sú automaticky "utláčané" množstvom vaty. Jason Segel je (bol) fajn vo formáte a lá HIMYM, ako ťahúň filmu robí len akési garde Emily Blunt (áno, som zaujatý!:). Ďalší film z radu romantických komédií, ktoré som pretrpel a hneď po dopísaní komentu aj zabúdam, že som niečo videl... ()

T2

Rozpočet $30miliónovTržby USA $28,835,528 Tržby Celosvetovo $54,588,202Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,918,857 //počet predaných kusov 64,027Tržby za predaj DVD v USA $5,419,412 //počet predaných kusov 202,104║ ústredná dvojica to ťahá čo to dá ale ten scenár je strašne rozpačitý ustrelený, raz hore raz trápne dole /40%/ ()

• Zingermanova reštaurácia, kde Tom (Jason Segel) pracoval po presťahovaní do Michiganu, je skutočná lahôdkáreň v Ann Arbor, ktorá bola otvorená v roku 1982. (misterz)
  • Téměř všechny restaurační scény byly natáčeny uvnitř detroitského podniku MGM Grand Detroid. (žvanimírek)
  • V prvních trailerech, předtím než je Violet Barnes (Emily Blunt) střelena šípem do nohy, slyšíme, jak malá holčička řekne: "Jsem Pocahontas". V pozdějších trailerech je to nahrazeno větou "Jsem Katniss" jako reakce na úspěch filmu Hunger Games (2012). Ve filmu je nakonec použita věta s Pocahontas. (..Lucas..)