Lorax

• USA Dr. Seuss' The Lorax (více)

Ted je až po uši zamilovaný do kamarádky Audrey. Jenže jeho láska myslí jen na to, jak asi vypadá pravý strom. V jejich rodné Vševsi totiž mají kytky, stromy a zkrátka cokoli, co vzdáleně připomíná přírodu, z plastu. Proto se vydává na cestu za hranice města, kde odhaluje neobyčejný příběh Loraxe, nerudného, ale okouzlujícího tvora a mýtického ochránce stromů. To se ale ani trochu nezamlouvá super mocnému majiteli místní výrobny čerstvého vzduchu. Zdejší lidé si zvykli, že se čerstvý vzduch prodává, a většina z nich už dávno zapomněla, jak vypadá opravdová příroda. (TV Nova)

stratocasta

Líbí se mi to ekologické poselství, přestože muselo vyrenderování jednoho snímku s 54 odstíny žluté, 74 odstíny červené a 18 odstíny CornFlowerBlue spotřebovat 450 W čisté energie... Navíc se vsadím, že ten animátor paradoxně nevyhodil PETku Coca Coly do správné popelnice. Je to žlutá mimochodem. ()

skalican

Pri pozrení ostatních hodnotení, prevažujúce 2*, 57%,,.. Sám neviem ako hodnotiť. Nemôžem animovaný detský film porovnávať so svetovou kinematografiou. Musí mať vlastný meter. Ak zvážim ,že je to od 12 rokov, tak nejde nehodnotiť pozitívne. Pekná ,farebná a milá rozprávka. Čo je pre mňa ,ale podstatnejšie, nesie v sebe ekologické posolstvo. Niekto to možno nazve " štvanicí na civilizaci" ,ale ja osobne oceňujem každý taký námet. Už od detstva musia deti nenásilnou formou zistiť čo je správne, dôležité. A možno aj rodičia s nimi. I keď je to umelá, farebná rozprávka, ja dám za snahu 4*. ()

Black-star

AU, au, au! Ekologické poselství zelených "Zachraňte lesy" zašifrované do tohoto animovaného kousku. Jediné pozitivum je snad stopáž samotného snímku. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak mezi kvalitními animátorskými snímky se vcelku celkem snadno ztratí! Příště méně poselství, více zvířátek a přírody... možná méně LORAXe! Pro mě zklamání za 25% ()

sarfian

Pointu berem a uznávam, ale prevedenie tejto rozprávky nemá moc čím zaujať a tým aj stráca táto pointa svoju silu a vpliv na menších divákov. Všetky deti to podla mňa budú vnímať len počas pozerania filmu a potom si na to už nikto nespomenie. VIDENÉ 1x ()

tom912

Rozhodně o něco lepší než příšerný, trapný a nudný Horton, ale pořád jenom průměr, ty písníčky jsou zlo, animace moc umělá. 60%. ()

balcazar

Animák, ktorý mal fakt obrovský potenciál, no nevyužil ho. Veľa pozitív: skvelá nadčasová myšlienka, výborné postavy, humor, ktorý však mal byť v oveľa väčšej miere, štýl zobrazenia myšlienky cez zaujímavé rozprávanie samotného Jednoráza. Veľa neutrálov: grafika - v určitých veciach sympatická, v prípade stromov otrasná, prostredie - fajn, príbeh však mohol byť zasadený do reálnejšej krajiny. A potom, samozrejme, nejaké tie negatíva: hlavným sú piesne, ktoré ak boli sprevádzané vedľajšími postavičkami (ryby, medvedíky) a boli ladené do humornej roviny, bolo to super, ak sa nimi len posúval príbeh, nahradzovali dialógy a mali vyslovene muzikálový charakter, bola to hrozná nuda. Ako vravím, škoda, pretože táto rozprávka mohla vyletieť k piatim hviezdam ako kométa, namiesto toho je len ďalším trojhviezdičkovým animákom, ktorý si síce určite ešte niekedy pozriete, no nebudete mať naň chuť každý tretí deň. ()

Hashirama

Příjemná pohádka s příjemným poselstvím, na jejíž strukturu si divák musí zvykat, která však okouzlí typickou Dr. Seussovskou stylizací a nápady. Oproti původnímu televiznímu minifilmu je to rozhodně méně vynalézavé a “divácky hloubavé”, ovšem díky tomu přístupnější pro děti, na které tento film otevřeně cílí. Proto je tu taky poměrně velká koncentrace vizuálních gagů, muzikálové pasáže a bohužel i dost jednoduchá animace, která je pro mě největším negativem tohoto jinak vtipného a edukativního animáku, jehož zaměření na mladší publikum celou myšlenku účelně zjednodušuje. Výstavba děje je lehce nezvyklá, protože volně vychází z předlohy, která na zde titulním hrdinovi tolik nestaví, a naopak se věnuje výhradně Once-Lerovi, přičemž “hrdina” je přítomen hlavně jako symbol potenciálně lepší budoucnosti. I v tomto se však nová adaptace odlišuje a staví na obou postavách stejně, čímž Once-Ler svojí rolí ustupuje do role “obřího flashbacku”. Příběh tak může působit poměrně nešikovně či neohrabaně, ale pokud je divák ochoten aspoň trochu vystoupit za mantinely prostinkého dětského syžetu (nebo zná předlohu / TV film z roku 1972, což dost pomáhá), užije si způsob, jakým na sebe obě linie přirozeně navazují. A dětem film nabídne o poznání hezčí konec. No a Lorax je samozřejmě super postava. 7/10 ()

Marty7CZ

Další dobrej zářez od lidí z týmu Já,Padouch! Nádherně udělaný, skvělá muzika, děti v kině tančili jak zběsilý, výborná zábava. Tady to ale jenom umíte nesmyslně moralizovat a kritizovat ( to dělejte, prosim vás, se zoufalým českým filmem!!!) a ne se vtáhnout do POHODOVÝHO světa pro děti... ()

danielwanderer

Nechcem byť cieľom všeobecného hejtingu, ale skúste pred každé slovo tree v tomto filme pridať "marihuana-" a pochopíte jeho neskutočnú hĺbku. A keby ju tvorcovia neplánovali, stane sa z filmu dielo, nie prorokujúce budúcnosť, ktorá nastane ak si nebudeme vážiť stromy, ale film, ktorý upozorňuje na hlúposť súčasneho sveta. 5* a keby sa dalo aj viac, pretože keď sa raz tento svet o pol storočia zobudí do uvedomelého rána, zistí, že rozprávka nemusí mať od reality až tak ďaleko. ()

DadysGirl

yep, krásná, dojemná, poučná pohádka, která se dostala i do mých oblíbených 50 shades :) Viděno v origináleadíky za to, neboť Needville se asi ani přeložit nedá... Pouštět povinně všem dětem a sázet stromy, lidi! :) ()

TommyDiamond

Lorax je jedna velká metafora. Asi ho vytvářeli nějaci ochránci přírody nebo dokonce samotní grimpís. Já Lorax beru jako průměrný animák. Příběh byl podle mě dost slabí, ale po vizuální stránce to byla doslova pastva pro oči. Docela se povedla i personifikace. Nebo asi to jediné bylo zajímavé. celkově 50% ()

viky13

Zábavný lehce muzikální animovaný příběh ,jak pro ty nejmenší ,tak i pro ty větší. +dvě hvězdičky za to ,že už malé děti tímto filmem učí ,že životní prostředí je důležité. +1 hvězdička za extra rotromilé médi a zpívající rybičky. +1 hvězdička za několik dobrých vtipů. +1 poslední hvězdička za optimistické až dotěrné písničky. ()

himor

Neviem celkom ako hodnotiť, bolo to celé nejaké rozpačité. Dej a aj úloha filmu prehovoriť do duše smrteľníka vyjde iba pre nadpriemerne inteligentných, ktorí už ajtak chránia stromy vlastným telom. Animácia vskutku pekná, vadili mi trochu divné tváre, ale niekde v strede filmu som si zvykol. Občas nejaký solídny fórik prestriedal temnú sekvenciu, čo bolo okej. Ako tak celkom priemerný animák, na ktorý asi rýchlo zabudnem...no a posolstvo je v riti. ()

Scraffy

A mne sa to páčilo. Veľmi farebný animák, so super pesničkami a dobrou atmosférou. Naviac príbeh je hravý a nenudí vás. Ja som si to užil. ()

Aragorn

Normálně bych dal 3 hvězdy, ale tento film nám přináší ekologickou myšlenku a za to přidávám jednu hvězdu ( a taky za ty naprosto super písničky - teda až na ,,Jak zlej můžu být?" - ta se mi nelíbila ). Na ekologii bychom podle mě neměli zapomínat, protože tato planeta je jediná, kterou máme. Jinak animace je skvělá a písničky jsou taky super. Co bych vytkl je možná až moc urychlený začátek filmu, kde se hlavní hrdina vypraví na cestu v prvních pěti minutách. Jinak mě film docela bavil a užil jsem si ho. ()

Knor

S dcerou jsme si tenhle animák zamilovali. Vypadá skvěle, má to chytlavý písničky, pěknej příběh a fajnovej humor. Já víc nepotřebuju. ()

Hermione02

Zajímavý film zaměřený na ekologii. Povedená animace, film ale určitě není určen pro malé diváky, protože nepochopí podstatu filmu. Krásná animace film pro děti neudělá. ()