Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

Keen.lady

Lepší než Stmívání, ale důvod k jásotu to také není. Původní příběh dost změnili, ale nevadilo to tak moc, spíše jsem se kolikrát divila, jak zajímavě události změnili, aby příběh fungoval. Obávala jsem se, jak to dopadne s démony a podsvěťany - nebyli zas tak špatní, až na ty ohnivo-lávové siluety, naopak překvapila dynamika proměny člověk/zvíře -> démon. Hudba moc neseděla, herci byli fajn (jen Zegers mi tam vůbec neseděl). Jamie Campbell Bower je k sežrání, pár kostrbatých vtípků, špetka napětí. ()

Doncek

Totálně přeplácaný film. Tvůrci tam chtěli mít nejspíš všechno co je teď IN. Vlkodlaky, čaroděje, upíry, kouzelné hůlky, hrad jak z Harry Pottera a vše završeno incestem. ()

CrazymanM

Velmi prostinké,nevím,jestli je to vůbec pro mládež,spíš pro malé děti!Natočeno celkem slušně,efekty dobré,jinak nuda,nuda,šeď,šeď!!! ()

Charlinka

Upřímně mám po zkouknutí chuť si přečíst knihu ale ne z toho důvodu jaký si myslíte. Chci vědět jestli je to opravdu tak špatný v knižní podobě jako v tý filmový. Taková smíchanina Constanina a Twilightu. Ono ten příběh by možná nebyl tak špatnej, ale ten scénář. Nevím jestli je to takhle nelogický a kýčovitý a trapný i v knize, předpokládám že ne, ale u tohohle jem se místy musela nahlas smát jak nesmyslný to bylo. Dvě hvězdy jsou spíše za výpravu a Roberta Sheehana. ()

stolista

Safra..někdy před měsícem jsem to viděl, ale už nevím o čem to bylo!!!To o tom dost vypovídá.Dokonce ani podle obrázků jsem nedal do kupy příběh..Proto slejzám o jednu hvězdu dolů.. ()

nikus120

Film ma sklamal. Knihy sú fakt dobré a aj napriek pravidlu, že knihy sú zvyčajne lepšie ako film tento film sa môže zahrabať oproti ostatným sfilmovaným knihám. Na celej čiare ma sklamalo prostredie, scenár, aj aj niektoré obsadenia. Lili Collins je len pekná tvárička na Clary sa celkom hodí podobou ale výkon dosť upadol, týmto opisom myslím aj Jamieho Bowera. Oproti Meyersovi, ktorý bol skvelý určite aj tím že hral v Tudorovcoch. Viem že prvý film filmových sérii býva zvyčajne najslabší čo sa týka rozpočtu ale Mesto z kostí momentálne patrí medzi najslabšie, ktoré som videla. Film celkom rýchlo ubehol a nedokázala som zachytiť žiadnu normálnu informáciu o Lovcoch tieňov. Ak bude dvojka určite si ju pozriem ale dúfam, že sa z prvej časti poučia a natočia niečo pozerateľné. ()

Kennedy_R

Po celkem slibném začátku děj stagnoval, atmosféra povrchní, podoba s popcornovým Stmíváním a dlouhá stopáž kvalitě nepřidala. Není to úplně k zahození, ale kniha je napínavější. ()

Domas88

Fantasy miluju a od čeho je fantasy? Aby bylo rozporuplné.. je těžké natočit dobrý fantasy a proto je musíme(my co je máme radi) podporovat :) ()

lobo87

Myslím, že i tunajších 53% je nadhodnotených. Tomuto žánru celkom fandím (nezatratil som ani mnohými preklínaný Twilight), ale toto je jeden z najslabších kúskov. Príliš dlhé, so slabým scenárom, nevhodným obsadením (okrem fešnej Lily) a s divnou mytológiou. Nakoniec som ani príliš nepochopil, o čo v tomto filme išlo. Film, ktorý si nezaslúži pokračovanie... 45% ()

fimler

To se stává že chcete něco točit a točí teto a ani nevíte co to má být!No a tady se mi to zrovna líbilo.Ani jsem nevěděl že to má 130 minut, když jsem to zjistil úplně jsem se lekl.Uběhlo to strašně rychle a vůbec jsem se nenudil!Lily Collins se začíná vybarvovat a rozhodně bude mít vydařenou budoucnost. ()

Mikecat

Krásne ženy, krásny muži, odporný démoni, dobrý vlkodlaci, všetko nasiaknuté tajomstvom, oddanosťou láskou a zradou pod aktovkou okultizmu a nadprirodzených schopností -130 min.nepretržitého deja a akcie. ()

Claire.TJ

Ale kuš ČSFD, jsou i horší věci. Nevim, jestli to není srovnáním s opravdu, ale opravdu úděsnym seriálem, ale tohle přece ušlo. Šlo to nejvýš kam mohlo se svou už tou zkrátka lehce stupidní předlohou, který se to drží relativně přesně a inteligentně z ní vybrala nejlepší citace. Oproti Shadowhunters jsou postavy relativně přesný, body za Clary, body za Jace, kterej, ač ne prvoplánovej hezoun ale spíš takovej blonďatej skeletonek, má narozdíl od toho seriálovýho nějaký charisma, vtip, a máte ho nějak tak rádi ze stejnejch důvodů, jako v knížce (plus dokud nezabrnkal první Temperák s pedálem #fujpedáldoBachanepatří, tak i budil dojmem skillů na klavírní interpretaci Bacha), za mě body i za Valentýna, kterej, jak už tu někdo poznamenal, sice trochu zapomněl, že už není Jindřich VIII., ale byla s nim švanda. Hele, pobaví to, hezky se na to kouká, narozdíl od seriálu neurazí. Je to oukej. P. S. Taky už aspoň víme, proč jsou Goldbergovy variace od Bacha tak super - odháněj zlý démony :) ()

Stranger#

Mně první polovinu filmu hlavní herečka značně iritovala, přehrávala, na kameře vypadá strnule a ten výraz s neustále otevřenou hubou... tudíž to vypadalo dost trapně. Naopak ke konci filmu už se zbrchala a nebyla hloupoučká, nechápající, vyšilující teenka. Film drží Jamie Campbell Bower, který hraje shadowhuntera výborně pocelý čas. Obsahově film solidně akční, místy naivní, tisíckrát omytá romantika... méně zajímavé, než twillight. ()

Vebloud

Předvídatelné a plné klišé. Fantasy v reálném světě šmrcnuté červenou knihovnou. Akce vcelku funguje s grafickým stvárněním démonů si někdo pohrál a dobře. Pár lekaček, ale žádný překvapivý zvrat. Všechny i ty nejmenší byly avizovány tak dlouho dopředu až to hezké není. Potenciál by byl, ale není zrovna využitý. ()

Veeria

Kdo má rád fantasy s kapkou romantiky, hemžící se různými potvůrkami a akčními scénami, přijde si na své. :D EDIT: DVD verze ve mně vyvolala daleko víc pocitů než návštěva kina. Všímala jsem si propracovanosti jednotlivých detailů, scén, práci s maskami....dle mého skvěle vybrané herecké obsazení, fandím tomuto filmu.:) (+instrumentální verze soundtracku!) ()

Khare

Nejsem rigidní fanoušek série, ale změny oproti knize mi opravdu vadily. Vytáčí mě tendence zjednodušovat charaktery tak, aby i blbý divák pochopil, že Valentine je bad guy, takže místo inteligentně podaného, i když pomýleného "chci očistit naši rasu, bla, bla" (kniha), předvede záchvat šílenství, který se projevuje tím, že střídavě mlátí své děti a střídavě je přesvědčuje, že krev není voda a když budou držet pohromadě, všechno bude sluníčkové a srdíčkové (film). WTF?! Proč změnit skoro všechny významné okamžiky knihy, a to k horšímu, když to ve výsledku k ničemu nevede? Proč z některých postav, které si šly v knize jednoduše za svým, udělat kdyby jen rozvrácené, ale především papírem šustící blbečky, kteří prvně otevřou pekelnou bránu, portál, whatever, aby si to nakonec rozmysleli a statečně zmizeli ve víru vran? Líbilo se mi, že některé scény s démony byly tak nechutné, že kdyby kolem nich nestál zbytek filmu, užila bych si je. Nelíbila se mi doslovnost mnoha scén, charakterové zprznění Valentina a rychlost a zmatenost, s jakou se střídaly jednotlivé okamžiky, jednoduše proto, že v knize byly. Promarněná šance a v knize kvalitní zápletky zahozené. PS: Proč nenacpat do prvního dílu i to, co by mělo být odhaleno ve druhém a třetím? Možná si na pokračování nevydělá, tak toho aspoň prozraďme co nejvíc! ()

Hellscuboy

Spíše zklamáním...pro mě parádní námět,kniha bude stoprdo super,lovci stínů,vlkodlaci,upíři a různá stvoření a bájné postavy...to miluju,ale takhle to zpackat,nemluvě o hlavních postavách...mimo Lenky,Lilly a Džonatana absolutně nesympatičtí,hlavně blonďák,už ne...už dost!!!...doufám že ho v dalším díle v prvních minutách sežere nějakej homonoid!!!...Nádherné bytosti...dvakrát lepší...Twílajt bohužel taky...takže asi tak a 3 * spíše za manželku. ()

david666

Čekal jsem méně trapné romantiky, bohužel nestalo se tak. Takže když pominu chvilku s Lenou Headey a vizuálně pěkně udělaní démoni na konci, je to slabota ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)