Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

MartinTerran

Film ničím moc nepřekvapí ani neoslní, příběh je takový klasický, takže nic originálního se zde nekoná. Vizuálně je to hezky zpracované, démoni, upíři i vlkodlaci vypadají dobře, takže jde vidět, že na tom se nešetřilo. Ke konci povinný zvrat a přesvědčování kdo má pravdu a kdo lže a kdo je hodný a zlý - prostě klasické kraviny. Během příběhu je i samozřejmě milostná linka. Když to shrnu tak nic převratného to není a bez dalších dílů se rozhodně obejdu. Silnější 2*. Hodnocení: 45/100. ()

Daryl.Dixon

Jestli jste někdy uvažovali, že si pořídíte rotvajlera, tak po tomto filmu možná raději půjdete do zverimexu koupit morče. Co se týče masek a efektů, tak ty byly na skvělé úrovni, což u mě nakonec přehouplo hodnocení na čtyři hvězdičky, i když časem se z něj pro mě stane asi průměr. Začátek filmu byl dobrý, hned mě zaujal, byla tam akce, ale postupně to s ním bylo jak na horské dráze, kdy jedete po rozvláčném stoupání, aby jste se najednou řítili dolů z kopce a pak zase přišla nějaká rovinka a vy čekali, kdy zase přijde něco strhujícího. ()

johnsnow

Síce od chvíle ked vyjde Valentine s portálu to už s knihou nemá spoločné nič ale v pohode. Lily je strašná kočka a dúfam,že čoskoro vyjde i druhý diel. ()

Pitryx

Kdyby si autoři odpustili to nablblé love story s následnou hádkou, nemuseli u mne ztratit tolik na hodnocení. To si mohli nechat do něčeho jiného. To to fakt musí nacpat do kdejakého filmu? To už můžu rovnou čumět na telenovely. No, tak jsem se vyvztekal, ale té scény je fakt škoda, protože jinak film moc hluchoty neměl, naopak, mělo to až do té chvíle spád i napětí. Pak se to do svého tempa vrátí a v podstatě to v něm setrvá. Efekty jsou skutečně na úrovni a mile překvapily i nápadem. Bohužel mi ani jeden z hrdinů nepadl do oka, takže tam je to u mne slabší. Něco ve snímku nebylo dokončeno, lze tedy očekávat pokračování? S některými dialogy to bylo opravdu na hraně, ale pokud se naučíte nevnímat blbiny, dá se to překonat. Celkově tedy u mne filmík moooooc dobrý a jistě mrknu znovu- A to fantasy nějak moc nemusím. ()

regentor

Nástroje smrti, no vslutku to dokoukat byla celkem dřina smrtelná. Žánrová patlanina naroubovaná na love story trojúhelník bez rozdílu pohlaví.Upíři, vlkodlaci, démoni si směle rozdávají rány u brány do jiné dimenze jak vystřižene z filmu Hvězdná brána. Lovci stínů , potomci Templářů kteří kdysi ve svaté zemi objevili grál a s ním i anděla co ho naplnil krví a dal jim dlouhověkost, používají svítící propisky kterými si dělají "sexy" tetování jsou modernizovaní čarodějové z Bradavic kteří měli jen pochybné hůlky.Prostoduchý scénář kdy snad jedinou neznámou je dodávání dalších a dalších zbytečných postav na scénu .Počítačové triky spíchnuté někde amatérským spolkem důchodců začínajícím s IT.Herci nesympatiční kdy hlavní lovec stínů je doslova odpudivý element.Adolescentní výtvor bez šarmu a vkusu pro velmi nenáročné publikum kterému stačí trocha popkornu a kérka někde za uchem. ()

Renie42

Mě se to líbilo. I když mě ten začátek trošičku nudil, ale od té návštěvy nočního klubu mě to začalo bavit více a více. ()

kirmakX6on

otřesné dialogy, ještě otřesnější herectví, efekty ušly, boje podprůměrné, klišoidní scény, absurdity (příklad za všechny: skupina kladných hrdinů je ohrožena na životě přesilou démonů... hlavní hrdinka je v poslední chvíli "zmrazí" kouzlem, které právě objevila.. a všichni čumí a koukaj, co se to stalo, včetně jí ...nic nedělaj, jen čumí a diskutují, co se stalo ...a to dělaj tak dlouho, dokud kouzlo nezačne pomíjet. Ani pak se hrdinové nevzpamatují a nevezmou zmražené démony útokem, ale domluví se tak, že většina z nich "uteče" a s přesilou démonů pak bojuje jen hrstka ..ovšem, začnou bojovat teprve až kouzlo přestalo účinkovat zcela ...to vše zřejmě jen proto, aby mohla být jedna z důležitých postav zraněna a jakože zde bylo nějaké napětí. Takovýchto scénáristických "triků" je film plný.) ...první půlka mě vůbec nebavila a měl jsem sto chutí to vypnout. Od druhé půlky se to trochu vylepšilo, ale ne o moc. 23% ()

Nathaniell

TWL, to je bourárna. :-D :-D Už dlouho jsem se tak nenasmál... Jsem v polovině filmu a začínám psát tenhle koment. Varování - SPOILERY !! Předně mě roztlemilo, že se mi pro změnu Amerika snažila nakecat, že je tý relativně ucházející tři a dvacítce patnáct... LOL - zaprvé... Další věc. A nebo spíše budu citovat: "Rodiče mi dávali k narozeninám zbraně. A pak toho sokola..." A kdesi cosi. Myl jsem u toho nádobí a napadla mě hláška: "Jo, jo. My si doma vždycky dávali k narozkám zbraně. Prej je to totalitně běžný... Já dal ségře granát. Růžovej. V deseti jsem dostal první brokovnici. V jedenácti bazuku, ve dvanácti první tank. Ve třinácti jsem dostal první mezigalaktickej křižník, v patnácti první planetu plnou nasranejch vojáků. V šestnácti první sluneční soustavu. Jo, to člověka změní... A pak mi dal otec sokola. Nevěděl jsem, že se sokoli zabíjej... Jenže jsme měli hlad. Tátu ta koupě sluneční soustavy krapet zadlužila..." Chytnul jsem záchvat smíchu. :-D :-D Pak přišlo na skleník, o kterým tady píše můj kamarád - Gogo333. A má pravdu: Romantický rekvizity, klišé a kýč. Tady vidím podobnost ve Stmívání. Prostě - patnáctku který je 23 a chová se divně, sbalíte na svítící kytky. :-D A přesně tenhle fakt mě zase naprosto nekontrolovatelně roztlemil. No... a pak se zápletka zkomplikovala, přišlo (málem) na švédskou trojku a já se tlemil zas. Asi to nebyl účel, ale mně to nevadí. :-D :-D Smích je přece zdravej. Pak tam bylo odkládání zbraní... TWL - malej muničák. Hraní na klavír - místo kde zjišťujeme tupost hlavní hrdinky, která si nevšimne, že něco není v pořádku... Naštěstí se ukáže Symon a bací babču lopatou. ("Vypadal jsem normálně do chvíle, kdy mě bratr Kasius Bacil lopatou..." Malý Nicky - Satan junior)... inu - Další výtlem. :-D :-D Chvilku se to tvářilo vážně. Ale pak přišlo na scénu s tou zmutovanou holkou a psem. Ano, Siriusi. Chyběl jsi nám. :-D :-D :-D Mimochodem - satanský pentagram se dělá bez kruhu. Kruh slouží jako obrana před démony... Blbci... A vlastně mě bavily i jména - Valentýn a Jonatán. Jeho jméno je ale prej Weiland - Alien ? Že by odkaz ? Pak příbuzenský vztah - bratr a sestra, otec, syn ("Luku, jsem tvůj otec...") jako ze Star Wars... :-D Tak jsem se smál zase. :-D :-D Pak se film zvrhl do klasicky nepřehledné bitky. Ne moc dlouhé... Tak akorát na to aby si člověk řekl, že tohle se opakovat nemusí... Rodinný záležitosti - mít všichni v ruce bouchačku, nemělo by to chybu... :-D :-D :-D :-D Apropo: Ještě někdo věří, že je tý holce 15 ? :-D :-D Na řadu přichází duel mezi otcem a synem. (jo zase jako ze Star Wars) Jonatan ukazuje, že ne vždycky je ve formě dost na to, aby hrál na piáno. :-D :-D TWL, čekal jsem useklou tlapičku. No, nevadí. Sečteno podtrženo - uhodl jsem 3 hlášky... Film je zbytečně dlouhej a konec strašně natahovanej. Děj je o ničem, o čem jsem už něco lepšího neviděl. Vlastně je to jen zplácanina všeho možnýho i nemožnýho... Název slibuje hodně, ale výsledek stojí relativně za h..vno... 1* za to že jsem se zasmál. Jenže za dvě hodiny ne tolikrát, kolikrát bych chtěl... Někdo se možná nechal připitomět diskantskýma upírama nebo rádoby pěknýma holkama... Jenže má kráska je prostě mnohem krásnější, takže jsem v tomhle směru kýči-odolný. :-) () (méně) (více)

IZFNP

Toto je proste film nevyhovujúci mužskému publiku. Nie len preto, že je to neskutočná, bezhraničná a nesúdna romantika, ale tiež pre to, že je skrátka hlúpučký. Ale ako čitateľka knihy a teda pozorný vyhliadač noviniek som vedela, do čoho presne idem, a presne to sa mi aj dostalo pred oči. Celkom dynamické, sympatické, sladké a romantické rozprávanie peknej holky, pochmúrneho, hláškujúceho chalana a všetkých ostatných v pozadí. Hlavným mínusom je debilný scenár. Plusom je fakt, že všetky postavy sú dobre obsadené. Rhys Meyers, miláčik Sheehan a tradične presvedčivá Headey pri tom vyčnievajú dostatočne, aby divák nemal pocit, že sleduje len patálie ústredného páru. Efekty to malo celkom slušné, dej poväčšine bavil, soundtrack nevadil a čitateľku vo mne MI:CoB uspokojil na výbornú. Tri hviezdy sú zaslúžené a postačujúce - keďže film vysoké ambície nikdy nemal, nemal ich ani ako dosiahnuť. ()

Kapikova

Snad největší zábava, jakou jsem si kdy v kině zažila. Tolik WTF momentů jsem ve filmu pohromadě neviděla už dlouho... Jako, nechápejte to špatně, ten film má sotva na ty dvě hvězdičky. Ale zábavy z toho, jak je pitomý, si u něj užijete nejmíň za 5. ()

freddyreddy

Tak trošku slátanina všeho možnýho. Od teplých Shadowhunterů, přes napodobení Sajrat ságy (Vlci vs. upíři), mejdany pro vlkodlaky, upíry a čaroděje, po zabijení maskovaných policajtů (MIB) až po incest. Působí to na mě spíše jako dobrá parodie, než špatnej film, který je myšlený vážně.Snažím se být shovývavý, ale nebylo to nic víc než průměr. Těch 130 minut strávených v kině nijak nelituju, příjemně jsem se bavil a hlášky byly skvělé, byť tomu nedám víc jak ***. ()

mata77

Mohol to byť celkom dobrý film. No, možno. Celé to ale padá na trápnom scenári, podotýkam od začiatku, až do konca a zbytočne natiahnutom deji. Jediné, čo ma ako tak dokázalo zabaviť, bolo niekoľko bojových scén a kontrast anglického a amerického akcentu. V kine pravé utrpenie, ach jaj, išla som domov ako zbitý pes. 30% ()

HaniRM odpad!

Člověku, který tohle přirovná kvalitou k Harrymu Potterovi nebo Panu prstenů, bych navlíkla na ruce palčáky bez palců, aby tu nemohl psát takové bludy ... Film je naprosto o hovnu ... Nápad se může zdát dobrý, ale po prvních patnácti minutách ztrácí jakoukoliv logiku a děj ... slátanina ... ()

G-Athame odpad!

A jak ja se tesila na dalsi fantasy! Hruza, zklamani, bez zazitku ... momenty u kterych si pri sledovani filmu reknete COOOOZE? jsou tady divakum podavany jen tak nezajem mezi reci, nehlede na nezajimaveho hlavniho hrdinu lovcu stinu a radoby vtipne dialogy ... myslim si, ze se z toho dalo vytezit mnohem vic, ikdyz knizni predlohu neznam. V prubehu filmu jsem se rozhodovala mezi * a **, nakonec bohuzel za me odpad! ()

BadExHuman22

Na Mortal Instruments jsem se hodně těšil, možná až příliš moc. Očekávání to do jisté míry splnilo, ale u některých scén jsem se dost nudil. Takové Twilight s lovci démonů. Předvídatelný příběh a některé postavy byly nezáživné. Za mě 70% ()

j@hn odpad!

Tvajlajt sajrajt! Jinak to blonďaté hnusné něco museli hledat hodně dlouho, páč tak hermafroditní není ani Marilyn Manson na svejch nejlepších bookletech :-D ()

StormyWhispe

Ja neviem... niežeby som bola vyslovene sklamaná, ale nadšená tiež nie som. Knihu som čítala, veľa vecí povyťahovali aj z ďalších častí, čo bolo podľa mňa zbytočné a šlo to na úkor kvality. Film sa tiahol a má stúpavo klesajúcu tendenciu. Perfektné scény nabité napätím a akciou striedali tie nudné, ktoré mal človek sto chutí prekliknúť. A samotné vyvrcholenie bolo... no... zííív... ehm, kde som skončila? Aha... Úúúúplne nevyužitie postavy Magnusa, ktorý vyslovene ťahal pohľad. A akokoľvek mám rada Meyersa, občas mi jeho šialené pohľady prekážali. Bol by skvelým Valentínom, vážne bol, ale i scenár sa minul s účinkom. Čo už. Som zvedavá na pokračovanie. Ak sa s ním tvorcovia popasujú lepšie a uvedomia si úplne banálne chyby, ktoré urobili pri jednotke, mohlo by byť dobré. Aj Mesto kostí malo nábeh na niečo úžasné... bohužiaľ, nevyšlo im to. ()

wallax

Knižnú podobu nepoznám, takže k tomu sa môj komentár nevzťahuje. Musím si zakázať pozerať filmy kde hlavnú úlohu hrajú teenageri. Lily Collins bola zlatučká (a o 1000% lepšia ako tá pizda beztvará neherečka Kristen "kamenný xicht" Steward) o tom pokoj a aj celkom dobre hrala a rola naivnej dievčiny so zvláštnymi schopnosťami jej padla ako uliata. Doslova ma nasralo správanie pubertálnych do Clary zaľúbených chlapcov (to sa fakt urazili na takú kravinu alebo to len tak zle hrali?). Otras...to skutočne všade musia pchať Twilight romancu alebo to tam vidím len ja? Otras. Film s dobrým nápadom ktorý sa dal vyšpičkovať oveľa ďalej ako sa podarilo. Efekty na slušnej úrovni, celkom rozvitý dej ktorý nám poodhaľuje začiatok zdá sa celkom slušnej ságy...ale tie romantické sračky si mohli odpustiť. Prvá polovica filmu v očakávaní bombastického deja a vetvení príbehu, druhá polovica rýchly spád, "srdcervúca" romanca a titulky. Sakra...tak ma tie srdiečkovské scény rozhodili, že miesto vnímania deja som mal chuť si ísť zmerať cukor a našľahať sa inzulínom aby som to do konca vydržal. Otázky ktoré mi chodia hlavou: Načo tam boli vlastne tí chlpáči lykantropi? Čo bolo to červené svetlo ktoré svietilo k oblohe a načo malo slúžiť? Fakt som taký nepozorný alebo si to len neviem dať dokopy? Nabudúce by som si mal klepnúť klávesnicou po prstoch a hodiť si diskom (HDD) do hlavy než by som mal pozerať takýto výplod. PS: Určite ale lepšie ako tá pakárna Twilight. Decká, zmažte ságu Súmrak, Hollywood vám točí ságu Nástroje smrteľníkov. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)