Mortal Instruments: Město z kostí

• USA The Mortal Instruments: City of Bones (více)

Clary je obyčejná patnáctiletá holka, která žije v New Yorském Brooklynu se svou mámou. Má poklidný život jako ostatní, až do okamžiku, kdy se večer v klubu stane vražda a ona je jediná, která ji v zaplněném klubu vidí. Tělo zavražděného se navíc hned vypaří. Clary začne vidět to, co ostatní ne a slyšet to, co ostatní ne. Hned na to po náhlém a nevysvětlitelném zápase s podivným stvořením zmizí i její máma. Při pátrání po ní začíná Clary odhalovat temná tajemství o skrytém světě stínů, který odedávna existuje hned vedle toho našeho. Potkává bojovníky – Lovce stínů - napůl lidi a napůl anděly, kteří po staletí plní roli strážců a ochraňují lidstvo před dalšími obyvateli jejich světa. Před vlkodlaky, upíry a dalšími démony a silami zla. Tváří v tvář všem legendárním tvorům hrůzy se Clary přidává k Lovcům stínů a objevuje v sobě odvahu, sílu a schopnosti, o nichž neměla dosud nejmenší tušení. Stojí před ní úkol najít dávný pohár, jenž by měl být klíčem k nalezení její mámy. Zjišťuje, že její máma také bývala Lovcem stínů a ona sama do skrytého světa démonů a andělů patří. Clary a její noví přátelé a spojenci navíc zjišťují, že čelí hrozbě, která může rovnováhu mezi dobrem a zlem převážit na stranu temna. (Bontonfilm)

MaaaR@

Je to ptákovina, o tom žádná. Ale možná proto, že na podobný věci moc často nekoukám, možná proto, že jsem byl v nějakym zvláštním rozpoložení, korespondujícím s atmosférou filmu...nenudil jsem se. ()

kamisu

Jako člověk neznalý knižní předlohy, jsem měla pocit jako bych naskočila do rozjetého vlaku a nikdo mi za celou dvouhodinovou jízdu neřekl, odkud jedeme a v podstatě ani kde nakonec skončíme. Cesta sama o sobě byla akční, napínavá a scénáristka (či autorka?) se se svými dialogy, založenými na one-linerech, trefila přímo do mého stylu humoru. Film měl hodně potenciálu a je škoda, že ho tvůrci neuměli lépe využít, přestože k tomu měli všechny prostředky - od herců až po zápletku. SPOILER - a upřímně doufám, že Jace a Clary jsou sourozenci, protože to by bylo asi nejvtipnější vyřešení milostného trojúhelníku, co jsem zatím viděla - SPOILER ()

Ashar

Nechápu, když někdo něčemu nerozumí, že to odstřelí jako odpad! Je to skvělý film a pokud má někdo IQ houpacího koně ať si nevybírá náročnější filmy na pochopení a raději čučí na dementní komedie pro retardy! ()

david10166

Přesně tak, taky jsem se toho bál, ale píčovina to není, dávám 50 %. Koukám, že bude dvojka, tak se bojím, aby z toho nebyl průser jako dvojka Percyho Jacksona. ()

Gogo333

Původně jsem si to pustil jako pozadí k práci, ale začátek mě chytl, takže jsem skončil sledováním. Do půlky filmu to bylo fajn, pak přišla scéna ve skleníku a přestalo mě to bavit. Až pak závěr zase ušel. Herecké obsazení je pěkné jak hlavní role, tak vedlejší. Spousta známých tváří. Celkově to nebylo špatné, jen škoda té druhé polovičky filmu. 60% ()

HArna

Někdy dost naivní a srovnání s Twilight-ságou tomto případě příjde vhod. Pro teenageri film jako dělaný, ale pro mě je to moc povrchní, druhá půle po nástupu Meyerse je dost podprůměrná. Kvůli druhé půli jsem to skoro ani nedokoukal. NEDOPORUČUJI!!! ()

peetriss

Nevím, zda je tak špatná již samotná předloha nebo až její přepis do scénáře, ale tak přeplácaný a přitom fádní příběh, aby člověk pohledal. Dalším kamenem úrazu je velmi špatná režie Haralda Zwarta a o nic lepší herecké obsazení, které je scénářem nuceno ze sebe sypat přihlouplé dialogy, nemluvě o tvorbě atmosféry, která vlastně ani není. Pochvalu zaslouží snad jen tvůrci vizuálních efektů, kteří jediní mě dokázali udržet u filmu až do konce spolu s krásnou Lily Collins, přestože ani ona se zde neshledala s nikterak kvalitním hereckým projevem. Mortal Instruments je pouhým konzumním výplachem bez hlavy a paty plným příšerek, upírů, čarodějnic a bojovníků, a kopírujícím dříve mnohokrát viděné. 30% ()

vander19

Nízke hodnotenia na CSFD ma odradili ísť na tento film do kina. Myslel som si, že je to vážne bullshit, ktorý si nezaslúži tak skoro moju pozornosť. Aká veľká chyba bola spoliehať sa na CSFD. Evidentne väčšina užívateľov vôbec nevie oceniť kvalitné fantasy a nemajú zmysel pre niečo medzi nebom a zemou. Práve však ja tieto veci milujem. Tvorcovia zmiešali do kopy mix vlkodlakov, čarodejníc, upírov a démonov a vznikol z toho fantasy zážitok. Prvých 15 minút bolo maximálne gradióznych. Som si vravel, že nie je možné, aby si film udržal takúto výkonnosť počas celého deja. Ale dokázal to. Určite našli sa aj slabšie miesta, ako napríklad prekvitajúca teenage láska (neviem načo je to dobré pchať do každého žánrovo podobného filmu). Alebo možno slabšie záverečné súboje, ale aj napriek týmto faktom ma to strašne bavilo a začal som ľutovať, že som si to nepozrel v auguste na plátne. Vynikajúcu prácu odviedol Zwart réžiou a Örvarsson svojou hudbou. Zobrazenie pochmúrnosti mesta zohráva zase veľkú časť pri atmosfére, ako aj dobový dom Shadow Hunterov. ()

Mauric

Z počátku slušně vypadající akční fantasy navnadí a poté uvrhne do tragické dějové změti, nad jejíž rodinnou zápletkou kroutí hlavou i Darth Vader. Scénář působí silně zalátaným dojmem (nevzpomínaje spoustu nelogičností) a divák se každých pět minut ocitá v nechvalně známé situaci "počkej, tohle jsem už někde viděl". Pár zajímavých nápadů a slušná exekuce z režisérské židle jsou bohužel málo. ()

lucijelucije

Hm..nelíbí se mi, že v poslední době, ať je natočen jakýkoliv film, (ve kterém hraje holka, nebo kluk, kteří mají nadpřirozené schopnosti, či jsou vlkodlaci, upíři, nebo andělé smrti), je neustále přirovnáván k filmu Twilight..Stmívání bylo stmívání..A Beautiful Creatures je Beautiful Creatures, a Mortal Instruments je prostě Mortal Instruments.. Není to bůhví jaká sláva..Ale není to ani žádná pohroma..(najdete tady nějakou romantiku, boj, napětí, i humor..)Tyhle fantasy filmy pro mě mají jakýsi náboj, a když už to není pořádná kvalita, alespoň se podívám na něco nového, a nápaditého..což nemalá většina snímků postrádá..A vůbec..v poslední době by se dalo o kvalitě filmů diskutovat.. ()

Sufferer

Vo všeobecnosti sa na Nástroje smrteľníkov nepozerá vôbec špatne. V prvej polovice si vskutku rezko vykračuje a šikovne obchádza väčšie mláky s nelogickým konaním postáv i klišé a výrazné spojitosti s Twilightom. Akonáhle sa preklopí do polovice druhej, problémy scenáristickej zlátaniny i ľahko predvídateľných zvratov dramaticky vyplávajú na povrch. Lenže, svetu div sa, ono to stále ako-tak drží pohromade. Keby minúta nestriedala minútu tak svižne, zostal by som na dvoch, tak sú to chabé tri. ()

Prochy38

Já nevím, nemůžu si moc pomoct. Dobrý námět, nic extra originálního, zvláště dnes, kdy Twilight a podobné plní kina.... Takže ono je to asi i celkově směrované na dívčí 12-16 leté publikum. Budu asi moc kritický, ale ono těch kladů moc nebylo. Příběh zajímavý, ale ubitý nedostatky. A to: L. Collins je krásná holka, ale to nemůže s tím obočím, které z ní dělá dost divnou holku, něco udělat? Tady jí ještě obarvěte vlasy, aby to vyniklo, škoda!!!! Nechápu, proč se tomu upsali J. R. Meyers a třeba L. Headey.... Nevím no.... Těžké zklamání. Je to uječené, nereálné, divné.... slabé. ()

Angelino

Upíri už pre tínedžerov nie sú in, tak je tu pokus o hru na démonov a lovcov tieňov. A spĺňa to všetky prvky povinnej jazdy zameranej na teenage. Škoda. ()

Mirah81

Musím se přidat k několika komentářům které jsem si přečetl.Zhruba první půl hodina vypadala fakt zajímavě,atmosféra filmu mě docela chytila a byl sem upřímně zvědavej jak to všechno bude pokračovat,ale pak už to šlo s filmem z kopce.Neznám předlohu,tak nevím jak to v ní bylo popsáno a vysvětleno,ale film obsahoval plno nelogičností který mi fakt vadili a podle reakcí sem nebyl rozhodně sám.Proč nerozsekat znehybněný démony když můžu počkat až se proberou a natrhnou mi riť?A pokousaný vylepšený kamarád je zřejmě taky v pohodě,asi žádný pohádky o upírech do té doby neslyšela.No a to je jen pár z nich.Celkově mě ten příběh pak přestal bavit a to měl našlápnuto fakt dobře.Aspoň že to z mého pohledu zachraňuje neskutečně sladká Lily Collins,na kterou je až na pár scén radost koukat. ()

Adam_Musil

Znovu si kladu otázku, zda zdejší uživatelé zase nehodnotí jiný film nebo zda snad nepožili před zhlédnutím nějaký halucinogen. Beru jako fakt, že scénář je velmi hloupý a to oslabuje snímek nejvíce, a je zřejmé a mrzí mě, že byl vytvořen tak, aby oslovil hlavně náctileté. Podobnými, podle mě ale kvalitními fantasy, které tímto způsobem na scénáři ztroskotaly, jsou např. "The Sorcerer's Apprentice", "Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief" nebo "Seventh Son". Je zde však mnoho pozitiv, za která bych snímek umístil do červených čísel. Chválím vizuální efekty, to je v dnešní době věc, bez které by se už jen opravdu kvalitní fantasy mohlo obejít, a dále velmi dobře zvolenou, sympatickou herečku Lily Collins v hlavní roli. Tomuto filmu strhávám tedy hvězdu opravdu pouze za nekvalitní scénář, protože jinak by se vším ostatním dokázal vyrovnat i např. Harrymu Potterovi. Mě zkrátka fantasy tohoto typu baví a docela mi v poslední době ve filmovém průmyslu schází. (80%) ()

Mikeel

Trochu Underworld v teen pojetí, nasáklý pořádnou dávkou romantiky ze Stmívání. Naštěstí tady ale upíří na slunci nezáří a vlkodlaci nechodí svlečený do půli těla! :D Těch zvratů bylo na jeden díl až moc, ke konci to trochu připomínalo jižanskou telenovelu - "Jsem tvůj otec, José. Stejně jako tvůj Anno Mario. Oba jste moje děti, tak zapomeňme na to, že jste skoro měli sex. Bez toho by to přece nebyla pořádná Hra o trůny, když už v obsazení máme i Cersei!" :D ()

Phorbo

Poslední dobou, jako kdyby se roztrhl pytel s filmy které si jsou hrozně podobné, nebo něřím na sebe nějak ukazujou. Beru že to třeba je knižní adaptace, ale když takových sakra podobných kusů bylo, tak proč se do toho vůbec režisér pouští? Nebudu to brát až tak pesimisticky. Film veskrze nepřináší nic nového. Démoni, upíři a vlkodlaci a nějaká banda frajerů, kteří akorát tak umí máchat mečíkama. Mě se mečíky líbí, takže to je jedno velké plus, a navíc jich tam bylo docela dost, v kombinaci s plamenometem, och proč ne. Otázkou mi zůstává co pak Sheehan dělá s kousnutím od upíra? Pochopil-li jsem to dobře, když mu to tam slečna Collinsová utírala nebo co dělala. To mu jako nevadí, že pak chodí po slunci a bez problému nabere stopadesáti kilovou černošku a prostrčí ji s dveřmi když samotný Sheehan má tak šedesát kilo? A vůbec nikomu to nevadí, všichni jsou v pohodě, a nikoho nic nese*e. Chtěl jsem dát tři hvězdy, ale dám dvě, když si uvědomím, že to takový terno rozhodně nebylo. ()

Twilight sága se vrací

05.05.2013

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)