Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

TominoLa

Tohle byl herecký koncert pánů Douglase a Damona. Už kvůli nim stojí za to vidět tohle životopisný drama u, kterého je moc velké teplo. :)) Steven Soderbergh opět palec nahoru. ()

togaf

Michael Douglas byl skvělý, Matt Damon také, ale co bylo naprosto úchvatné a dechberoucí byl make-up, Michael Douglas jako Liberace vypadal jako člověk! A co víc, vypadal jako člověk, který bude ještě nějakých dvacet let žít! Nic proti panu Douglasovi, ale v reálu nevypadá ani na jedno. No zkrátka Liberace je skvost. ()

Dont

Dvě herecká esa v rolích milenců v životopisném příběhu legendárního klavíristy sedmdesátých let. Na to si vzpomenu, když někdo zmíní tento snímek. Michael Douglas je opravdu jedinečný. O mnoho víc toho ale bohužel ve mně nezůstalo. Jaký to vezme konec, se dalo tušit dlouho dopředu a kromě fetování, muchlování se, několika plastik a nekončících hádek se toho vlastně moc nestalo. To je největší problém filmu a zároveň možná i jediný. Je natočen skoro bezchybně, ale ničím nepřekvapí, ničím nenadchne. ()

Aleee89

Můj druhý Soderberghův film v relativně krátkém čase. Liberace! mě bohužel nebavil tolik jako letošní Vedlejší účinky, i když téma to bylo navýsost zajímavé. Michael Douglas byl skoro k nepoznání a Liberaceho zřejmě dobře vystihl, Matt Damon rovněž neumí být špatný. Snímek má zajímavý vizuál a lze ocenit i to, že se nebabrá v celého Liberaceho životě, ale vystihuje jen jeho nejdůležitější část. Jenže přese všechno se táhnul a neupoutal mou pozornost tak, jak jsem si představovala. ()

Lord.Jim

Michael Douglas je tak rozkošnej, že bych mu dala pusu a adoptovala si ho jako domácího mazlíčka. A nikomu bych ho nepůjčila :-) ()

tufr

WOW!! Michael Douglas za tuhle roli na Hrad!! Povedený i CZ dabing...řekl bych, že Štěpnička se v tom taky dobře vyřádil. Damon skvěle doplňuje. Liberace byl zjevně extra super třída klavírista i debil a tenhle film to dobře obojí zmapoval. Po Dannyho parťácích 3 asi nejlepší Soderbergh. 85% ()

berusche

Životopisné filmy jsou tak trochu na jedno brdo. Vždycky jde o někoho, kdo slavný byl a většinou už nežije, vždycky mají stejnou logickou výstavbu, vždycky je v příběhu někdo, kdo jej táhne za citový konec, a vždycky doufáte, že to dobře dopadne. Je vcelku jasné, že není podstatné, jaký závěr bývá, ale podstatné je, jak si s tím režisér, potažmo herci ztvárňující původní reálné osoby, poradí. A já musím říct, že jsem se skvostu dlouho vyhýbala, abych nakonec usoudila, že tady tedy herecké výkonu předčí cokoli, co jste si původně představovali. Vskutku mistrný výkon Douglase a Damona mě osobně uchvátil. Takže se v jejich světle dá zvládnout i tak trochu se táhnoucí děj. ()

easaque

životopisný snímek slavného výstředního pianisty, který je zajímavý zejména svou výpravností. A z jeho života si vybírá jen jeho poslední období, které bylo asi nejkontroveznější. Je to hezká studie namyšleného, sebestředního a arogantního sobce, který však opravdu UMÍ a svou popularitu si zasloužil. Film je natočen poutavě a tak udržel mou pozornost bez problémů až do konce. Můžu ho doporučit zvídavým divákům, zejména pokud mají v oblibě celebrity a gay témata. [ PŘÍBĚH: 2 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

(mOnkey)

Když jsem se nedávno kdesi dočetl, že více než čtyřicetiletý Matt Damon má hrát v tomhle snímku šestnáctiletého kluka, připadalo mi to absurdní. Světe div se, on se s tím nakonec popral na jedničku (přičemž jeho postava v průběhu filmu stárne, takže maskéři mohli postupně odkládat ty omlazující krémy, vyhlazovače vrásek a tuny líčidel nebo čím ho to patlali). Od začátku ho ovšem zastiňuje jeho herecký kolega Michael Douglas, který je prostě vynikající. Ty jemné nuance hlasu, drobná gesta, k tomu výstřední kostýmy zářící všemi barvami, za to by se nemusel stydět ani Dan Nekonečný. U jiného druhu filmu by mohl být Douglas lehce nařčen, že vytváří karikaturu gaye, že často až teatrálním uchopením své postavy zosobňuje zažitý stereotyp, podle kterého musí dávat každý homosexuál svou orientaci ostentativně najevo. V případě Behind the Candelabra mu nikdo nic takového vyčítat nemůže, poněvadž se jedná o příběh inspirovaný skutečným životem skutečného člověka - pianisty Liberaceho. I když jsem si jistý, že tohle jméno většině diváků z našich končin - včetně mě - nic neřekne (a kdoví, jestli o něm dnes mají povědomí řadoví Američané, kteří jeho slávu nezažili), zároveň jsem přesvědčený, že Douglas nenechal nic náhodě a svoji postavu řádně nastudoval, aby ji byl schopný ztvárnit podle svých nejlepších možností a schopností. P.S. Když už nám tu hraje ten Michael, jsem jediný, kdo v té Damonově zmínce o ďolíčku na bradě vidí narážku na Kirka Douglase? ()

M.i.k.e

nebýt výborných Damona a Douglase a faktu,že je to celé děsně gay,jednalo by se o lehce zamněnitelný životopis se kteroukoliv podobnou osobnosti.Je až s podivem,že životy všech těchto mnohdy excentrických osobností měly podobné vývoje...70% ()

Martin741

Reziser Soderbergh natocil spatny film -biografiu o slavnom pianistovi menom Liberace. Do roly Liberaceho sa dostal Michael Douglas /Lovci Lvu/ a do roly Scotta Thorstona zase Matt Damon /Bourne trilogia/. Douglas vie hrat, takze o hereckych kreaciach sa dalo hovorit. Horsie to uz bolo s mojim oblubenym Mattom Damonom, ktory hrat nevie. Co film posuva do nevyrazneho priemeru, je aj absencia vyraznejsej dejovej linie. Film ma cez 110 minut, zaujimavym je zariadenie Liberaceho vily a rezia Soderbergha. Dialogy obcas na urovni, obcas dementne, a Matt, hoci ho mam stale rad, ma tymto filmom sklamal. 5 % ()

Aljak

Nikdy som o nikom s menom Liberace nepočul, tak som netušil, kto je vlastne tento človek zač. Ale jeho životný príbeh ma veru moc neohúril. O excelentných výkonoch Michaela Douglasa a Matta Damona v hlavných úlohách niet žiadnych pochýb, ale to na skvelý film veru nestačí. No a sledovať povýšeneckého gaya ako si do svojho života privlastnil mladého sexuálneho otroka - neviem ako vy, ale vo mne to skôr vyvolávalo znechutenie. Na konci sa to trochu vyvŕbilo aj do dramatickejšieho žánru, ale aj tak to bol pre mňa obyčajný priemerný film, a dosť nevkusný. ()

bourec

Moje drahá máti to chtěla vidět,tak sem zasedl k tv s ní.Věděl jsem,o čem to je,ale prostě se to nedalo.Nuda,kterou ve filmu vytvořili dva oblizující se teplouši,byla vysoko nad mojí schopností něco dokoukat,Dokoukanej film by rozhodně znamenal vodpad,ale já nebudu hodnotit. ()

Streeper

Nechala jsem si tenhle film z filmové výzvy na později, protože jsem se bála jak dokáží Michael Douglas a Matt Damon zahrát zamilované homosexuály, ukázalo se, že naprosto perfektně! Michael Douglas byl naprosto dokonalý, byla jsem překvapená jak skvěle se do své postavy vžil a ani mu nevadili choulostivější scény. Matt Damon byl také skvělý, myslím si, že se jedná o jeden z jeho nejlepších výkonů. U filmu jsem se bavila od začátku do konce, nemohla jsem od něj odtrhnout oči a proto si ode mě zasloužil takové vysoké hodnocení. Je to film, který si budu pamatovat. ()

gabin(a)

Viděla jsem v TV. náhodou a bohužel ne od začátku, což mě mrzí a už se těším, až se na film podívám znovu. Nejen kvůli těm nádherným křišťálovým lustrům :-) Vynikající výkon Michaela Douglase! A Matt Damon nezůstal pozadu. Oba jsou tu opravdu skvělí a přes svou jinou sexuální orientaci jako ryby ve vodě. Příjemně mě překvapila absence explicitních sexuálních scén, ve kterých by se mnohý jiný realizační tým určitě rád vyžíval. ()

arnybossy

Zaujimavy pohlad do zivota velkeho pianistu a extravagantneho cloveka, o ktorom som doposial nikdy nepocul. Liberace bol v obdobi od 50 do 70tich rokoch minuleho storocia najziadanejsi a najlepsie zarabajuci zabavac na svete. Po cely zivot verejne popieral svoju sexualnu orientaciu k muzom a s uspechom zaloval vsetkych kto tvrdil opak. Sposob akym ho vo filme stvarnil Majkl Douglas je pre mna viac nez uchvatny, a uz aj si idem pustit Show Boogie Woogie na jutjube. ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)