Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

LuccinyFilmy

Tenhle solidní biopic neurazí, ale rozhodně nijak zvlášť nenadchne. Není ani tak o Liberacem, ale o jeho řidiči/milenci/asistentovi/adoptivním synovi Scottovi, jelikož jeho knížka sloužila jako předloha. Ale ten plastický chirurg v tom neměl chybu. .... Koukám, že český překlad názvu je trochu zavádějící, protože film je o Scottově vztahu s Liberacem. Tečka. Není to žádné mistrovské vystřižení nejdůležitějších střípků Liberaceho života, to vůbec ne. ()

Mr.curry

Film nabízí gayům to, co si zaslouží - smrt na AIDS. Kromě klavírních orgií ale nenabízí nic divákům - dokonce jsem zavíral oči častěji než u Vetřelce. Vlastně jsem se těšil na existencionalistické řečičky a záběry z let sedmdesátých, a jediné, co jsem dostal, byl řídký odvar vztahů, kde největším nedostatkem sladkého protějšku je, že do análu prostě ne-e, garáž plnou bouráků z platu pianisty a slepého pudla. ()

Jaroslaf

O Liberáčim sem až do tohodle filmu nikdy neslyšel, ale ukazuje se, že to byl zjevně zajímavý člověk. Snímek byl sice ultra-gay ale dalo se to vydýchat. Damonnovi jsem bohužel zrovna moc nevěřil, připadalo mi že pokaždé když na sebe s majklem sáhli, byla v tom hrozná křeč. Dagles ale gay perfektní. Nabízí se srovnání s filmem I Love You Phillip Morris, přijde mi, že oba filmy jsou tak stejně dobré. Možná na můj vkus trochu málo vtipu, člověk se moc nezasmál. Ale film je natočen zajímavě, poutavě a má i nějaké to poselství. Pro mě to bylo: "ať si hetero nebo homo, láska tě stejně zničí." Výborné masky a hudba. ()

Nolanofil

Teplejšie ako silvestrovský moč. Inak ale veľmi obdivuhodný životopisný príbeh, ktorý nevyzerá že by si niečo prikrášľoval, kvôli lepšiemu vyzneniu. Herci a výprava na výbornú. ()

barteca

Naleštěný spektákl, který mě neoslovil. Herci v hlavních rolích a maskéři jsou fenomenální, doufám, že půjdou pro Oscara. ()

butnot

Zemřít mladý a slavný...záruka, že nebudete sami muset hledat ten pravý čas odchodu... jenže i pozdní kariéra může být neméně úspěšná...Michael Douglas předvedl mimořádně věrný herecký výkon tam, kde bych si ho snad ani neuměl před tímto filmem představit... film sám je vpravdě věrohodnou reflexivní rekonstrukcí doby a osobnosti, o níž vypráví... ()

warrenur

Dougles ma doslova sokoval, s akou vernostou zvladol svoju rolu. Ako zivotopis velmi dobre. Damon mi tam nepasoval. A to ho ako herca uznavam. Vyborna hudba, kamera, kostymy a vobec cela technicka stranka. Dejovo ma to az tak nezaujala. Priemer. ()

sandinista

Kdo má rád buzny nebo hru na klavír (nebo oboje), nechť si přidá hvězdičku. Takhle se jedná pouze o prasárničky Michaela Jacksona v pozdějším věku, včetně všech výstředností bohatých. Jako životopis se mi daleko víc líbily Boogie Nights. Avšak nad způsobem ztvárnění postav Mattem Damonem a hlavně Michaelem Douglasem, nad tím zůstává rozum stát - opravdu excelentní výkony. 1080p ()

edie sedgwic

Klobuk dole pred vykonom oboch hlavnych hercov. Douglas je v roli Liberaceho takmer nerozpoznatelny a aj pri Damonovi mate miestami problem uverit, ze to je naozaj on. Meno Liberace som vdaka tomuto filmu pocula prvykrat ale aj keby neslo o skutocny pribeh, na kvalite filmu by to naozaj nic nezmenilo. ()

Chundys

Nepomohlo to, i když mam oba herce moc rád. Tak jsem tohle prostě nedal. Na jednu dobrou scénu za 2 hodiny to je hodně slabé :-) ()

jiri.twist

Snímek jsem si zařadil mezi ty, na které se určitě ještě podívám znovu. Baví mě tento typ filmů, zvášť, když je profesionálně zvládnut ... ()

Brousitch

"Pokaždé, když něco vytváříte, jste si vědomi toho, jak blízko se přibližujete ke špatné verzi toho díla. Co se týče tónu, šlo mi jen o to, aby se v tom filmu každý choval lidsky. Po stylistické stránce jsem nemusel nic přehánět, protože už tak bylo na co koukat. Nakonec však zjistíte, že nejde o vás a že to vlastně celé stojí na Michaelovi a Mattovi." - Steven Soderbergh ()

Hapretor

Pokud bych osobně potkal Liberaceho, s klidem v duši a upřímným srdcem bych mu řekl, že je totálně nechutný, nezábavný, sobecký, na pohled odpudivý, v konverzaci nezáživný a se svým vkusem absolutně nemožný, a že vidět ho znova mi vyvolá velké žaludeční potíže. Klobouk dolů za "oběť" pana Douglase a Damona - udělat ze sebe takou "bukvici" - to chce fakt koule ! Jinak film je stejně nezáživný jako představení pana Liberaceho. Na konci filmu mi bylo docela špatně. Myslím si, že právě takováto díla notně přispějí k tomu, že homosexuály (jak to mám napsat slušně ?) vidíme v tom špatném / slizkém, "světle" a pak se jich ostatní štítí - velký prostor pro stereotypy - kdybych nevěděl, že všichni (4%) nejsou tak děsně úlisní a úchylní, asi bych chodil s teleskopákem a po shlédnutí tohoto filmu bych měl chuť hned prvního na počkání "převrátit" na správnou "víru". ()

Adm.Nelson

Podobný prípad ako iný z nových Soderberghových filmov - Magic Mike. Bezchybne zrežírované, celé to aj napriek dlhšej stopáži uplynie ako voda, opäť je to o netradičnej téme, a herecké výkony tomu nasadzujú korunu. Soderbergh je podľa mňa veľmi nedocenený režisér, aspoň tu na csfd, keďže nejak príliš veľa zo štvorčekov pri jeho vynikajúcich filmoch má modrú farbu (tento je síce výnimka, ale hodnotenie by si zaslúžil určite vyššie), jeho posledné snímky ma veľmi tešia, a uvažujem o pridaní si ho medzi obľúbených režisérov, aj kvôli tomuto filmu. 10/10 ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)