Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

ceerdan

Nejzábavnější na celém filmu je to, jak se dva alfa samci v hlavní rolích snaží zuby nehty vžít se do rolí homosexuálů a vážně zoufale jim to nejde. Což o to, když mají mezi sebou vést normální dialog, vypadá to vcelku důvěryhodně, ale protože se Steven vůbec nebál intimních scén, často je vidět, že pro oba z nich je cokoliv víc než podání ruky s příslušníkem stejného pohlaví zásadním problémem. Bohužel sledování dvou špičkových herců vařících se ve vlastní štávě je sice zábava, ale po čase to trochu omrzí a film nenabízí nic, z čeho by člověk nutně musel spadnout ze židle. Upozornění na závěr: pokud jste si museli při scéně z Brokeback mountain zakrývat oči, tak tady budete trpět jak zvěř, to si pište. ()

NagatoPein

Filmová práca super, ale moje znechutenie z prostredia, myšlienok a extravagantného typu života je nemerateľné. Nie, vďaka. Príliš veľa zlatej. ()

ferda12

Michael Douglas byl jediný člověk, který mě k tomuhle filmu dostal. Zajímavě zpracovaný snímek, kde děj docela pokulhává, ale to se dá pochopit. Celkově když to shrnu, tak to zase až taková hrůza není. ()

Ahas_ver

Velmi dobrý film, mapující poslední léta kariéry fenomenálního amerického pianisty a šoumena. Michael Douglas se role zhostil skvěle a v mých očích velmi výrazně stoupl jako herec v ceně. Ono není vůbec jednoduché takovouto roli přijmout, nota bene v puritánských USA. Na své si přijde i milovník precizní virtuosní klavírní hry. Téma je ožehavé, o čemž nás přesvědčil i fakt, že jsme v kině byli s partnerkou v hlavním promítacím času sami :-) ()

Martazoe

V tomto filmu se mi opravdu líbil Michael Douglas, takovou roli bych u něj něčekala. Příběh ovšem ukazuje tu část gay komunity, která už zcela propadla konzumnímu způsobu života a věnuje se jen dekadentní zábavě. Vlastně to byl hodně smutný příběh o tom, jak jeden egoistický gay ovládá druhého a postupně ho naprosto vycucne. Konec tomu sice dodal trochu vážnosti, ale celkově mi tento film přišel hodně přehnaný a podobných homosexuálů jsem zatím naštěstí moc nepotkala. Zajímalo by mě jak baví tento film členy gay komunity. ()

stuj

Liberace si tedy uměl užívat, o tom žádná. Obklopen kýčem od hlavy až k patě. Místy opravdu úchylné. A scény ohledně plastik a vylepšování zevnějšku obou hlavních hrdinů jsou až strašidelné. Nj. když má člověk nekonečně peněz a jako bonus je k tomu takový ten "typický homosexuál" (rozuměj: chci oslnit, show musí být obrovská!), tak se to pak projeví se vší pompou. Ale když je někdo mistr ve hře na piano a díky tomu si to vše může dovolit, tak nelze nic namítat. Dojmy které mi zůstaly po shlédnutí v hlavě: kýč kýč kýč, homosexuální mistr pianista, závist jak někdo takhle dokáže hrát, kýč kýč, úchylné, kýč kýč kýč. Jo a perfektně udělaná 80. léta / Jinak natočeno samozřejmě dobře, Michael Douglas hraje o sto šest, i když ve mě vyvolal hlavně povzdech: "Och, chudák, stáří je svinstvo" a pak vzpomínky na jeho filmy v plné síle... ()

clubland

Douglasa povazujem za pana herca. Teda az doteraz. Uloha Liberaceho mu takmer vobec nesadla. Daemon tiez nepredviedol oslnujuci vykon. Celkove hodnotenie tak na 50%. ()

planetta

Je to až neuvěřitelné ako Michael Douglas zahrál svoju rolu tak presvedčivo. A ani Matt Damon nebol pozadu. It's not TV. It's HBO. ()

Falanx

75%. Za excelentního Douglase a cukroušského Damona. Dal bych víc, ale na mně to byla moc velká přesila buzen a ta upocená píchačka s implantátem mi úplně rozhodila můj dlouze pěstovaný posttraumatický syndrom. ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)