Slavný, extravagantní, virtuózní klavírista a bavič Liberace v sedmdesátých letech minulého století zaujal americké publikum svými působivými i provokativními výstupy tak jako málokdo. Byl hvězdou na pódiu i na televizní obrazovce, v soukromí si nejednou dopřával nákladné výstřednosti. Měl velký úspěch především u ženského publika. Jednoho dne se Liberace zamiluje do svého mladého řidiče, ten je zase okouzlen světem, v němž se pohybuje. V době, kdy nebylo možné veřejně přiznat homosexuální orientaci, společně tajně prožijí pět let... Životopisné drama, vyprávějící o komplikovaném, dramatickém vztahu dvou rozdílných mužů, natočil známý režisér Steven Soderbergh, jenž film postavil na kombinaci hereckých hvězd. Hlavní dvojici pod jeho vedením ztvárnili Matt Damon a Michael Douglas. (Česká televize)

DaveSmith

Abych řekl pravdu, o Liberacem jsem sice slyšel, ale vůbec jsem netušil kdo to je, resp. byl. Takže jsem se celkem nestačil divit. Damon, i když přestavuje takový zviřátko na hraní, není vůbec špatnej a Douglas předvádí tak obdivuhodnej výkon, že bych mu ty jeho homo hrátky věřil. I když, kdo ví...Každopádně Liberace byl hodně zajímavá osobnost a takhle kvalitně (a věřím, že i věrohodně) zpracovanej film. ()

IvonaK

Tento film byl opravdu povedený. Nejvíce se mi líbilo jak vystupovali spolu na podiu. Klavírista měl velký talent a Matt Damon byl sympatický. :-) Škoda že se to pak jim tak zvrtlo. Ale za to si mohl Liberace, že se nechal zlákat jiným a naprosto cizím mužem, kterého znal pár minut. ()

Shitonit

Doprdele !! Verbale, vyjebals mi moudro z duše. Dagles je k pomilování, dokonalá buzerantoidní pohádka, kde dobro píchá zlo přímo do vjezdu do čokoládovny. ()

kedu

oficiální text distributora je zaplevelen několika nesmysly a nepřesnostmi. Liberace byl nikoli slavný pianista, ale slavný bavič, který hrál velni dobře na piano. Víte, on je poměrně zásadní rozdíl mezi například Ivanem Moravcem - vynikajícím klavíristou a bavičem Liberacem... Scott se s Liberacem přestal stýkat po proběhlém soudním procesu, který Liberace ukončil vyplacením odstupného Scottovi... Nevím co bylo tehdy nemyslitelné, ale někdy v té době polský režisér Polanski zfetoval a znásilnil nezletilou holku a na svou obhajobu uvedl, že to v té době a v tom prostředí kde se pohyboval, bylo naprosto běžné. To jaksi tak úplně nezapadá do obrazu americké prudérie - ta byla nesnesitelné na americkém středozápadě, ale na obou pobřežích to "kvetlo" od dob hippies velmi intenzivně a dobově umístěný příběh Scotta a Liberaceho do sedmdesátých let je v takovém případě již za zenitem popisovaného přístupu k homosexuální problematice. Naprosto všem bylo jasné, že hoši, kteří se malují a nosí nejrůznější kostýmy, jsou minimálně bisexuálové ne-li přímo homosexuálové, jako například David Bowie nebo zcela excentričtí, jako například Elton John. Liberace byl v každém směru reprezentantem nevkusu a úpadku zlaté éry poválečné Ameriky, kde spousta lidí nevěděla, co má dělat s penězi padajícími do kapes jako "mana nebeská". Liberace to věděl a všem to ukázal. Film Soderberga není obrazem umělce, ale obskurního sodomisty. Je obrazem kulturní katastrofy jménem Showbyznys. ()

Queendom

Dva teplouši tankují takovej ňákej normál a já to mám se Sodebergerghem jak na houpačce. Žádná bombička se tentokrát nekonala, prostě jen nepříliš zajímavej příběh párečku teploušů (láska, sex, manipulace, hysterie, rozchod - čili standardní průběh každýho druhýho vztahu bez ohledu na sexuální orientaci) v podání dvou výbornejch herců - a to prosimpěkne prej celej podle pravdy - v době, která análníkům moc nepřála. Ač to přiznávám nerada, verbálek má pravdu - můj oblíbenec Damon nesahal Douglasovi ani po hladce oholený kotníčky. A abych sežrala Damonovi, že je mu na začátku filmu šestnáct, to už chce velkou dávku fantazie i přes hromadu mejkapu. ()

pohodaman

I když samotný hlavní hrdina, jeho životní styl i jeho projevy jsou mi velmi vzdálené a v mnohém i velmi nesympatické, tak možná i právě proto, jak věrně a autenticky byl Liberace Douglasem ztvárněn, musím smeknout před hereckými výkony klobouk. Douglasův konstantní zženštilý projev hlavní postavy ani na okamžik nesklouzávající k parodii nebo směšnosti je obdivuhodný. Člověk se nemůže zbavit dojmu, že to nehraje, ale že opravdu takový je, a to je něco naprosto fascinujícího. ()

rezeň

Naprosto dokonale zpracovaný životní příběh klavíristy Liberaceho, na který jsem tak dlouho čekala. Jak je u mě zvykem u vytoužených věcí, které dříve či později přijdou často zažívám zklamání, a opravdu málokdy jsem spokojena a už velmi málokdy jsou převýšeny mé požadavky. Tento film to dokázal. Opravdu tak kvalitně, pravdivě a poutavě natočený životopisný film dlouho nevyšel. Většinou bývá u filmařů zvykem přidat do životopisného filmu nějaké koření, aby zpestřili divákovi zážitek, bohužel je tím ale často mylní. Ve filmu Behind the Candelabra jsem ale nenašla nic podstatného, co by nebylo pravdivé ba dokonce jsem byla velmi překvapena, jak dokázali nenuceně navázat na autentické archivní záběry. Co mě ale ještě více nadchlo, byl herecký výkon Michaele Douglese. Očekávám, že za tento výkon bude mít více sošek než, se mu jich vejde do obývaku... ()

kubilov

Tak Míša Douglas mě teda pěkně dostal! Jeho Valentino "Lee" Liberace byl prvotřídní bugina, kterou si zřejmě neskutečně užíval, takže se ani moc nedivím tomu, že se mu rozpadá manželství s Catherine, protože bych se možná trochu bál, aby náhodou nebyl do role až tak zabraný, že by tyto různé praktiky praktikoval i v civilu. Film plný několika velmi vydařených humorných scén a Damona s plastikama, zasazený do komorně ujetých 70. let mě však spíše odrazoval tím vším pozlátkem, které bylo po delší době otravné. Barevné, infantilní, vtipné a neskutečně teplé. ()

ondey

Strhující herecké výkony hlavních představitelů přinášejí záplavu smutku v záplavě zlata a třpitek. Neštěstí, samotu, rodinu, ani vzdělání holt peníze nenahradí... ()

gicous

Film stojí určitě za vidění už jen kvůli výkonům obou hlavních představitelů. Chtělo to asi hodně odvahy, vzhledem k jejich hvězdnému statutu, příjmout takhle otevřeně homosexuální role. A tímto chci především smeknout před Michaelem Douglasem, který je ve své roli dokonalý a určitě by si zasloužil alespoň oscarovou nominaci. Jinak se ale tento Soderbergh pohybuje v přesně vymezených hranicích žánru, aniž by je na rozdíl od svých posledních filmů nějakým zvláštním způsobem překračoval či záměrně porušoval. Tentokrát se spíše zaměřil na věrné vylíčení doby a do detailu propracovaný soukromý život Valentina Liberaceho. 6/10 ()

Locksley

Poprvé a myslím, že naposled.Pro mě to byla docela síla a chvílemi jsem to chtěl vypnout, ale díky famóznímu Douglasovi jsem se musel dodívat. ()

Dzony odpad!

Na HBO to dávali jako přístupné od 12 let a přitom si to tam dva sodomisté análně rozdávaj. Bravo!! ()

Mr.Keli

Famózní výkon Liberaceho mě utvrdil v tom, že kariéra Douglese u konce zdaleka není. I přes delší stopáž divák nenalezne slabší místo, vzájemná komunikace hlavních představitelů je zajímavá svou citovostí a vytříbeností. Zajímavá růžová storka. 80% ()

mArtinko5MB

Na mňa málo dynamiky a skoro nič z hudobného umenia, čo ma v konečnom dôsledku unudilo. Pozerať film, kde sa oblizujú Douglas a Damon ? Silná káva, výkony však podali fajn. 50% ()

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

Breaking Bad, Fincher a Soderbergh ovládli Emmy

24.09.2013

Příliš teplý Soderbergh?

Příliš teplý Soderbergh?

07.01.2013

Steven Soderbergh se už před několika lety pokoušel natočit biografii slavného televizního baviče a zpěváka Liberaceho, který byl v padesátých až sedmdesátých letech minulého století nejlépe placeným… (více)