G.I. Joe 2: Odveta

• USA G.I. Joe: Retaliation (více)

V demilitarizované zóně mezi Jižní a Severní Koreou hledá jednotka G. I. Joe pod velením kapitána Dukea Housera dezertéra. Najdou ho a dopraví bezpečně do Jižní Koreje. Agenti Kobry Stormshadow a Zartan jsou stále na svobodě a aktivní, a i Commander a Dextro, kteří jsou momentálně ve vězení, přísahali pomstu…  V Pákistánu je po atentátu na prezidenta zmatek. Pákistán je spojencem USA a panuje tam naprostý chaos, na jeho území jsou i jaderné hlavice. Generálové navrhují okamžitou vojenskou akci, prezident povolá G. I. Joe. Ve vrtulníku si procházejí plán – hlavice jsou v montážní hale a nejdou přenášet, musejí se zlikvidovat na místě. Na místě zabijí ochranku a odvezou hlavici na vojenskou základnu USA. Nahlásí prezidentovi a generálům, že mise byla splněna a že plánují cestu zpět. Odpověď je, že plán evakuace je třeba pozměnit, ať zůstanou na místě. Prezident jde do tajného krytu a tam se zjistí, že to není prezident. Skutečný prezident je v krytu držen jako vězeň. Prezidentem je Zartan, jehož podobu změnili nanomiti. Zartan sdělí skutečnému prezidentovi, že i jednotka G. I. Joe bude co nevidět zničena. Chce, aby mu prozradil, ve kterém vězení jsou Komandér a Dextro. Duke a Roadblock na základně tuší, že něco není v pořádku. Vrtulníky, které je mají odvézt, na ně zničehonic zaútočí. Duke zachrání jednoho muže, ale sám je odhozen výbuchem. Zbytek jednotky naskáče do studny. Slyší, jak nahoře někdo mluví. Ponoří se pod hladinu, a tím se zachrání. Prezident mezitím oznamuje národu, že se jednotka G. I. Joe zpronevěřila službě vlasti. Pákistánského prezidenta prý zabil SnakeEyes a jednotka chtěla hlavice pro sebe. Místo ní bude vlasti sloužit jednotka Cobra… (TV Prima)

Raziel811

PG13 je zvěrstvo. Film díky tomu vyznívá dost komicky a přitom by nemuselo jít o nějakou brutalitu a ani detailní záběry. Ale stačila by červená linka po seknutí mečem :) Mimochodem, neví někdo, proč RZA má nutkavou potřebu ze sebe ve filmech dělat mistra boje? ()

Epco

Film som si pomerne užíval. Samozrejme je to blud až strach, ale je tam The Rock a starnúci Bruce a tempo je nasadené od začiatku do konca tak, že ani nie je kedy rozmýšlať čo že to človek vlastne pozerá. ()

Luciaaas2

Musím uznat, že se mi dvojka velmi líbila. Je přehledná, akce je dobrá a hlavně scéna s tanky je na jedničku natočená :-) Hláškující The Rock a Willis jsou jen třešničkou na dortu. Ano, jedná se jen o béčkovou jednohubku, plnou klišé, filmu by se dalo něco i vytknout, ale jako celek působí na výbornou. Řekl bych, že i dotáčky filmu neuškodili a jen dopomohly. Jedá se o dobrý akční film, u kterého si krásně odpočinete ()

bi5hop

Nekompaktní snůška ve stylu "Walker, Texas Ranger". Až na pár povedených scén v podstatě není na koukat, což jen podtrhuje renomé amerických filmů, plných klišovitých zápletek s (nečekaným) rozuzlením. Ale co víc si člověk může přát na večerní výplach. Jsou tam nindžové, co po sobě hází hvězdice a mečujou se o sto šest. Elitní vojáci co sejmou úplně všechno a všechny, kdykoliv! Pořádný záporák a jeho nohsledi co nemají slitování s nikým. Hi-Tech věcičky. A dokonce kontinentální válku! To všechno narvané do dárkové krabice, vystlané akcí a explozemi. Ovázané slušivou mašličkou amerického patriotismu. Zkrátka takový ten žblept, co si ho nejspíš za rok (možná dva, střílím od boku) budeme moct koupit v trafice za pár korun, čemuž bude předcházet exkluzivní uvedení v hlavním vysílacím čase komerční televize.... 2 z 5 za Bruce a druhá z lítosti. ()

tuctovychlap

asi začínam mať rád Dwayna..a nielen kvôli Fast & Furious :) tie atómové kufríky dali obecenstvu vedieť, že i najvyšší politici sú len hraví parchanti..na relax dobré, zabavilo.. ()

Nalim_Meonle

Tie "masivne dotacky" su tam podla mna velmi citit. Sceny s napadom strieda beckovy brak stale dokola. K tomu nevyrazni zaporaci a nasilu dotlacene nove postavy, spolu s najstupidnejsim koncom za dlhu dobu z toho robia film IQ 70- ()

RoyBatty444

Prostučký príbeh bez zjavných ambícií. Výbuchy sú veľké, cgi je primerané a akcie priehrštie. Jednoducho dobrý simplexný akčňák s niekoľkými prehnanými scénami a zle napísaním STOP po nemecky HÄLT. Síce lepšie ako posledný Transformery 3 ale moc to latku nedvihlo. Humor moc nehľadajte ja som sa zasmial raz a aj to musel priniesť veterán akčňákov Willis. Na vypnutie a odreagovanie ako stvorené. ()

Dataminer

První díl, přestože to byla také blbinka na objednávku hračkářského giganta Hasbro, se mi svojí akčností hodně líbil a dal jsem mu vysoké hodnocení - prostě guilty pleasure. Tento díl, přestože tu je Dwayne a Bruce, je takový neslaný nemastný. Akce tu je, ale chyběla mi tu například mnohem větší gradace v závěru filmu. A to přitom dělali přetáčky. Trailery na tento film jsou bohužel mnohem živelnější než nabídne plná stopáž - to se ale ostatně u takového filmu dalo čekat. Jsem zvědav co nabídne Director´s cut se 13 minutami navíc - zda to spíše ještě nezhorší. Řada akčních scén je ale opravdu povedených. ()

Djflash

Plastoví vojáčci se po čtyřech letech vracejí na filmová plátna kin. Stejně jako u prvního dílu, to ovšem není kdovíjak slavné. Předně taky musím říci, že zrovna nepatřím mezi nijak zvlášť velké fanoušky těchto hraček od společnosti Hasbro. Kdo by v tomto snímku hledal smysluplný příběh plný zvratů a zápletek, tak by jeho hledání bylo k ničemu. Scénář i děj se v tomto případě odvíjí od přídomku v názvu filmu, Jenž je slovo odveta. O nic jiného tu nejde. Tím pádem lze konstatovat, že tento počin je jednostranně zaměřen, a to jen a pouze na akci. Na tuto složku sází film úplně všechno. O tom jestli to byla nakonec dobrá či špatná volba, by se dalo polemizovat. Pravdou je, že v tom samém duchu se odvíjela i první část. Autoři na tom zřejmě nechtěli nic měnit, a tak pokračovali v zavedeném trendu. Dynamice a tempu akčních scén se dá jen málo co vytknout. Jsou vyšperkovány bojovými sekvencemi, které v závěsu doplňuje řada přestřelek, série explozí, a také adrenalin, v podobě létání po panoramatu, jenž je také z toho velkého množství akce, asi vůbec nejpůsobivější. Problémem toho všeho, je ale fakt že ani velká dávka akčního adrenalinu, ještě nemusí nutně znamenat stálou a plnohodnotnou zábavu, a může po čase působit spíše kontraproduktivně, což se mi zde potvrdlo. V závěru mě totiž ten samozvaný příval akce nechal již chladným. Jediné pozdvižení, co se herců týče, tu zapříčiní příchod Bruce Willise (a to ještě minimální) Po herecké stránce se tady také toho moc nepředvedlo. Autoři dali z větší části přednost efektům. Suma Sumárum, pokud Vás bavil už první díl tak druhý Vás zaujme stejným způsobem, je to totiž vesměs to samé. Ostatní pokud měli u prvního G.I.Joe smíšené pocity, tak druhý díl jim doporučuji jen v krajním případě. ()

Mukade

čo som čakal, to som dostal. Vy, čo nie ste s filmom spokojní (a niektorí dokonca za to zaplatili :) , neviem načo ste na to išli, či to sťahovali. Čakali ste viac :) ? Amatéri XD ()

Unrealik

Stevenson a Willis filmu rozhodně prospěli. Nejspíše hlavně díky nim mi přišel oproti prvnímu dílu lepší. Takže za 4 hvězdičky. ()

Medvjet

Jo, je to blbina, ale zabavna :-) Zive si dokazu predstavit, jak bych toto zral kdyby mi bylo takovych 15 :-) Film na 3 hvezdicky, ale za spoustu drobnosti ktere potesi jednu pridavam. ()

ANATHREIUS

Postava Bruce tomu pomohla, škoda že nedostal víc prostoru, je to pán (mám rád ty jeho stařecké řeči). Rock je prostě drsňák. a to že odešel Tatum tomu jen pomohlo. Celkově o něco lepší než předchozí díl, nijak mi tam nic nevadilo, ale víckrát to asi vyhledávat nebudu. ()

MamoulianX

Opět nezáživné bumbác ratatatata, nezachránil to ani Dwayne Skála, při střelbě do lidí netekla ani krev a při porcování katanou ani kapka krve na čepeli, bodejť, by to přece bylo hned R-ko a nemohli by na to jít do kina ti školou povinní, ach jo. ()

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

Na sci-fi od Wachowských si počkáme do zimy

06.06.2014

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

Nejúspěšnější herec roku 2013: Dwayne Johnson

20.12.2013

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

G.I. Joe bude trilogie. Minimálně.

02.04.2013

Popravdě, je to docela překvapení. Když studio Paramount loni v létě pouhý měsíc před premiérou odsunulo Odvetu o víc jak 8 měsíců, šířily se fámy o katastrofálním filmu a neodvratném průšvihu.… (více)

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

Vládcové vesmíru nanovo, možná s Dolphem?

07.08.2012

Na ten film už si vlastně pamatují jen znalci osmdesátkové tvorby. Jedna z prvních hollywoodských rolí Dolpha Lundgrena byl svalnatý borec s obrovským mečem jménem He-Man. Byl synem krále mystické… (více)