poster

Až vyjde měsíc

 • Česko

  Moonrise Kingdom

  (festivalový název)
 • USA

  Moonrise Kingdom

 • Slovensko

  Až vyjde mesiac

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sportovec
  *****

  Motiv generační vzpoury předteenagerského (předvýrostkovského) věku v době končící beatnické a rodící se hippiesovské éry je mimořádně zajímavý i svým umístěním geografickým (Nová Anglie, vývojově nejstarší část USA), tak společenským (polovojenské skautské hnutí). Zálesáctví předchozích staletí se prolíná se zbytky prudérie a tradiční výchovy v osobnostech předčasně vyspělých, individualitou mimořádně silných a nadaných dětí. Dílo a jeho aktéři, jejichž reálnost je mimo pochybnost, mají sice v běžném praktickém životě stopový výskyt, ale existují. Dokonce i ve světě zvlášť konzervativního amerického maloměsta, jež je svými hodnotovými orientacemi rubem nablýskané líce obou oceánských supraaglomerací - jak atlantické, tak pacifické. Filmové kvality, o nichž se obsáhle rozepisuje Radek 99, svéráz a působivost MĚSÍCE dále dotvářejí a prohlubují. Příběh, který zaujme vtipem, humorem i hloubkou autorského ponoru, se ke svému prospěchu vymyká převládající úrovni hlavního trendu nejen americké, ale i světové filmové produkce.(16.7.2012)

 • Lavran
  *****

  "Život je dítě, které si hraje, hraje s kostkami: království náleží dítěti." Hérakleitos, B 52(13.7.2012)

 • StarsFan
  ****

  Kdo zná dílo Wese Andresona, tomu není třeba nic vysvětlovat. Pro ty ostatní je třeba snad jen říct, že se jedná o velmi osobitý film řídící se jakousi prazvláštní, vnitřní logikou, kterou v díle běžných hollywoodských tvůrců nenajdete. A je to právě příjemný příběh doplněný o krásně barevnou vizuální stránku a skvělé herecké obsazení, co z Moonrise Kingdom (in my humble opinion) dělá nejen jeden z nejlepších filmů dříve zmíněného režiséra, ale i jeden z nejzajímavějších snímků, které šlo v první polovině roku 2012 vidět v britských kinech.(23.6.2012)

 • Houdini

  Oscar 1 nominace: Scénář(11.1.2013)

 • berg.12
  *****

  Konečně někdo, kdo hudbu ve filmu umí využít, ne jen použít! Malý to dnes zázrak, ostatně podobný jako celá tahle 12-ti letá ostrovní on-the-road romance. Být náš Skaut takováhle haluz, vydržím tam rozhodně déle než jednu sezónu.(19.11.2013)

 • - Producenti filmu se rozhodovali, jestli snímek natočí v Kanadě, Michiganu nebo v Nové Anglii. Právě Nová Anglie nakonec vyhrála, konkrétně Rhode Island. (chelseaman22)

 • - Náušnice Suzy jsou vyrobeny z brouků, kteří jsou velmi běžní po celé Severní Americe. (HellFire)

 • - Volkswagen Beetle, který naboural do věže na konci filmu, je z roku 1971 či 1972. Film se ale odehrál v roce 1965. (KucC)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace