Až vyjde měsíc

Moonrise Kingdom

Až vyjde mesiac

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2012, 90 min

Konečně někdo, kdo hudbu ve filmu umí využít, ne jen použít! Malý to dnes zázrak, ostatně podobný jako celá tahle 12-ti letá ostrovní on-the-road romance. Být náš Skaut takováhle haluz, vydržím tam rozhodně déle než jednu sezónu.(19.11.2013)

Opět originální a divné. Ta hudba tu je tak dominantní a nehodící se, že se k tomu už pak vlastně hodí. Dobráckej pocit na konci vás nemine.(28.9.2012)

S Moonrise Kingdom jsme se hodně skamarádili a už jsme spolu strávili několik večerů. Těším se zase někdy. Nečekal jsem skoro nic a dostal jsem zážitek roku. Stylizace, situační komika, takřka nikde nezklouzne do trapnosti, a pod tou slupkou na povrchu je naservírovaná krásná látka pro zamyšlení... (Krásný minipříběh dospění Nortona - viz obrázek na stole na začátku a na konci). Způsob filmování a posuny kamery čistě po 90° bez pohledů z úhlu... lahůdka.(3.11.2012)

// Distribútor: Focus Features // Počet premietajúcich kín v USA: 924 // Otvárací Víkend USA: $4,926,837 // Bizarné, to je správne slovo pre tento film. Hlavnou dominantnosťou je určite hudba a nebudem sa diviť, keď mi ešte dlhú dobu ostane v ušiach. Anderson opäť dokázal, že jeho tvorba nebude nikdy prevyšovať priemer.(24.10.2012)

"Život je dítě, které si hraje, hraje s kostkami: království náleží dítěti." Hérakleitos, B 52(13.7.2012)

• - Ve scéně, kdy hrají skauti v Tree House karty, je možné vidět při sázce moderní americké jednodolarovky, přestože se snímek odehrává v šedesátých letech. (KucC)

• - Suzy začne číst knihu Disappearance of the Sixth Grade v polovině filmu, přesněji řečeno v čase 46:59, přičemž do konce filmu zbývá 46:56 minut. Tato chvíle rovněž značí přelom v ději, takže Suzyno čtení upozorňuje diváky, že se mění tón a vývoj filmu. (HellFire)

• - Jedná se o šestou spolupráci Wese Andersona s Billa Murraye. (AIMÉE)