Leckdy stačí jediný okamžik, aby se život změnil k nepoznání… Samuel Pierret pracuje jako zdravotník v pařížské Nemocnici sv. Vincenta. Jeho žena Naďa je v pokročilém stadiu těhotenství a oba přemýšlejí o tom, jak se jejich holčička bude jmenovat. Na jedné z nočních směn Sam zachrání život jednoho z pacientů, kterého se kdosi pokoušel odpojit od přístrojů. Krátce nato jeho žena beze stopy zmizí a neznámí únosci na něm požadují, aby do tří hodin dostal zraněného pacienta z nemocnice, kterou policie přísně střeží. Pokud to nezvládne v časovém limitu, svoji ženu již nikdy neuvidí… (oficiální text distributora)

_DAVE_

Jako dobrý, ale sem těhotné ženské nepatří. A asi bych pak nechtěl být poldou co po tomto incidentu dělá "papírování". :) Toho dne se toho událo dost. ()

Luk80

Dynamický limit svižný jako gepard na lovu. Miluji francouské krimi v tomto rychlém stylu.Tohle je moc pěkně stvárněný příběh, kdy stačí malá chvilka a ze života se ti může stát doslova štvanice a když je v tom unikátní režie, tak nezbývá než v závěru říct - To zase byla jízda!! ()

oveckaoa

Na začátku sledujeme chlápka jak utíká před dvěma chlápky ti ho po čase chytnou a chtějí ho zabít akorát ho přejede motorkář a on skončí v nemocnici. Mezitím kamarádi toho chlápka unesou ošetřovatale a jeho těhotnou ženu a chtějí po něm, aby jejich kumpána osvobodil z nemocnice a přivedl k nim. Z francouzských thrillerů lepší kousek 80 procent P.s. kdyby potratila dal bych i 100 procent nemám rád filmy kde jsou těhotné a je to prezentováno jako by jsme se z toho měly posrat, že jsou něco více než všichni ostatní na světě. ()

Autogram

Keď sa mi to zdalo ako bežný akčný film s únosom, ktorý po chvíli strácal zmysel, tak sa veci príjemne zvrtli a skomplikovali. Už to nebolo len o tom, ako daddy zachraňuje svoju rodinu. Za Elenu Anaya stálo to riziko, k tomu ešte dve drsné policajtky a skoky ako v matrixe, celkovo oceňujem túto akčnú lahôdku značne nadpriemerne. ()

s.e.p.p

Typický francouzský akční thriller o (budoucím) otci proti své vůli zataženém do světa zločinu. Nechybí zkorumpování poldové, běhání, plno potu a řevu. Co ale trochu chybí je méně předvídatelný děj a výraznější tvůrčí vklad. ()

zolo23

Neuveriteľný akčný nárez pri ktorom sa ani nemáte čas nadýchnuť. Neustále sa niečo deje a v poslednom čase francúzska kinematografia v tomto žánri jasne valcuje tú americkú. Viem si predstaviť, že keď sa amíci pokúsia natočiť Remake ,nezaobídu sa bez nudných typických sentimentálnych pasáži čo len znehodnotí takto fungujúci film. Nenápadná, zato nezabudnuteľná snímka ku ktorej sa v blízkej dobe určite vrátim. ()

Hollohlaway

Další variace na téma nevinný obviněný a pronásledovaný, tentokrát francouzské provenience. Nápad s ošetřovatelem a pacientem je zajímavý, zkorumpovaná policie je už klasika, a dobře to francouzsky syrovým stylem odsejpá. Akční scény jsou uvěřitelné a děj má spád a scénář nekulhá ani na jednu nohu. Ve spojení s příjemně krátkou stopáží je z toho akční jednohubka s dobrým koncem, která potěší. ()

Šakalík

Velmi svižná akční jízda made in France, která je ale svým příběhem děsně plytká a povrchní. I když pominu fakt, že někdo hrubě podcenil casting, protože se ve filmu nevyskytuje jediný sympatický herec/herečka a hlavní hrdina je ve své charakterové dokonalosti až trapnej, pořád v tom soukolí ještě něco skřípe. Už jen samotný námět únosu ženušky nebohého hrdiny, který proto musí dostat ven z nemocnice toho motocyklem praštěného Araba, je velmi neoriginální a následně nevěrohodný, když ošetřovateli stačí jedna injekce adrenalinu, aby Araba během minuty v podstatě úplně vyléčil (toho předtím srazila motorka v plné rychlosti, ale kromě pár modřin mu vlastně nic není). Pak taky ti záporáci. Filmů o zkorumpovaných policajtech jsem už viděl mraky, ale aby nám to někdo servíroval takhle zjednodušeně, to jsem teda ještě nežral. Filmaři zkrátka dělají všechno proto, aby divák nemusel během filmu vůbec myslet. Takže obsahově je to prvotřídní kravina, na druhé straně to ale zase tolik nevadí, pač některé pasáže jsou z akčního hlediska docela zdařilé (metro). Oproti tomu ten velmi naivní závěr, který zase divákovi všechno polopaticky odvykládá, se fakt už nehodí. A tak nejlepší na celém filmu je komentář uživatele Stano21. :-) Staníku, ty jsi prostě machr. To, že blahořečíš „manželskou lásku“, je věru obdivuhodné, ale citáty o „vštěpování ducha smilstva“ si nech k mexickým telenovelám, případně na nedělní setkání své mravně bezúhonné komunity. ()

sedm.1

Mé vysoké očekávání, nabuzené místními oslavnými komentáři, bohužel nedosáhlo stupně, kdy jsem po shlédnutí filmu pln nadšení a energie, nebo-li být ve stavu "akčně v prdeli" :-) ! Jistě, Limit mě bavil, byla to zábavná, odsýpající jednohubka, ale výrazy jako kulervoucí, drsný, nabitý, andrenalinový, megaakční, plný mrtvol, střelby, výbuchů a honiček, to né, to jsou vážně až moc přehnané výrazy. Takže já bych to trochu upravil, zjemnil a zhruba ohraničil do mantinelů: Svěží oddychovka, kde se párkrát dupne na plyn, sem tam někdo vystřelí, tu se někdo popere, tam zas něco vybuchne a je konec. Ale je to vše natočeno v dostatečně zábavném a efektním tempu, takže těch 80 minut uběhne jako nic, ale znovu, akční nářez či nálož to tedy není ani náhodou. Co se týče samotné zápletky, ta je tak akorát jednoduchá, přímočará, párkrát vážně na hlavu postavená (což u těchto filmů ale vůbec nevadí), chování a charaktery postav jsou předem jasně danné a samozřejmě že lumpové dostanou zas pořádně za uši. A ještě se musím pozasavit u obsazení, je to nejspíš jen mnou samotným, ale všichni herci mi přišli jak vystřižení z francouzkého TV seriálu, takže jeden velký kiks. Limit si zkrátka v mých očích ani nečichne k těm opravdovu zběsilým akčním jízdám, tohle je sice ještě pořád velmi dobré, ale spádá to spíš "jen" do kategorie Svěží a nadýchané 8D ! Prostě mě to koule neurvalo!!! ()

LuciusWlk

Je to dobré, má to spád, není to hloupé a opět další klon Leskotky. Francouze snad berou drsné babiska s koltem proklatě nízko, nebo co. :) ()

jondoe

Francuzka kriminalka, Tentoraz podana skor americkym stylom. Nie je to ziadna depresia a pomalsi, smysluplny dej ako sme u francuzov zvyknuty, ale je to nekopromisnou akciou nabita jazda a to od sameho zaciatku az do konca. Aj ked mam radsej tie pomalsie francuzske kriminalky nemozem povedat, ze by sa mi tento film nepacil. Ma to rychly spad, velmi dobre vybranu hlavnu dvojicu a aj dobreho zaporaka. Gerard Lavin ako zaporak tiez velmi dobry. Nadupane styri hviezdicky. ()

klukluka

Proč jenom dvě? Tak například: chlápka přijde zabít do nemocnice nájemný vrah. Zmůže se ale jen na to, aby mu odpojil dýchací trubici. :-) -- Chlápek je na hadry, v plné rychlosti do něj narazila motorka. Už druhej den ale odchází po svých z nemocnice. :-) -- Chlápek se dá vyměnit za těhotnou manželku. Už je to skoro upečený, ale kde se vzali, tu se vzali, k předávce se jak na sviňu nachomýtli borečci, kteří po Chlápkovi pasou. Ta Paříž je hrozná díra. :-) atd. atd. Těch nelogičností a jakože náhod tady bylo tak hrozně moc... Bez nich by ten film vůbec nemohl existovat. A pro mě za mě ani nemusel. Vůbec nic mi totiž nedal. ()

Lukoboss

Vcelku solidní kriminálka, kde jste v akci už od první scény a v podstatě to tak je celou dobu. Je to ale zpracovaný s citem, takže to nijak extrémně "nebliká" a není to nijak přehnaný. Jo, najdou se scény, který jsou maličko přitažený za vlasy (např. souboj chlapa se ženskou, kdy to vypadá, že ona je asi 3x silnější než on), ale bez toho už se asi neobejdeme ve filmech nebo jenom výjimečně. Nicméně mě to bavilo, nenudilo, a to je hlavní... ()

Hanys_

Poctivý krimi/thriller ze staré dobré Francie, který díky své kratičké stopáži frčí na neskutečné obrátky od úvodních až po závěrečné titulky. Fred Cavayé začíná být velice zajímavou personou...8/10 ()