Tajemství kruhu

• USA The Secret Circle (více)
USA / Kanada, (2011–2012), 15 h 21 min (Minutáž: 41–42 min)

Tvůrci:

Andrew Miller

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

John Frizzell

Britt Robertson, Thomas Dekker, Phoebe Tonkin, Shelley Hennig, Jessica Parker Kennedy, Gale Harold, Natasha Henstridge, Chris Zylka, Ashley Crow (více)

Epizody(22)

Příběh o mladé čarodějce, která se přistěhuje do nového města, kde jak zjišťuje, není čarodějkou pouze ona. Navíc jak se zdá, je součástí tajemného klanu a hlavní postavou ve staletí trvající bitvě dobra se zlem. Na motivy knižní série od L.J.Smith, která napsala také Upíří deníky. A stejně jako u Upířích deníků, za převedením na televizní obrazovky stojí Kevin Williamson. (lost815)

nessbeal

Po Pilote davam 4* uvidime ako sa bude serial dalej vyvyjat. Rozhodne ho hodnotim ako kladny, s obmenenym napadom, lebo tych o upiroch bolo uz fakt dost, nakolko sa serialom celkom venujem, tak si to vychutnam. Videne vo verzii: The.Secret.Circle.S01E01.Pilot.720p.WEB-DL.DD5.1.H.264-TB 13.9.2011 ***Videnych 20 casti prvej serie, z hodnotenia neuberam, praveze ze je opodstatnene! ()

Aluminium

O chlp lepšie ako The Vampire Diaries, ale úprimne, vymeniť upírov za čarodejnice jednoducho nestačí. To, že nemám potrebu alebo túžbu vidieť to až do konca, zistiť súvislosti a "ako to skončí" svedčí o (ne)kvalite seriálu. Posledná videná časť no. 3 (chcela som tomu dať šancu kvôli Brittany, no nedá sa). ()

jasanka

Zatím příjemné překvapení. Některé scény jsou na mě trochu moc mimo realitu (létající žena posedlá démonem apod.), ale má to spád, napětí, fajn propletené vztahy a postavy, občas docela "strašidelné". Nechápu, proč tu v komentářích někteří kritizují, že má teenage seriál teenage prvky, haha. A vyumělkované mi to taky nepřijde, na tohle tu jsou jiné seriály (např. Pretty Little Liars). Uvidíme, jak se to vyvine dál. Aktualizace po 11. epizodě - po pauze mi seriál začíná připomínat mix Pretty LIttle Liars a Upířích deníků - seriály, které nemusím. Škoda, začátek to mělo slibný, ale bohužel končím. ()

Tred2

Další z řad teen seriálů, který má docela slušně položené základy na to nabídnout dobrou podívanou. Celá dějová línie okolo čarodějů, lovců, duší, démonů - prostě ta fantasy část seriálu - je poměrně chytře a zajímavě zpracovaná a drží si svoji laťku nad hranicí průměru. Rodinná dramata spojená s magií jsou docela nudná a na hranici průměru/snesitelnosti je drží právě ten fakt, že jsou propletena kouzly a kletbami. A pak je tu rovina romantická (tedy vztahy, převážně mezi "teen" čaroději), která je už kus pod průměrem a které je tu bohužel přidáváno zbytečně moc času a "úsilí". Celkově seriál působí strašně chaotické dojmy. Já osobně jsem byl rád za některá jména herců, což byl také důvod proč seriál zkusit, ale faktem je, že taková hlavní představitelka bere tenhle typ role už opravdu na setrvačník. Pro mě osobně je to takový chytřejší Twilight, se zajímavější dějovou linií a docela slušně budovanou atmosférou. Škoda, že se seriál neubírá více fantasy cestou na úkor nekonečných romantických pletek hlavních představitelů, protože pak by se mohlo jednat o velmi zdařilý počin. Takhle, zatím po 17. díle 1. série, se jedná o vesměs průměrnou záležitost. 55%. Do konce seriálu se nic moc nezměnilo, finále zůstalo tradičně pitomně otevřené a nepřineslo žádný mimořádný požitek. PS.: Seriál byl po první sérii oficiálně zastaven. ()

Silencia90

Deníky miluju, a Kruh má podobně zapletené zápletky... Ovšem ani zdaleka nedosahuje deníkovských kvalit. Podání čaroděnictví paní L.J.Smith mě nenadchlo už v TVD, a tady kór, navíc když nikdy nebylo pořádně nic vysvětleno. Nikomu se nedalo věřit (ani hercům, ani postavám) a i hlavní hrdinka mě mírně deptala. Chudinka jedna, každej je na ní zlej, ale každej jí miluje, takže ji všichni chtějí. No prostě nic moc, ale aspoň to není dlouhý - 22 dílů a dost. Každopádně když už nic jiného na skladě není, jako oddechovka to stačí (*), skvěle napnuté závěry epizod, které mě vždy donutily si pustit další díl (*) a úvodní znělka, která mě děsila už od prvního dílu, ačkoli neměla hlubší smysl (*). Celkem tedy 3*. ()

Košoun

Byl to docela slušný seriál. Mladý a hezký lidi + nadpřirozeno = patent na úspěch teen seriálu. Ale každý patent se může po čase rozbít a nevím jestli za nízkou sledovaností stál nelogický děj, pomalé tempo uprostřed série nebo i relativně špatné výkony bez nějaké chemie. Technicky zpracováno nadprůměrně. Poslední díly byly už mnohem lepší než rozpačitý začátek a zrovna, když mě to začalo bavit, CW seriál zrušila... Dávám průměrné 3*, pokud se budete někdy nudit a máte pocit, že jste viděli už všechny potenciálně lepší seriály, zkuste i Secret Circle. Ale bombu neslibuju! ()

REBARB0RKA

Je to tu zase: parta nepoučitelných fracků, kteří si myslí, že sežrali všechnu moudrost světa; milionkrát omleté připitomělé dialogy. A aby to teda nebyla nuda, pár dílů budou ti mudrlanti čarovat (nebo se o to spíš pokoušet) a pak spojí síly v kruhu, aby nemohli čarovat vůbec. Vynikající nápad! Ze 14 dílů, které jsem zatím viděla, jeden slušný (1x08). Na nějaký souboj dobra se zlem zapomeňte, akce je krotká nebo odfláknutá. Opravdu je to horor... sledovat. ()

fixaman

První epizoda nebyla špatná.. Jenže s dalšími díly se seriál zbavil jakéhokoliv děje.. Z navazujícího děje SC přešel spíše na uzavřené epizody, které ovšem nepřevyšovaly ani Čarodějky.. Nuda na druhou... ()

Destinytte odpad!

Jeden z nejhorších seriálů, co jsem kdy viděla. Kraviny. Hlavní "hrdinku" Cassie jsem měla celou dobu chuť zavřít do sklepa a už ji nepustit ven. Ještě, že seriál skončil. Uf. ()

Gaia.M

Seriál tak nějak uplácaný bůhví z čeho. Nebylo to nejhorší, pokud máte rádi fantasy, tajemno, kouzlení a podobně a pokud vám je teda 15! ;) Pokud je vám víc, tak to přežijete, ale znova to vidět nemusím! Ale přiznám se, že bych ocenila nějaký lepší konec, nesnáším otevřené konce. ()

anaon

Zatím mi to přišlo jako průměrný seriál pro teenagery... Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál, ale už po pilotu je jasná spousta věcí. A to není úplně dobře. ()

ICE-GRADLO

Pilot slušnej, ale zatím to bylo takový úvodní oťukávání. Doufám, že se ale nebudou zabývat příliš teen problémy, jeden Smallville mám už za sebou. Na ději mě momentálně láka minulost jejich rodičů, než ten jejich Secret Circle :) Takže to, jakým směrem se tvůrci vydaj, zřejmě rozhodne, jestli tomu dám zelenou. EDIT: Po trech dilech jsem to vzdal, nemohl jsem vystat to, jak se porad na sebe priblbe divaj a ze stezejni dvojice mi neurvale pripomina Amandu a Kylea ze serialu Kyle XY. ()

RobLord odpad!

Jednak mě zajímá okultismus a druhak mám rád filmy a seriály s nadpřirozeným námětem. Proto dávám hned po Pilotovi ODPAD, protože tohle je SHIT v obou směrech. Sladké jako lízátko čerstvé teenagerky. ()

UniqueNett

No.. není to špatné, ale tak nějak nevím, co si o tom myslet. Na jednu stranu fajn pokoukáníčko, na druhou stranu je to šíleně umělé, včetně Thomase Dekkera, který přehrává až hrůza. Mám z toho rozporuplné pocity, takže zatím bez hodnocení.. možná časem. ()

Kubeska

Jeden díl mi bohatě stačil, působí to unyle a uměle. Tupé postavy řeší malichernosti (ona mu dala pusu, ona ho nemiluje apod.) "Nevermore", jak by řekl havran. ()

Deftie

Nuda, nuda, nuda. Nemám veľmi vo zvyku hodnotiť (a už vôbec nie komentovať) seriály po jednej epizóde. Ale toto bolo tak hlúpe, že som si takmer musela zaviazať ruky za chrbát, aby som to nevypla. A prečo som to neurobila? Pretože som hlúpa optimistka a dúfala som, že sa to odrazí z tých nepekných teen vôd. Ale napriek tomu musím uznať pekný vizuál (nemyslím vizuál nehercov) a celkom zaujímavý námet. Dva klady, dve hviezdičky. Ale druhú epizódu asi už nepozriem, ibaže by mi ju niekto prechválil. ()

Kejdyna

Po dnešním 21.dílů snižuje své hodnocení (již po 3.) na jednu hvězdičku. Z původně průměrně vypadajícího seriálu (tři hvězdičky) se stal až nehorázně nelogický, ničím dobrý seriál, s šíleně nesympatickou a hysterickou hlavní hrdinkou, opravdu děsivě slizkými chlapskými postavami (až na Adama, ale ten je zase nudnej, a Leeho, který vypadal zajímavě, tak se ho radši rychle zbavili). Na to, co se kolem nich děje - loví je novodobý inkvizitoři, pořád kolem nich někdo umírá a tak dále, se zdá, že to až zas tak neprožívají a jako třešnička na dortu je fakt, že seriál je o čarodějích, ti ale nemůžou čarovat a když chtějí, tak jim to ani moc nejde. Tak pitomé dialogy a zvraty, že to definitivně škrtám ze svého programu. ()

Trixinka

Velká škoda promarněného potenciálu - začátek nuda, a když už se to slibně rozjede, tak je konec. Za ty záživnější epizody musím dát 3*, jinak by to bylo za méně. S hlavní hrdinkou jsem se nějak neuměla vypořádat, strašně mi lezla na nervy. Nej postava byla Faye, líbilo se mi, jak si jako jediná nesedla z Cassie na zadek a dávala jí to pěkně najevo. Hlavní padouch (otec Cassie) měl přijít na scénu dříve a měl být trochu víc propracován. Obsazení vcelku fajn, typické pro seriál určený náctiletým - mladí, vystajlovaní, vždy perfektně nalíčení (i po probuzení), moderní domy a auta.... ()