Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

Oyer

Největší sranda na tom je to, že v době, kdy se k nám Vlasy dostaly, tak tyto a jím podobné songy - když už byly vzácně puštěny do rádií jako třebas půlhodinové pásmo, tak lidé nahrávali na kazety o sto šest. Ihned si takové nahrávy řadili mezi nejvzácnější songy, které by třeba už nikdy jindy nikde nezískali.... Nepředstavitelná záležitost na dnešní dobu. ()

Ollie235

Forman je génius, ale tohle jeho vrcholným dílem dle mě není. Uznávám, že nejsem úplně objektivní, protože muzikál patří k žánrům, který mě může oslovit velmi těžko, ale rozhodně jsem viděl dost lepších filmů z tohoto soudku. Doufám, že při dalším zhlédnutí změním názor, protože Formana já rozhodně můžu, ale zatím nechám pouhé tři hvězdičky. ()

Cement73

Ja nie som na muzikály... Vlasy sú však výnimka. Geniálne jednoduchý príbeh so skvelou hudbou, až neuveritelné, čo sa podarilo českému emigrantovi v USA ()

GreatestFan

Já muzikály teda moc nemusím, ale tohle se mi docela líbilo, jako muzikál. No hudební čísla vypadají divně, ale co to je podle mě běžné, ale docela mě to hold bavilo, kdyby to nebyl muzikál líbilo by se mi to snad víc. ()

Jaro_slav

Zpočátku jsem se tak ňák zvědavě trošku nudil, pak jsem se docela hodně a příjemně bavil - a na konci jsem ani nedutal. U muzikálu. Nedutal. Muzikály jako žánr nemám moc rád. Ale u Vlasů jsem se najednou přistih', že sedim jak přikovanej a jenom oněměle zírám úžasem. Už vim, proč mě tak bavil Across the Universe a kde se inspiroval. 100% ()

javaznenevim

1* za scénu s odletem, zbytek jde naprosto proti mému myšlenkovému přesvědčení a nehodlám to tedy hodnotit kladně. A kdyby mi Berger skočil před auto, přejel bych ho, pak zařadil zpátečku a ujistil se, že už to nerozchodí. ()

mira007

Něco, co vypadá jako free podívaná na zpívající hipíky a že tedy zpívají solidní hitovky, který se hrajou v rádiích dodnes, se nakonec ukáže jako solidní sociální protiválečné drama. Perfektní práce Miloše Formana. ()

aLPaC

Co se týče muziky, ta mě úplně nebrala. Co se týče děje, ten byl výborný. A to ne jen na muzikál. Zvlášť závěr byl velmi silný. Bohužel největší problém filmu vidím v době uvedení do kin, jelikož doba a téma, o kterém film pojednává byla v tu dobu už pryč a neaktuální. ()

hell_boy

Nejlepší muzikál, který jsem kdy viděl. Závěr mě uzemnil natolik, že jsem jen konsternovaně četl titulky, poslouchal závěrečnou píseň a téměř nedýchal...Bohužel se ale najde i několik slabších míst, při kterých jsem se nudil, ale naštěstí jich je pomálu. Přesto jsou důvodem, proč filmu nemůžu dát plné hodnocení. ()

Greg25

85% tenhle film má skvělou atmosféru, herce, režii, myšlenku a scenář, ale má jedinou vadu je to muzikál, kdyby nebyl jednoznačně by mě bavil víc. Ale jinak nezbývá než smeknout. :-) ()

Emzet

Zajímavá výpověď o oné...keratinovější části populace 60. let. Nejlepší je hudba. Jako muzikál jsou vlasy super. Především také pěvecký výkon Treata Williamse stojí za zmínku. A vlastně jediný problém, který jsem s filmem měl, byla...taková prázdnota. V tom smyslu, že pointa a sdělení jsou až tak nějak na konci filmu a předtím je tento snímek tak trochu o ničem. Nebo ne? ()

Suchinnen

Je neuvěřitelný, že jeden z nejhlubších filmů o válce ve Vietnamu natočil Čech. A natočil ho tak, že mě na konci pokaždý tečou slzy... ()

Furmi

Fuck, I really love Hippies. Jak ja ľutujem že mi nebolo umožnené zažiť tie magické roky 60 - 70 minulého storočia. Milujem hippies, stotožňujem sa s ich názormi a postojmi aj čo sa týka psychedelických drog ktoré mimochodom čo sa týka Hippies neboli zneužívané. Vlasy je úžasný muzikál od úžasného režiséra ktorý vie o čom je život a vie čo treba točiť. Milujem Hippies, milujem filmi Miloša Formana, milujem muzikáli, milujem Vlasy, ešte niečo? Nie skončil som. 88% ()

camper

Snad nejlepší z muzikálů, ke kterým jsem se dostal! Hippies, život bez starostí co víc si přát? Ne o tom tento film úplně není, ale to všichni, kdo ho viděli ví, ti kdo ho neviděli o dost se ochuzují! ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams