Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

šarka

Na tomhle filmu nedokážu najít nejmenší chybičku...kostými, hudba, texty, herci, myšlenka, prostě všecko je naprosto skvělé.Je to barvité vykreslení snad jediné historické epochy, kterou bych chtěla zažít na vlastní kůži, a květinových dětí, s jejichž názory se v mnohém stotožňuji... obhajoba humanistických ideálů a obžaloba války. No... je to pro mě naprosto srdcová záležitost. O to víc, že finální písní se u nás na gymplu tradičně loučí maturanti. ()

Topolos

Hipízácká idylka s protiválečnou tématikou, jejíž konec citově zasáhne snad každého. Forman světu opět ukázal, jak se má natočit film. John Savage sice hraje, jako když David Hasselhoff zpívá, ale jen kvůli té hudbě musím dát 5*. ()

char_t

Příběh prostý a stručný, který ve své době utáhl skvělý muzikál, už dneska trochu pokulhává... Přeci jen poselství Vlasů už má své roky za sebou, a dneska od filmů chceme něco trochu jiného. Ale pokud vezmete Hair jako zpověď své doby a nefilmový muzikál, nemůže zklamat. ()

JirkaLexa

Perfektní zážitek, na který nezapomenu. Když nám angličtinářka na základní škole pustila tento skvělý film. V ten okamžik jsem se vydal na cestu rockové muziky. Hipies pro mne byli perfektní skupina lidí, jejichž ideály bych s radostí přijal. Nejen způsob oblékání, ale vystupování, názory, muzika a nechuť k válce, to vše společně s touhou po celosvětovém míru spojuje onu generaci. Tyto ideály se mi velmi zamlouvají a s nimi spojený životní styl je pro mne velmi zajímavý a inspirující. Cením českého režiséra a kameru také v podání čecha. Příběh opravdu kvalitní, velice zajímavá myšlenka. Skvělý výkon herců, díky kterému mi bylo plně umožněno představit si, jaký byl život v časech války ve Vietnamu, hipies a Woodstocku... 95% ()

Heroine

Tragikomický válečný drama-muzikál, a funguje to! Pro mně k dokonalosti chybí, nebo spíš přebývá, obsazení D'Angelové. Přijde mi FAKT hnusná, blbě zpívá, blbě hraje... Ale z plného hodnocení to neubere, hlavně díky perfektní hudbě, tanci, stylizaci, Williamsovi a tak všemu! ()

Olík

"Sodomy, Fellatio, Cunnilingus, Pederasty - Father, why do these words sound so nasty ?" Vlasy, marihuanou čpějící legenda, působící na diváka svou výpravou, choreografií, provokujícími texty a především dobu přesahujícím posláním....navíc pro nás se speciálním bonusem v podobě české stopy. Barevná skopičina trochu více stojící právě na přesahu a formě, než příběhu samotném. Rozvlátý Treat Williams, pohledy zmoklého kuřete házející John Savage, Clarka Griswolda ještě neznající Beverly D'Angelo, válka ve Vietnamu, maloměšťáctví, hippies a lovestory hodna Shakespeara. Pokud jste kadeřnický fetišista a zároveň duchem rebel, vždycky musíte dát Formanově dramatu přednost před pomádou upraveným Travoltou. Já osobně mám i drobné výtky a to především vůči příliš primárnímu ději a písničkám, které vyjma Let The Sunshine In a Aquarius nejsou úplně chytlavé...každopádně nelze jinak, než titulovat přívlastkem KULT. ()

Rathalos

Muzikal si pozriem rad a mozno aj tento by sa mi pacil viac,no bohuzial tie texty piesni boli otrasne a aj niektore nudne pasaze urobili svoje,cize moje hodnotenie je len priemerne...:⁠-⁠) ()

skleboun

Filmu samotnému bych asi dala jen čtyři *, hlavně kvůli hudbě - jsem zvyklá na broadwayjské zpracování (nahrávka z roku 1969, kdy se muzikál začal hrát, stojí vážně za to). Ale ten příběh je pro mě fenoménem a vždycky mě dostane, ať je to v jakékoli podobě :) ()

salamandrr

ani nevím proč.ale velmi sem se bavil.Celou dobu mi na rtech cukal lehký úsměv a závěr naprosto dokonalý velmi podařená zápletka,přikořeněná vtipem,který jemný a příjemný 8) i když to není můj šálek kávy,tak smekám před super dílem ()

Jerryy

Další film který nám poušteli ve škole ........ ale mě to vůbec nic neřiká . Krom toho nesnášim hipíky , možná by na téma hippies mohl někdo natočit komedii , ale bohužel byly i doby ve kterých někteří tuto skupinu brali vážně ....... ta je ale naštěstí už dávno pryč. ()

TylerGage

sám by sem se na tenhle film asi nepodíval ,ale ve škole o hudební výchově nám ho pustili a mě se hodně zalíbil takže mu dávám 5*. ()

JimiH

Až na dvě tři písně po hudební stránce slabé. Choreografie a výprava taky průměr. Herci díky charizmatu zvládají dobře své role, ale jednoduchý příběh jim podkopává nohy. Pro mě osobně nejslabší Forman. ()

E-lišáček

Muzikály jsou moje malá (možná velká) úchylka a tohle je zaručeně ten nejlepší z nejlepších. Hippies, válka ve Vietnamu, drogy, láska, bezmoc, dokonalá absurdita završená úžasnou hudbou a ještě úžasnější režií Miloše Formana dělají tenhle film tím, čím je. V dnešním světě sice nedoceněným, ale třeba (snad) se éra hippies někdy vrátí a Vlasy se dočkají zaslouženého úspěchu. ()

Biopler

Muzikál ma krásny začiatok, hlavne piesne ako Aquarius a Manchester sú nadpriemerné. Páči sa mi aj zápletka, pekné, originálne. Treat Williams podáva slušný výkon. Bohužiaľ aj tomuto muzikálu sa stalo to, že v strede skĺzava do miernej nudy a dlho sa čaká na vyriešenie zápletky. Záver je opäť skvelý s výbornou pesničkou. ()

Jeand´Boa

Páni...dvakrát páni...páni za ten film, neb Forman je prostě mistr, který tímto snímkem rozčeřil vody nejen světového filmu, ale rovněž válečné politiky dob minulých i budoucích...a druhé páni je udivené - tento snímek není v top 200? Páni!... ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams