Claude Bukowski (John Savage) má brzy narukovat, a tak si chce poslední dny v civilu v New Yorku užít. Náhodou potkává skupinku hippies a dámu na koni – Sheilu (Beverly D´Angelová), která se mu okamžitě zalíbí. Hippies jej přivedou k drogám a druhý den jeden z party zjistí, kdo je ona dáma na koni. Vetřou se na oslavu, jíž se Sheila účastní, ovšem jejich anarchistické chování vyústí v zatčení a soud. Mají na výběr třicet dnů káznice, nebo zaplatit padesát dolarů. Hippies pochopitelně peníze nemají, ale Claude ano. Stačí pouze na kauci pro jednoho z nich, a tak od soudu odchází šéf hippies Berger (Treat Williams). Ten slibuje, že další peníze přinese. Claude s Bergerem se stanou velkými kamarády a skamarádí se i se Sheilou, jenže za dveřmi je strašák války ve Vietnamu. (AČFK)

DserCom

Miloš Forman je zkrátka genius. Převzatý muzikál z Brodwaye a musím říct, že je to opravdu jeden z nejlepších filmů, který jsem kdy viděla. Forman ponechal i muziálové prvky, žádna píseň tam není navíc. Emotivní, živé, přirozené a zároveň tak pravdivé! Pravé kamarádství, láska, boj proti válce, mír, LSD nebo třeba vyhoštění z rodiny, tohle všechno dává dohromady dokonalou harmonií, která se odráží do tehdejší doby... 90%! ()

erXo

"Well, I wouldn't kick Mick Jagger out of my bed..." Film mi otec prvý krát ukázal asi keď som mal sedem rokov (ešte na VHS). Vtedy som mu nechápal. Ako roky išli, pozrel som si ho ešte minimálne sto krát. Bol som aj na muzikál Hair v divadle a (aj keď mnohým áno) nezmenilo mi to názor na film. Miloš Forman u mňa týmto filmom dosiahol smiech aj slzy. Mám rád komunitu hippies a muziku. Sám hrám rock zo 60-tych rokov v kapele, takže tématika mi úplne sedela. Fantastické výkony hercov a spevákov - o tom ani netreba rozprávať, pretože je to "masterpiece" a dovolím si tvrdiť, že songy vo filme sú lepšie ako originály od Broadwayu. Film je vlastne taká oddychovka na večer, avšak myslím, že by ho mal vidieť každý, pretože krásne zobrazuje komunitu 60-tych rokov a celý muzikál je obrovským kusom umenia. 5/5 ()

Megahead

"Bojovať" proti vojnám a zlému systému sa dá aj rozumnejšie, než stať sa drogovo závislím, fetovať a piť kde sa dá, nič nerobiť, čiže sa len flákať, nerešpektovať ani normálne pravidlá a spoločnosť okolo seba, prípadne ničiť okolie. Muzikál obsahoval aj pár svetlých momentov a hudobno-tanečných scén, ale bolo ich naozaj málo. A niektoré dialógy a texty piesní mi pripadali, akoby ich napísali úchyláci. ()

buddha_ps

"Proste Forman. Takže dokonalé. Po všetkých stránkach dokonalé - a krásne, tradične oslava ľudského ducha a slobody, ako ostatne u väčšiny Formanovych monumentov. Vďaka, maestro." Toto je copypast mojho komentára pod Amadeom, a k Vlasom nedokážem napísať nič iného. ()

desperite

Miloš Forman přenesl na plátno nestárnoucí vyšperkovaný klenot s vynikajícím a uvěřitelným Treatem Williamsem, okouzlující Beverly D' Angelo a chytlavou hudbou napříč kontroverzním fenoménem tehdejší doby. Mimochodem krom toho, že můj vztah k máničkám byl vždycky kladný, dnes k tomuhle snímku přistupuji obzvlášt i jako fanda dobře odvedeného filmařského řemesla. ()

Dalajlada

Asi nejlepší muzikál, který znám. V tomhle filmu funguje naprosto vše. Skvělí herci, skvělá hudba, skvělá choreografie a naprosto perfektní příběh. ()

Sejkorka

Většinou je to tak, že se mi víc líbí muzikál v divadle, než v kině. Vlasy jsou vyjímka. Mistrovské dílo, jednou za rok se mrknu a kochám se dokola a dokola. .... ()

Bizap123

Film zobrazuje dva různé světy, začíná to střetem buržoazní dívky resp. chlapce z vesnice se sluníčkáři (Hippies), později je zde vyobrazena kritika armády a války obecně. Vlasy jsou skvělým nástrojem jak nahlédnout do tehdejší americké kultury. ()

Marcimor

Obecně nemám muzikály rád, až na jednu výjimku. A to jsou Vlasy. Protože tento muzikál má skvělý příběh, silné poselství, vynikající hudbu, texty i choreografii. A pro mě nestárne. ()

Upisdown

Důkaz toho, že i muzikál může přilákat nové fanoušky. Připadá mi ne úplně doceněný, i když to beru jako chloubu české kinematografie. Ukazuje krásný příklad pomíjivosti a toho, jak by mělo vypadat opravdové přátelství. Poukazuji na moment, kdy se Berger nechce ostříhat kvůli penězům, ale pro přítele doslova tímto gestem položí svůj život. Pro mě se jedná o nezapomenutelný, futuristický muzikál s nádhernou hudbou a pěkným příběhem. Jenom díky tomuhle dílu, bychom si měli uvědomit a nezapomenout, jak výraznou, nadanou postavou Miloš Forman byl. ()

Saxicola

Můj hlavní problém s tímto filmem je to, že já bych Bergera z toho stolu nechala sestřelit ochrankou. Dávám jednu hvězdu za písničky a jednu ze sentimentu za Formana, protože jinak jsem u toho trpěla jako zvíře. ()

DANIELRODEN

Tohle se za mne moc nepovedlo. Hudba skvělá, ale čím více projekcí filmu, tím více převládá pocit, že propojení nefunguje a nedává smysl. ()

710.cz

Po letech jsem se na to kouknul a přidal hvězdičku. Forman, Ondříček... Dokonalé. Opravdu nesnáším muzikály (kromě MoulinRouge), ale tohle je přece jenom něco! ()

hihi

Jelikož mám ráda šedesátá a sedmdesátá léta tak tenhle film mě zaujal a uchvátil a nevím co všechno. Velmi chytlavé písničky (Treat Williams a Donnie Dacus válí), zajímavé choreografie a konec filmu jsem fakt nečekala. Tento film je skvost kinematografie. Doporučuju!!! ()

milos.bradik

Dlouho jsem se rozmýšlel, který film MF mám raději, jestli Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Vlasy, každý ten film je zcela jiný a přitom mají mnoho společného. Ta lidskost a vyznění je u obou filmů tak velká, že přesahují všechny ostatní filmy tohoto režiséra. ()

Zemřel herec Treat Williams

Zemřel herec Treat Williams